Brak

Zde se soustřeďují různí pouliční umělci města Sigilu a prezentují tu svá expresionistická, dekadentní a avantgardní veledílka.

Moderátor: Sadako

Máte zájem o lehce interaktivní příběh na kterém se z malé části budete podílet Vy sami?

Anketa končí za 11.10.2005 1:15

Ano
8
67%
Ne
4
33%
 
Celkem hlasů: 12

Uživatelský avatar
Swashbuckler
Sigilan
Příspěvky: 181
Registrován: 29.9.2005 12:14

Brak

Příspěvek od Swashbuckler »

Prologue

Ruka sevřela zdobenou dýku a smrtící vzdech proplul černou nocí.

V hospodě U Půl-trolla, pojmenované po jeho majiteli Hresovi, byl předán naditý měšec. Nový majitel vysoké částky přišel a odešel aniž by si ho kdokoliv všiml. Někdo přeci, Hres – Půl-troll. Tento statný muž, dá-li se to tak říci, byl jako novorozenec nalezen u těla postarší ženy, kterou doslova roztrhl. Bylo to necelý rok po zničení městečka Nesme poblíž Stříbrolunní, když ho nalezla karavana cestující z Desetiměstí. Zrůdný výjev, který se jim naskytl, nebyl nic ve srovnání s tím, když spatřili dítě v celé své kráse. Půl-troll, mohli se jen domýšlet co se vlastně stalo. O trollech je známo, že občas své oběti drží naživu, jako lidé chovají ovce, aby potrava zůstala čerstvá. Ale že by nějaký z nich zprznil jakéhokoli humanoida?
Kapitán stráže karavany se rozhodl dítě na místě usmrtit. Bez protestů se tak tedy i stalo. Když karavana dorazila do Stříbrolunní, ihned se hrůzný příběh po městě roznesl, jak mor krysami. Ani Alemas, hlava Mágů ve městě, nikdy o ničem podobném neslyšel. Roztrpčen nad zmarem, který kapitán způsobil, vydal se sám na místo, kde bylo údajně dítě zabito. Doufal jen, že mrtvola tam stále je. Po mnoha letech zase pocítil dychtivost s jakou se v mládí pouštěl do nových pokusů a zkoumání.

.....
http://www.walla.com (log: Findecano / pas: Tasartir)
Inbox/Comics
Aktuality: Omrkněte to 18.
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Proč bys nepokračoval...to zprznění člověka trollem zní zajímavě :twisted:
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
SiNuHeT
Sigilan
Příspěvky: 544
Registrován: 30.9.2005 22:28
Bydliště: Lihový doom

Příspěvek od SiNuHeT »

Ne. A neber to osobně ;-)
Uživatelský avatar
Arthalion
Sigilan
Příspěvky: 981
Registrován: 29.9.2005 14:49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arthalion »

Snad by bol na mieste zaujimavejsi opis. Ked opisujes ako niekoho roztrhalo, musis to spravit co najpresnejsie, aby si navodil citatelovi co najvernejsiu predstavu. Prikladom ti mozu byt posledne stranky knihy "Sto rokov samoty" od Marqueza. Musi to byt stavnatejsie a musi to mat vyraz, styl.
Uživatelský avatar
Kajoz
Sigilan
Příspěvky: 83
Registrován: 29.9.2005 22:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kajoz »

Přijde mi to takové suché, ale pokračovat samozřejmě můžeš. Nejprve ale zkus upravit či přepsat tenhle začátek. Máš tam také pár chyb...
You must gather your party before venturing forth
Uživatelský avatar
Swashbuckler
Sigilan
Příspěvky: 181
Registrován: 29.9.2005 12:14

Příspěvek od Swashbuckler »

Všem: Jen dál pište své názory a hlasujte. Ale jestli chcete příběh plný krve, brutality, plný zvratů a intrik, hlasujte ano, když ne, tak ne. :-D

Kajoz: Ten začátek je jen hrubý náčrt, sám jsem to chtěl hodně pozměnit, ale než se do toho budu pouštět, za každou kritiku budu jen rád.
http://www.walla.com (log: Findecano / pas: Tasartir)
Inbox/Comics
Aktuality: Omrkněte to 18.
Uživatelský avatar
Arthalion
Sigilan
Příspěvky: 981
Registrován: 29.9.2005 14:49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arthalion »

Swashbuckler píše:Všem: Jen dál pište své názory a hlasujte. Ale jestli chcete příběh plný krve, brutality, plný zvratů a intrik, hlasujte ano, když ne, tak ne. :-D
Presne tak, chceme taky pribeh, ale na urovni, s eleganciou a lahkostou napisany. ;-)

A vies ako sa hovori, prvych dvadsat rokov je tazkych. :lol:
Naposledy upravil(a) Arthalion dne 2.10.2005 13:35, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Ona ta elegance a lehkost není hned ;-) a jinak, než neustálým psaním se k ní nedopracuješ ;-)
A kritiky zde se neboj, si představ, že by Tě recenzoval Slomek :lol:
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
Swashbuckler
Sigilan
Příspěvky: 181
Registrován: 29.9.2005 12:14

Příspěvek od Swashbuckler »

Vampiria: Díky za ta vlídná slova.
http://www.walla.com (log: Findecano / pas: Tasartir)
Inbox/Comics
Aktuality: Omrkněte to 18.
Uživatelský avatar
Dan Sefe
Sigilan
Příspěvky: 31
Registrován: 2.10.2005 1:28
Bydliště: Waterdeep
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dan Sefe »

Swashbuckler píše:Všem: Jen dál pište své názory a hlasujte. Ale jestli chcete příběh plný krve, brutality, plný zvratů a intrik, hlasujte ano, když ne, tak ne. :-D

Kajoz: Ten začátek je jen hrubý náčrt, sám jsem to chtěl hodně pozměnit, ale než se do toho budu pouštět, za každou kritiku budu jen rád.
Zkus ten začátek rozepsat na víc stránek, přidat atmosféru, trochu dialogů a neskákat tak rychle z jednoho děje do druhého, příp. z popisu do děje...bude to pak lepší (c;
I am crazy. I'm out of control. Whooo.
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Swashbuckler píše:Vampiria: Díky za ta vlídná slova.
To není ani tak vlídnost, jako spíše zkušenost - buď se k něčemu vypíšeš, nebo ne. Kritika Tě upozorní na chyby. Já bych doporučovala promrskat pravopis a psát trochu méně zmateně - i v tom jednom odstavci jsem měla solidní hokej.
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
Swashbuckler
Sigilan
Příspěvky: 181
Registrován: 29.9.2005 12:14

Příspěvek od Swashbuckler »

Vampiria: Okay ;-)
http://www.walla.com (log: Findecano / pas: Tasartir)
Inbox/Comics
Aktuality: Omrkněte to 18.
Uživatelský avatar
Swashbuckler
Sigilan
Příspěvky: 181
Registrován: 29.9.2005 12:14

Příspěvek od Swashbuckler »

Takže rozhodnuto, možnost hlasovat jste měli. Tedy se připravte, budu pokračovat. :twisted:

O K O K R V E

With new prologue!

Budu sem házet Chapters přibližně každý 3 týdny, prostě podle času. Doufám jen, že tentokrát nezklamu ty 4 antiSWASHBUCKLERysty. :-x

A mám docela zajímavej nápad - jádro příběhu mám v hlavě, ale mohl bych to zkusit napsat interaktivním stylem, kdy Vy sami po každé kapitole trochu rozhodnete co se bude dít. Samozřejmě pokud máte zájem. Takže je to jen na Vás. ;-)
http://www.walla.com (log: Findecano / pas: Tasartir)
Inbox/Comics
Aktuality: Omrkněte to 18.
Uživatelský avatar
Arthalion
Sigilan
Příspěvky: 981
Registrován: 29.9.2005 14:49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arthalion »

Swashbuckler píše:Takže rozhodnuto, možnost hlasovat jste měli. Tedy se připravte, budu pokračovat. :twisted:

O K O K R V E

With new prologue!

Budu sem házet Chapters přibližně každý 3 týdny, prostě podle času. Doufám jen, že tentokrát nezklamu ty 4 antiSWASHBUCKLERysty. :-x

A mám docela zajímavej nápad - jádro příběhu mám v hlavě, ale mohl bych to zkusit napsat interaktivním stylem, kdy Vy sami po každé kapitole trochu rozhodnete co se bude dít. Samozřejmě pokud máte zájem. Takže je to jen na Vás. ;-)
A budeme posielat smsesky ? :lol:
Uživatelský avatar
Swashbuckler
Sigilan
Příspěvky: 181
Registrován: 29.9.2005 12:14

Příspěvek od Swashbuckler »

Takže vyřešeno, můžete hlasovat. Na Prologue se můžete těšit přibližně za týden.
http://www.walla.com (log: Findecano / pas: Tasartir)
Inbox/Comics
Aktuality: Omrkněte to 18.
Odpovědět

Zpět na „Lazzova akademie bujné rozladěnosti“