Motorismus

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Odpovědět

Co vy a řízení..?

Řídím
26
30%
Radši neřídím
1
1%
Řidičák mám, ale nejezdím
13
15%
Řidičák nemám, ale už se na něj třesu
20
23%
Řidičák nemám a dělat si ho nebudu
17
20%
Jezdím bez řidičáku
2
2%
Schumacher je můj mladší bratr :D (závodní jezdec, řidič(ka) z povolání atd.)
2
2%
Nad tímto jsem nikdy neuvažoval
6
7%
 
Celkem hlasů: 87

Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Re: Motorismus

Příspěvek od Neferit Sr. »

Do do ekologie raději mluvit nebudu. Ale tak jak jsi to napsal tak Firkaagu musím zpřesnit svůj pohled. Stav našich dálnic a rychlostních komunikací je mizerný. Kilometry hlubokých vyjetých kolejí, hladký povrch je střídám spárovkami a nebo nevyhlazeným betonem. To nejsou dobré silnice.
To že auto má konstrukčí rychlost i 250,km v hodině přece není jeho kvalifikace na to aby tak jezdilo. Ale budiž.

Jenže je to hlavně vyzrálosti řidičů. Máme maximálku 130km/hod. A Ty sám mmapíšeš že jezdíš běžně i o 30 kiláků rychleji. Takže až povolí 160km/hod bude se jezdit 190 a více. My jako řidiči jsme neukázněná chamraď. Mě to trvalo dlouho než jsem pochopil že nikdy nic neuspěchám. Vyhlášku doržuji a kuzpodivu bývám v cíli rychleji než když jsem jezdil jak debil. Navíc v Německu je jiná skladda vozidel než u nás. Takže 60% našich vozidel jsou starší 15 a 20 let. V e střetech moderních rychlých vozů nemají jejich osádky šanci na přežití.

Možná by bylo zajímavé vědět jak to vychází statisticky z hlediska viny dopravních nehod. Tedy kolik lidí zabijí borci v medvědech, audinách a podobně a kolik usmolenci ve starých škodovkách.

Pro zvýšení rychlosti nemám žádné argumenty. Proti několi. Ale ten hlavní je, že mentální úroveň našich řidičů nestačí ani na jěždění šedesátkou po polních silnicích. I tam by dokázali někomu přejet kozu.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
Firkraag
Sigilan
Příspěvky: 1131
Registrován: 29.9.2005 19:31
Bydliště: Umar Hill's
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorismus

Příspěvek od Firkraag »

Ze je 60% vozu u nas starsi 15ti let nesouhlasim.. :-) Jezdim o 30km/h vic ne proto abych byl borec ale proto ze ta rychlost mi na dalnici vyhovuje.. Kdyz bude povolenych 200 tak tolik samozrejme jezdit nebudu.. Kdyby se ve meste povolila vetsi rychlost tak se ta mentalita nasich ridicu projevi na 100%.. Ale na te dalnici je to o necem jinem..
Když jsem byl malý, byl jsem namyšlený…. ale teď už nemám chybu.
Uživatelský avatar
SiNuHeT
Sigilan
Příspěvky: 544
Registrován: 30.9.2005 22:28
Bydliště: Lihový doom

Re: Motorismus

Příspěvek od SiNuHeT »

Jak se říká, jiný kraj, jiný mrav. Chování běžné u nás je naopak velmi nezvyklé v civilizovanějších krajích. Viz odkaz.
S tím otřesným stavem většiny našich komunikací souhlasím, a jako příklad uvádím D2, po které se pohybuju nejvíce. Dlouho se před hranicemi jezdilo přes simulátor povrchu Měsíce, než s tím ŘSD po úderu prvních mrazíků rozhodlo něco dělat. Výsledek je takový, že 2 měsíce po opravě povrchu už se do asfaltu opět začínají rýsovat první brázdy - opravovat silnice v zimě je zřejmě levnější či co.
Jsi-li něčím nesmírně roztrpčen nebo zkrušen, pak se rozpomeň, že lidský život je mžik a že všichni co nevidět odejdeme.
-Marcus Aurelius
Geralt
Šifrovač
Příspěvky: 810
Registrován: 9.2.2006 20:55
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorismus

Příspěvek od Geralt »

Nový způsob kterak o řidičský půkaz přijíti?
Paní poslankyně má pravdu, opravdu mi uniká jakákoliv smysluplná spojitost v tom, co navrhuje. Myslím, že by bylo mnohem lepší, kdyby věnovala svou energii tomu, aby byl řidičský průkaz zabavován za přestupky na vozovkách. Statistiky za uplynulý rok byly alarmující, takže je určitě na čem pracovat.

Ostatně by to celé mohlo být kontraproduktivní. Někteří lidé cestují do zaměstnání autem, nebo auto přímo k výkonu zaměstnání potřebují. Vzít jim ŘP znamená připravit je o zdroj příjmů. A tím těžko dosáhnou toho, že začnou alimenty platit, když ani nebudou mít z čeho.
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Re: Motorismus

Příspěvek od Vallun »

To je totální pitchovina....ať se na mne socdemáci nezlobí....

Já bych spíš bral řidičáky držitelům modrých knížek a odpiratelům vojenské služby..:)
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorismus

Příspěvek od Carlos »

Vallun píše:To je totální pitchovina....ať se na mne socdemáci nezlobí....

Já bych spíš bral řidičáky držitelům modrých knížek a odpiratelům vojenské služby..:)
V čem považuješ vojnu za takový přínos :lol:
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorismus

Příspěvek od Jab »

Vallun píše:Já bych spíš bral řidičáky držitelům modrých knížek a odpiratelům vojenské služby..:)
Nemáme náhodou profesionální armádu? :anxious:
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Re: Motorismus

Příspěvek od Vallun »

Nejde o to, ejslti je vojna přínosná, ale o to, že pokud nění někdo dost zdravý na to, anby sloužil vlasti, tak není rozumné, mu svěřit potencionálně velmi nebezpečné auto:)

Máme profesionální armádu, ale to neznamená, že byli omilostnění odpírači a modroknižáci:)
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorismus

Příspěvek od AlieN »

Carlos píše:V čem považuješ vojnu za takový přínos :lol:
Hmm, možná taky proto že na vojně tě naučí jezdit v BVP skrz les a přes meze, takže pak možná zvládneš i naše děravé silnice... :think:


Vallun: Eh, bez komentáře.
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorismus

Příspěvek od Carlos »

Vallun: V potenciální válce by čeští vojáci nesloužili vlasti, ale Varšavské smlouvě ;-) Vojenská služba po 89. roce už byl jen špatný vtip a zbytečné peníze do nikam :think:

AlieN: :lol:
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
Elessar
Sigilan
Příspěvky: 1785
Registrován: 1.10.2005 19:39
Bydliště: Desolation Row
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorismus

Příspěvek od Elessar »

Vallun: Nehnevaj sa, ale tento názor mi príde aj na teba moc absurdný, takže ti ho neverím ;)
If every time we tell a lie a little fairy dies they must be building death camps in the garden.
Uživatelský avatar
Lerek
Sigilan
Příspěvky: 1676
Registrován: 27.11.2005 19:37
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorismus

Příspěvek od Lerek »

Vallun na hrad! :applause:
"Vycházelo se přitom ze zcela pravdivé zásady, že určitým faktorem uvěření lži je její velikost..." Adolf Hitler
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Re: Motorismus

Příspěvek od Vallun »

Elessar píše:Vallun: Nehnevaj sa, ale tento názor mi príde aj na teba moc absurdný, takže ti ho neverím ;)
Bingo, konečně někdo uhodl:) Byla to především reakce na ten návrh paní poslankyně... Je to samozřejmě nesmysl...
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorismus

Příspěvek od Jab »

Btw jak je to vůbec teď s odvodama? Mně dávali jen odklad a slibovali mi, že mě zase povolaj další rok k odvodu, páč ty prej nerušej - a nic už nepřišlo. Nějak mi přijde, že už je přestali dělat, alespoň je tedy nikdo z mladších kamarádů neřešil.

Btw zrovna jsem opět shlédl Hvězdnou pěchotu. Ten film je opravdu úžasně uvařený guláš. Člověku se z něj při větším množství dělá blbě, ale stejně je super! :-)
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Re: Motorismus

Příspěvek od Vallun »

No, oni v nich chtlěi pokračovat, pak někdo spočítal náklady a okamžitě to zatrhl, nicméně už seneobtěžovali s novelou zákona (i když později na to, myslím, došlo)...
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“