Anime & Manga

Centrum kultury města Sigilu, kulturní všehochuť ze všech sfér.

Moderátor: sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Anime & Manga

Příspěvek od sevencreature »

csfd bych zrušil.*

* použit hlas Doc. Ing. Damiána Zla
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re:

Příspěvek od Jab »

Ajantis píše:Nepovedlo se mi je srazit ani o procento. A že by si to Wolf's Rain zasloužilo! :-x
S těmi celkem hroznými díly, přidanými až ve zvláštní release (tedy 27-30) bych i celkem souhlasil.
Ale do té doby děj dával přesně tolik smyslu, kolik bych od pohádky, byť trochu temnější, čekal. Se "změnami" s podoby vlčí do lidské jsem neměl po stránce logiky žádný problém. Rovněž tak jsem nepostřehl nějaký spor o to, kdo se do ráje dostane a kdo ne. Nakonec všichni víme, jak to dopadlo (jinak). Čili tahle věc nehraje roli...
Mělo to svou nepopiratelnou atmosféru i poměrně dobře volenou hudbu. Nobles byli fajn. Přirozeně hlavně Darcia. Vlci mi vlastně moc nesedli (možná jen Tsume), ale vedlejší postavy byly příjemné. Chlastající lovec vlků, podivný "pár" exmanželů či drsňácký generál (kapitán) Frozen city.
Hmm, vzato kol kolem nejlepší scény byly ty, kde se nevyskytovali vlci. :think: :-D
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Re: Anime & Manga

Příspěvek od Hamster »

Tak z 11. episody Library War se vyklubala pěkná hovadina... Docela zklamání. Doufám, že to byl jen úlet a ne nová tendence.

Jinak jsem byl z věcí co jsem v poslední době viděl velice nadšený ze Seirei no Moribito. Minimálně nadprůměrný příběh stylizovaný do oldschoolové číny, ve kterém byla mystická stránka dávkovaná tak akorát, aby se z toho nestalo otravné fantasy, za což jsem rád. U málokterých seriálů si takovýmhle způsobem oblíbím většinu postav (hlavní hrdinka je úžasná) a na rozdíl od Scrapped Princess zde dostala dostatečný prostor i skupina elitiních zabijáků a nešlo jen o prvoplánové antagonisty, což jsou u mě body nahory, protože jsou nehorázně cool. :-D Povedené bylo i tempo vyprávění a to především v nadupaném finále, které dostalo i uspokojivou dohru. Seriál tak netrpí syndromem některých jemu podobných, kdy si autoři hnětou celý příběh jak těsto a pak najednou závěr zfouknou během jedné, dvou episod, zachraní se svět a konec, jde se domu. Chytlo mě to i po audiovizuální stránce, protože dabing postav je příjemný a scenérie venkova, či přírody prostě krásné. 8,5/10
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Anime & Manga

Příspěvek od sevencreature »

Hamster: Ale jenom 8,5? :-)
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Re: Anime & Manga

Příspěvek od Hamster »

Je pravda, že když jsem to dokoukal, tak bych tomu z fleku švihnul devítku a ještě by mi to bylo líto :-), ale je třeba přiznat, že příběh a jeho pozadí není zas nějak vyloženě extra. To samozřejmě nic nemění na tom, že po ostatních stránkách to je pecka, ale mohlo to být lepší i po téhle. Možná se mi to ještě rozleží, ale teď to vidím takhle. Můžeš to mé hodnocení brát jako takové 8,5,5/10 :mrgreen:

EDIT: Tak mě napadá, pokud se ti to (předpokládám) líbilo, tak co říkáš na Sword of the Stranger?
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Anime & Manga

Příspěvek od sevencreature »

Hamster: Ještě jsem neměl čas. Obraz je ale docela fajn ;-)
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Anime & Manga

Příspěvek od Jab »

Já bych dal "Guardian of the Sacred Spirit" tak 8/10. Byl to dosti hezký seriál. Postavy rozhodně celkem fajn (hlavně šamanka). Nicméně děj se místy (v půlce série) možná malinko vlekl. Jinak takové nenáročné pokoukání.

No přiznám se, že většina postav sice byla sympatická, ale jaksi jen tak "mdle sympatická". Nevím proč, ale čekal jsem od toho větší emocionálnější "výlevy" a přiznám se, že jsem se na ně dokonce i těšil. :mrgreen:
Ale jinak hezké no... Za shlédnutí to určitě stojí. Animace a hudba samozřejmě skvělé...

/// Spoil: Jen mi tedy nejde do hlavy, proč Balsu chtěli císařští zabít až do předposledního dílu.
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Re: Anime & Manga

Příspěvek od Hamster »

Jab píše:Nevím proč, ale čekal jsem od toho větší emocionálnější "výlevy"
No tak to díky bohu že jsi byl zklamán! :-D

spoiler
No, iracionální by to pro ty samotné postavy bylo, ale vzhledem k tomu, že šlo o příkaz císaře (se kterým možná samotní nesouhlasili, přestože si to vzhledem k té nesmyslné fanatické loajalitě nemohli dovolit), který Balsu nikdy neviděl a o celé situaci kolem ní byl v podstatě nulově informovaný, tak mi to smysl celkem dávalo. Zřejmě jí stále považoval za problémovou figurku (kterou pro něj do té doby skutečně byla).
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

Máte-li chuť na trochu neobvyklé anime, doporučuji Hi no tori. Je to kolekce pěti imho kvalitních a hutných příběhů o lidské povaze, o životě a podobně.
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Anime & Manga

Příspěvek od sevencreature »

Taktéž vřele doporučuji.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Re: Anime & Manga

Příspěvek od Hamster »

Tak opening k Narutaru se snadno zařadil mezi mé nejoblíbenější (YT), částečně nejspíš vzhledem k seriálu samotnému. :angel: Nekompletnost ale zamrzí. Asi si seženu mangu...

Btw. Je víc takovýhle věcí, které jsou na anidb zoufale podhodnocené? Docela mě vytáčí, že k tomuhle jsem se dostal přes random...
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

Jj, OP k Narutaru je velmi pěkný.
Hamster píše:Je víc takovýhle věcí, které jsou na anidb zoufale podhodnocené?
.hack//SIGN? ( :-) )
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Re: Anime & Manga

Příspěvek od Hamster »

yenn: :lol:

Ok, zkusím to, ale musí počkat ve frontě, protože magický random button (ftw!) mi asi během tří minut vyplivl toto a toto. Myslím, že jinak už vyhledávat anime ani nebudu. :-D
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Re: Anime & Manga

Příspěvek od AlieN »

Dodíval jsem se na Haibane renmei - zpočátku mě až tak moc nenadchlo, šedokřídlí jsou velmi zajímavá stvoření ale zkoumání jejich běžných prací je spíše nudné, naproti tomu druhá polovina a hlavně závěr... nádhera :angel:
9/10
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re:

Příspěvek od sevencreature »

yenn píše:
Hamster píše:Je víc takovýhle věcí, které jsou na anidb zoufale podhodnocené?[/quot[]
.hack//SIGN? ( :-) )
Takhle vysoké hodnocení si IMO nezaslouží :mrgreen:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Odpovědět

Zpět na „Scéna mořského vánku“