Anime & Manga

Centrum kultury města Sigilu, kulturní všehochuť ze všech sfér.

Moderátor: sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

AlieN: Jak to? Onibaba je prima 8-)

Hmm, Berserk... Pokud vím, tak existují dva tábory - jedni ho mají rádi a druzí ne (já patřím to toho druhého - anime bych se na tvém místě vyhnul obloukem a radši si přečetl perfektní mangu... několikrát 8-) ). Hehe, stejně se jejímu čtení nejspíš nevyhneš - vzhledem k tomu, jak anime končí (nebo spíš nekončí :mrgreen:).
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Liadeia
Sigilan
Příspěvky: 46
Registrován: 8.2.2006 18:01
Bydliště: říše Nitwittery, bydliště nestálé - stále na cestách
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Liadeia »

nevíte někdo dke se dá stáhnout Gravitation? pokud možno direct download....torrenty mi jedou sviňsky pomalu....
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

Dle seznamu na CSFD mi už zbývá pouze Hauru no ugoku shiro (to jsem zvědav, Katt ;-) ). V předchozích pěti dnech jsem zdolal další čtyři kousky (+ jsem se ujistil, že Sen to Chihiro je opravdu úžasná) a bylo to věru příjemné potýkání. Žádné dílko sice nepřekonalo předchozí viděné, leč přesto je všechny hodnotím velmi dobře. Pořadí od nejlepšího vypadá takto: 1) Majo no takkyûbin (příběh třináctileté čarodějnice Kiki, která se dle starých tradic, leč už v moderním světě vydává na rok na zkušenou do města), 2) Kurenai no buta (Miyazakiho pocta meziválečným pilotům, jejímž hlavním hrdinou je italský pilot, kterému kletba nasadila prasečí hlavu), 3) Tonari no Totoro (asi nejdětštější Miyazakiho film o dvou holčičkách a jednom sympatickém tlouštíkovi) a 4) Rupan sansei: Kariosutoro no shiro (příhody klasického sympatického zločince, který se dostane z každé šlamastyky).
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

V posledních dnech jsem shlédl 3 anime filmy - Ghost in the Shell, Hrob světlušek a Cestu do fantasie. Společně už s dříve viděným Ghost in the Shell 2 napíšu nějaký svůj názor na ně. Jelikož jsem z anime (kromě pár seriálků v dětství na satelitu) nic víc neviděl, budou se veškeré mé názory na ni zakládat právě na těchto filmech a neberte to tak, že chci generalizovat i na vše ostatní.

Především jsem ani v jednom nenalezl to zřejmě důležitější - dobrý příběh. Rovněž styl grafiky na mne s malou vyjímkou u CdF nijak nezapůsobil. Hrob světlušek je pro mne zářným příkladem špatného filmu - celý je šedý, nezajímavý, neprojevuje skoro žádnou kreativitu. Hloupoučký nekomplikovaný příběh, který nezáludným citovým vydíráním spoléhá snad na nějaké divákovy city, ale to tady na mne hrubě neplatí. Oba dály GitS v mých očích spojuje jedna věc - úmorná nuda. Pravda, GitS1 má o něco lepší příběh, hlavně ty části s "Loutkářem", ty ovšem zabírají jen malou část filmu. Jinak mi přijdou oba díly hodně podobné - osobně mi tady dost vadí styl animace, především ty části, kde jsou prezentovány její možnosti - auta jedoucí po mostě, na tváři cestujícího rozkošná hra světla a stínů, od kapoty auta se odráží všemožná světla, odlesky, padající kapky rozvlňují kaluže... I vzhledem k relativní statičnosti zbytku filmu to působí nechutně samoúčelně a především - proč mám v anime koukat na něco takového? To mi stačí vyjít do města. Anime má takové možnosti! Proč je tvůrci nevyužijí a nepředvedou něco originálního, imaginativního, šíleného??? Ne kapky deště padající do kaluží... V tomhle jsem zaznamenal alespoň mírný pokrok k lepšímu v Cestě do fantasie. Především prvních cca 15 minut, dokud člověk neví, o co přesně jde, je fantastických. Pak se ovšem děj stává stále jednodušším, pohádkovým ve špatném smyslu toho slova a v druhé polovině už zcela nepokrytě spoléhá jen na citové vydírání (hlavně scénky s těmi 2mi zvířátky). A klasický konec. Přesto tu je pár dobrých nápadů stran obsahu a i nemálo vizuálně povedených scén. Nejsilněji se mi vybaví nejspíše ten Vlak.

Tak nevím, mé zkušenosti s anime jsou zatím veskrze nedobré. Ještě mám v plánu shlédnout Akiru, ale moc si od něj neslibuju.
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Někomu anime sedne, někomu ne. Ale toho, že že se docela málo využívá potenciál kresby a vůbec samotného stylu a fantaskního světa, jsem si také všimla - comicsy jsou mnohdy šílené, ovšem tvůrci, asi z obav o komerční úspěch mimo zemi výroby značně obrušují plochy, což je dle mého docela škoda.
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Ajantis: Upřímně - filmy, které si jmenoval se mi taky dvakrát moc nelíbily :-)

Miyazakiho filmy moc nemusím (možná až na Mononoke Hime - ale tu už jsem viděl dost dávno - a Neko no Ongaeshi, která byla celkem vtipná), GitS je skvělý skrytým potenciálem - a především originalitou (což v nynější době asi těžko oceníš, vzhledem k tomu, že už ho vykradly snad všechny filmy světa :lol:) - jinak je celkově hodně krátký - spíš taková jednohubka, která by mě nalákala k něčemu rozsáhlejšímu, GitS 2 je pouze grafická exhibice.

Hmm, můj tip na velmi kvalitní a široce přijatelné anime je Fullmetal Alchemist 8-)

Edit: Aha, to vlastně není film, ale seriál :think:

Hmmm, no můžeš zkusit výše uvedené (Kumo no Mukou...) a Appleseed 8-)
Naposledy upravil(a) sevencreature dne 19.7.2006 16:55, celkem upraveno 1 x.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Katt
Sigilan
Příspěvky: 55
Registrován: 7.10.2005 9:17
Bydliště: v hospode?!? tak prej ne :)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katt »

4ajantis: Tak Akira je uplne neco jinyho nez ty 3 filmy,na ktery si koukal...me osobne se Akira docela libil (az na ten psycho konec),protoze sem zadnou podobnou vec jako akira nevidela.

47c:fma+fumoffu je nejvtipnejsi,kdyz ses poradne opilej,tak sem se v zivote nenasmala ^__^
Sní androidi o ovečkách?
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Hmm, já mám hlavně dojem, že v anime jsou většinou lepší seriály, než filmy.
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

Víceméně souhlasím se sedmibestií:
Cesta do Fantasie je celkem fajn ale je až moc dětská (ale zároveň je to opravdu fantasie a nikoli standardizované Disneyovky).
GitS1 - dobrý a na svou dobu velmi originální příběh (spojení AI s člověkem mi velmi připomělo skvělý Deus Ex)
GitS2 - pěkná animace a to je tak všechno, strašná nuda (možná je chyba že jsi viděl nejprve GitS2 a až potom GitS1)
Více než filmy GitS ti doporučuji druhou sérii seriálu (GitS SAC: 2nd GiG), je výborná.
Akira je taky velmi dobrý film, hlavně první dvě třetiny. (spolu s GitS1 je to můj nejoblíbenější anime film)
FMA je super, určitě stojí za to, jen mi tam občas vadily ty cholerické projevy hlavního hrdiny (a občas i pár dalších postav) a taký závěr je až moc uspěchaný, roztáhnout ho na víc dílů by určitě neškodilo.
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

Ajantis: Přiznám se, že citové vydírání je to poslední, co bych čekal, že budeš Cestě do fantasie vyčítat (ne že bych nad tím sáhodlouze dumal). Vůbec jsem z ní takový pocit neměl. Konkrétně scénky se dvěma zvířátky mi přišly mile vtipné. Co se týče Vlaku, nemohu než souhlasit.

AlieN: Hai, Sen to Chihiro no kamikakushi je dosti dětská, leč neřekl bych "až moc" a danou míru "dětskosti" nevnímám jako pražádné negativum (možná spíše naopak? :think: ).

Vampiria: Jaké seriály doporučuješ?
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

yenn: Již zde zmíněný Fullmetal Alchemist, Vampire Princess Miyu, Hellsing, GunGrave, Wolf's Rain...
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

AlieN píše:spojení AI s člověkem mi velmi připomělo skvělý Deus Ex
Nebo spíš obráceně, ne? :wink:

Na FMA se mi líbí, že je to takové ukázkové anime - je tam všechno a je to perfektně vyvážené - (nejen) po "řemeslné" stránce dokonalé. Komedie, drama, akce, humor.

A konec se mi moc líbil.

yenn: Samozřejmě nezapomínej na Monster (heh, nj, vím, že to pořád omílám, ale když studuješ medicínu... :mrgreen:) :-P
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

yenn píše:AlieN: Hai, Sen to Chihiro no kamikakushi je dosti dětská, leč neřekl bych "až moc" a danou míru "dětskosti" nevnímám jako pražádné negativum (možná spíše naopak? :think: ).
To jistě, myslím dětská ve srovnání s ostatními anime co jsem viděl (i třeba Mononoke Hime od Miazakiho)

7c píše:Nebo spíš obráceně, ne?
Deuse jsem hrál dřív takže ne-e :lol:

7c píše:A konec se mi moc líbil.
To mně taky, proto bych si ho chtěl pořádně užít ;-)
Uživatelský avatar
Adieu
Sigilan
Příspěvky: 1409
Registrován: 30.1.2006 11:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Adieu »

KOFi-chan píše:
Adieu píše:KOFi-chan: S radostí Vám oznamujeme, že jste vyhrál cenu o nejvíc asijskou kombinaci avatara, podpisu a nicku.
Konečně se našel někdo, kdo to dokáže ocenit :!: :angel:
Sorry, ale ocenit fakt ne - já... :boohoo: :boohoo: :boohoo: NESNÁŠÍM MANGU. :anxious: :lol:
"Za život si nic nekoupíš, ty čůzo! Haahahahahahahaahahaa…"
Uživatelský avatar
Arthalion
Sigilan
Příspěvky: 981
Registrován: 29.9.2005 14:49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arthalion »

Priznam sa, ze ani ja. :-D Teda ani nechapem preco ma KOFi tolko tych ziarivych obrazkov v podpise.
Ale mozno je to tym, ze som ani jednu mangu zatial nevidel a tym padom som ignorant. :lol:
Odpovědět

Zpět na „Scéna mořského vánku“