Drogy

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Odpovědět

Jste pro legalizaci?

Jsem pouze pro legalizaci drog získávaných z konopí
38
38%
Jsem pro legalizaci všech drog
16
16%
Jsem pro zákaz všech drog
46
46%
 
Celkem hlasů: 100

Uživatelský avatar
Razfallow
Dabus
Příspěvky: 1373
Registrován: 24.9.2005 22:54
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Razfallow »

Jab píše:
Kajoz píše:
Nanaki píše:Jak tady pročítám ty topicy... Když nekouřím, nepiju (alkohol), neberu drogy... to jsem asi hodně divnej, co ?
Neboj, opravdu nejsi ;-) Já taktéž.
Přiznat si to je první krok k vyléčení. 8-)
Tím chceš říct, že já jsem ten nemocný? :-D

Kód: Vybrat vše

IF
  Detect([SPAMMER])
THEN
    RESPONSE #100
             ReallyForceSpell(WIZARD_POWER_WORD_KILL,LastSeenBy(Myself))
END
[/size]
Uživatelský avatar
Kajoz
Sigilan
Příspěvky: 83
Registrován: 29.9.2005 22:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kajoz »

Jab píše:
Kajoz píše:
Nanaki píše:Jak tady pročítám ty topicy... Když nekouřím, nepiju (alkohol), neberu drogy... to jsem asi hodně divnej, co ?
Neboj, opravdu nejsi ;-) Já taktéž.
Přiznat si to je první krok k vyléčení. 8-)
Né díky, zatím mi to vyhovuje takhle. Já na drogu(či na cigaretu) ani nikdy neměl chuť.
You must gather your party before venturing forth
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

Kajoz píše:Né díky, zatím mi to vyhovuje takhle. Já na drogu(či na cigaretu) ani nikdy neměl chuť.
;-) Cigarety jsou hnus to souhlasím. Ale jít na pivo s přáteli mi nepřijde nijak špatné ani nezdravé. Při zvláštních příležitostech si dám i dobrý doutník s kvalitní whisky. A při ještě zvláštnějších třebas i toho špeka (tzn. z marihuany). :drool:
Uživatelský avatar
Kajoz
Sigilan
Příspěvky: 83
Registrován: 29.9.2005 22:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kajoz »

Jab píše:Ale jít na pivo s přáteli mi nepřijde nijak špatné ani nezdravé.
Však mně taky ne ;-)
You must gather your party before venturing forth
Uživatelský avatar
Arthalion
Sigilan
Příspěvky: 981
Registrován: 29.9.2005 14:49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arthalion »

Nesuhlasim s legalizaciou tvrdych drog, ktore sposobuju fyzicku zavislost. Dokonca ani pervitin by som nebral na lahku vahu.
V istom state (nie som si isty ci to bolo Holandsko) sa zlegalizovali drogy. Zaznamenali vsak zvysenie poctu uzivatelov drog. Nie je dobre spoliehat sa na to, ze "co je povolene, je menej ziadane". Vsetko co sposobuje ulavu ci slast je nezavisle na zakazoch ci povoleniach.
Uživatelský avatar
Silverbow
Sigilan
Příspěvky: 93
Registrován: 1.10.2005 11:35
Bydliště: Elysium
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Silverbow »

Ja som za legalizaciu vsetkeho. Po prve, prestane to mat tu prichut "zakazaneho ovocia", kvoli ktoremu sa male deti pustaju do drog... a po druhe, eliminuje sa tym kriminalita suvisiaca s drogami.
Most people have evil spirits. You? You have stupid spirits. Go see shaman, get hole in head...
- Sulik, to G.W. Bush, in Fallout 2 -

WARNING: The content of this post may pose danger to your mental health.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Arthalion: Pervitin je řazen mezi tvrdé drogy. V Holandsku je to trochu složitější.

crowx: Já jsem nikde nepsal, že jsem imunní vůči závislosti (právě naopak, jsem závislej na hodně věcech - třeba internetu :-? ). Někdy mám ale dojem, že je těžké být závislý na víc věcech naráz - prostě dáš něčemu přednost.

Bhaall: Tohle není diskuse mezi G a E ale opravdu mezi L a N či C (tohle ti přece nemohlo uniknout :shock: )

Jinak celkem prima diskuse, řekl bych...
Naposledy upravil(a) sevencreature dne 1.10.2005 13:15, celkem upraveno 1 x.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Arthalion
Sigilan
Příspěvky: 981
Registrován: 29.9.2005 14:49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arthalion »

Silverbow píše:Ja som za legalizaciu vsetkeho. Po prve, prestane to mat tu prichut "zakazaneho ovocia", kvoli ktoremu sa male deti pustaju do drog... a po druhe, eliminuje sa tym kriminalita suvisiaca s drogami.
Nesuhlasim, ako som uz pisal, drogy funguju nezavisle na zakazoch. Deti skusaju vsetko, ci uz je to zakazane alebo nie, o pubertakoch nehovoriac. Ide o to, ze drogy *SKUTOCNE* sposobuju nebezpecnu zavislost. Ci uz psychicku alebo fyzicku. Budes mat problemy s unavou ? Zoberies si pervitin, chces sa citit lepsie ? Zoberies si herak alebo nieco ine.

Silwerbow: uz si parkrat skusil kokain alebo heroin ?

7c: S tym pervitinom som to myslel tak, ze existuju aj nebezpecnejsie drogy s horsimi nasledkami.
Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yachiko »

Ja myslím, že legalizácia by do určitej miery vyššie uvedené problémy odbúrala...
Nebolo by to však úplne a bolo by to za cenu väčšieho množstvas ľudí, ktorí by drogy požívali. Ale to samozrejme vám C príde normálne :roll: - nech si každý robí čo chce... :-?
The day is done
But I’m having fun
I think I’m dumb
Or maybe just happy...
Uživatelský avatar
Arthalion
Sigilan
Příspěvky: 981
Registrován: 29.9.2005 14:49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arthalion »

Yachiko píše:Ja myslím, že legalizácia by do určitej miery vyššie uvedené problémy odbúrala...
Nebolo by to však úplne a bolo by to za cenu väčšieho množstvas ľudí, ktorí by drogy požívali. Ale to samozrejme vám C príde normálne :roll: - nech si každý robí čo chce... :-?
Nech si kazdy robi co chce, to by vyzeralo. :-? Po legalizacii by teda bolo uzivanie drog normalnou zavislostou ako fajcenie, lenze s daleko horsimi nasledkami. Ludia potrebuju zakazy aby sa vsetko nezvrhlo na totalnu anarchiu. Zakazy nie su bohvieco, ale drzia ludi v relativne pevnej sieti normalneho spravania, s ktorym maju najmensiu sancu si ublizit.
Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yachiko »

Niektorí C by chceli tzv. "slobodu", ale naozaj by sa to zmenilo na totálnu anarchiu a naozaj by potom nič nefungovalo...
Preto musia naďalej existovať zákazy, príkazy a zákony či sa to už niekomu páči alebo nie...
The day is done
But I’m having fun
I think I’m dumb
Or maybe just happy...
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Hehe, já určitě nejsem C (ale to jen na okraj).

Ještě by bylo nutné definovat, co přesně by znamenala legalizace drog. To by nevypadalo tak, že by najednou policie rozdávala heroin na ulicích náhodně kolemjdoucím :). Tj. opak represe drog by v tomto případě nebyla bezbřehá anarchie.

A rozhodně by to nebyl nějak snadný krok (btw je to navíc prakticky nerealizovatelné - minimálně v současné situaci a navíc není možné aby se v ČR legalizovaly drogy bez ohledu na okolní státy (EU) a svět celkově).

Jinak řečeno tohle je taková utopická diskuse, bohužel :roll:

Takže můžete být klidní, legalizace drog nám v nejbližších letech nejspíš nehrozí.

Ale produkty konopí už by kua legalizovat mohli :evil: Poslední dobou už mě alkohol nějak nebere :-?

P.S. Arthalion: Abych řekl pravdu, tak neznám nikoho, kdo by někdy vyzkoušel kokain - je to u nás (a nejspíš všude) poměrně drahá droga.
Naposledy upravil(a) sevencreature dne 1.10.2005 13:26, celkem upraveno 1 x.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yachiko »

Áno legalizácia drog u nás a v ČR je úplne nereálna ... našťastie....
A myslím, že ani produkty z konope tak skoro legalizované...
A na záver - žiadna legalizácia nezmení môj postoj k trdým drogám...
The day is done
But I’m having fun
I think I’m dumb
Or maybe just happy...
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Yachiko: V tom s tebou souhlasím - "žádná legalizace nezmění můj postoj k drogám" 8-)

Hlavní problém drog (dobře možná ne hlavní, ale znělo to dobře, ne?) je podle mého názoru hodně velká neinformovanost (a taky neobjektivita podávaných informací).

Taky by neškodilo rozšířit záběr - docela dost problémů je s povolenými látkami (a teď nemluvím o tabáku a alkoholu) - různé léky (sedativa, antidepresiva a podobně) na které často vznikají závislosti - a lidi je polykají jako lentilky aniž by věděli, jaké mohou být následky.

Hlavně by se drogy mohly přestat démonizovat. Drogy nejsou dobré nebo špatné.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Silverbow
Sigilan
Příspěvky: 93
Registrován: 1.10.2005 11:35
Bydliště: Elysium
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Silverbow »

Arthalion píše:Nesuhlasim, ako som uz pisal, drogy funguju nezavisle na zakazoch. Deti skusaju vsetko, ci uz je to zakazane alebo nie, o pubertakoch nehovoriac. Ide o to, ze drogy *SKUTOCNE* sposobuju nebezpecnu zavislost. Ci uz psychicku alebo fyzicku. Budes mat problemy s unavou ? Zoberies si pervitin, chces sa citit lepsie ? Zoberies si herak alebo nieco ine.

Silwerbow: uz si parkrat skusil kokain alebo heroin ?
Ja ti odpoviem takto: ked je niekto blb, a napriek tomu, ze nasledky heraku su vseobecne zname, si ho zacne tlacit do zil, je to jeho chyba. To teraz mame mat zakony ktore budu zakazovat ludom evidentne blbosti? Zrat praci prasok ma tiez nasledky, a pritom to ziaden zakon nezakazuje... preco asi? Lebo iba blb by ho zral... detto herak etc. Treba neinformovancov a ignorantov informovat o nasledkoch, nie zakazovat to a lakat tym male deti... Ak si niekto chce znicit zivot, je to jeho vec, a stat do toho nic nieje. Ak chces skocit z mosta, tak mozes... ak chces pit benzin, tak mozes... tak preco by si nemohol brat herak, ked chces? Stupidita ako stupidita...

Problem drog nie je v konzumentoch, je v distributeroch. A prave legalizaciou sa odburaju dileri, paseraci etc., a mafia pride o vyznamny zdroj prijmov. Taktiez keby sa drogy predavali napr. v lekarnach, tak vyrazne klesne ich cena a vymaze sa tak kriminalita pachana narkomanmi, ktori nemaju na dalsiu davku... a samozrejme, ze by sa aj eliminovalo to, ze niektori dileri primiesavaju do drog kadejaky humus, ktory moze cloveka priamo zabit...
Most people have evil spirits. You? You have stupid spirits. Go see shaman, get hole in head...
- Sulik, to G.W. Bush, in Fallout 2 -

WARNING: The content of this post may pose danger to your mental health.
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“