APRÍL ;o)))

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pan Bača
Lim-Lim
Příspěvky: 401
Registrován: 30.9.2005 7:12
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pan Bača »

Tak to je mazec... bohužel jsem tady o víkendu nebyl, ale tohle je podle mě apríl, jak má být. Škoda, že jsem to nezažil. Opravdu výborný nápad.

PS: já měl apríl ještě lepší, Calvera se oženil a já mu šel za svědka :D (doufám, že nebude nasraný, že jsem to na něj prásknul :roll: )
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Pan Bača: Oh sweet Jesus....že mu přeji upřímnou soustrast a slunce v duši ;-)
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
Tokkar
Dabus
Příspěvky: 1737
Registrován: 26.9.2005 11:28
Bydliště: cerna O.....a cerna

Příspěvek od Tokkar »

Pan Bača píše:PS: já měl apríl ještě lepší, Calvera se oženil a já mu šel za svědka :D (doufám, že nebude nasraný, že jsem to na něj prásknul :roll: )
No když se oženil na apríla, tak to bude mít aprílový manželství.

Ha, a pak že montáže, kvůli ženský se na nás vyprd. Budiž mu přáno. :lol:
The Oldest King's Knight At Realm is like a shadow on Sigil's street at moonless night.
Uživatelský avatar
Vlasák
Sigilan
Příspěvky: 3017
Registrován: 26.9.2005 7:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

Aprílový report

Bylo, nebylo, v místě, kde sigilanům padají do klína krokety a které je často svědkem jejich pří a půtek o (ne)zaplacená piva, sešla se zde skupinka těchto osob (Ajantis, Daemon, Hamster, Saruman, Vlasák, yenn) za účelem zábavy nad role-playovou hrou. V okamžiku pauzy na občerstvení se však celý plán změnil. Začali jsme mluvit o nadcházejícím zítřejším aprílu...

Zpočátku o tom, zda něco aprílového přinese Sigil. Dle sms zprávy informátora Jaba prý nakonec nic, protože se žádné nápady nedotáhly zcela do konce a on, coby jeden z iniciátorů aprílových myšlenek, z netu odchází, takže moc valnou šanci aprílu nedává. Víme, že něco sice říkal drake o aprílových možnostech, ale kdo ví, jestli se něco urodí. Rozebírám tak aspoň spekulace, jak by mohl dopadnout Jabův aprílový návrh o fingované rozepři v Sigil týmu. A pak se zčistajasna objeví myšlenka, bohužel opravdu nevím, kdo byl jejím autorem, "co kdyby se objevil Admin?" To by byl nářez – Sigil končí, jen si to představte. Tím skončilo naše jídlo, tím skončila i naše role-playová session – tenhle nápad spolu nesl mnohé, co bylo třeba probrat.

A začíná brainstorming... Proč Admin? Jak Admin? Obracím papír, na který jsem si původně psal poznámky o herní session a začínáme tvořit body plánu (viz. konec příspěvku).
Sigil bude odstaven a bude nové fórum... Ok... navržen je wz.cz – vtip prý tak bude ještě peprnější, když mu někdo uvěří i přes umístění na tristní doméně wz.cz.
Rozebíráme Adminovu osobnost, osobnosti Sigil týmu a uživatelů... Rekapitulujeme, co vše a jak se stalo, a co by mohlo sedět. Body programu se pomalu tvoří.
Tvoří se i vzor našeho jednání – aprílové narážky nijak nekomentovat. Vše musí mít punc vážnosti – přesouvání původních témat, žádné upjaté popírání žertu. Vyjadřovat se formálně a k věci přesunu. Kdyby bylo nejhůř, použije se spekulacemi o žertu dotčený Admin, který si vždy váží své práce.

Vše navíc hraje do karet – plagiátorsví Adminovy práce na nějakých centrumáckých stránkách by ho mohlo přilákat, jistá nestabilita fóra, na kterou mnozí reagovali v uplynulých týdnech, se taky hodí do krámu – nakonec, toho dne se i začala Čelenka promazávat. Admin měl za sebou kusanec odvedené práce okolo BG2 – o tom sigilském odvedeném kusanci se zatím neví, protože není publikován. Samotný tehdejší spor s Adminem na bg.cz nebyl nijak příliš hmatatelný, tuplem ne zvenku. Tohle byly pilíře vznikajícího plánu.

Plánem bylo i mazání a bany anti-aprílovníků, tj. osob, které by apríl prokoukly a vážně narušovaly svým vyjadřováním jeho věrohodnost. Což ale stále falírovalo – jednak by to nebylo nefér, druhak jsou i jiné kanály než fórum, na kterých by anti-aprílová klika mohla komunikovat, třeťak bychom tak pro všechny bany na fóru asi zůstali sami. Nicméně zatím vše směřujeme tímto směrem – jsou vytvořeny a rozděleny "služby", tříhodinovky, kdy na fóru jeden z nás určitě bude, aby mohl banovat. Dále plán vytvoření několika "erárních" účtů s administrátorskými právy pro případné posily, které by mimo službu zajistily také mazání a banování.

Iniciátorem zlomové myšlenky byl Hamster – nemazat, ale táhnout to dál a nejen v sobotu. Simulujeme situaci – sobota bude dnem, kdy vzniknou dva tábory – jeden těch, kteří na špek skočí, druhý těch, kteří ho budou rezolutně odmítat. S tím, že se oba proudy budou vzájemně neutralizovat. Předpokládáme, že někdo kulišárnu sežere i s navijákem, ale problém bude spíše s těmi, kteří si budou myslet, že jde o vtip. Neděle by pak měla být dnem, kdy tábor těch, kteří si mysleli, že jde o apríl, přijde o trumfy v rukávu a teprve tehdy nastane ten apríl v celé parádě. Pondělí je pak uvažováno jako extrémní dovršení fingovaného projektu.

Rozdáváme si role – každý by měl hrát sám sebe... Ale aby to neznělo tak svorně, chce to nějaké rebely... Jab je dostatečně radikální osobou, která za žádných okolností nenechá pošlapat svá práva. S Adminem rezolutně skončil a ještě aby se s ním znovu paktoval... Jab by se změnou moc spokojený nebyl. MCZ – grafika na Sigilu je jeho práce a nejednou by mělo hrozit, že se rozplyne jak pára nad hrncem a všichni s tím ještě k tomu souhlasí... MCZ na hranicích reality a abstrakce by tedy možná mohl mít tendence ke stáhnutí se do "abstrakce" ;-) Rozebíráme sebe a další – v zásadě docházíme k tomu, že když budeme tak nějak hrát sebe s naštelovanou "proaprílovou" motivací, vše bude přirozené a navíc i zapadat.

Saruman si zahraje sám sebe jako při vzniku Sigilu – komentáře o přeběhlících a zrádcích a naší bezpáteřnosti. Daemon sehraje etudu s nově vzniklou Fallout sekcí – tvorbu nového fóra myslíme vážně. Ajantis se nabídne s pomocí, bude mu dána role administrátora. S ohledem ještě na původní plán služeb, nyní již ne tak akutní, bylo nutné, aby Ajantis už ve své službě mohl být administrátorem – tedy, aby se situace neseběhla tak podezřele naráz, bylo třeba ji časově rozáhnout. Jenže před svou službou bude Ajantis sedět ve vlaku – a tak přijato opatření, že Ajantisova žádost o moderátorství bude tam dle jeho vzoru napsána, Adminem zpochybněna a Vlasákem podpořena – a to jednou osobou, která nad ránem, ještě dlouhou dobu před Ajantisovou službou, sehraje všechny tři role.

Oživení Admina, který bude následovat body plánu, svěřeno mně.

Rozebíráme problematiku i z pohledu uživatelů... Co už je moc, a co naopak zase málo? Shodujeme se nad tím, že aprílový žert nikoho vykolejit nemůže, ba naopak - třeba to i může mít přínos. Saruman prohlašuje: "Konečně aspoň po půl roce někteří ze Sigilu vyvenčí své psy."

Zásadní otázka – plán je; bude s ním ale souhlasit zbytek Sigil týmu? Voláme Jabovi – na telefonu aktivujeme volání s hlasitým odposlechem, abychom tak "konferenčně" mohli vše probrat. Z Jaba však slyšíme jen hlasité mechanické zvuky a halas, Jabův hlas kdesi na pozadí. On nás taky moc neslyší – je ve vlaku, na nádraží a veskrze se zdá, že někam spěchá. Z toho, co se dalo zaslechnout a co zaslechl on – je v zásadě pro, ale půjdeme dál s optáním za drakem.

Drake už má ve sluchátku klid – ba naopak, omračuje nás jeho hlasitý smích, když ho seznamujeme s body plánu. Souhlasí a alternativní fórum nahodí...
Hotovo, to už vypadá, že náš plán bude přijatelný. Zbytek sedánky již jen fabulujeme o možných scénářích průběhu následujících několika dnů. Neříkám, že jsem se přitom nesmáli.

Relativně brzo, aby se vše mohlo stihnout, se rozprcháváme domů. Se Sarumanem ještě pochybuji, nad možnými extrémními situacemi našeho plánu a možným dopadem. Cestou domů si ještě vzpomínám na Sigilského mentora – Tokkar. Před jedenáctou ho tedy burcuji - Tokkar je vzhůru a dává souhlas, téměř bezmezný.

Večer nahazuji plán akce do fóra Sigilského týmu. Víceméně všichni souhlasí – někdo skutečně více, jiný skutečně méně. Akci v zásadě nic nebrání.

Drake nahazuje fórum, já se připravuji na roli Admina. Někdy kolem druhé je fórum hotové. Raz nahazuje esenciální témata ala 'Seznam modů' na nové fórum, já vytvářím erární nicky, nastavení fóra a sekcí, drake odpojuje od kyslíku Sigil. V průběhu noci píšu první Adminovy příspěvky a své reakce na ně. Je to dobré – Admin byl vždy noční zvíře, takže věrohodnost opět podpořena. O pár hodin později se retušuje vše dle bodů plánu – vše, co měl říci Admin, řekl, vše, co bych byl řekl já, říkám, hraju si na Ajantise a přepisuji jeho slova do fóra, Raz zaplnil témata, drake "zničil" původní Sigil. Někdy v půl páté svorně odcházíme a necháváme fórum nadcházejímu ránu.

Ráno už akci šéfoval Yachiko – přes prvotní názor na ošemetnost plánu se nakonec vyjadřuje, že to není až tak špatné - je naopak vidět, že ho to dost baví. Dopoledne se apríl velmi daří – fórum je plné krásných hlášek a záseků. Meluzínu v myšlenkách nám dělají některé hektické a vášnivé ohlasy. Vše se ale daří korigovat. Po desáté také poprvé padá wz, což se bude dále mnohokrát opakovat. Ajantis, Vampiria a yenn základají nová témata a snaží se stimulovat diskuzi.
Na "falešném" fóru se kupodivu objevuje široká paleta v praxi použitelných myšlenek a návrhů. Postupně se objevují a k situaci přisazují téměř všichni další členové Sigil teamu.

Wz.cz se chová skutečně šíleně a rozhodujeme se přesunout falešné fórum na sigil. Drakovi při přesouvání několikrát spadne připojení na Sigil a to sežere ftp session, jejichž počet je limitovaný – dočasně jsme odstřihnuti od Sigilu i od falešného fóra... vlastně ani nevíme, na jak dlouho budeme odstřihnutí. Po mnoha pokusech se podaří chytnout nový ftp účet, drake mezitím kontaktuje providera o ukončení visících session a situaci se daří vyřešit i z této strany. Na Sigil se tedy dostáváme a fórum může být přesunuto.

Vývoj se jeví docela překvapivě – spousta lidí situaci věří. Někteří dokonce hrají hru na upřímnost a přiznávají se k tomu, co ani neudělali. Admin zažívá malou satisfakci za dřívější pomluvy.
Kolem šesté večerní mě Jab oslovuje Radku ;-) (pozn: křestní jméno Admina).

S večerními hodinami se vývoj docela uklidňuje, jako kdyby vážně všichni vzali za hotové, že skutečně vzniká Sigil Gate. Probíhají debaty, jak s aprílem dál. Původní plán táhnout to až do pondělí je odpískán – rozhoduje se o tom, zda skončit o půlnoci nebo až v poledne dne následujícího. Nakonec vítězí poledne. A aprílová konspirace skutečně trvá do následujícího poledne. A to bere vítr plachet mnoha těm, kteří stále měli za to, že jde o žert. Nic zásadního se však neděje a nahození stránek s přesunem původního fóra probíhá bez problémů.
Následuje kolektivní bilancování zjištěných faktů a zpětně i uznání toho, že aprílové fórum přineslo mnoho zajímavých diskuzí, které by stálo za to přesunout.

Co přinesl apríl? Mnohá nová zajímavá témata, která se však po přesunu na klasickém Sigilu neuchytila. Příležitost vyjádřit svou cholé či flegmu, případně se pořádně nasmát ;-) Jistou satisfakci Admina a potvrzení zjištění, že žabomyší spory jsou o ničem. Do jisté míry i semknutí některých uživatelů na Sigil fóru. Kdovíjaké, ale i kdyby jen krátkodobé, tak vlití trochy nové energie do diskuzních žil diskutérů ;-)

rozdělení erárních nicků a služeb
středobody plánu
Ajantisova řeč
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Fórum plné RPG - RPG fórum


Obrázek
Uživatelský avatar
Daemon
Dabus
Příspěvky: 284
Registrován: 30.9.2005 0:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Daemon »

Tuším, že nápad "co kdyby se objevil Admin?" měl Saruman.

Jinak apríl nepřinesl zase tolik vášnivé reakce, jak si někteří mysleli (mluvilo se dokonce o sebevraždách :-) ), což bylo nejspíš kvůli přehnaným očekáváním, ale také proto, že nebyl drastičtější než měl původně být. Vytrvání až do pondělka vzalo za své už v sobotu večer a o oznámení, že všechna diskuze ze Sigilu byla smazána a ne zachována, Vlasák nejspíš nikdy ani neuvažoval nebo na to zapomněl, protože si to nenapsal na papír...
Life's hard, time's short, take it easy, fuck it all!
Uživatelský avatar
Vlasák
Sigilan
Příspěvky: 3017
Registrován: 26.9.2005 7:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

Daemon píše:...na to zapomněl, protože si to nenapsal na papír...
:mrgreen:

Vida, na tohle si ale ani nevzpomínám, i když to zmiňuješ :-P
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Fórum plné RPG - RPG fórum


Obrázek
KOFi-chan
Sigilan
Příspěvky: 1417
Registrován: 2.10.2005 9:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KOFi-chan »

Mám malý dotaz.. - Byl i MCZ do plánu zasvěcen už od začátku :?:
Ta jeho anonymní reakce a Vlasákova následná výzva, ať si MCZ nahodí ICQ, mi totiž zpětně připadají až příliš skutečné a tudíž podezřelé.. :-)
Naposledy upravil(a) KOFi-chan dne 27.4.2006 15:15, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Vlasák
Sigilan
Příspěvky: 3017
Registrován: 26.9.2005 7:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

KOFi: MCZ tu reakci psal poté, co už byl s plánem seznámen ;-) Každý z ST věděl o aprílu ještě před tím, než na Sigil Gate cokoli řekl ;-)
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Fórum plné RPG - RPG fórum


Obrázek
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

KOFi: fakt to bylo až tak věrohodné? :-D
ale úplně připravené jsme to neměli, když jsem si totiž četl tu Vlasákovu reakci (ICQ atd.), trochu jsem se fakt začal bát, co po mě může chtít (jestli jsem třeba něco nezvrzal nebo tak), takže jsem se defacto nachytal sám ;-) .
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

Vlasák píše:– a to jednou osobou, která nad ránem, ještě dlouhou dobu před Ajantisovou službou, sehraje všechny tři role
:lol:
KOFi-chan
Sigilan
Příspěvky: 1417
Registrován: 2.10.2005 9:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KOFi-chan »

MCZ píše:KOFi: fakt to bylo až tak věrohodné? :-D
Bylo :!: - Naprosto jsem tvůj postoj k tamější situaci chápal.. :lol:
Uživatelský avatar
Trandul
Sigilan
Příspěvky: 540
Registrován: 26.10.2005 19:16

Příspěvek od Trandul »

Ale přece jenom k něčemu to bylo, třeba si myslim že byl geniální krok odstranit počet příspěvků. :applause: :applause: :applause: :applause:
Jak jste to mohli se mnou vydržet? Já byl tak strašně blbej. :-D
-------------------------------------------
Flower power
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drake127 »

Připravili jsme pro naše uživatele exkluzivní náhled do myšlenek Sigil Teamu. Po třičvrtě roce se můžete podívat "jak to doopravdy vypadalo" ve skryté sekci, kde se tvořil scénář našeho aprílového vtipu. Neváhejte a vkročte do portálu - jako klíč vám poslouží otevřená mysl a pochopení pro naše ďábelské plány.
Žralok, který štěká, nekouše.
Uživatelský avatar
Alnag
Sigilan
Příspěvky: 512
Registrován: 17.9.2006 9:33
Bydliště: dno Propasti
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Velmi zajímavá sonda do myšlení zdejších... (ehm) ...správců.
Obrázek
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Příspěvek od Neferit Sr. »

V době tohoto aprílového žertíku těžkého kalibru jsem ještě nebyl členem této elektronickým bohem požehnané komunity. Tudíž jsem se nemohl stát ani předpokládanou OBĚTÍ ani jakýmkoliv spoluhráčem. Musím uznat, že obdivuji jak nápad tak i dokonalé provedení.

Protože se dá očekávat něco podobného i letos, 30.3.2007 odpojím počítač a zapnu ho až 02.04.2007. Já jsem chytlavý a určitě bych vám to sežral i s navijákem. A bez návnady.

Ale: :applause: :applause: :applause:
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“