Lichové

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět
Uživatelský avatar
Ave
Sigilan
Příspěvky: 1073
Registrován: 30.11.2005 8:04
Bydliště: Chrám Vědění

Příspěvek od Ave »

Assassin píše: Co si myslíte o Lichových statech, k čemu by měl bonus a k čemu třeba postih. A jaké povolání by mohl mít?
Staty??Nóo asi by byl hodně inteligentní a moudrý.A povolání??Asi mág nebo zaklínač ne? ;-)
Plá plamen věrné lásky,
prýští slzy a nad hlavou hoří hvězdy
... a pak už nic... a pak už nic...
Uživatelský avatar
Assassin
Lim-Lim
Příspěvky: 254
Registrován: 30.1.2006 21:32
Bydliště: Cech zlodějů

Příspěvek od Assassin »

Ave: A proč ne třeba klerik nebo dokonce bard?
Zlodějovou školou je sám život. Hřbitovy jsou plné těch, kteří propadli u zkoušek.
Obrázek
Uživatelský avatar
Ave
Sigilan
Příspěvky: 1073
Registrován: 30.11.2005 8:04
Bydliště: Chrám Vědění

Příspěvek od Ave »

Assassin píše:Ave: A proč ne třeba klerik nebo dokonce bard?
No mě by k tomu moc neseděl ani klerik a ani bard.....ale vyjímky potvrzují pravidla :twisted:
Plá plamen věrné lásky,
prýští slzy a nad hlavou hoří hvězdy
... a pak už nic... a pak už nic...
Uživatelský avatar
Assassin
Lim-Lim
Příspěvky: 254
Registrován: 30.1.2006 21:32
Bydliště: Cech zlodějů

Příspěvek od Assassin »

Ave: Teď mě napadlo, že by mohl být multi. Takovej F/M, C/M nebo dokonce T/M. Kouzla umí, takže lichem se stát může.
Zlodějovou školou je sám život. Hřbitovy jsou plné těch, kteří propadli u zkoušek.
Obrázek
Uživatelský avatar
Kong Bao-tan
Sigilan
Příspěvky: 483
Registrován: 11.10.2005 13:11
Bydliště: Svět Ideí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kong Bao-tan »

Ehm... kdyby ste si přečetli můj odkaz na 1. stránce, tak byste veděli, že k tomu aby se jeden stal lichem je třeba náročný magický rituál a myslím si že ten by zvádl někdo, kdo se magii věnuje jen jako "bokovce" (M/F, M/T, ...) jen ztěží...

Ehm - bard :shock: ten kouzla skoro nepoužvá. Jen si hraje s pár triky aby "oblbnul" diváctvo v prvních řadách... (nic proti bardům, ale ti imho nemají na to stát se lichem...)
Dost již bylo ostrých uší, na čase tasit nosy!
Něco málo o Svirfneblinech: http://forum.sigil.cz/viewtopic.php?p=125332#125332
Uživatelský avatar
Assassin
Lim-Lim
Příspěvky: 254
Registrován: 30.1.2006 21:32
Bydliště: Cech zlodějů

Příspěvek od Assassin »

Kong: A co když to byl člověk a bude mít pár levelů bojovníka a pak začne z magií a dotáhne až na licha.
Zlodějovou školou je sám život. Hřbitovy jsou plné těch, kteří propadli u zkoušek.
Obrázek
Uživatelský avatar
Kong Bao-tan
Sigilan
Příspěvky: 483
Registrován: 11.10.2005 13:11
Bydliště: Svět Ideí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kong Bao-tan »

Neberte mě zast tak vážně. To co říkám (píšu) je vesměs můj pohled na věc, který sem si vytvořil po přečtení několika článků na netu...

Assassin: Dle mě - ano. Myslím, že trošku bojovník a hooodně mág by se lichem mohl stát (ale nikomu tu teorii nevnucuju. Třeba někde běhá supermegalich, jenž byl za života bard...)
Dost již bylo ostrých uší, na čase tasit nosy!
Něco málo o Svirfneblinech: http://forum.sigil.cz/viewtopic.php?p=125332#125332
Uživatelský avatar
Killdozer
Sigilan
Příspěvky: 463
Registrován: 23.10.2005 15:13
Bydliště: Friendly Arm Inn
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Killdozer »

jasan, lich je kouzlometač. ale v neverwinternights je i lich bojovnik:)
no nic... ale zajimavy by bylo jak by hral na kitharu. takovej lich-bard. treba mel za zivota multiclass. :-D
je hezké, když se lidé spojí jako řetěz.. je ale krásné, když se spojí jako kroužková košile...

http://www.immortalfighters.net
Draci doupe ponetu
Uživatelský avatar
Kong Bao-tan
Sigilan
Příspěvky: 483
Registrován: 11.10.2005 13:11
Bydliště: Svět Ideí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kong Bao-tan »

Killdozer píše:jasan, lich je kouzlometač. ale v neverwinternights je i lich bojovnik:)
Záleží na tom, jak se na Licha podíváme. Jestliže je to nemrtvý mág, pak je divné aby kouzla nesesílal a někde šaškoval s mečem.
Pokud bychom ale vzali licha jako nejvyšší formu nemrtvých, pak proč ne. Bojovník/Bard/Klerik se nějakým způsobem stali nemrtví a postupem věků dosáhli ve svém oboru mistrovství...
Killdozer píše:no nic... ale zajimavy by bylo jak by hral na kitharu. takovej lich-bard
Obtížně, struny jsou ostré a lichovo maso tlející... ;-)
Dost již bylo ostrých uší, na čase tasit nosy!
Něco málo o Svirfneblinech: http://forum.sigil.cz/viewtopic.php?p=125332#125332
KOFi-chan
Sigilan
Příspěvky: 1417
Registrován: 2.10.2005 9:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KOFi-chan »

Kong Bao-tan píše:Záleží na tom, jak se na Licha podíváme. Jestliže je to nemrtvý mág, pak je divné aby kouzla nesesílal a někde šaškoval s mečem.
Pokud bychom ale vzali licha jako nejvyšší formu nemrtvých, pak proč ne. Bojovník/Bard/Klerik se nějakým způsobem stali nemrtví a postupem věků dosáhli ve svém oboru mistrovství...
Přesně tak - kdyby třeba všechny zombie kouzlili, taky by nám potom připadala "ta nekouzlící" nějaká divná..

Je třeba brát licha jen jako druh (byť vzácný) nemrtvých..
Uživatelský avatar
Landor
Šifrovač
Příspěvky: 554
Registrován: 27.9.2005 10:38
Bydliště: Astral Plane

Příspěvek od Landor »

Rád bych se zeptal na toho demi-liche z WK, tušimže ze 4.patra.
Existuje na něho nějaká férová taktika? Vím, že to jde bojovník + tučná zbraň a svitek proti nemrtvím, případně přes F/M s imunita na ochranu.
S normálním mágem sem na něj naházel snad všechny kouzla na odstranění ochran, pak naházel snad vše možné a i tak se mi ho nepodařilo dostat.
Jsem opravdu tak neschopný, nebo mu nic neublíží?
Je někde napsáno, proti čemu všemu je imunní, taktika, příp. aspoň jeho .cre?
Uživatelský avatar
Assassin
Lim-Lim
Příspěvky: 254
Registrován: 30.1.2006 21:32
Bydliště: Cech zlodějů

Příspěvek od Assassin »

Landor: Doufám, že jsem našel toho správného.

Demi-lich
HP: 50
AC: -6
Resistance: Slashing, crushing, piercing, missile: 90
THAC0: 9
Mage (Abjurationist): 27lvl.
Spells: Uvěznění, demi-lichovo kvílení(asi stejný jako bánší), dotyk ghůla
Kvůli prstenu, který má tak je odolný vůči všemu co mění jeho pohyblivost.
Zlodějovou školou je sám život. Hřbitovy jsou plné těch, kteří propadli u zkoušek.
Obrázek
Uživatelský avatar
Landor
Šifrovač
Příspěvky: 554
Registrován: 27.9.2005 10:38
Bydliště: Astral Plane

Příspěvek od Landor »

Assassin: Díky, to je on. Jen se mi ho nepovedlo udolat kouzlama, nějak záhadně se mi nejspíš nepodařilo mu sundat tu ochranu před energií.
Uživatelský avatar
Assassin
Lim-Lim
Příspěvky: 254
Registrován: 30.1.2006 21:32
Bydliště: Cech zlodějů

Příspěvek od Assassin »

Landor: Není zač. Ten Dotyk ghůla má permanentně místo útoku. Pak má namemorovaný ty kouzla co jsem psal a pak má spoustu dalších, kterých má nekonečno. Takže předpokládám, že by si mohl vypotřebovat kvílení a uvěznění na vyvolaných příšerách.
Zlodějovou školou je sám život. Hřbitovy jsou plné těch, kteří propadli u zkoušek.
Obrázek
Uživatelský avatar
CrowX
Sigilan
Příspěvky: 1436
Registrován: 24.9.2005 22:58
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CrowX »

Hm, na d-lichov funguje dobre najmä dragon´s breath - a tento nemá žiadne rezistencie proti magickým útokom, takže by to mala byť jeho smrť (resp. dva dychy alebo niečo iné).
There is a limit to stupidity.
182
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“