Hardware - otázky, odpovede a rady

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

Tak po zkoumání trhu a dnešnímu dobrodružství při průzkumu nabídek v kamenných obchodech zahrnujícím několik hodin výslechů dotyčných pracovníků jsme do užšího výběru zařadili tyto 3 LCD TV:

SHARP LC32AD5E

PHILIPS 32PFL5522D

SAMSUNG LE32R87

Kvalita obrazu je u všech zhruba stejná, vybavení cca též. Ale ještě asi počkáme na povánoční slevy. I když cena oproti kamennému ElectroWorldu je na netu o cca 20%. Neplatí pro Onen Samsung, který má jen DATART, neboť tento model (výrazně kvalitnější než jiné od stejného výrobce) je prý určen výhradně pro anglický trh.
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Firkraag
Sigilan
Příspěvky: 1131
Registrován: 29.9.2005 19:31
Bydliště: Umar Hill's
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Firkraag »

Ted bych do televize bez full HD urcite neinvestoval takove penize.. :shock: Ale proti gustu..
Když jsem byl malý, byl jsem namyšlený…. ale teď už nemám chybu.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Firkraag: Full HD je poněkud dražší záležitost :wink: A z mého pohledu potencionálního hráče zbytečná, protože hry se v nativním 1080p zrovna moc nedělají.

Vallun: Těžko říct, všechny vypadají zajímavě (papírově). Četl jsi nějaké recenze?
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

Firk - na FullHD ve 100 Hz prostě nemám (dobrá mám, ale nedám za TV, kterou skoro nesleduji - krom zpráv a sportu:) Je to totiž nejméně 13 tisíc navíc...

7c - favoritem je sharp, četl jsem nějaké recenze na amazonu a pokud jim dobře rozumím, tak si trochu protiřečí:) Nicméně shrnutí je, že v oblasti lowendů je to nejlepší poměr cena/výkon. Dále tam někdo tvrdil (je tam celkem 5 recenzí z toho dvě "komerční"), že to nevyrábí SHARP, ale Orion v licenci, což ovšem pracovník Sharpu výslovně popřel... A k tomu človíčkovi mám docela důvěru, neb v ostatních věcech radil dosti otevřeně a to bez ohledu na vlastní zisk - například otevřeně řekl, že DVDrekordér od Sharpa je pitchovina a ať si to nekupuji ani omylem...

Co mne ale přijde nejproblematičtější je kritika zvuku... Což v prodejně nevyzkouším:( Doporučují to řešit domácím kinem, což se přiznám,že jsem neměl v úmyslu pořizovat...
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Firkraag
Sigilan
Příspěvky: 1131
Registrován: 29.9.2005 19:31
Bydliště: Umar Hill's
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Firkraag »

Spis to melo byt na Lereka.. Kdyby pridal par tisic (opravdu jen par :-) ) tak za 35 000,- uz se da koupit pekna TV s full HD.. ;-)
Když jsem byl malý, byl jsem namyšlený…. ale teď už nemám chybu.
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

Firkraag píše:Spis to melo byt na Lereka.. Kdyby pridal par tisic (opravdu jen par :-) ) tak za 35 000,- uz se da koupit pekna TV s full HD.. ;-)
No je fakt, že tohle je docela fajná telka:) Ale ta cena je horší...nicméně jsem viděl obraz a slintal:) Ale pravda, je dražší. U nižších cen je otázkou jestli chtít fullHD nebo spíš 100Hz...
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Firkraag
Sigilan
Příspěvky: 1131
Registrován: 29.9.2005 19:31
Bydliště: Umar Hill's
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Firkraag »

Z tech levnejsich se mi treba libi tahle: http://www.videoexpert.cz/sirokouhle-lc ... -le37m87bd
Když jsem byl malý, byl jsem namyšlený…. ale teď už nemám chybu.
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

Firkraag - jojo, tu jsme viděli, obraz dle mého asi nejlepší (ovšem porovnával jsem 32-palcovky), ale není 100Hz:/
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Proč 100 Hz? Standard je přece 60 Hz případně 30 Hz (1080p), ne? :think:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

sevencreature píše:Proč 100 Hz? Standard je přece 60 Hz případně 30 Hz (1080p), ne? :think:
No, co jsem viděl v obchodě, tak ty stovky jsou citelně lepší při např. sportovních utkáních...
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Vallun: Jj, máš právdu, tahal jsem sem něco jiného. U LCD TV jsou trochu jiné problémy než u monitorů a tohle interní zdvojnásobení frekvence má tyhle věci řešit.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

7c - možné to je:) Já se v tom nevyznám technicky, jen hodnotím to, co vidím podle toho, jak se mi to zdá:)
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Re: Hardware - otázky, odpovede a rady

Příspěvek od yenn »

Když nevypnu firewall (je lhostejné, zda Sunbelt či XP) a zapojím mp3 přehravač do USB, PC ho nenajde. Po vypnutí firewallu je vše v pořádku. Tušíte někdo, v čem by mohl být problém?

S flashkou žádné podobné obtíže nemám.
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
Artemis Entreri
Sigilan
Příspěvky: 368
Registrován: 7.9.2007 18:53
Bydliště: Kalimport
Kontaktovat uživatele:

Re: Hardware - otázky, odpovede a rady

Příspěvek od Artemis Entreri »

Potřebuju poradit s reproduktory a už nevím kde to mám napsat. Mám dva reproduktory genius přičemž jeden (ten hlavní hraje normálně a ten druhý ze sebe nevidá ani hlásku. Při připojení na notebook či jiný počítač vše hraje správně. Ten sám problém ze sluchátky. všude je nastavena vyváženost na polovinu. Pls už mě to štve a nevím jak dál. :evil: (asi budu za dementa)
Obrázek

With each kill I grow wiser, and with added wisdom I grow stronger.

Artemis Entreri
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

Artemis Entreri: Jen tip: Díval ses také na Ovládací panely -> Zvuky a zvuková zařízení -> záložka Hlasitost -> Hlasitost reproduktorů?
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“