Tisk aneb noviny & časopisy

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

sevencreature píše:
Ajantis píše:Všechny jeho recenze na nejvýznamnější RPG (BG2 obzvlášť) jsou přímo umělecká díla 8-)
IMO herní recenze, které byly jako umělecká díla skončily ve Score před rokem 2000 8-) V Levelu byly jen nudné a méně nudné recenze :-(
az na par veci od Rybky s tim souhlasim (i kdyz od roku asi 2003 jsem Score moc necetl), ve Score byvaly recenze a clanky vzdycky lepsi, a hlavne vtipnejsi (tedy krome temat, ty jsou IMO lepsi v Levelu)
Uživatelský avatar
Lerek
Sigilan
Příspěvky: 1676
Registrován: 27.11.2005 19:37
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lerek »

score je teď zastydle pubertální, nemastné neslané od doby, co vyhodili toho negra (Zvelebil? či tak nějak) ten držel úroveň

i když pravda, že to tak hrozné není
Naposledy upravil(a) Lerek dne 2.4.2006 22:19, celkem upraveno 1 x.
"Vycházelo se přitom ze zcela pravdivé zásady, že určitým faktorem uvěření lži je její velikost..." Adolf Hitler
Uživatelský avatar
Arian
Lim-Lim
Příspěvky: 2147
Registrován: 28.9.2005 20:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arian »

Mě taky příjdou rencenze ve Score daleko lepší než v Levelu. Skoro u každé se alespoň jednou zasměju, špatné tituly dokážou být dokonale setřeny a ty dobré naopak pěkně vyzdvihnuty.
Vidíš-li na konci černého tunelu světlo, pak je to obvykle na tebe letící fotonové torpédo
Uživatelský avatar
Raist
Sigilan
Příspěvky: 66
Registrován: 4.1.2006 19:54
Bydliště: Potštejn, někdy taky Věž vysoké magie v Palantasu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Raist »

AlieN píše:az na par veci od Rybky s tim souhlasim (i kdyz od roku asi 2003 jsem Score moc necetl), ve Score byvaly recenze a clanky vzdycky lepsi, a hlavne vtipnejsi (tedy krome temat, ty jsou IMO lepsi v Levelu)
Souhlas, naposledy me uzemila Jama pekel Dana Vavry krvi zalita, to se proste musi precist :twisted:
This happens because I choose it to happen!
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Já jsem psal, že mluvím o Score do roku 2000 (no a vlastně ještě dřív - před nástupem nové redakce - Papík a spol.).

Jinak teď jsem občas pročítal Score v knihovně a musím uznat, že je docela dobré :shock: Jinak Score TV nebo jak se té kopii? Level TV říká je taky dost dobrá :lol:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Obecně nemám rád vtipné recenze a literární výtvory celkově. Často jsou navíc jen rádobyvtipné. Aneb kde nic nejni, zkusíme to prázdno překrýt humorem.
Naposledy upravil(a) Ajantis dne 2.4.2006 22:24, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Lerek
Sigilan
Příspěvky: 1676
Registrován: 27.11.2005 19:37
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lerek »

score mělo pořad na dvd dřív než level
"Vycházelo se přitom ze zcela pravdivé zásady, že určitým faktorem uvěření lži je její velikost..." Adolf Hitler
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

Raist píše:
AlieN píše:az na par veci od Rybky s tim souhlasim (i kdyz od roku asi 2003 jsem Score moc necetl), ve Score byvaly recenze a clanky vzdycky lepsi, a hlavne vtipnejsi (tedy krome temat, ty jsou IMO lepsi v Levelu)
Souhlas, naposledy me uzemila Jama pekel Dana Vavry krvi zalita, to se proste musi precist :twisted:
jj, ten komiks byl boží :lol:

(a k tomu Score: včerejší šaráda mi připomněla památná aprílová čísla - stírací los, recenze na Dungeon Master 3,... :lol: )
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Lerek píše:score mělo pořad na dvd dřív než level
Ok, nebyl jsem si jistý :-)
Ajantis píše:Aneb kde nic nejni, zkusíme to prázdno překrýt humorem.
Lepší, než suchými fakty, která jsou v praxi stejně k ničemu - takhle se člověk alespoň pobaví ;-)
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

sevencreature píše:IMO herní recenze, které byly jako umělecká díla skončily ve Score před rokem 2000 8-) V Levelu byly jen nudné a méně nudné recenze :-(
V roce 2000 psal do Levelu Anastasov a stvořil jedny z nejlepších recenzí, které se kdy v Levelu objevily. Vynikající byly některé dřívější Bulířovy recenze (jako první mě napadne Thief 2), za přečtení většinou stojí Rybkovy recenze na shity, a jak už jsem psal, nejlepší (a určitě nejen jako jednoký král) je dle mě v současné době Grygar.

Celkově mi recenze v Levelu vyhovují více než ty ze Score (pokud tedy odhlédnu od toho, že už mě většina recenzí příliš nezajímá :-) ), asi nejsem stavěn na časopis, jehož redaktor pojmenuje svou postavu Prcinka :-D Ze starších Score jsem měl zrovna "štěstí" na to se 17 stranami o Diablu 2, což opravdu nebyl krok, jímž by si mě Score získalo (nejde o D2, ale o zaplácnutí cca 15% časopisu jedinou hrou).
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
Vlasák
Sigilan
Příspěvky: 3017
Registrován: 26.9.2005 7:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

Dobrovský si skutečně mnohdy odporuje (zmíněné W8 a BG2, aby v tomtéž čísle pro změnu zase BG2 chválil v recenzi na Technomage (myslím)) a mnohdy trochu motá, o čem píše (dual-class ve článku s BG2: "...hrajeme s vědomím znalců ADnD..." "...nepřečetl jsem si, co je dual-class...", pak i to motání 3e, ale tam ještě budiž ;-)), ale jeho recenze se mi vždy líbí a je vidět, že to nepíše nadšenecký hráč, kterému dali k dispozici dvojstránku, ale psací talent, potažmo profesionál.

Rybka byl výborný kolem přelomu milénia, pak mu už postupem času (ono je to pochopitelné) imho trochu zvlhl prach a z diskuzí z magea bych i řekl, že i trocha slávy do hlavy. Recenze na propadáky a všemožné "zvláštní" a specifické hry (Bridge builder, Train Simulator, Traffic giant) hry byly parádní + hardware, dokázal navodit atmosféru (Tropico), ale postupně mi přišlo, že už více o hře fabuluje než recenzuje - což u her, které nebyly specifické a propadáky, mohl být trochu problém.

Grygara příliš neznám - z toho mála recenzí, co jsem od něj četl, jsem měl pocit, že je to hezky psané, ale příliš jsem už nesouhlasil s tím, co píše, což už je ale spíš můj problém - přišlo mi, že docela nadhodnocuje. Pokud se od té doby ale nezhoršil, ba se naopak zlepšil, tak tim líp 8-)

Co se týče toho humoru - souhlas s Ajantisem. Všeho moc škodí. Cpát do recenze paušálně humor je spíš snaha o to tam dát aspoň něco, nad čím se lidi zasmějou, když je zbytek tak nějak o ničem. A myslet si, že recenze je o ničem, když tam není explicitní humor, není pravda.
Kdo s humorem psát umí a jde mu tam od ruky, nechť to s mírou dělá - to je Rybka, ale nejen on - mnoho dalších autorů umí všelijaký slovní humor a stojí to za to. Oproti tomu ale snahy o vtip za každou cenu a všelijaké snahy vysyntentizovaná přirovnání atp., to je trochu vedle.

V Levelu pro mě hrál prim hardware a téma čísla - dříve byla super - obsahem i paletou (ženy-magie-programování), nyní mi přijde, že už super bývají občas (námětem), obsah posoudit nemůžu. Taky tam byly občas dodatečná témata i mezi recenzemi, což rozhodně stálo za to - dnes komentáře a názory, což je taky plus.
Tady mi přijde, že co se týče té rozmanitosti témat, docela se během posledních let zvedl GS, kde občas bývají poměrně zajímavé věci.
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Fórum plné RPG - RPG fórum


Obrázek
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

yenn píše:V roce 2000 psal do Levelu Anastasov a stvořil jedny z nejlepších recenzí, které se kdy v Levelu objevily.
Takže si asi dokážeš představit, jak to vypadalo ve Score před rokem 2000, resp. v těch dobách, kdy tam byli Eisler a Anastasov :wink: Protože to krátké působení v Levelu byl slabý odvar 8-)

Jinak Anastasov (nejen) podle mého názoru psal asi nejlepší (a především výstižné) recenze na hry co jsem četl - pokud nějakou hru vynachválil, tak se mi nestalo, že by mě zklamala.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Lerek
Sigilan
Příspěvky: 1676
Registrován: 27.11.2005 19:37
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lerek »

starej Andrej by měl psát recenze pořád, byl génius
"Vycházelo se přitom ze zcela pravdivé zásady, že určitým faktorem uvěření lži je její velikost..." Adolf Hitler
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

sevencreature píše:Takže si asi dokážeš představit, jak to vypadalo ve Score před rokem 2000, resp. v těch dobách, kdy tam byli Eisler a Anastasov :wink:
a Rybka taky ;-)
Uživatelský avatar
Target
Sigilan
Příspěvky: 449
Registrován: 22.3.2006 12:43
Bydliště: Nová Role
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Target »

ja nevim jak pro vas,ale Kačer Donald je ten nej.
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“