Command & Conquer

Akce, strategie, adventury, plošinovky, závodní, sportovní a logické hry ... prostě žádné RPG.

Moderátor: sevencreature

Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Whoa, teprve nedávno jsem se dostal k hraní Generals (z nějakého důvodu jsem pociťoval k EA hrám silnou nevraživost :think:) a docela mě překvapili :shock: Doufám, že v podobném stylu (jen samozřejmě lelpší kvalita) grafiky bude Starcraft II.

Protože jestli je něco Generals, tak téměř dokonalá kopie Starcraftu :twisted: Konečně se po letech předstírání CC série vybarvila :lol: Jen se divím, že to ve všech recenzích pořádně nerozmázli :lol: Ještě by to chtělo pravé tlačítko myši na pohyb a útok a je to perfektní.

Takže už chápu to nadšení z multiplayeru :-P

I když údajně Tiberium Wars jde zase tradičnější cestou (nevím, pořád jsem to demo ještě nehrál :-? ) - což možná až tak dobrý tah nebude.

EDIT: Tak Tiberium Wars vypadají naprosto nádherně :-P A konečně je tu pravé tlačítko pro pohyb a akce jednotek. Doufám, že se Starcraft II vydá grafickou cestou TW a ne podvratným stylem W3. Btw TW je Starcraftem "inspirovaný" ještě víc než Generals, řekl bych - nebo spíš, pokračuje v nastoupené cestě (tedy pokud odhlédnu od klasického herního rozhraní jako má CnC).
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

Dotaz: nezkoušel jste někdo náhodou instalovat nyní nově freewarově nabízneou variantu původní hry?? Já to doma stáhl, ale pořád to píše, že chybí nějaké soubory...:(
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Tafif
Sigilan
Příspěvky: 1140
Registrován: 10.10.2005 22:41
Bydliště: Za devatero horami...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tafif »

Vallun: Cože?! Stařičké C&C jsou volně ke stažení? Kde?
Hole mágů to nejsou přeludy,
bývají na konci zdobeny žaludy.
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Tafif: Detaily třeba tady.
Teď vyšlo zdarma několik dobrých her - mrkni do Trhova, yenn tam o některých psal.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Hmm, čekal jsem, že mluvíte o nějakém portu :-? Nevýhoda téhle staré verze je problém s vysokým rozlišením (resp. jeho absence) a nefunguje multiplayer.

Btw, First Decade je dobrá koupě :wink:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

7c - co je First Decade?

A náhodou jak tu verzi rozběhat netušíš, slovutný softwareový mágu?:)
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
klaymen
Sigilan
Příspěvky: 61
Registrován: 26.8.2007 13:06
Bydliště: Shadowspire (Piešťany)

Příspěvek od klaymen »

sevencreature: neviem preco spajas hry od EA a Starcraft, to su uplne odlisne veci. Cim je podla teba TW inspirovany starcraftom?
btw? SC2 bude skor ala W3 (ale skor to bude ako SC) nez TW, lebo W3 je od Blizzardu a TW od EA

ale k teme: hral som vsetky diely serie, najviac ma bavil Tiberian Sun a Tiberium Wars (a uz cakam na ohlaseny datadisk), svojho casu trochu aj RA2 + YR, ale nie az tak velmi, zato Generals je podla mna castou C&C serie len kvoli (vdaka?) nazvu, inac to je IMHO len pokus vytrieskat dalsie prachy zo slavnej serie ala EA, ovela radsej hravam Act of War + HT nez Generalsov + ZH, momentalne aj tak hravam TW (osobne za NOD)

Je to fajn seria, ale niektore videosekvencie mi nadvihli dekel, druhykrat by som ich uz nechcel vidiet. Ako priklad za vsetky by som uviedol 2 videa z RA2:YR - za amikov ako som branil tu londynsku konferenciu pred utokom Yuriho, po nom bolo video, kde ta zenska co robila briefingy povedala nieco typu:"Je to moja vina ze sa Yuri o tom dozvedel, tak teda rezignujem, tu je moja vypoved" (pred zaciatkom misie jej zavolal Yuri, zhypnotizoval ju a zistil od nej kde sa to bude konat) a general jej odpovedal nieco ako:"Sakra, neni to vasa vina, tak sa vratte naspat"
Alebo zaverecne video z RA2 za amikov (tusim z povodneho, ale neni som si isty) - zasa ta zenska z briefingov - akoze chcela ist so mnou na nejaky banket v bielom dome a potom sa ozvala Tanya ze ci by som nesiel s nou a ked zistila ze sa pred nou ozvala ta druha, tak hned isla za Einsteinom aby vratil cas...toto mi pripadalo az moc infantilne
"Koho delostrelecká príprava morálne nezlomí, toho roztrhá."
staré delostrelecké príslovie
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

klaymen: Tak dlouho C&C vykrádal Starcraft (lepší hru co se ovládání a interface týče), až se mu to povedlo - ač to trvalo tak dlouho :lol:

Věci, které mi na C&C chyběly nejvíc (po tom, co jsem hrál Starcraft):
- označit levým, poslat pravým tlačítkem myši
- mezerníkem na poslední zprávu
- dvakrát stisknout číslo skupiny přesune kameru na tu skupinu

Tiberian Wars sice udělali ústupek zpět k pravému panelu a globálnímu stavění budov a jednotek (krok zpět IMO), ale zato konečně implementovali Starcraftí (Warcraftí?) způsob ovládání myší. A visuálním zpracováním se Starcraftu přiblížili docela dost, řekl bych. Tohle by za dob Westwoodu asi neprošlo :mrgreen:

Vallun: Hmm, nezkoušel jsem, ale mělo by to fungovat. Napiš přesně, jakou hlášku ti to píše. First Decade je kompilace všech C&C her až po Zero Hour včetně.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
klaymen
Sigilan
Příspěvky: 61
Registrován: 26.8.2007 13:06
Bydliště: Shadowspire (Piešťany)

Příspěvek od klaymen »

pouzitie RMB na potvrdenie rozkazu bolo uz v Battle for Middle-Earth
TW pouziva vylepseny engine z BfME a BfME pouziva zasa vylepseny engine z Generalsov, pricom BfME nekopiruje SC, takze na zaklade ohlasov z for to mohli zaviest podla toho a nie podla SC, navyse RMB pouziva vela hier

navyse ten pravy panel neni krok spat, ale dobra vec, aby si aj pocas boje mohol stavat co potrebujes z ktorej tovarne potrebujes, v SC si tie budovy misis dat na klavesove skratky skupin
"Koho delostrelecká príprava morálne nezlomí, toho roztrhá."
staré delostrelecké príslovie
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

7c - A za kolik se dá kde pořídit?;) (resp budeš hodná, dkyž mne anvedeš na příslušné místo Trhova, či tak;) díky předem.

Když dám install.exe, tak to napíše Nezbytné soubory nenalezeny, prosím spusťte setup.exe z CD-rom. Tak jsme to vypálili na CD (pro jistotu), spustili setup. a oběvila se totžná hláška (stále v ingliš...)
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Vallun: http://eshop.megahry.eu/Electronics-Art ... _g102.html

Nastav programu "install.exe" (kterým se C&C instaluje) kompatibilitu s Windows 95 (na obrázku mám sice 98, ale je to screenshot jen na ilustraci :wink:):

Obrázek
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

7c - díky za odkaz - dám to bratrovi jako dárek:D

Dají se jednotlivé hry installovat samostatně?;) a je ptořeba ke hraní originál disk?

kompatibilitu jsem zkoušel, ale efekt to nemělo...:/
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Vallun: Tak ještě můžeš zkusit zkopírovat všechny soubory z CD (image) na disk a instalovat odtud...

Ad First Decade - všechny hry jsou na jednom DVD a je možné je instalovat/odinstalovat samostatně. Některé vyžadují DVD v mechanice, některé ne, nicméně pro všechny existuje no-cd crack.
Naposledy upravil(a) sevencreature dne 7.9.2007 11:34, celkem upraveno 1 x.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
klaymen
Sigilan
Příspěvky: 61
Registrován: 26.8.2007 13:06
Bydliště: Shadowspire (Piešťany)

Příspěvek od klaymen »

no ja som to teraz skusil (niektore hry z TFD mi blbnu a nastavit kompatibilitu pri instalacii ma nenapadlo), bohuzial sa mi dostalo ocenenia vo forme erroru ze musim mat administratorske privilegia ab som to mohol nainstalovat, pritom mam vo windowse len jeden account a to je moj, kde mam aj admin prava
"Koho delostrelecká príprava morálne nezlomí, toho roztrhá."
staré delostrelecké príslovie
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

7c - díky moc:) Já věděl, že tady vždycky nakoenc nejakou užitečnou radu najdu...
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Odpovědět

Zpět na „Jiné hry“