Oblíbená NPC, vaše družina...

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět

Která NPC jest vaše nejoblíbenější?

Aerie
26
10%
Anomen
3
1%
Cernd
2
1%
Edwin
19
7%
Haer'Dalis
10
4%
Imoen
32
13%
Jaheira
18
7%
Jan
24
9%
Keldorn
4
2%
Korgan
12
5%
Mazzy
5
2%
Minsc
37
15%
Nalia
5
2%
Valygar
10
4%
Viconia
24
9%
Yoshimo
4
2%
Sarevok
20
8%
 
Celkem hlasů: 255

Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od PostTrauma »

To by mě zajímalo, kde kdo zjistil, že Carsomyr má nastavovat MO na 50%, protože v popisu předmětu se píše jenom Magical resistance 50 %, ale už ne to, jestli ji nastavuje nebo přidává, klidně ji může taky ubírat : )

Mně zas přišla Jansenova výbava jako zabití item slotu, stejně jako prsten hledání pastí a podobně, radši tam dám pořádné brnění, bracers of weapon skill nebo ring of free action. Imoen a Nalia můžou sotva otevírat dveře a odstraňovat pasti, přičemž já mnohem radši používám kradení a pokládání pastí : ) Nicméně se s nimi samozřejmě dohrát dá, jelikož se dá dohrát i bez jakéhokoliv zloděje.

Jansenovy hlášky mi přijdou hodně ohrané, myslím, že už jsem tenhle typ postavy viděl na příliš mnoha místech. Zato Minsc je jen jeden (blíží se mu snad jen Lennie z O myších a lidech). I postav typu Xan už bylo na světě spousta (Marvin...). Líbí se mi i šílenost dvojice Montaron - Xzar. Sice jsou zlí, ale jejich nátury mají něco do sebe, plus nějaké ty hlášky.
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od Carlos »

Pro všechny milovníky Minsca - sežeňte si animovaný seriál Klíšťák (The Tick) nebo se na něj jukněte na megavideu. Odstraňte rozdílné kostýmy a Booa a najděte jakýkoli další rozdíl. 8-)
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od Field Mouse »

PostTrauma píše:To by mě zajímalo, kde kdo zjistil, že Carsomyr má nastavovat MO na 50%, protože v popisu předmětu se píše jenom Magical resistance 50 %, ale už ne to, jestli ji nastavuje nebo přidává, klidně ji může taky ubírat : )
Všimni si, že tam je "50%" magic resistance a nikoli "+50%" - MR je tedy nastavována
PostTrauma píše:Mně zas přišla Jansenova výbava jako zabití item slotu, stejně jako prsten hledání pastí a podobně, radši tam dám pořádné brnění, bracers of weapon skill nebo ring of free action. Imoen a Nalia můžou sotva otevírat dveře a odstraňovat pasti, přičemž já mnohem radši používám kradení a pokládání pastí : ) Nicméně se s nimi samozřejmě dohrát dá, jelikož se dá dohrát i bez jakéhokoliv zloděje.
Jan sice nemusí hru dokončit se svojí výbavičkou, ale do začátku je to super, má bonusy, jako by byl o několik levelů výše. A Imoen a Nalia taky umí krást, stačí je opít lektvárky. Jen u těch pastí to je bída.
PostTrauma píše:Jansenovy hlášky mi přijdou hodně ohrané, myslím, že už jsem tenhle typ postavy viděl na příliš mnoha místech. Zato Minsc je jen jeden (blíží se mu snad jen Lennie z O myších a lidech). I postav typu Xan už bylo na světě spousta (Marvin...). Líbí se mi i šílenost dvojice Montaron - Xzar. Sice jsou zlí, ale jejich nátury mají něco do sebe, plus nějaké ty hlášky.
Mě Jan přijde celkem originální, ale možná to bude tím, že neznám ty, které jmenuješ :-) Montaron a Xzar byli super, škoda, že to s nimi v SoA dopadne tak, jak to dopadne :_(
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od PostTrauma »

FieldMouse:

1) Ale taky si všimni, že tam není "sets MO to 50 %", takže je to jen otázka výkladu. Kdyby to nebylo zabugovaný, tak žádnej takovej problém není : )

2) Určitě nepopírám, že Jan je postava s dobrými vlastnostmi. To vybavení je ještě o něco zlepšuje ze začátku. Jednou jsem s ním hrál (Yoshimo v tahu, Imoen už jsem měl moc ohranou) a jeho schopnosti se osvědčily. Ale zkrátka mi nesedí. Podívej se na sitcom Black Adder s Rowanem Atkinsonem, sice to nemá asi s Janem nic společného, ale pořád mi to připomíná (asi ten tuřín) : )

3) V BGII je využitá jen malá část povolání (oproti BGI, kde bylo od každého povolání několik NPC), takže by se tam ten bojovník/zloděj uřčitě šikl, zvlášť ve dvojici s šíleným nekromantem : )
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
Zero
Sigilan
Příspěvky: 152
Registrován: 24.3.2009 18:11

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od Zero »

Jan je moje oblíbená postava, mě přijde dobrý i jako mág, i jako zloděj. U mě v partě zastával obě funkce a šlo to bez problémů. Navíc má přesně ten typ charakteru, který se mi líbí, a dobré hlášky.

Pak jsem měl v partě Viconii, která taky není špatná, líbí se mi hlavně kvůli romanci.

Dále Korgan, drsné trpasličí hlášky + pěkné nářečí + pěkné dialogy s Janem.

Zbývající dvě postavy jsem měnil. Nejdřív to byli Minsc s Jaheirou. Minsca jsem vykopl hned po východu z Irenicova dungeonu, protože hraničář jsem byl já, a navíc mi nepřijde zas tak úžasný, jako mnoha lidem tady, Jaheira mi vydržela trochu dýl. Chvíli jsem měl i Edwina a mám pocit že i Aerii.
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od Field Mouse »

Jo, "set to 50%" by se ke Crasomyru hodilo určitě víc, nicméně v tomto ohledu jsou popisky předmětů docela vychytané a všechno, co odolnost přidává, používá znaménko plus. Bylo by nicméně vtipné udělat předmět, který by měl 50% MR a fikaně by nastavil odolnost na 50% původné hodnoty :-)
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od PostTrauma »

Ze zlých má u mě šanci jen ta Viconie, ale stejně dám vždycky radši přednost vztahům v družině před jejími kvalitami. Takže mě víc zaujaly postavy jako Minsc, Keldorn nebo starý dobrý Kivan (ten mi v BGII hodně chybí).

Což o to, taky jsem hrál párkrát s Aerií a taky zastála obě funkce mága a klerika. Zloděj byl Yoshimo/Imoen, která pak dělala dalšího mága.

Minsc je něco jako Švejk, toho má taky každej rád : )

FieldMouse: Ono to taky tak je, stačí nasadit Carsomyr, pak další předměty s MO, co tě dostanou na 100 %, a potom znova Carsomyr : ) Tak buď zapomněli "+" nebo "set to", zkrátka byli líný to doladit, aby to nebugovalo tolik : )
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od Field Mouse »

Jo, ale pak nemůžeš používat jinou zbraň, jinak musíš při jeho dalším použití zase přehazovat všechny předměty, pakárna skoro jako z Dakontovou katanou, co přidává kouzla :) Btw jak uděláš 100%? Gaxx ring 10% + amulet 10% odolnosti + (Balduranův plášť 25%) + ??.. druhý gaxx ring?
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od PostTrauma »

Myslím, že u Carsomyru to zrovna problém není, protože jiné zbraně s Paladinem používat nebudeš : ) Dakkonova čepel je trochu horší, taky jsem ji nikdy nepoužíval.

Buď druhý Gaxx (fixing, vím), nebo v pekle dostaneš 5% MO, do té doby ti 95% taky docela stačí (v nejhorším loadneš).

Btw když vidím to hlasování, tak nechápu, jak můžete mít tak rádi Imoen. Brát vám to nebudu, no...
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od Field Mouse »

Ano, 5% bonus k odolnosti, to mě vůbec nenapadlo! Patrně proto, protože bych v životě nehrál za něco tak úchyláckého jako paladin a všechny vylepšení dostává zásadně charname :) (btw není ta odolnost u Luma Šíleného?) A problém nastává, když chci jet taktiku zdálky vystřelit z kuše nebo něco hodit a až potom sekat :(

A Imoen je v čarotvrzi bolestivě slabá a nezkušená, ale ty její psí oči, opuštěnost, bezmocnost a tak... obvykle ji tam za ne-zlou družinu na pospas Bodhi nenechám a pak už se mi ji vyhazovat nechce :-)
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od PostTrauma »

Vidíš, na Luma jsem úplně zapomněl. Z pekla dostaneš dokonce 10 % za zkoušku lakoty, dobré řešení. U Luma je to asi právě těch 5% (magie je nahraná : )), ty se dají získat ještě před bojem s Irenicem (což se hodí, to na něj pak stačí Keldorn sám : )).

Když chceš jet taktiku z dálky, tak ostatních pět může střílet a Paladin to v předu všechno zadrží, aby se ti nedostali k slabším postavám. Když chceš jet taktiku Fireball, tak nemáš problém, protože Paladin je imunní : )

Ad Imoen nemáš moc na výběr. V BGI je zlodějů asi pět, nicméně v BGII máš jenom Jana nebo Imoen : ( Takže jsem ji tam nechal asi jen dvakrát, když jsem hrál za zloděje nebo s Janem.
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od Field Mouse »

Základem každé strategie je dát bojovníkovi, který nemá dvě zbraně, něco, čím může od pohledu házet po nepříteli do doby, než se tento přiblíží na krátkou vzdálenost. A nejlépe používat něco, co má neomezenou munici, neboť kupovat a sbírat pořád náboje je otrava. A to je právě to "špatné" na Crasomyru - pokud chce člověk cheatovat, tak už nemůže dobře střílet. Btw ty bonusy k odolnosti budou vlastně na nic, protože se cheatuje tak, že sundáš předmět a znovu ho nasadíš. Odolnost postavy ale nesundáš a znovu nenasadíš :p

Jinak k taktice dávání samotným válečníkem - proti silným soupeřům by měl být hlavní tankista někdo s jednoruční zbraní a pořádným štítem, to je postava, na kterou chci lákat různé golemy, démony a podobné (v hodně tuhém souboji možno nahradit pořádně chráněným mágem). Postava s dvouručním Crasomyrem, která má o 4 až 5 horší OČ, si právě dvakrát vystřelí a až jsou všichni golemové zaměření na tankistu, přiběhne a začne sekat. Proti divousům, banditům a skřetům, kterí mají Thac0 milion a jeden útok za rok je to samozřejmě úplně jedno.

Co se týče zlodějů, tam to autoři opravdu přehnali, mělo jich být víc, neboť zloděj je povolání, které takřka musí být v každé družině a navíc je docela variabilní - zloděj mág Jan se hraje úplně jinak než zloděj bojovník či zloděj klerik.. Ale dohrál jsem BG i jen s Nalií - s prstýnky, lektvary, zaklepy a kouzlem štěstí je to v poho. Pasti jsou beztak cheat :-)
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od PostTrauma »

Taky jsem obvykle paladinovi dal vrhací sekeru nebo nůž (vracející se) a ten fix s MO jsem používal jen na extra silné castery (Irenicus, všichni ostatní jsou v době, kdy mám 100% odolnost, mrtví). Hm, je možné, že to tedy s tou vrozenou odolností nefunguje, ale když už chce člověk fixovat MO z Caromyru, může nafixovat i druhý prsten Gaxxe. Ostatně obchodníci, kteří kupují kradené zboží jsou taky fix (prodáš, ukradneš, prodáš...).

4-5 AC může být mezi 5 a 10 nebo -15 a -10, což je docela zásadní rozdíl, řekl bych. Zpozoroval jsem, že i při AC -24 (níž to nejde) tě trefí velmi snadno, zatímco i s THAC0 -15 máš některé příšery velký problém trefit. Takže když se s Paladinem dostaneš na -10, tak to na tank docela stačí.

No jo, ale když se dá hra dohrát se samotným mágem pomocí zaklepů, tak by teoreticky nebylo co kritizovat : ) Ale ve skutečnosti je hra se zlodějem mnohem pohodlnější a zajímavější. Pasti nejsou cheat, konečně máš taky tu schopnost nastražit past : ) Akorát by to chtělo trochu rozvinout do questu (třeba zabít někoho nastražením pasti do skříně). Takhle jsou pasti jen prostředek, jak zabít nejsilnější padouchy (lichové, Irenicus, Amelissan...), což je dost laciné, uznávám : )
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od Field Mouse »

OČ -10 vs OČ -15 je velký rozdíl u silnějších nepřátel - má-li nepřítel Thac0 0 (ne až tak supervzácné), pak OČ -10 zasáhne v 50% případů a OČ -15 zasáhne ve 25% hodů - postava s Thac0 -15 vyrdží v tomto konkrétním případě dvakrát déle.
Nejlepší OČ pak bude určitě kolem -40 a dá to bard nebo zloděj vejtaha, počítáš s vylepšenou bardovou písní (bardovi dává tuším 10 OČ, ostatním postavám taky i když míň), lepším únikem, kombo plné plátové zbroje s 1 OČ (nepočítám Jednotku) + rozmazání (zakouzleno před nasazneím zbroje nebo ze svitku) - dává možnost nosení +3 prstenu, amulet mistra harefníka (-3OČ), zbraň s bonusem k OČ, obranná harmonie, lektvary, co zvýší obratnost, nejsem si teď jistý, jak funguje obranná otočka. Nehledě na to, že plná plátová zbroj dává ještě dílčí bonusy proti typům zranění a když máš OČ bonusy proti sečnému, drtivému, bodnému a střelnému, tak si nejmenší z těch čísel můžeš v podstatě přidat jako neoficiální bonus k OČ. V SoA bez HLA bude možná nejlepší dát dual mág klerika tak, aby klerik postoupil na 18. úroveň a posílením si hodil +6 obratnosti, zakouzlil rozmazání a zbytek klasika.

Na pastech se mi nejvíc nelíbí to, že fungují úplně jinak než normální pasti nastražené proti družině - nespouští se dotykem, ale přítomností a nepřítel nemá šanci je odstranit. Mělo by to být tak, že ta past udělá na zemi obrazec o určité ploše (mohly by být pasti malé, velké atd.), kam když stoupne nepřítel, tak to udělá zvolený efekt - zranění nebo kouzlo zlepšující se s úrovněmi. A pastí by nemělo být v jedné oblasti víc jak 2, ulovit pastmi Demogorgona je fakt trapné. A soupeřovi zloději a kněží by nebyli blbí a hledali by pasti a kdyby to šlo, tak by na ně nestoupali.

Což fikaně vrací k opravdovému tématu - pokud chceme minimální OČ s NPC, pak v SoA to bude asi s pořádně naboostěnou Aerií či Dalisem a v ToB s Haer Dalisem. I když se určitě pletu :-) A pokud by někdo udělal mod s NPC bojovníkem - zlodějem, která by dávala normální pasti namísto těch současných, tak budu první, kdo si jej stáhne.
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od PostTrauma »

OČ -40 je možná teoretické maximum, ale když jsem se svým Vejtahou dosáhl -24, tak už to dál nešlo. Teď jsem to zkusil znovu přes Shadowkeeper a přestože jsem měl mít -44, tak jsem dosáhl maximálně -26 (-24 a dát pryč štít, tím se přidají dva body za Jednu zbraň). Nicméně jde hlavně o to, že když má (podle manuálu) nějaký nepřítel THAC0 0 a já mám oněch -24, tak mě stejně trefí aspoň ve 20%, ne-li víc. (Přijde mi, že to funguje i obráceně. Když mám AC 0, tak mě trefují míň, než by měli.) Zatímco já mám THAC0 -10 a potvory s AC -10 (nejnižší AC nepřátel je kolem -12 u draků) nemůžu trefit. Třeba Abazigala nemůžu trefit vůbec a nikdy, ať mám THAC0 třeba -20. Takže se mi zdá, že ty čísílka o ničem nevypovídají.

To byl nebyl špatný způsob, jak vyřešit pasti, akorát s tou oblastí by to bylo trochu složitější. Možná v NWN už je to trochu vyřešené, pasti jsem tam nikdy nezkoušel, ale vím, že jsou různé druhy a musíš si na to koupit náčiní (takže ne á la McGyver jako v BG). Máš pravdu i v tom, že nepřítel by měl mít možnost zneškodnit tvou past (i když většinou je kladeš proti kouzelníkům).

Nějaké NPC do BGII by to chtělo, to je pravda. Bez pastí se člověk ještě nějak obejde : )
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“