Motorismus

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Odpovědět

Co vy a řízení..?

Řídím
26
30%
Radši neřídím
1
1%
Řidičák mám, ale nejezdím
13
15%
Řidičák nemám, ale už se na něj třesu
20
23%
Řidičák nemám a dělat si ho nebudu
17
20%
Jezdím bez řidičáku
2
2%
Schumacher je můj mladší bratr :D (závodní jezdec, řidič(ka) z povolání atd.)
2
2%
Nad tímto jsem nikdy neuvažoval
6
7%
 
Celkem hlasů: 87

Uživatelský avatar
Firkraag
Sigilan
Příspěvky: 1131
Registrován: 29.9.2005 19:31
Bydliště: Umar Hill's
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Firkraag »

Tak to je posledni cemu se da verit.. :-)
Když jsem byl malý, byl jsem namyšlený…. ale teď už nemám chybu.
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Příspěvek od Neferit Sr. »

Potom nemůžeš věřit ani příručkám jiných výrobců, reklamě v televizi, předváděcím filmům ani testovacím akcím. Vše může bý zmanipulováno. Potom je lepí chodit pěšky. Maminka když Tě to učila tak snad nepodlehla svodům lží a manipulace.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
Firkraag
Sigilan
Příspěvky: 1131
Registrován: 29.9.2005 19:31
Bydliště: Umar Hill's
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Firkraag »

Ty tvoje chytry prirucky jsou pro nova auta.. Ne pro 10 let stary kramy co maj natoceno 200 000km.. Jestli jsem ti ubral tak promin.. ;-)
Když jsem byl malý, byl jsem namyšlený…. ale teď už nemám chybu.
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Příspěvek od Neferit Sr. »

Má skvělá červená felicie má najeto 85 tisík kilometrů, spotřebu-skutečnou 6,2 litu při dodržení vyhlášky. Na trojku výtáhne tak 90 ale to už je zvěrstvo. Stará je jedenáct let. Jinak příteli já jsem auta prodával -rok a vím jaký je rozdíl mezi psaným a skutečným.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
Firkraag
Sigilan
Příspěvky: 1131
Registrován: 29.9.2005 19:31
Bydliště: Umar Hill's
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Firkraag »

No jo felicie az bude mit 200 000 na tachu tak bude zrat stale 6,2 promin.. :-)
A 6,2 bych za skvelou spotrebu urcite neoznacoval.. :-) Tata co ma peugeot 106 tak jezdi bezne za 5,5l a vyhlasku moc nedodrzuje :-)) A ja kdyz jsem zkousel jezdit presne podle predpisu tak jsem mel spotrebu kolem 6 litru.. S dvoulitrem.. Velkym, tezkym autem.. A 90km/h dam na dvojku.. ale uz je to zverstvo :-) Tak proc je sakra ta felicie tak skvela??
Když jsem byl malý, byl jsem namyšlený…. ale teď už nemám chybu.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

:shock: 90?? Na trojku??? Chudák auto. No, z kopce je každé auto rychlé - i Felicia :lol: Do kopce je mám pocit 80 km/h takové maximum. A vůbec průměrná rychlost Felicie je IMO ta 80ka.

Na druhou stranu, tohle jí vůbec nevyčítám - je sice fakt, že občas si chce člověk zajezdit trochu rychle, ale jinak je IMO 80ka na našich okreskách takové bezpečné maximum, ani ta spotřeba při tom není nějak extra vysoká.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

Firkraag - víš, tady je základní problém v tom, že Neferit Sr. přesně ví, co chce a potřebuje a dle toho si pořídil auto. Dle jeho zvolených a jistě rozumných parametrů to byla nejlepší volba. Každý máme jiné potřeby, proto ybchom každý dospěli k jinému optimálnímu vozu... Ale to ještě nic neříká o tom, které auto je objektivně nejlepší...

Já mám hodně rád BMW. Je to výborné auto, které Ti vydrží díle než cokoliv jiného (v průměru vzato), má excelentní jízdní vlastnosti, je pohodlné, dostatečně velké, na pohled elegantní. Ale přesto bych si jej nekoupil, ani kdybych vyhrál německou národní loterii. Protože i na tomto autě najdeš nějaké nevýhody - např. vysoké provozní náklady, v Pze se hůře parkuje, vzbuzuje závist...

Když si srovnám své priority, tak mi vychází nejlépe Dacia Logan MCV, a při tom bys řekl, že je to shit auto, že?
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
SiNuHeT
Sigilan
Příspěvky: 544
Registrován: 30.9.2005 22:28
Bydliště: Lihový doom

Příspěvek od SiNuHeT »

Jsou i Felicie, které mě ve 130 na dálnici suverénně předjíždějí :lol: až si říkám jestli jim stojí za to, auto takhle trápit
Jsi-li něčím nesmírně roztrpčen nebo zkrušen, pak se rozpomeň, že lidský život je mžik a že všichni co nevidět odejdeme.
-Marcus Aurelius
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

SiNuHeT píše:Jsou i Felicie, které mě ve 130 na dálnici suverénně předjíždějí :lol: až si říkám jestli jim stojí za to, auto takhle trápit
To je ještě dědictví po Škodovkách 120, které předjížděly ve 160 i BMW a "ještě to chtělo". 8-)

Jinak mnohem raději bych jezdil s Felicií než s tak neuvěřitelně ošklivým autem jako má Firkraag. (Nedalo mi to. :oops: )
Uživatelský avatar
Firkraag
Sigilan
Příspěvky: 1131
Registrován: 29.9.2005 19:31
Bydliště: Umar Hill's
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Firkraag »

Ajantis: To uz tady bylo asi trikrat.. A uz si to fakt pamatuju ze je hnusny.. :lol:

Jinak s Felicii me jeden kolega vezl 160.. 1.9D nebo co to bylo za motor.. to auto se malem rozpadlo :-)

Vallun: Ja taky nerikam ze to moje je nejlepsi.. Miluju BMW a az budu bohatej tak seru na Opel.. :-) Senior zacal vychvalovat Skodu jak je to vyborna automobilka tak jsem jen chtel rict svuj nazor.. Od toho je forum.. ne?
Když jsem byl malý, byl jsem namyšlený…. ale teď už nemám chybu.
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

Ale samozřejmě, můžeš vyjádřit svůj názor a já Ti jej neberu:) nicméně vyjadřuji svůj - a sice, že ani škodovky na tom nejsou tak špatně, jak nasazuješ Ty:)

Navíc se obávám,že hooodně moc záleží i na konkrétním autě, zvl u jiných než top značek...

Mimochodem, dneska bych dal hodně za jakékoliv auto, od něhož bych měl klíčky - stěhovat v "teplejch" dvacetikilový televizní stolek z Centra ČM veřejnou dopravou do Neratovic a pak k nám byl docela horor a bolí mne v kříži, jak nikdy...
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
SiNuHeT
Sigilan
Příspěvky: 544
Registrován: 30.9.2005 22:28
Bydliště: Lihový doom

Příspěvek od SiNuHeT »

Vallun píše:Navíc se obávám,že hooodně moc záleží i na konkrétním autě, zvl u jiných než top značek...
Pokud člověk dostane auto vyrobené nějakým Turkem po opici, tak je úplně jedno jestli zrovna montoval Dacii nebo BMW, se*ou se auta špatně udělané, nedá se to zevšeobecnit na celou značku. Celkově se kvalita aut za posledních 15 let srovnala na +- stejnou úroveň a liší se jen tím, jak mají zdatný marketing.
Jsi-li něčím nesmírně roztrpčen nebo zkrušen, pak se rozpomeň, že lidský život je mžik a že všichni co nevidět odejdeme.
-Marcus Aurelius
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Příspěvek od Neferit Sr. »

Myslím že Vallun napsal pravdu. Já opravdu nevidím žádný přínos pro mě osobně mít dvoutunové auto když mi na to co potřebuji soukromě odjezdit stačí auto poloviční.

Navíc u mě je to i osobní - mě se prostě Felicie líbí. YJ e to svižné pohodové auto. Vzhledem k tomu, že jsem si kdysi dávno udělal test který mi vyložil, že kvaltování je pouze pro debilní řidiče tak nespěchám. Nikdy jsem necítil potřebu předjíždět ve 130 větší a rychlejší auta. NIc to neřeší a nakonec se stejně potkáme u první překážky na silnici nebo dálnici.

Dál - já mám daleko k vychvalování čehokoliv. Napsal jsem, že preferuji Škodovku a napsal jsem i proč.

Ohledně spotřeby-tak jak to je mi to vyhovuje. A o dramatický nárůst spotřeby v souvislosti s narůstajícím proběhem se až tak moc nebojím. Mám ve firmě Felicii combi. Najeto 218 325 kilometrů. Střídalo se na ní a střídá 12 lidí, průměrně vozí asi tak 250 kilo nákladu. Spotřeba je pěčlivě vyhodnocovaná a i v tomto stavu je 7,1 litru. Vzhledem ke stáří vozu, proběhu, opotřebení a možností motoru starého dnes už 14 let to považuji za solidní výsledek.

Ale to stejně pro kohokoliv kdo škodovky nesnáší není nic než jen kydy. On prostě ví že Škodovky jsou vozidla na nic. A jakýkoliv argument zpochybní a je vymalováno. Já bych mohl dělat to samé na jakokoliv jinoun značku ale k čemu by to bylo. Zůstávam na svém. Škodovky mě osobně provázejí celý můj řidičský život a myslím si na základě mnohaletých zkušeností že to nejsou špatný mašiny. A vy si jezděte na čem chcete ALE NEVNUCUJTE MI ŽE BYCH MĚL VLASTNĚ BÝT NESPOKOJENÝ KDYŽ JÁ SPOKOJENÝ JSEM. Přeji vám všem hodně klilometrů za volantem čehokoliv co je vašim myslím IN. A vy mi nechte to samé v mé skvělé Felicii.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

Neferit Sr. - a hlavně ať všichni jezdíme bez nehod, ámen:)
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Příspěvek od Neferit Sr. »

Tak nějak Vallune - ve finále jde jen o to dojet v pořádku domů a být v pohodě. Jestli je to Bavoráku nebo v Tavrii je úplně jedno.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“