Výroky a moudra

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
Neferit
Šifrovač
Příspěvky: 2323
Registrován: 29.9.2005 16:53
Bydliště: terra incognita
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Neferit »

Copak se jim stalo? Našli štěstí? ;-)
http://gh.ffshrine.org?r=23256
deviantART - place, where deviancy comes to play

Pokud máte něco, co po mně chcete, tak mě kontaktujte pomocí PM, emailu nebo ICQ. Vše je zde uvedeno. ;-)
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Neferit píše:Copak se jim stalo? Našli štěstí? ;-)
Ne, ale někteří z nich jsou mrtví 8-)
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
Melkhior
Sigilan
Příspěvky: 135
Registrován: 11.10.2005 18:24
Bydliště: Chrám Culexus

Příspěvek od Melkhior »

citáty Lazara Longa z knihy Roberta A. Heinleina "Dost času na lásku"

Pokud nemáte rádi pravdu, pragmatismus a cynismus, tak to raději nečtěte. :-)

Možná je lepší být živý šakal než mrtvý lev, ale vždycky je lepší být živý lev. A obvykle je to jednodušší.
*
Žádný stát nezíská právo přežít tím, že pošle velké vojsko, na dlouhou výpravu. Žádný stát to nikdy nedokázal. Římské matky říkávaly svým synům: “Vrať se se svým štítem, nebo na něm.” Později tento zvyk upadl. Řím taky.
*
Nejsou žádné přesvědčivé důkazy o životě po smrti. Ale nejsou vůbec žádné důkazy proti tomu. Brzo to budeš vědět. Tak proč se tím užírat?
*
Falešné představy jsou často funkční. Matčin názor o kráse, inteligenci, laskavosti a tak dále jejích dětí jí zabrání, aby je utopila hned po narození.
*
Historie nezaznamenala, že by někde bylo náboženství s racionálními základy. Náboženství je berla pro lidi, kteří nejsou dost silní, aby se neznámému postavili bez pomoci. Ale stejně jako lupy má většina lidí i náboženství a plýtvá na ně časem i penězi a vypadá to, že mají značné potěšení z toho, jak si s tím pohrávají.
*
Ze všech podivných “zločinů”, které lidi uzákonili na základě ničeho, je nejzábavnější “rouhání” - o druhé a třetí místo spolu soutěží “obscénnost” a “nemravné obnažování”.
*
Všichni lidé byli stvořeni nerovní.
*
Lidé si zřídka (jestli vůbec) vymýšlejí boha nadřazeného jim samým. Většina bohů má zvyky a morálku zkaženého dítěte.
*
Nikdy se nedovolávej něčí “lepší povahy”. Nemusí ji mít. Probuzení jeho vlastních zájmů ti dá lepší páky.
*
Můžeš mít mír. Nebo můžeš mít svobodu. Nikdy nepočítej s tím, že bys měl obojí naráz.
*
V myslích lidí, kteří “milují Přírodu”, jsou skryté rozpory, když litují “umělotin”, se kterými “Člověk zničil přírodu”. Jasný rozpor leží v jejich výběru slov, která znamenají, že Člověk a jeho umělotiny nejsou součástí “Přírody” - ale bobři a jejich hráze jsou. Ale rozpory jdou hloub než k této primární absurditě. Ve vyhlašování své lásky k bobřím přehradám (vystavěné bobry pro bobří účely) a své nenávisti k přehradám postaveným lidmi (pro lidské účely), “Přírodáři”přiznávají svou nenávist ke své vlastní rase - to jest nenávist k sobě samému.
V případě “Přírodářů” je taková sebenenávist pochopitelná, mají takový politováníhodný osud. Ale nenávist je příliš silná emoce na to, abych ji cítil k nim. Spíš by se hodil soucit a lítost.
Já sám, ať chci nebo ne, jsem člověk a ne bobr a h. sapiens je jediná rasa, kterou mám a můžu mít. Naštěstí pro mě se mi líbí být součástí rasy zbudované z mužů a žen - to razím jako dobré uspořádání a perfektně “přírodní”.
Věřte tomu nebo ne, byli “Přírodáři”, kteří odporovali prvnímu letu na starý pozemský Měsíc, protože je “nepřirozený” a “zneužitím Přírody”.
*
Demokracie je založená na předpokladu, že milión mužů je chytřejších než jeden. Jak že to je? Něco jsem přehlédl.
*
Autokracie je založená na předpokladu že jeden člověk je chytřejší než milión jiných. Tak to zkusme znova. Kdo rozhodne?
*
Hloupost se nedá vyléčit penězi nebo výchovou nebo zákony. Hloupost není hřích, její oběť si nemůže pomoct, aby nebyla hloupá. Ale hloupost je jediný obecný hlavní zločin, rozsudek je smrt, není žádné odvolání a k vykonání dojde okamžitě a bez soucitu.
*
Bůh je všemohoucí, vševědoucí a všelaskavý - tak hezky se tomu dává takováhle nálepka. Jestli je vaše mysl schopná věřit všem třem božským atributům naráz, mám pro vás nádhernou obchodní dohodu. Žádné šeky, prosím. Plaťte hotově a malými bankovkami.
*
Lidská bytost by měla být schopná vyměnit plenku, naplánovat invazi, porazit prase, velet lodi, vyprojektovat stavbu, napsat sonet, vyrovnat účty, postavit zeď, napravit kost, zpříjemnit umírání, udržovat pořádek, plnit rozkazy, udílet rozkazy, spolupracovat, jednat sám, řešit rovnice, analyzovat nové problémy, vykydat hnůj, naprogramovat computer, uvařit chutné jídlo, zdatně bojovat, statečně zemřít. Specializace je pro hmyz.
*
Nejabsurdnější představou, kterou si kdy homo sapiens vysnil, je, že Pán Bůh Stvořitel, Tvůrce a Vládce celého vesmíru, chce sacharínové zbožňování Svých stvořených, může být ukolébán jejich modlitbami a stává se nedůtklivým, když tyhle lichotky nedostává. Doteď tahle absurdní fantazie, bez kouska důkazu, který by jí podepřel, platí všechny výdaje toho nejstaršího, největšího a nejméně produktivního průmyslu v celé historii.
*
Druhá nejabsurdnější představa je, že kopulace je dědičný hřích.
*
Nikdy nepodceňuj sílu lidské hlouposti.
*
Ti, kteří odmítají podporovat a hájit stát, nemají nárok na státní ochranu. Zabití anarchisty nebo pacifisty by nemělo být definováno jako “vražda”, ale jako “užití zbraně uvnitř města” nebo “dopravní nehoda se smrtelnými následky” nebo “ohrožení okolostojících” nebo podobný přečin.
Nicméně stát může v přiměřené míře vyhlásit období hájení těchhle exotických a asociálních živočichů, kdykoliv u nich hrozí vyhynutí.
Skutečně rozčilený pacifista byl zřídkakdy vyprovozen ze Země a není pravděpodobné, že by přežil všechny ty starosti tam… politováníhodné. Měli největší ústa a nejmenší mozky ze všech primátů.
Odrůda anarchistů s malými ústy byla rozptýlena po Galaxii ve spoustě vln hned na začátku Diaspory. Není potřeba je chránit.. Ale oni často střílejí do zad.
*
Zaznamenala historie vůbec nějaký případ, kdy měla většina pravdu?
*
Pouze sadistický lotr – nebo blázen – mluví při společenské události otevřeně a pravdivě.
*
Rozdíl mezi vědou a ostatními předměty je ten, že věda potřebuje úvahu, zatímco ostatní předměty pouze vzdělání.
*
Na děvku by se mělo pohlížet podle těch samých měřítek, jako se pohlíží na ostatní povolání, která nabízejí službu za úplatu - jako na zubaře, právníka, kadeřnici, fyzika, klempíře a další. Je ke své profesi kompetentní? Poskytuje služby v dostatečném rozsahu? Chová se ke svým klientům poctivě?
Je dost možné, že procento poctivých a kompetentních štětek je vyšší než procento takových klempířů a mnohem vyšší než procento takových právníků. A mnohokrát vyšší než procento takových profesorů.
*
Hřích je hříchem pouze tehdy, když zraňuje jiné lidi. Všechny ostatní “hříchy” jsou pouze zbytečné výmysly. (A zraňovat sám sebe není hříšné – jenom hloupé).
*
Zvířata přivádí k šílenství, když se jich umístí příliš moc na příliš malý prostor. Homo sapiens je jediný živočich, který to na sobě provádí dobrovolně.
*
Od věků do věků je člověku v galaxii nebezpečné jen jedno zvíře - člověk sám. Takže si musí sám zajišťovat nepostradatelné zápasy. Nemá žádného nepřítele, který by mu pomohl.
*
Vždycky si poslechni experty. Řeknou ti, co se nedá udělat, a proč. Pak to udělej.
*
Když se to nedá vyjádřit v číslech, není to věda. Je to názor.
"Vítězství nevyžaduje komentář. Prohra žádný nedovoluje."

"Císař se pro nás hrdinně obětoval a trpí už sto století. Není větší cti než mu tento dar opětovat."
Uživatelský avatar
Tafif
Sigilan
Příspěvky: 1140
Registrován: 10.10.2005 22:41
Bydliště: Za devatero horami...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tafif »

Bohatým není ten, kdo má zlato a stříbro, ale ten, kdo se spokojuje s málem.

Víno je dar bohů pro radost srdce, jestliže se ho užívá s mírou. Jeden pohár neškodí nikomu, dva rozvazují jazyky, ale kdokoli ho vypije celý džbán, probudí se ve škarpě ulice, oloupen a pokryt modřinami.


Mika Waltari: Egypťan Sinuhet
Hole mágů to nejsou přeludy,
bývají na konci zdobeny žaludy.
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Já mám ženy náhodou ráda :angel:

Nejvyšší formou života je člověk a nejnižší formou život je člověk, který si hraje s vláčky Holly v Červeném trpaslíku
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
Tafif
Sigilan
Příspěvky: 1140
Registrován: 10.10.2005 22:41
Bydliště: Za devatero horami...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tafif »

Říká se, že věrnost ženy je jako vítr. Zůstává stejnou, pouze mění směr. Říká se také, že ctnost ženy je jako vosk. Taje, když se zahřívá.

Miky Waltari: Egypťan Sinuhet
Hole mágů to nejsou přeludy,
bývají na konci zdobeny žaludy.
Uživatelský avatar
Neferit
Šifrovač
Příspěvky: 2323
Registrován: 29.9.2005 16:53
Bydliště: terra incognita
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Neferit »

7: Zkoušels třeba "Vezmi si skafandr a běž"?
http://gh.ffshrine.org?r=23256
deviantART - place, where deviancy comes to play

Pokud máte něco, co po mně chcete, tak mě kontaktujte pomocí PM, emailu nebo ICQ. Vše je zde uvedeno. ;-)
Uživatelský avatar
Tafif
Sigilan
Příspěvky: 1140
Registrován: 10.10.2005 22:41
Bydliště: Za devatero horami...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tafif »

OT jak sfiňa.

Ženy přikládají větší důležitost své kráse než své inteligenci, poněvadž muži bývají mnohdy hloupí, ale zřídkakdy slepí.

Ženy nemají smyslu pro humor, protože muže milují, místo aby se jim smály.

My muži dokážeme všechno na světě. Někteří dokonce i milovat svou vlastní ženu.
Hole mágů to nejsou přeludy,
bývají na konci zdobeny žaludy.
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Ke šťastnému životu potřebuje člověk 3 věci:
- mít co dělat
- mít v co doufat
- mít koho milovat
Uživatelský avatar
Anthrax
Sigilan
Příspěvky: 476
Registrován: 29.9.2005 17:13
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Anthrax »

"Coito ergo sum." :-)
Si senor ! la revolucion
Si senor !, si senor, somos la revolucion
Tu enemigo es el patron
Si senor !, si senor, somos la revolucion
Viva la revolucion
Uživatelský avatar
Neferit
Šifrovač
Příspěvky: 2323
Registrován: 29.9.2005 16:53
Bydliště: terra incognita
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Neferit »

Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale až do smrti budu bránit vaše právo říkat to. Voltaire

Františku, už tě nepotěší,
že Francouz jsi a ze vsi zdejší;
teď na krk oprátku ti věší,
ať pozná, oč je zadek těžší.
F. Villon
http://gh.ffshrine.org?r=23256
deviantART - place, where deviancy comes to play

Pokud máte něco, co po mně chcete, tak mě kontaktujte pomocí PM, emailu nebo ICQ. Vše je zde uvedeno. ;-)
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

:o)

Příspěvek od Vallun »

Páč jsem byl vedle zdrbán za to, že zaplavuji forum příliš dlouhými příspěvky, tak posílám jen odkaz:)

http://www.tesner.net/citaty.html
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Koveras
Sigilan
Příspěvky: 1824
Registrován: 2.10.2005 19:03
Bydliště: Somewhere in Vault
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Koveras »

"Cílem války není padnout za vlast, ale přinutit ty druhé, aby padli za tu svou."
General G.C.Patton
[img:02a03da0e2]http://koveras19.wz.cz/Neverwinter/NWN.jpg[/img:02a03da0e2]
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Když už jsme u těch válek...
"Měli jsme na výběr mezi hanbou a válkou. Zvolili jsme si hanbu a budeme mít válku."
Winston Churchill po Mnichovské dohodě, 1938 AD.
Uživatelský avatar
Koveras
Sigilan
Příspěvky: 1824
Registrován: 2.10.2005 19:03
Bydliště: Somewhere in Vault
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Koveras »

Tak u válek zůtaneme....
"Válka je hra, která se hraje s úsměvem; nemůžete-li se usmívat, šklebte se; nemůžete-li se šklebit, kliďte se jí z cesty, co Vám nohy stačí."
Winston Churchill
[img:02a03da0e2]http://koveras19.wz.cz/Neverwinter/NWN.jpg[/img:02a03da0e2]
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“