Silvestr

Zde se sbírá odpad z celého Sigilu. Klidně si přidejte i svoji hromádku, ale počítejte s tím, že věci se zde ztrácejí...
Odpovědět
Tarreb
Sigilan
Příspěvky: 752
Registrován: 17.9.2008 16:14

Re: Silvestr

Příspěvek od Tarreb »

Co takhle pro to založit samostatné téma a tohle věnovat jenom organizaci?

P.S Pokud mág taK JAKÁ SPECIALIZACE?
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Silvestr

Příspěvek od PostTrauma »

Tarreb: A co se bude dít v tom samostatném tématu? : )

Když mág, tak nekromant, pokud možno : ) Ale zaklínač nebo divoký mág jsou taky fajn : )
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Tarreb
Sigilan
Příspěvky: 752
Registrován: 17.9.2008 16:14

Re: Silvestr

Příspěvek od Tarreb »

Na necromancera: to budeš potžebovat nějakou gothic módu ;-) ( omluv moji, pravděpodobně zkreslenou, představu o necromancerech :-) )

Myslel jsem že v Tom Samostatném Tématu bychom probírali právě tu výbavu a věci okolo ní :-). Už je ale asi pozdě... :-)
Edit: Zaklínačem myslíš Sorcerera, nebo witchera :?:
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Silvestr

Příspěvek od PostTrauma »

Na Witchera bych potřeboval opravdu slušný kostým, katanu (boken by asi stačil) a vlčí náhrdelník : ) Hlavně by se mi nechtělo odbarvovat si vlasy na bílo : )

Takže jsem myslel spíš sorcerera (který vypadá asi stejně jako mág, ale pojetím mi sedí víc). Jako příklad nekromanta bych uvedl Xzara, který má ke goth stylu dost daleko : ) A podobně jsem si představoval i divokého mága. Konec konců si nemyslím, že bych toho mága měl nějak sepcifikovat : )

No, do dubna času dost a stejně jsem si chtěl koupit župan (i kvůli ručníkovému dni), tak zkusím zohlednit ve výběru kostýmovou vhodnost pro mága : D
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Tarreb
Sigilan
Příspěvky: 752
Registrován: 17.9.2008 16:14

Re: Silvestr

Příspěvek od Tarreb »

Pst:Katanu? Potěš pán Bůh... odkdy chodí zaklínači s katanou?? :?: :shock:

Miros: Co berš ty?
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Od té doby, co to tak Sapkowski napsal ;-) Si přečti cyklus knížek o zaklínačích - vyšlo jich celkem dost, číslo si ale nepamatuju.

EDIT: Teda spíš až po zfilmování (zeseriálování?)
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Tarreb
Sigilan
Příspěvky: 752
Registrován: 17.9.2008 16:14

Re: Silvestr

Příspěvek od Tarreb »

Já se divím PRÁVĚ pro to, že jsem to všechno četl- tam se píše o MEČI ne o kataně.
Těch knížek vyšlo 5+ asi 3 sborníky povídek.
Seriál prý stojí za hovno, je to pravda? Tam bys kataně nedivil, ba ani acimitaru. ;-) :roll: :applause: :roll:
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Mně se líbil hned první díl a ještě jeden, ale který byl ten další, si nepamatuju... Málo prostoru, malé náklady - to udělá své.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Silvestr

Příspěvek od PostTrauma »

Viděl jsem seriál (perfektní) a četl nějaké povídky (v těch o zbrani moc zmínek nebylo, co si pamatuji). Jinak sága má asi 6 dílů, potom jsou nějaké povídky mimo a tak.

Každopádně zaklínač (witcher, hexer, wiedzmin...cokoliv, prostě od Sapkowského) je pro mě passé, jak jsem říkal : )
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Tarreb
Sigilan
Příspěvky: 752
Registrován: 17.9.2008 16:14

Re: Silvestr

Příspěvek od Tarreb »

Já viděl seriálu kousek. Tak schválně, proč je perfektní? Hmm? :?:
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Silvestr

Příspěvek od PostTrauma »

No, určitě nemá smysl ho porovnávat s knihou, protože děj seriálu je takovým mixem (některé díly jsou inspirovány povídkami, jiné knihou, hlavní příběh je inspirován knihou), který si někdo poskládal ze Sapkowského tvorby. Nicméně poskládané je to dost dobře na to, aby člověk příliš netápal v temnotách. Pointa mnoha dílů je jenom přiblížit nám postavu zaklínače Geralta, zatímco hlavní dějová linie se odehrává potajmu ve zbytku dílů. Tedy alespoň já jsem před shlédnutím seriálu nic o zaklínači nečetl a neměl jsem problém pochopit. (Samozřejmě tam není všechno vysvětleno, což je buď způsobeno nedostatkem prostoru a financí, nebo zkrátka záměrem lidi nalákat, aby si to přečetli.)

Oproti mnohým vidím nízké náklady jako pozitivum - efekty mi přijdou dostatečné na to, aby si člověk udělal obrázek, nepřijdou mi vůbec tak hrozné, jak někdo tvrdí. Navíc efekty mnohdy odsouvají do pozadí všechno ostatní (jak můžeme vidět denně v Hollywoodu). Ze Zaklínače vychází taková reálná syrovost. Oproti jiným fantasy filmům/seriálům jsou scény mnohem víc uvěřitelné.

Co se týče hlavní postavy, je dost zajímavé sledovat některá Geraltova dilemata. Dalším pozitivem je, že herečky nejsou zvoleny tak, aby člověk mohl obdivovat jejich krásu (obvykle je to to jediné, co může obdivovat), ale je to spíš vedlejší produkt. Většina herců ke své postavě docela sedla (Marigold byl super sympaťák).

Jinak samozřejmě, že by se našlo i spoustu věcí ke kritice, ale osobně se mi Zaklínač líbil víc než kterýkoli Pán prstenů nebo podobných filmů. (Z části to může být způsobeno i předlohou.)

Ale to je off-topic k našemu hlavnímu off-topicu : )
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Když OT, tak OT

PT: Náhodou herečky, když mi nepřišly vyloženě hezké, měly zpravidla zajímavé charisma. Právě u těch hereček platí to, co jsi řekl u syrovosti. U efektů ani vzdáleně a ještě hůř na tom jsou jen některé kostýmy.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Tarreb
Sigilan
Příspěvky: 752
Registrován: 17.9.2008 16:14

Re: Silvestr

Příspěvek od Tarreb »

PostTrauma píše: Oproti mnohým vidím nízké náklady jako pozitivum - efekty mi přijdou dostatečné na to, aby si člověk udělal obrázek, nepřijdou mi vůbec tak hrozné, jak někdo tvrdí. Navíc efekty mnohdy odsouvají do pozadí všechno ostatní (jak můžeme vidět denně v Hollywoodu). Ze Zaklínače vychází taková reálná syrovost. Oproti jiným fantasy filmům/seriálům jsou scény mnohem víc uvěřitelné.

Dalším pozitivem je, že herečky nejsou zvoleny tak, aby člověk mohl obdivovat jejich krásu (obvykle je to to jediné, co může obdivovat), ale je to spíš vedlejší produkt.
To mi přijde jako " z nouze cntost". :lol: Klidně mi říkej hollywoodofil ;-) ale znamení Aard v tom seriálu hodně lacině, pokud si vzpomínám- vypadalo to jako když flusne žížala.
Ale jo, nejdřív se podívám než začnu rejpat :-)


Chcete ( chceme?) ještě další questy? Nebo to podle vás už stačí?
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Silvestr

Příspěvek od PostTrauma »

Nevím, co je znamení Aard : ) Každopádně podle mě nemají být efekty cílem ale prostředkem : )

Carlos: Mně ty herečky přišly taky celkem fajn, ale nebyly to žádné Missky : ) Na kostýmy jsem se většinou nesoustředil, ale nebyla tam podle mě žádná pěst na oko.

Další questy klidně chceme, aspoň budem mít z čeho vybírat : )
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Tarreb
Sigilan
Příspěvky: 752
Registrován: 17.9.2008 16:14

Re: Silvestr

Příspěvek od Tarreb »

Aard- to je takový ten telekinetický úder směrem od sebe :).

"Každopádně podle mě nemají být efekty cílem ale prostředkem : )"- Ano, to je jistě pravda, ale ani by ty efekty neměly dostat průměrného diváka(mě) do ROFLu :-D .

Tak ty questy přidám večer. ;-)
Odpovědět

Zpět na „Hadrníkovo náměstí“