Software

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
Vlasák
Sigilan
Příspěvky: 3017
Registrován: 26.9.2005 7:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Fórum plné RPG - RPG fórum


Obrázek
Uživatelský avatar
Duke
Sigilan
Příspěvky: 54
Registrován: 4.8.2006 16:12
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Duke »

AlmSiVi píše:Nevíte někdo o nějakém programu který by uměl překonvertovat videa ve formátu rmvb do formátu avi? Potřeboval bych překonvertovat několik filmů aby šli přehrát i na našem domácím dvd přehrávači, ale nemůžu najít žádný program který by to dokázal...
MEncoder převede v podstatě cokoli do čehokoli. Je to součást přehrávače MPlayer, primárně konzolový a Linuxový nástroj, ale funguje i pod Windows. Stačí si stáhnout binárku třeba odsud: http://www7.mplayerhq.hu/MPlayer/releas ... 1.0rc1.zip

Pak otevřeš příkazový řádek, přejdeš do adresáře kde jsi rozbalil ten archiv a za předpokladu, že máš potřebné kodeky pak video překonvertuješ příkazem:

Kód: Vybrat vše

mencoder -ovc xvid -oac copy -o xxx.avi xxx.rmvb
-ovc xvid znamená převod do kodeku xvid
-oac copy znamená zachování zvukové stopy tak jak je
-o xxx.avi je název výstupního souboru
xxx.rmvb je název vstupního souboru

Asi jsou i pohodlnější nástroje, ale já na to nedám dopustit ;).
Uživatelský avatar
AlmSiVi
Sigilan
Příspěvky: 579
Registrován: 29.11.2005 8:20
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlmSiVi »

Duke: Jé, děkuju moc. Konzolový a linuxový nástroj, to je přesně něco co jsem pořeboval. Dokonce to je i v repozitáři :) Už předtím jsem tam zkoušel hledat "converter" a "rmvb" a podobně, ale encoder - to by mě nenapadlo..
Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yachiko »

Na svojom PC počúvam hudbu často cez slúchatká t.j. mám predlžovačku rovno z výstupu zvukovej karty a do nej zapojené slúchatká. Nie som však spokojný s hlasitosťou zvuku, ktorý dostávam. Winamp rovnako aj windowsácke nastavenia zvuku mám nastavené na maximum a nie je to vôbec ani zďaleka to, čo dostanem napr. z mp3 prehrávača. Počul som, že to môže ovplyvniť kvalita zvukovej karty, nijaký hardware však momentálne nehodlám a nemôžem meniť. Preto by som sa chcel spýtať či je možné docieliť pri tomto spôsobe prenosu zvuku do mojich uší nejak softwarovo zvýšiť jeho hlasitosť...
The day is done
But I’m having fun
I think I’m dumb
Or maybe just happy...
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

Yachiko: zkoušel jsi i nastavení zvuku v Ovládacích panelech? Zvuky a multimédia > Zvuk > Přehrávání zvuku > Hlasitost - všechny posuvníky nahoru.
Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yachiko »

MCZ: Samozrejme, ako prvé... však to píšem v poste vyššie....
The day is done
But I’m having fun
I think I’m dumb
Or maybe just happy...
Uživatelský avatar
Vlasák
Sigilan
Příspěvky: 3017
Registrován: 26.9.2005 7:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

Sice mi ta informace časově na krátko utekla, ale nakonec jsem ji chytil. Google naznačil další paktování (kupříkladu po Google Web Toolkitu či Google Guice) se Sunem a jde Microsoftu po krku - takhle bulvárně by se to dalo označit ;-) Google totiž nabízí Google Pack - soubor "doporučeníhodných" free aplikací. A mezi nimi se objevuje donedávna placený (kromě pár výjimek, kdy je např. zahrnutý Java Desktop System) office balík StarOffice - zčásti otce, zčásti bratrance OpenOffice. A spekuluje se o tom, že z toho může vzejít zajímavá kombinace - spolupráce StarOffice s výběhem Google Doc a Google Spreadsheet (tj. možnost dokument editovat odkudkoli, sdílet, etc.), ale třeba provázanost StarOffice s tím, co Google, nabízí - on-line slovníky, překladače, repozitáře fotek a obrázků, vyhledávání,...
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Fórum plné RPG - RPG fórum


Obrázek
Uživatelský avatar
durana
Sigilan
Příspěvky: 281
Registrován: 28.4.2006 20:08
Bydliště: Earth:/Europe/ Slovakia/Martin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od durana »

Kedysi sa tu pisalo o nejakych programoch, ktore vytvoria webstranku tak, ze to vygeneruje kod podla poziadaviek. Tusim o tom pisal vtedy MCZ a este niekto a bol to typ programov, nieco ako "DoWhatYouSee" alebo nieco podobne, ale nikde to nemozem najst(rezp. cez funkcu hladat mi nic podobne nenaslo, ani pri roznych kriteriach)

Neviete niekto poradit podobnu stranku? pripadne stranku kde by som otom nasiel viac info? Kamos si chce spravit stranku a absolutne nevie programovat
And if that Mocking Bird don’t sing and that ring don’t shine
I’ma break that birdie’s neck, I’ll go back to the Jeweler
Who sold it to ya
And make him eat every carat
Don’t fuck with dad.
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

durana: Je to WhatYouSeeIsWhatYouGet a seznam editorů najdeš třeba tady
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_HT ... YG_editors .

Osobně bych nicméně doporučoval (je-li kamarád ochoten objetovat trochu času), naučit se (x)html bez tohoto (širší možnosti a především kvalita kódu). Základy nejsou vůbec těžké a pak to chce jen zkušenosti, zkušenosti a zkušenosti, aby se člověk pomalu zdokonaloval. V tom přípapadě bych jej pak odkázal sem: http://www.w3schools.com/ a sem: http://www.jakpsatweb.cz/ .
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

Mám takový dotaz. Dá se nějak zařídit, aby se instalátor spouštěl v poslední verzi InstallShieldu a ne v k sobě nejbližší (v7.1 ve v7 atp)? Napadlo mě i starší InstallShieldy smazat, ale sami se obnovují (mrchy) a když bych promazal registry, tak zase nemám žádnou záruku, že mi vůbec ještě něco bude fungovat...
Stáhl jsem si v14, která se má údajně problému chyby 1608 už jen smát, jenže co naplat, když v ní stejně nic nespustím... :-?
Třebas jestli by nešel udělat nový instalátor (s novější verzí) bo co já vím...
Uživatelský avatar
Firkraag
Sigilan
Příspěvky: 1131
Registrován: 29.9.2005 19:31
Bydliště: Umar Hill's
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Firkraag »

Neznate nekdo nejaky dobry program na upravu videa ve formatu mp4? Strich, zesvetleni atd.. Dik ;-)
Když jsem byl malý, byl jsem namyšlený…. ale teď už nemám chybu.
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Mám zajímavý problém.

Už několikátým dnem na mém PC asi vteřinu po spuštění jakéhokoli videosouboru jakýmkoli videopřehravačem (WMP, MPC, KMPlayer, Divion...) vyskočí modrá obrazovka s tím, že "systém windows bude ukončen, aby nedošlo k poškození počítače", načež je počítač okamžitě resetován. Jedinou vyjímkou je klasické filmové DVD, to se rozběhne bez problémů. Říkal jsem si, že snad nějaký vir, trojský kůň, nebo podobná havěť, ale žádné jiné zvláštnosti v chování PC nevykazuje.
Několikrát celé PC prohledal Spybot: Search & Destroy, Ad-Aware SE, Avast a Troyan Remover (nic nenašly), přeinstaloval jsem kodeky, nainstaloval jsem jiné kodeky, přeinstaloval jsem ty videopřehravače, nainstaloval jiné videopřehravače... Vůbec nic se nezměnilo. :anxious:

Nějaké nápady?
Naposledy upravil(a) Ajantis dne 22.11.2007 23:01, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Firkraag
Sigilan
Příspěvky: 1131
Registrován: 29.9.2005 19:31
Bydliště: Umar Hill's
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Firkraag »

Presne to same jsem mel asi pred tremi dny.. Pomohlo vymazat CCCP kodeky a znovu nainstalovat.. a zaskrnout reinstalaci(?) registru..
Když jsem byl malý, byl jsem namyšlený…. ale teď už nemám chybu.
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Po instalaci CCCP kodeku se četnost jevu "modrá obrazovka" snížila asi na 50%. To je sice oproti K-Lite Mega Codec Pack 3.5.3 a XP Codec Pack 2.3.0 pokrok, ale pořád je to nepoužitelné.
Nechápu, proč se tak najednou počítač zbláznil.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Ajantis: Zkus pres CCCP Insurgent najít co všechno máš nainstalované, všechny kodeky odinstalovat, restartovat počítač, znovu projet, znovu odinstalovat, vymazat všechny podezřelé soubory, zase restartovat a nainstalovat CCCP.

Nemusíš odinstalovávat věci jako Nero či Power DVD (či co používáš) kodeky (pokud už to tedy není všechno nějak rozsekané).

Pokud používáš CCCP tak NEPOUŽÍVEJ žádný jiný codec pack (resp. NEPOUŽÍVEJ žádný jiný "pack" než CCCP, když už musíš něco takového používat).

Případně se vykašli na CCCP a instaluj pouze individuálně Haali Splitter, ffdshow, VSFIlter (jen si budeš muset trochu pohrát s nastavením :-)

Vypadá to, že toho máš nainstalovaného opravdu hodně :wink: Což je zejména u codec packů (vyjma CCCP), které mohou kopírovat do systému několik verzí toho stejného dekodéru (některé z nich třeba nestabilní) docela problém.

Zkontroluj i kodeky - Nero, Power DVD atd. (jestli tam nejsou někde nacpané nějaké 3rd partý hacky - třeba upravené knihovny/dekodéry techto programů).

A jakou hlášku ti to píše při BSOD?
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“