Anime & Manga

Centrum kultury města Sigilu, kulturní všehochuť ze všech sfér.

Moderátor: sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

yenn: Jj, jedno z dobrých OAV, minimálně z visuálního hlediska, bezpochyby. Jen lituju, že jsem četl mangu, která se mi tedy moc nelíbila :evil:

Btw momentálně rozhodně stojí za sledování Death Note 8-) Zatím paráda.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
CrowX
Sigilan
Příspěvky: 1436
Registrován: 24.9.2005 22:58
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CrowX »

sevencreature píše:yenn: Jj, jedno z dobrých OAV, minimálně z visuálního hlediska, bezpochyby. Jen lituju, že jsem četl mangu, která se mi tedy moc nelíbila :evil:
:?: A nebol si to práve ty, kto mi Kenshina odporúčal? :-P (myslím mangu)
There is a limit to stupidity.
182
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

Ima, soko ni iru boku (Now and Then, Here and There) [anidb] je po všech stránkách velmi dobrý až výborný seriál. Předně se vysokou kvalitou může pyšnit scénář (ať jde o příběh či o postavy (často nejednoznačně souditelné)). Audio-vizuální prezentace je sice poměrně nenápadná, leč jak většinou jednoduchá kresba, tak zřídka znějící hudba (v níž vyniká úžasná závěrečná skladba) se mi velice líbí. Jedinou subjektivní výtku směřuji k tomu, že byť je seriál dosti drsný, tolik na mě nezapůsobil. Tedy to platilo (až na jednu výjimku) do desátého dílu. Snad každá část obsahuje několik "parádních" momentů, ovšem výrazně vyčnívají díly šestý, jedenáctý a dvanáctý - těm bych dal 9/10. Kompletní seriál pak hodnotím o stupínek níže.
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
CrowX
Sigilan
Příspěvky: 1436
Registrován: 24.9.2005 22:58
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CrowX »

Jigoku shoujo - už dlhšie (relatívne) sa mi nestalo, že by ma nejaké anime pripútalo s väčšou intenzitou - našťastie som dal šancu práve JS (aj keď krátky popis na animenfo skôr odradzuje ako by mal vyvolať záujem) - som rád, že som mal možnosť zhliadnuť zas niečo, čo je schopné vybočiť z priemeru tuctovosti iných anime titulov a prinúti človeka sa aspoň trochu zamyslieť - skvelú atmosféru dodáva pekná kresba v kombinácii so zaujímavou hudbou a "temnejším" dejom - 8,5/10 - (0,5 bodu za posledné dve epizódy) - dal by som aj 9 keby viacej rozvinuli niektoré myšlienky, resp. keby sa pokúsili nejako nakresliť aj peklo - kresba niektorých scén je jednoducho perfektná (relatívne) :angel:
There is a limit to stupidity.
182
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

Higurashi no Naku Koro ni (When Cicadas Cry) - hned na začátku si odbydu hanění: v "rozjezdových" částech bych uvítal vystřižení/změnu cca poloviny scén, anžto obzvláště v porovnání s následujícím jsou některé opravdu hloupé. Naštěstí se toto týkalo pouze dvou dílů z osmi, které jsem zatím viděl. Vzhledem k tomu, že jsem dosud zhlédl necelou třetinu seriálu, nemohu hodnotit scénář (mimojiné kvůli zvláštnímu způsobu vyprávění jsem dosti zmaten), ovšem v čem Higurashi no Naku Koro ni naprosto exceluje, je atmosféra. Tolik tajemna, napětí a děsu jsem dlouho nezažil. Udrží-li si kvalitu až do konce, pod 8/10 jistě nepůjdu.
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

CrowX píše: A nebol si to práve ty, kto mi Kenshina odporúčal? :-P (myslím mangu)
Hmmm, asi spíš ne, řekl bych.

CrowX: Mno pokračování už je na světě :-P

yenn: Jj, na trochu chaosu si dost lidí stěžovalo - ze začátku :-) Zajímavé je, že lokace použité v anime mají (vypadá to tak) reálný předobraz :-P
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Hmm, Death Note je vážně super (vzhledem k tomu, že manga je tak populární, není to vůbec překvapivé - snad to vydrží) - zatím nejlepší anime, co v současné době sleduji.

Black Blood Brothers je celkem fajn... Nic převratného, ale uvidíme.

D.Gray-man mi přijde poněkud nezáživný, ale řekl bych, že se ještě rozjede (jen doufám, že to nebude klasický stereotyp).

Hmm, a už se těším na Hachikuro 2 (jen co splním nějaké resty :-P ).
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Alnag
Sigilan
Příspěvky: 512
Registrován: 17.9.2006 9:33
Bydliště: dno Propasti
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Konečně jsem narazil na Anime, které mne chytlo... Samurai Champloo. Heh. Velmi zábavné. Žádné velké rádoby-intelektuální žvásty a pěkná akce. :twisted:
Obrázek
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Alnag: Ad Samurai Champloo - já bych to shrnul asi takhle: "Pokud máte rádi Cowboy Bebop, hip hop a ještě nějakou třetí věc, rozhodně si to nenechejte ujít."

Osobně jsem z toho nebyl vyloženě uchvácený (asi proto, že CB moc nemiluju a hip hop není můj šálek čaje :lol:), ale fajn anime.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Eh, opakování je matka moudrosti (tj. už jsem to tu asi psal :oops: ) :wink: - takže nějaké staronové tipy:

Planetes [PSNR]
- perfektní sf které je jako bonus ve výborné kvalitě...
http://anidb.info/perl-bin/animedb.pl?s ... me&aid=895

Hanbun no Tsuki ga Noboru Sora
Then just what is the most precious treasure? Your own happiness? Or the happines of the person you love the most?
http://anidb.info/perl-bin/animedb.pl?s ... e&aid=3573
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

sevencreature píše:Hanbun no Tsuki ga Noboru Sora
Heh, právě před půlhodinou jsem to dokoukal :-) Seriálek nenabízí žádné revoluční pojetí žánru a přehršel nevídaných nápadů - jde o vcelku standartní místy veselejší, místy smutnější romantický příběh, ovšem kouká se na něj velice příjemně. Hřejivých 8/10.

Během předchozích dní jsem také zhlédl 13 epizod School Rumble. Abych řekl pravdu, nechápu, proč je na AniDB v první desítce. Z prvních cca tří dílů jsem byl nadšen, anžto jsou opravdu zábavné a objevuje se v nich několik skvělých vtipných nápadů. Ostaní části už jsou však slabší, skvělých nápadů ubylo (ovšem ten se soutěží v bazénu je perfektní!) a poměr více a méně povedených vtipů je vcelku vyrovnaný, ale i tak jsem se nudil jen málokdy. Každopádně to má své kouzlo, anžto kolem 7. dílu jsem si říkal, že mi nebude stát za to zhlédnout všechny epizody a po 13. to zapíchnu, ale tím si teď nejsem jist. Zatím 7/10. OVA taktéž 7/10.
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Haibane Renmei pokořeno. 8-)
Od mírně rozpačitého seznámení s obyvatelkami Starého domova, přes temnější průnik do jejich životů a důkladnější poznání, až k lehce halucinogennímu a venkoncem příjemnému závěru - překrásné skloubení metafor, vtipu a roztomilosti.
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Hmm, opět něco staronového...

ハチミツとクローバー Honey and Clover
http://anidb.info/perl-bin/animedb.pl?s ... e&aid=2835

Spolu s druhou sezónou (ale trvalo to...) jedno z mých nejoblíbenějších anime... A tím myslím (ač nemám rád nějaké žebříčky) možná úplně nejoblíbenější. Vážné a zároveň u něj málem umírám smíchy, téměř realistická animace a zároveň nádherné zjednodušování... A navíc je i trochu ze života :wink:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

Vampiria: Závěr Haibane je naprosto fantastický :-P

A jsem rád, že se seriálek líbí.
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Odpovědět

Zpět na „Scéna mořského vánku“