Technické problémy

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět
czipi
Sigilan
Příspěvky: 6
Registrován: 16.3.2007 15:35

Příspěvek od czipi »

Cd je origoška a jednou už jsem to z toho instaloval a bez problémů.

Okna mám 2k a měl jsem je i předtím co jsem to hrál, pc sice nic moc ale BG se mi nesekalo narozdíl od některých tady co čtu :p

jen mě napadá jestli třeba BG2 nevyžaduje něco přímo v pc co jsem mohl mít předtím a teďkon nemám protože jsem okna přeinstalovával, fakt nevím už a chci si to moc moc zahrát :-P
Uživatelský avatar
nuke
Sigilan
Příspěvky: 1783
Registrován: 2.10.2005 14:24
Bydliště: Arulco
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nuke »

czipi: Ide ti skopírovať celé CD na HDD ?
Foss456
Sigilan
Příspěvky: 2
Registrován: 1.3.2007 12:39
Bydliště: Bystřice pod Hostýnem

Problém po reinstalaci hry

Příspěvek od Foss456 »

Vadila mi angličtina ve hře ktrá se instaluje s mody a tak jsem si reinstaloval BG2, ovšem po reinstalaci se už neobjevily popisy předmětů. Čím to je, prosím poraďte.
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drake127 »

Protože jsi si asi přepsal dialog.tlk (kde se ukládají všechny texty) tím originálním. Ovšem mody ti nainstalované zůstaly, protože jsi pravděpodobně nesmazal složku override před opětovnou instalací. Takže pokud chceš původní hru, musíš ji odinstalovat, ručně smazat celou složku hry a znovu nainstalovat.

Samozřejmě, že pokud je mod pouze v angličtině, české texty k němu nezískáš (pokud je někdo nepřeložil).
Žralok, který štěká, nekouše.
Foss456
Sigilan
Příspěvky: 2
Registrován: 1.3.2007 12:39
Bydliště: Bystřice pod Hostýnem

Příspěvek od Foss456 »

jjo dík
Eugene.88
Sigilan
Příspěvky: 4
Registrován: 25.3.2007 19:05
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Eugene.88 »

Čest, mám problém s hrou BGI, doufám, že mě s tím budete moci pomoct.
Když chci nainstalovat BGI, dám setup, ale nic se neděje, když tam fouknu datadisk k BGI, tak tam setup rozjed jde a instalace taky. Demo BGI nainstalovat taky jde, ale prostě ten BGI full nainstalovat nejde :-(. Instaluji z originálního CD, na jiném počítači instalace jde, ale ten má XP SP2 !.
pc:Athlon 1ghz, 512ddr, fx5200, winXPprof bez SP
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drake127 »

Eugene.88: Mno, provozovat XP be SP2 je trochu hazard a první rada je aktualizuj systém. Pokud toto z nějakého (ehm) důvodu nemůžeš učinit, zkus třeba zapnout režim kompatibility pro setup.exe (nějak trouble s instellerem). Nebo zkus zkopírovat celé CD1 na disk (aby se vyloučila chyba mechaniky). Nicméně se setupem bys opravdu problém mít neměl, takže chybu hledej spíš v PC (tím se vrátíme k bodu 1).

Poslední řešení je nainstalovat hru na jiném PC a potom prostě vypálit na DVD a zkopírovat na tvé PC. BG je hra slušná, takže se do počítače nijak neuhnizďuje.
Žralok, který štěká, nekouše.
Eugene.88
Sigilan
Příspěvky: 4
Registrován: 25.3.2007 19:05
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Eugene.88 »

Díky za radu, udělal sem to přes DVD, že sem to zkopíroval do PC, ale teď musím Bg přidat do registrů, protože když to chci spustit, tak tam mám na výběr jen Instal atd., žádné Play :-x . Poradíš mě, jak to tam mám pokoumat v těch registrech ??? moc děkuji :-)
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drake127 »

mno stačí bg spouštět pomocí bgmain(2).exe.
Žralok, který štěká, nekouše.
Eugene.88
Sigilan
Příspěvky: 4
Registrován: 25.3.2007 19:05
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Eugene.88 »

Nejdřív ti chci poděkovat, že mě pomáháš hnout z místa, ale po spuštění BGmain(2).exe mě to přepadlo hláškou: An Assertion failed in D:\Dev\chittin\CHDimm.cpp at line number 581
Programmer says: Unable to open BIF:data\SFXSound.bif
Takže sem asi v pasti :cry:, já to asi nespustím
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drake127 »

Jo, a máš platné cesty k CD v baldur.ini?
Vypadat by to mělo zhruba takhle:

Kód: Vybrat vše

[Alias]
HD0:=C:\Program Files\Black Isle\Baldur's Gate\
CD1:=F:\CD1\
CD2:=F:\CD2\
CD3:=F:\CD3\
CD4:=F:\CD4\
CD5:=F:\CD5\
CD6:=F:\CD6\
...
Žralok, který štěká, nekouše.
Eugene.88
Sigilan
Příspěvky: 4
Registrován: 25.3.2007 19:05
Kontaktovat uživatele:

Eugenův problém vyřešen

Příspěvek od Eugene.88 »

Takže paráda, v bg.ini souboru byly špatné cesty, opravil sem je podle svých oddílů, takže vše se načetlo. Děkuji za vyřešení problému.
czipi
Sigilan
Příspěvky: 6
Registrován: 16.3.2007 15:35

Příspěvek od czipi »

a já jsem tu zas páč mi nejde nainstalovat ani IWD2 takže to musí být asi nějaký globální problém nebo muj pc nemá rád mé oblíbené hry :-( :-(

kdyby jste náhodou někdo tušil budu rád

Edit: při naběhnutí InstallShield Wizard při Probíhání kontroli konfigurace instalačního systému windows se oběví ta hnusná hláška :((((
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

"Error 1608: Unable to Create InstallDriver Instance"

Postup řešení přímo od výrobce :-)
http://consumer.installshield.com/kb.asp?id=Q108440

Hmm, vážně bych to tipl na problém s Windows - nepřeinstalovával jsi je od posledního hraní? Neměnil jsi nastavení sítě? Každopádně projeď jejich postup - minimálně ověříš, jestli máš všechno v pořádku (vzhledem k tomu, že máš Win2k, tak předpokládám, že v nastavení se vyznáš).
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
czipi
Sigilan
Příspěvky: 6
Registrován: 16.3.2007 15:35

Příspěvek od czipi »

No hláška je to stejná a zkoušel jsem všechny postupy dle návodu a stejně nic. Ano okna jsem přeinstalovával a až od té doby mám tento problém, v nastavení W2k se sice vyznám, zohleto je už nad moje síly a vědomosti :-x
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“