Fallout - líbí? nelíbí?

Opusťte svůj vault a vydejte se do postapokalyptického světa plného nájezdníků, radiace a mutantů.

Moderátoři: Hamster, Saruman, Daemon

Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Fallout - líbí? nelíbí?

Příspěvek od PostTrauma »

Na to, že je BG hrdinská fantasy a maximální počet útoků je 5 za minutu (nebo 10 za minutu s Vířivým útokem)... : )

Jak dlouho trvá kolo ve Falloutu, je těžko říct, ale beztak je to přizpůsobeno hře, protože 100m by postava v PA neuběhla ani za tu minutu nejspíš : )
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Fallout - líbí? nelíbí?

Příspěvek od Field Mouse »

To, kolik trvá ve F2 kolo, lze odvodit podle závěrečného boje s Františkem, když se odpočítává čas do výbuchu - kdyby si chtěl někdo dát tu práci :)
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Uživatelský avatar
valcik
Sigilan
Příspěvky: 311
Registrován: 5.1.2010 16:13
Bydliště: Záhorská nížina

Re: Fallout - líbí? nelíbí?

Příspěvek od valcik »

..tie vzdialenosti sa zrejme počítajú inak pre pohyb postavy a inak pre dostrel zbrane. V manuáli som zistil, že pri pohybe predstavuje jeden hex vzdialenosť jedného metra (čo dáva zmysel), ale potom zas nesedí dostrel zbraní - lovecká puška s dostrelom 40m? :-?

Je to akési divné. :- ))
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Fallout - líbí? nelíbí?

Příspěvek od PostTrauma »

No, asi zredukovali dostřel v rámci hratelnosti. Nicméně dávalo by docela smysl, že neuběhneš sto metrů, zatímco někdo dvakrát vystřelí : )
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Fallout - líbí? nelíbí?

Příspěvek od Field Mouse »

Podle mě je docela reálný, že bude někdo dvakrát střílet deset sekund, ve kterých uběhneš sto metrů - přecijen musíš trochu zamířit, nestřílíš na nehybnou postavu, jak se to zdá z tahového systému. Samozřejmě můžeš fyzicky vystřelit víckrát, ale pokud mají ty rány za něco stát, tak bych se těm dvěma střelám za 10s nebránil (neberu-li v potaz dávku). Kdyby to byly dvě střely na deset metrů běhu, tak by to byl velký hukot :)
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Fallout - líbí? nelíbí?

Příspěvek od PostTrauma »

No, když nebudeš brát světové sprintery, tak deset metrů ti bude trvat třeba dvě vteřiny (i s ohledem na zátěž), za kteroužto dobu podle mě dvě nemířené střely nejsou problém. Spíš je horší, že by míření trvalo jenom jednu pětinu času výstřelu : )
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Tarreb
Sigilan
Příspěvky: 752
Registrován: 17.9.2008 16:14

Re: Fallout - líbí? nelíbí?

Příspěvek od Tarreb »

No, ono to bylo asi tak, že aby byla hra vyvážená, tak šla realističnost stranou. Čím víc o tom totiž přemýšlím, tím menší smysl mi to dává : )
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Fallout - líbí? nelíbí?

Příspěvek od Field Mouse »

Postava s heroic agility 10 je světový sprinter - teda pokud nemají světoví sprinteři hodně Bonus move perků :-D
A ono i ta nemířená střela musí být trochu mířená, proto právě stojí tolik AP - v nich zaměřuješ cíl. zmáčknutí souště a let kulky určitě sekundu (či pět sekund) netrvá :) Mířená střela je pak spíš výrazem, že se v té rychlosti pokusíš trefit do dané části cíle, nikoli že by ses měl dlouho věnovat jejímu dalšímu zaměřování - proto taky šance na zásah u některých menších částí těla výrazně klesá.
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Tarreb
Sigilan
Příspěvky: 752
Registrován: 17.9.2008 16:14

Re: Fallout - líbí? nelíbí?

Příspěvek od Tarreb »

PsT: Na těch 5 útoků za minutu jsi přišel jak :lol:
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Fallout - líbí? nelíbí?

Příspěvek od Field Mouse »

Tarreb píše:PsT: Na těch 5 útoků za minutu jsi přišel jak :lol:
Český BG2 manuál, str. 47 píše:Herní kolo v Baldur's Gate II trvá šest sekund skutečného času. Kolo v AD&D trvá minutu, tudíž je v Baldur's Gate oproti standardním pravidlům AD&D čas desetkrát stlačen.
Tudíž vlastně oproti mnichovi z BG je mnich ve F2 naprostý drtič :)
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Fallout - líbí? nelíbí?

Příspěvek od PostTrauma »

To je sice hezká citace, ale těch 6 sekund je tady u nás, zatímco ve hře uplyne ta minuta, tedy kolo. Tudíž pořád platí těch 5 útoků za minutu. A většina postav má 1 až 3 útoky. Máchnutí mečem tedy trvá velmi zkušenému bojovníkovi 20 sekund : )

V tom případě pokud jeden AP ve Falloutech by byl jedna sekunda, postavy by byly oproti BG jak zrychlené veverky : )
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Fallout - líbí? nelíbí?

Příspěvek od Field Mouse »

Těch 20 sekund na máchnutí mečem je ve skutečnosti 20 sekund na útok, tedy skákat chvíli okolo soupeře, počkat si na vhodnou příležitost a udělat výpad, není to jistě jen jedno bodnutí dýkou.
Jinak za tím účelem jsem citoval, že máš pravdu :)
F2 v tomto trochu napodobuje Pána Prstenů, kde nejmenovaný hraničář udělá na vysoké úrovni třicet kritických zásahů za minutu a BG to bere trochu realističtěji :)
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Fallout - líbí? nelíbí?

Příspěvek od PostTrauma »

Já myslím, že na realističnosti moc nezáleží, protože se jí stejně nedá dosáhnout. Postavy nemusí jíst, nemusí spát (dostanou drobné postihy, protože 40 dní nespaly, ó bóže), přežijí nesčetné zásahy mečem, umí kouzlit : )

Ve F2 je na druhou stranu reálnější instant kill, když se nepříteli rozletí mozek : )
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
valcik
Sigilan
Příspěvky: 311
Registrován: 5.1.2010 16:13
Bydliště: Záhorská nížina

Re: Fallout - líbí? nelíbí?

Příspěvek od valcik »

Počkať ale, myslím že akčné body vo Falloute nepredstavujú čas, ako taký. Kde ste vypátrali tú rovnicu 1AP=1s? :- )

Mne sa to zdá celkom prijateľné - pokým supermutant zamieri raketomet a vystrelí, skúsený bojovník medzitým zasadí dva/tri mierené údery päsťou. Tu porovnávame len činnosť, ktorú vykonali v rovnakom časovom úseku, ale neurčujeme, aký čas to v skutočnosti je.

PostTrauma,
súčasťou nového Restoration Projectu bude práve jedlo a spánok! Už sa na tom pracuje. :-P
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Fallout - líbí? nelíbí?

Příspěvek od PostTrauma »

valcik píše:súčasťou nového Restoration Projectu bude práve jedlo a spánok! Už sa na tom pracuje.
Boha, jen to ne : )

Na ten převod jsme nepřišli, to je jen takový dohad, pokud by jeden hex byl 10 metrů. 1 AP musí představovat nějaký časový úsek, za který uběhneš určitou vzdálenost nebo vykonáš určitou činnost. Každopádně nesedí dohromady dosah zbraní, rychlost střelby a rychlost běhu. (Možná, kdyby byl hex třeba 5 metrů a jeden AP byl jedna sekunda.)
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Odpovědět

Zpět na „Fallout“