Film II

Centrum kultury města Sigilu, kulturní všehochuť ze všech sfér.

Moderátor: sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
Zakat
Sigilan
Příspěvky: 940
Registrován: 25.6.2006 19:19
Bydliště: Kavárna u ztracených snů...
Kontaktovat uživatele:

Re: Film II

Příspěvek od Zakat »

Mě se Stopař líbil, je to velice pohodová oddychovka, navíc Zooey to tam fakt sekne :-P Kniha je samozřejmě úplně někde jinde, ta je prostě geniální...
The moon blinds my eye with opal cataracts
As I cut through the saw-mills and the stacks,
Leaping over the gully
Where I would one day take Lucy
Then wash up my hands in the gutter and the moon...
Uživatelský avatar
Tomus
Sigilan
Příspěvky: 9
Registrován: 13.2.2007 20:18
Kontaktovat uživatele:

Re: Film II

Příspěvek od Tomus »

Včera (Nebo předevčírem? ) jsme byli v kině na horroru sirotčinec, docela zklamání, a týden zpět na novém Batmanovy, jeden z nejlepších filmů co jsem za poslední dva roky viděl. ;-)
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Film II

Příspěvek od sevencreature »

No, je fakt, že jsem asi už 3 roky žádný nový (jako nově natočený) film neviděl dobrovolně (nebo viděl, ale nestojí to za zmínku) a ani neměl chuť vidět, takže z toho co tu zatím čtu, má Batman být šanci tím jednookým králem :think:

Naštěstí je tu nepřeberná zásobárna toho, co jsem ještě neviděl, takže mě to nějak netrápí. Hmm, někdy bych se měl konečně dokopat k tomu Fulltime Killerovi :doh:

Konec OT.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Re: Film II

Příspěvek od AlieN »

Tomu: Sirotčinec jsem viděl na LFŠ - docela koukatelná, ale spíš jen průměrná duchařina. Pointa filmu by mohla být hodně dobrá, kdyby na ní někdo pořádně zapracoval... a kdyby to nebyla vykrádačka Faunova Labyrintu.

Předevčírem jsem viděl český studentský kraťas Kouzelný most (ke stažení i ve slušné kvalitě zde) - svých much má film hodně, hlavně co se týče amatérského projevu herců, ale natočený je imho na české poměry výborně a svou poetikou lehce připomíná trochu humornější variaci na Linklaterův opus magnum Before Sunrise.
Uživatelský avatar
Tomus
Sigilan
Příspěvky: 9
Registrován: 13.2.2007 20:18
Kontaktovat uživatele:

Re: Film II

Příspěvek od Tomus »

Alien: Ještě půl hodina délky by filmu rozhodně neuškodila... (Myslím Sirotčinec) Vykradačka, to nevím, Faunův labyrint jsem zatím neviděl, ačkoliv mi ho každý doporučuje jako skvělý film.. :-)
Uživatelský avatar
scorpioo
Sigilan
Příspěvky: 387
Registrován: 9.3.2008 21:08
Bydliště: Sigil

Re: Film II

Příspěvek od scorpioo »

No dnes si idem pozrieť film "Monštrum (Cloverfield)" a sa na to veľmi teším, všade som čítal, že je to pecka.Videl to niekto?
Hrdinovia umierajú,legendy žijú naveky. - BEOWULF
www.kocogel.info
Uživatelský avatar
Bodkin
Sigilan
Příspěvky: 474
Registrován: 5.12.2005 0:32
Bydliště: Soukromá krypta

Re: Film II

Příspěvek od Bodkin »

TDK - Ušlo to...
SKOČTE ŠIPKOU DO MUŠLE, JEZTE KAŠI S MRKVÍ.
JENOM JÁ JSEM NAŽIVU; VY JSTE VŠICHNI MRTVÍ.
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Re: Film II

Příspěvek od AlieN »

Forbidden Kingdom - Bál jsem se toho filmu hrozně, z představy že první setkání Jeta Li a Jackie Chana na plátně točí režisér Myšáka Stuart Little jako rodinnou zábavu pro amerického diváka mě doslova jímala hrůza... ale ve výsledku to vlastně docela jde. Nejde o nic víc než pohádku o Opičím Králi pro teenagery, stylem de fakto crossover mezi Karate Kidem a Drunken Masterem, ale to hlavní, tedy akční scény, jsou natočené skvěle. Chan zase permanentně chlastá a baví, Jet se v opičí masce tváří jako magor a ten zbytek je tak akorát neurážející, nepřekážející. 7/10
Uživatelský avatar
scorpioo
Sigilan
Příspěvky: 387
Registrován: 9.3.2008 21:08
Bydliště: Sigil

Re: Film II

Příspěvek od scorpioo »

http://www.csfd.cz/film/232884-cloverfield/ No tak som si pozrel tento skvelý film. Je to natočené na spôsob Blairwitch. Producent J.J.Abrams sa znovu raz zaskvel. :applause: Film má skvelú atmosféru ktorá by sa dala miestami až krájať, herecké výkony sú tiež veľmi dobré, vizuálna stránka je perfektná a strih nemá chybu. Celkové hodnotenie filmu 9,5/10 - tých 0,5 je strhnuté za jednu nelogickú scénu : hlavný hrdinovia preskakovali z budovy na budovu a potom liezli po dosť šikmej streche a stále držali v ruke videokameru.
Hrdinovia umierajú,legendy žijú naveky. - BEOWULF
www.kocogel.info
Uživatelský avatar
Lerek
Sigilan
Příspěvky: 1676
Registrován: 27.11.2005 19:37
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Film II

Příspěvek od Lerek »

Baťa The Dark Knecht: V rubrice Kultura v Hospodářkách byl vychvalován už dva týdny před světovou premiérou, neodalal jsem tedy a stáhl to (nebudu čekat, až se tento film do kolínského kina dostane). Joker byl fakt skvělý, Batman bůhví proč mluvil jak já ráno po tvrdé opici, zbytek už tak dobrý nebyl. Film nenudil, docela dobré, nikoli výborné. 8/10

Hancock: Další film kdysi vychvalovaný v HN, opět jsem to stáhl, protože v kině mi to nějak ušlo a už to tam nedávaj (ani v Kolíně). Koncept ožralého kladného a nezodpovědného superhrdiny dal filmu velmi dobrý základ a škoda, že trvá jen první třetinu filmu, pak se film začne trochu patlat v bahýnku, ale i tak nenudí. Ve filmu je vybrána jako hlavní páreček (romantyka, vole) rasově provokativní dvojice černoch-blondýna, na kterou jsem zvyklý spíše z prohlížení sekce XXX na warfóru (s černýma nestahuju, připadá mi to podobně úchylné jako zoofilie, radši lesbické snímky, ale to je jinou debatu), ale to už je asi spíše chyba mého přemýšlení než tvůrců filmu. Fim má také významné plus díky tomu, že obsahuje mnoho sprostých slov, a to já rád. 7/10

Doomsday: Tak tohle je ovšem chuťovka jak blázen. Tento post-apo film je slepen ze všech filmů, které autoři mají rádi tzn. naleznete zde očividné prvky Vetřelce, Resident Evilu, Mad Maxe Zwei, Statečného srdce (včetně rytířů na koních) po já nevím co ještě. Film také striktně dodržuje veškerá známá klišé (černoch se obětuje za všechny, zlí dostanou na prdel, má to dobrý konec atd.). Mluví se tam taky sprostě (+) a ještě k tomu je film obohacen o extra gore efekty (detailní vyobrazení přejetí člověka obrněným transportérem, detailní vyobrazení grilování člověka za živa a jeho následné pojídání apod.). Bavilo mě to moc a nebylo to ani krapet originální, jediné minus je nedostatek záběrů na sexy zadeček hlavní hrdinky (taková amazonka, ty bláho). 8/10
"Vycházelo se přitom ze zcela pravdivé zásady, že určitým faktorem uvěření lži je její velikost..." Adolf Hitler
Uživatelský avatar
KEBULE
Sigilan
Příspěvky: 919
Registrován: 20.10.2006 11:00
Bydliště: Já jsem doma tam, kde mám svůj hrnek... Tak a tohle není pravda hrnek jsem si rozbil...

Re: Film II

Příspěvek od KEBULE »

K tomu DOOMSDAY si měl připsat, že stejný (prý průserový režisér) režíroval i mé oblíbené psí PSí VOJáKY a díky tvému komentáři mě tento film začal zajímat. Děkuji, že jsi mě na něj upozornil. :-D A názor jistého "POMO" je mi ukradený 8-)
...vždyť zaznívá,
zrána i k večeru.
Ten do srdce nůž zarývá,
do hrudi sekeru...
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Re: Film II

Příspěvek od AlieN »

KEBULE: POMO je debil ;-)

Viděl jsem Tropic Thunder - komedie o krachujícím natáčení válečného filmu, které se jeho režisér rozhodne dotlačit do konce tím, že nezvladatelné herce vyhodí do skutečné džungle plné skutečně válčících Laoských vojáků a natočí je přitom skrytými kamerami.
Je to strašlivé maso, myšlenkově nepříliš nenáročně, ale i tak je to jednoznačně komedie roku. Velkolepější válečné scény jsem snad od Apokalypsy neviděl a když zrovna náhodou něco nevybuchuje, tak si film dělá neskutečnou prdel hlavně z neschopných, excentrických a rozmazlených herců a paroduje natáčení filmů obecně... a do toho kolem pobíhají nádherně vyšinuté postavy a, protože autoři na nějakou "korektnost" zvysoka kašlou, hláškují takovým způsobem že i Pulp Fiction je vedle toho neškodným večerníčkem pro děti.
A Tom Cruise tam provádí (a hlavně pronáší) takové věci, že jsem schopný mu z fleku odpustit veškeré jeho šaškování se scientology, od toho uberšovinisty v Magnolii mu nikdo takhle šťavnatou roli nedal.
Uživatelský avatar
KEBULE
Sigilan
Příspěvky: 919
Registrován: 20.10.2006 11:00
Bydliště: Já jsem doma tam, kde mám svůj hrnek... Tak a tohle není pravda hrnek jsem si rozbil...

Re: Film II

Příspěvek od KEBULE »

AlieN: :-D To může být já to soudit nebudu, ale prudí mě to, že je "nejoblíbenější" a všude na mě kouká jeho komentář jako první...

Mám rozdívaný OSTROV POKLADů je pravda, že je to docelá šílené a s knihou nemající společného skoro nic (ty komentáře jsou docela trefné), ale asi se podívám jak to celé dopadne... (a dám vědět :-) )

Lerek: Jestli máš rád hezká prsa a hezké dekolty nevynechej...
...vždyť zaznívá,
zrána i k večeru.
Ten do srdce nůž zarývá,
do hrudi sekeru...
Uživatelský avatar
Javor
Sigilan
Příspěvky: 420
Registrován: 29.9.2005 20:43
Bydliště: Ve skleněné vitríně
Kontaktovat uživatele:

Re: Film II

Příspěvek od Javor »

Bohové mne milují! Zrovna nedávno jsem si říkal, jak je Noc ve Varennes úžásný film a že bych jej opět hrozně rád viděl, a ejhle, v pondělí půl hodiny po půlnoci! :dancing:
Feed your head
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Film II

Příspěvek od Jab »

Roztomilé pohádce Stardust (Hvězdný prach) dávám 9/10. Poslední půl hodinka kvůli předvídatelnosti slabší ale jinak krása. A De Nira už v lepší roli asi nikdy neuvidím. :-D
Odpovědět

Zpět na „Scéna mořského vánku“