Průšvihy a zážitky ze školy

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
Adieu
Sigilan
Příspěvky: 1409
Registrován: 30.1.2006 11:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Adieu »

Yoshi Snipo: :-) Stalo se mi něco podobného, když mí spolužáci házeli na školním výletu šišky. Pořád to kolem mě lítalo, ale já se této zábavy nezúčastňoval. Až nakonec jsem se rozhodl, že si jednu šišku hodím a - trefil jsem učitelku (btw jednu z nejlepších, jaké jsem zatím poznal) do brýlí, šiška se rozprskla a málem jí vystřelila oko. To hrobové ticho po mém zásahu stálo za to a já se cítil jako totální kripl. :-? Naštěstí se to obešlo bez zranění.
"Za život si nic nekoupíš, ty čůzo! Haahahahahahahaahahaa…"
Uživatelský avatar
Yoshi Snipo
Sigilan
Příspěvky: 245
Registrován: 4.10.2005 6:05
Bydliště: Stormrage Barrow Dens
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yoshi Snipo »

heh, nj, tomu sa hovori zakon schvalnosti
End of hope! - End of love! - End of time, the rest is silence! ~ Nightwish
Uživatelský avatar
wosmahl
Sigilan
Příspěvky: 399
Registrován: 2.3.2006 14:34
Bydliště: Kárlsbád
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wosmahl »

Teď sem si vzpomněl na náš poslední š. výlet-RAFTY
Takže, poté, co jsme absolvovali o hodině tělocviku teoretickou přípravu, vyjeli jsme(myslim že to bylo v sobotu )
Přijeli jsme do Lokte, připravili rafty, všechno v pohodě. Pak to začlo: Jedna nejmenovaná posádka, ve který byli samezřejmě "ti největší frajeři" se tpzhodla sednou s tim na vodu a chvíi jezdit. Samosebou, že nikdo na tom nikdy neseděl a tak i s raftem ujeli. Byl to srandovní pohled, hlavně když Bára(členka posádky)seděla na levé straně raftu, ale pádlo držela PRAVOU rukou DOLE a levou nahoře. :-D Naštěstí se našli dva zachránci kteří skočili do vody a přitáhli raft zpátky ke břehu. Rafťáci dostali sprda a po menší praktické zkoušce s učitelem sme vyjeli.
Poté co sme vyjeli, zjistili jsme, že udržet raft aspoň trochu rovně neni taková pohoda jak se dálo. Bylo to asi tim, že naše posádka(Já, Target, Ondra, Lucka a Iva. kromě mě a Targeta nikoho asi neznáte ) byla v o 5ti mužích (nebo snad 3 mužích a dvou dívkách???) tj.: raft imrvére zatáčel na jednu bo druhou stranu, protože prostě na jedné straně nás bylo více. Také tomu pomáhal Ondra, kterej pořád mlel něco ve stylu: "Dáme obrat" nebo "Dáme 360". No zdárně jsme dojeli ke Svatošským skalám kde sme měli horolezit. Museli sme ovšem hodinu počkat než přijde instruktor. O to větší radost sme měli (aspoň někteří) když sme zjistili že instruktor není nikdo jiný než naše bývvalá učitelka na biologii. Nevu popisovat jak sme lezli, ale zmíním několik zajímavých věcí:
a) Dostali sme zprda za to, že sme pluli moc rychle.
b) Ztratli sem hodinky :-D :-D .
c) Klukům se povedlo odpálit míček do prostředka řeky (hráli basebal s pádlama)
d) Jedné posádce uplavala loď- naštěstí ji někdo zachytil.
A jelo se dál. Propluli jsme K.Varama kde se nic moc nedělo. Teda za zmínku stojí asi jen přenášení Jezu smrti, kde se všechny posádky brodily blátem, jen jediná(myslim že tam byl ALmSiVi vystoupila o cca 5 metrů dříve než my a šla si pěkně v suchu.
A dojeli sme na Hubertus, kde sme měli přespat pod stanama. Za chvíli přijel táta jedné ze spolužaček s věcmi. Jaká to náhoda že na druhej břeh. TAk zas znova do lodí a přepravovat věci. Jo ještě: tábořiště bylo asi tak 20 metrů od takovýho jezu na kterym trénujou vodáci divokou vodu. Samosebou že do toho někdo vjel(nevzpomenu si už kdo, jestli to sjeli až dolu a jstli měli na lodi spacáky, a bágly se suchym oblečenim (spolužáků samosebou)). Večer byl táborák a pak se šlo "spát" my sme měli v plánu vypít vodku smíchanou s colou a mirindou co dovez kámoš. No, já sem usnul takže moje pití vypila kámoška- no nic, zas tak se nestalo.
2.den: Ráno po snídani sme se šli umejt ke studánce, která měla bejt podle cedulí asi 500m- byla aspoň kilák a navíc blátem a podobnejma humusama. Cestou zpět se nám povedlo trochu zabludit. další cesta probíhala už v klidu a nic moc se nedělo. Jen protože naše posádka "frajerů"otravovala další posádku s učitelem šplícháním vody, dal učitel povel a se slovy:"máme potápěče" skočili dvě členky posádky so vody a stáhli sebou 2 členy 1.posádky.
Pak sme přijeli do Radošova kde byl cíl naší cesty. Zbalili rafty, šli si koupit zmrzku do hospy a co nevidíme: MS ve fotbale, záznam ČR-USA. Chvíli sem se koukal a pak si našel jinou zábavu: TRAMPOLÍNA!!! Juchů, zak sme skákali a dělali blbosti, díky kterým nám čekáni na bus uteklo a jelo se domů.
D ENT

BTW: Možná tam budou chyby pravopisné i jiné tak mě nemlaťte-psal sem to v časovém presu...

Tak si příště onen čas najdi, tohle nevypadá vůbec dobře//Vampiria :roll:
Quand trois poules vont aux champs,
La premiére va devant
La seconde suit la premiére
La troisième va derrière.
Uživatelský avatar
Tokkar
Dabus
Příspěvky: 1737
Registrován: 26.9.2005 11:28
Bydliště: cerna O.....a cerna

Příspěvek od Tokkar »

i jo Hubertus je docela švanda, ale na raftu by to sělo y nemluvňe
hlavňe že bila sranda

bohužel jsem nenašel lepčí fotki
http://www.kajakklubtacen.si/fotogaleri ... /index.htm
todle sem sy letos sěl já :-P

To jsou ale hloupé vtipy//Vampiria :twisted:
The Oldest King's Knight At Realm is like a shadow on Sigil's street at moonless night.
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Příspěvek od Neferit Sr. »

Je to už hodně let, bylo krásné léto roku 1982 a já místo prázdnin jsem ho trávil na 14-ti denním polním soustředění. Předposlední den jsem absolvoval závěrečné pochodové cvičení. Tehdy nic zvláštního - 20 km tam a 20km zpátky. Jako kulometčík jsem to měl drobet horší. Po 5 km se z lehkého kulometu stává těžký kulomet, po 10 km vám už připomíná ruský Maxim a po dalších 5 je to nechutné těžké hovado, které by člověk nejraději zapoměl někde na dně Rajčanky.

Když tak šlapete, je vám jedno co se děje kolem a pokud je přestávka tak kam si lehnete tam si lehnete a kam si sednete tam si sednete. No a ten krásný den si jeden můj kolega kam si lehnul tam si sednul a to přímo na zmiji jedovatou. Tento jinak plachý, klidný tvor, který když dostane šanci tiše zmizí asi tu šanci neměl. Takže zmije maličko znervozněla a zarazila své jedové zuby mému kolegovy tam, kde záda přestávají mít své slušné jméno. Tedy do levé půlky zadku.
Kolega jinak zdravý trénovaný jedinec se tak psychicky rozložil, že skoro umřel na představu, že ho kouslo stvoření co ani nemá nohy. Nakonec ho díky séru které asi ani nepotřeboval a dobré práci na JIP v Ružomberku uvedli do řádného technického stavu. Až posud to není nic zajímavého. Ale víte úřední šiml jak ho známe dnes vládl i tenkrát. A protože náš kolega byl v pracovní neschopnosti celkově 6 dní bylo to klasifikováno jako pracovní úraz.

A protože vojenský úřední šiml není jen tak ledajaký šiml ale druh kentaura, má na tuto situaci formulář. A ten je třeba vyplnit. Protože jsem kolegu rozdýchával a s pomocí ještě jednoho cvičeného zdravotníka udržoval při životě, byl jsem vyhodnocen jako svědek. A Svědek to není jen tak někdo. To je součást šetření na které závisí vše. Třeba i vyhledání zmije a její postavení před popravčí četu, pokud ji vojenský soud shledá vinou z úmyslného ublížení na zdraví. Můj úkol byl jednoduchý - papírově. Měl jsem vyplnit kolonku:" V čem vidíte příčinu pracovního úrazu?"

NO co by tam měl normální člověk napsat? Že je koleka kopyto a nedívá se kam si sedá? Nebo že zmije byla dalekozraká a spletla si ho s myší a po zjištění svého omylu bez omluvy zdrhla ?? To by neprošlo. Takže jsem svolal poradu celé naší palivářské tlupy a požádal jsem o kolektivní disputaci . Téma: co do toho imbecilního dotazníku napsat. Na výsledek kolektivního vědomí jsem pyšný dodnes. Bylo tam krasopisně napsáno: " Příčinu pracovního úrazu vidíme v tom, že zmije byla příliš divoká"

Bylo to shledáno dostatečným vysvětlením a kolega dostal tehdy velikou sumu pěněz, merglí či chechtáků, tedy 1321,- korun českých brutto.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Neferit Sr.: :lol: :lol: :lol:
Ještě že takové zmije u nás nepotkávám :lol:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Příspěvek od Neferit Sr. »

Chvála městské hromadné dopravy v jiném vláknu mě donutila napsat opět něco do této rubriky, která tím zase po delší době trochu ožije.

Kdysi dávno v jiné galaxii zvané Brno, jsem vyrazil na přednášky do akademie. Protože jsem jel od tety, která v tomto městě bydlí, jel jsem v civilu. Na hlavním nádraží jsem vpochodoval do šaliny a víte jak to chodí. Popadl jsem první trubku a pevně se chytil. Asi tak po ujetí dvou set metrů jsem zjistil, že se na mě dívá hodně lidí a velmi dobře se baví. Tři zastávky jsem přemýšlel a pátral po příčině. Na nic jsem nemohl přijít. Nakonec na Mendláku mi to došlo. Seděl tam nějaký důchodce a vezl si trubku na záclony. Myslím si, že pointa je jasná. Červený až pod lopatkama jsem se omluvil a vystoupil za veselého smíchu celé šaliny i řidiče o dvě zastávky dříve.

Jindy zase jsem jel do Bystrce do ZOO abych zhlédl nějaké cizí tvory. Hlavně tučňáky - miluji tyto ptáky co vypadají jako Pavarroti a potom lední medvědy kteří jsou taky prima. A tak si stojím a kousek ode mě sedí nějaký podplukovník a čte si velmi zaujatě Rudé právo. Že vedle něj stojí těhotná paní tak v osmém měsíci mu nějak uniká. V tom nastal zlom. Přistoupil borec a byl to tehdejší dobu fakt divnej týpek. Špinavý rifle, děravý triko a přes něho propálenou vestu. Vlasy po zadek, slepený a na hubě desetidenní strniště. Zavěsil se vedle mě a najednou se natáhl a danému oficírovi zaťukal na brigadýrku pravíc: "Poslyš evrgríne, co tak pustit sednout matky s dětmi?" Daný důstojník chytil rudou barvu a jakoby právě teď spozoroval co dříve neviděl, onu maminku pustil sednout. A tak tam visel mezi námi a jelo se. Za nějakou dobu daný týpek vystupoval a na rozloučenou pěkně hlasitě pronesl: "Tak, tak evrgríne, a nezapomínej na slušné vychování".

Jednou po úspěšných zápočtech z protitankové obrany a střelbě z třenažéru na PTŘS Maljutka jsme popili a o jedné v noci vyrazili do ubikací. Nějak jsme se rozdivochali a skončilo to tím, že nás zbalila policie tehdy zvaná Veřejná bezpečnost. Velmi jim vadilo, že cestujemu noční šalinó pověšení za nohy. Přitom se gegláme sem a tam jak rolničky a ještě u toho hulákáme "U kanonu stál... Naše vysvětlení, že někdo zavelil AKCE NETOPÝR ! a to my jako nemůžeme jinak, je moc neuspokojilo. Druhý den jsme to zkoušeli vysvětlit děkanovi ale byl stejně natvrdlý jako ti policajti. V mém záznamu o odměnách a trestech se objevila důtka za nepřístojné chování v prostředcích hromadné dopravy. :oops:

Tolik něco málo zážitků ze školy s vazbou na hromadnou dopravu. Hezký věčer vám přeje Neferit Sr.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
AlmSiVi
Sigilan
Příspěvky: 579
Registrován: 29.11.2005 8:20
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlmSiVi »

Tokkar: No ten jez by na raftu sjelo i nemluvně, ale člověk se na to dívá jinak pokud je ten raft poněkud dozadu převážený spacáky a stany a batohy s oblečením :) A zvlášť když mezi nimi byly i ty moje, a trávit noc spánkem na zemi bez spacáku a stanu v tom oblečení co jsem měl na sobě celej den se mi zrovna nechtělo :D


EDIT: nemyslel jsem jez, ale Hubertus :D
Naposledy upravil(a) AlmSiVi dne 1.3.2007 15:19, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Příspěvek od Neferit Sr. »

AlmSiVi - o jakém jezu je zde řeč? :?: To se jako Tokkar někde vykoupal i s raftem? :?: To by mě zajímalo :!: :twisted:

Kluci, pochlubte se :!: :!: :!:
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
Target
Sigilan
Příspěvky: 449
Registrován: 22.3.2006 12:43
Bydliště: Nová Role
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Target »

Neferit Sr.: Říká se mu jez smrti, protože se tam už hodněkrát utopili nějací lidé :) a je v Karlových Varech...
Možná by sme mu s Wosmahlem mohli začít říkat jez bláta ;-)
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

Target píše:Neferit Sr.: Říká se mu jez smrti, protože se tam už hodněkrát utopili nějací lidé :) a je v Karlových Varech...
Ostatně jako každému druhému jezu u nás. Základní poučka je nechlastat za jízdy a nejezdit co se jezdit nemá. :-)
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Příspěvek od Neferit Sr. »

Jab - kde to jako je? Pár jich znám, sloužil jsem v jihočeských končinách. JInak kdysi dávno jsem po noční družbě se spojenci (vodka, baračka, slivovice a fernet) viděl na Dunaji loď, která mě uvedla v úžas - byla dvakrát lomená jak autobusy Ikarus a jezy sjížděla velmi dobře. Byl to monitor Sovětské volžské flotily.

Ti hoši když se ožrali tak raftovali velmi akčně. Já na raftu nikdy nebyl. V televizi to nevypadá až tak špatně ale je to pro adrenaliňáky.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

Neferit Sr. píše:Jab - kde to jako je? Pár jich znám, sloužil jsem v jihočeských končinách. JInak kdysi dávno jsem po noční družbě se spojenci (vodka, baračka, slivovice a fernet) viděl na Dunaji loď, která mě uvedla v úžas - byla dvakrát lomená jak autobusy Ikarus a jezy sjížděla velmi dobře. Byl to monitor Sovětské volžské flotily.

Ti hoši když se ožrali tak raftovali velmi akčně. Já na raftu nikdy nebyl. V televizi to nevypadá až tak špatně ale je to pro adrenaliňáky.
Na kanoi jsem jel třebas Jelenní lávku - Český Krumlov(ve dvou). I s věcmi jsme to projeli celkem v pohodě, byť jsme se pak museli opatrně plahočit k břehu, abychom se nepřevrátili (vody v lodi bylo dost). Též se mu říká jez smrti, jelikož je tam celkem slušný vodní mlejn. - Foto i s důkazem - http://www.hiawatha.cz/fotky.php?phid=1144
Ono je to vždy o dobrém nájezdu do jezu, který člověk netrefí, pokud je ožralý (to se týká především kapitána). U raftu je pak zase větší nebezpečí, že z něj někdo vypadne. Není třeba zdůrazňovat, že lidé společensky unavení vypadávají častěji.
Osobně bych si na vodě nedovolil pít za určitou hranici. I to jedno pivo v parném létě celkem zamotá hlavu (byť to jsem si na vodě ještě dal). Jez mě jednou celkem slušně semlel, takže vím, jak je těžké se z jeho síly dostat i střízliv. I když zachráníte topícího člověka, tak má často trvalé následky (holt mozek se ničí rychle). Bohužel jako v pobřežní hlídce to nefunguje. Čili málokdy zachraňujete krásnou blondýnu, která po oživování vykašle trochu vody a pak vás pozve na rande.
Vody po oživení nevykašlete, jako spíše vyzvracíte (i s dalším obsahem samozřejmě). A rozhodně obratem nezvete svého statného zachránce na schůzku, jelikož už si třebas ani nepamatujete vlastní jméno. Nemluvě o tom, že zachránci ani zachraňovaní většinou nemají atributy hrdinů "Pobřežní hlídy". Což je pro mnohé jedno z největších zklamání v životě. :-D
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

Jab: Ten jsem před pár lety jel taky, když jsme byli na vodě se střední školou. A skončili jsme podobně jako vy, tedy loď plná vody ale ke břehu jsme se doplazili.
I když nám se tam moc nestávalo že by jsme se převrátili, jen jsme dvakrát nabrali tolik vody že jsme postupně klesli ke dnu, a pak jsme se jednou dost brutálně zasekli pod obrovský kámen trčící přímo uprostřed řeky (ne že by jsme ho neviděli, jen nás jelo 5 lodí těsně vedle sebe a krajní strany samozřejmě pádlovaly opačně, takže jsme si to vyžrali my na prostředku :lol:)
Uživatelský avatar
Pan Bača
Lim-Lim
Příspěvky: 401
Registrován: 30.9.2005 7:12
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pan Bača »

Tak kdo jel Vltavu, tak tenhle jez snad ani nejde minout.. my tam jeli poměrně v pohodě. Ani si nepamatuju, že bychom nějak museli vybírat vodu
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“