Prohlížeče

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Odpovědět

Váš internetový prohlížeč?

Internet Explorer 6
3
4%
Internet Explorer 7
1
1%
Mozilla, popř. nějaká méně rozšířená verze (SeaMonkey atd.)
2
3%
Mozilla Firefox
38
52%
Opera
26
36%
Safari
1
1%
jiný
2
3%
 
Celkem hlasů: 73

Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Re: Prohlížeče

Příspěvek od drake127 »

Tho0or píše:Chtěl sem se jenom zeptat, jestli už někdo používáte Mozillu 3, jestli stojí za to jí stahovat a instalovat, nebo má ještě dost much?
Používám, řekl bych že stojí, páč jsem zatím na žádný problém nenarazil. Spotřebovává jen trapných 150 MB v paměti, což je pohoda (pro srovnání, Skype v liště zabírá 170 MB).
Žralok, který štěká, nekouše.
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Re: Prohlížeče

Příspěvek od MCZ »

Tho0or: předpokládám, že myslíš Firefox ;-) (Mozilla je něco trochu jiného).

Taky Firefox 3 zkouším - celkem fajn, vadí mi jen ten vzhled (na Vistách pravda vypadá o mnoho lépe) a absence některých rozšíření. Taky mě trochu zaskočilo, co všechno F3 neumí (třeba "inteligentní" samouspořádání záložek dle abecedy se složkami nahoře). Ale narozdíl od nejnovější Opery je to kvalitní prohlížeč.

edit: ale tohle je celkem dobré http://www.arcanology.com/2008/06/17/ie ... firefox-3/ ;-)
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Prohlížeče

Příspěvek od Jab »

Opera 9.5 zatím krutě zklamává i mě. Proč já neinstaloval separovaně... :wall:
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Prohlížeče

Příspěvek od sevencreature »

Jab: A jak konkrétně tě zklamává? Instaloval jsi doufám "načisto"? Z vlastní zkušenosti bych DŮRAZNĚ nedoporučoval instalovat novou verzi (ať už Opery nebo Firefoxu) přes starší (a verzí myslím "major" verzi (změna Firefox 1.6 na Firefox 2.0 apodobně), nemluvím o malých opravných verzích).

Zatím si na 9.5 nestěžuju - tedy, občas spadne při otvírání nějakého webu (viním pluginy - nejspíš Flash) a občas se mi stalo, že měla chvíli vyšší zátěž CPU (90%) - taktéž plugin.

Změny k lepšímu jsem si všiml při práci s historií stránek (obnovování apod.), užitečné je to zmíněné indexování hledání a zbytek funguje jak má a jak fungoval předtím.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Re: Prohlížeče

Příspěvek od MCZ »

7c: Jab si přece zoufá, proč neinstaloval separovaně (tj., řekl bych, že jinam než předchozí verzi), tak proč se ho ptáš, jestli instaloval "načisto"?
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Re: Prohlížeče

Příspěvek od drake127 »

sevencreature píše:Jab: A jak konkrétně tě zklamává? Instaloval jsi doufám "načisto"? Z vlastní zkušenosti bych DŮRAZNĚ nedoporučoval instalovat novou verzi (ať už Opery nebo Firefoxu) přes starší (a verzí myslím "major" verzi (změna Firefox 1.6 na Firefox 2.0 apodobně), nemluvím o malých opravných verzích).
Hups... ale všechno funguje ;-).
Žralok, který štěká, nekouše.
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Prohlížeče

Příspěvek od Jab »

Jednu z tvých otázek raději pominu. ;-)

Jináč to nějak divně padá. Některé stránky (třebas mé alma mater) se načítají podivně (musím je otevřít v novém okně, jinak to nejde). Měl jsem přidané panely (spodní), které "jsem si neobědnal" (trochu úprav to ale vyřešila).
Občas musím celou Operu zavřít a otevřít, aby zase fungovala.

Teď mi to z nějakého důvodu začalo "začerňovat" nabízené možnosti, když třebas kliknu na odkaz pravým tlačítkem. Btw možnost přeinstalování starší verze byla přímo v nabídce instalace. Chyba je samozřejmě na straně výrobce. Doposavaď jsem s tím problémy neměl (s operou jsem začínal ještě když měla reklamy).
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Re: Prohlížeče

Příspěvek od drake127 »

Začerňovat nabídkové menu mi dělaly také nVidia drivery. Příčina neznámá, ale konečně jsem našel svoje lásky (PST v nich sice stále nejede, ale to jsem už vzdal) 177.26 od Asusu. Přiměřeně rychlé, stabilní, nedělají žádné artefakty a až na jednu nekompatibilní šílenost v NWN (Shiny Water) mi zatím nespadly.
Žralok, který štěká, nekouše.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Prohlížeče

Příspěvek od sevencreature »

Jab, MCZ: Tím "načisto" jsem měl na mysli, jestli nainstaloval "načisto" potom, co narazil na problémy - to jsem udělal já (po upgrade jsem měl brutální problémy s fonty - a protože to nebylo poprvé po upgrade, tak jsem tradičně kompletně Operu odinstaloval a nainstaloval načisto = problémy zmizely).

V podstatě jediná věc, která mi na tomhle upgradu vadí je to, že přijdu o nastavení preferencí pro soubory (co stahovat a co otevírat přímo v Opeře) - na druhou stranu je to v podstatě detail.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
paw.ouk
Sigilan
Příspěvky: 6
Registrován: 24.6.2008 7:23
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Prohlížeče

Příspěvek od paw.ouk »

FIrefox Mozzila RULEZZZZZZ ..... IE 7 ji kopiruje ve vsech smerech a Operu jsem zkousel chvilku (nesedla mi tolik)
A novy FIrefix 3 je uplna pecicka na dortu .... a kdyz neco nejedo IE Tabs to vyresi ... jedine co je spatne tak generovani elektronickych podpisu, to firefox nepodporuje tak musim spoustech trapny IE ....
Mam rad RPG v jakekoliv forme ... at uz akcnejsi (Icewind dale, KOTOR) tak v te ukecanejsi (Planescape Tornment ci Baldurs Gate), tak miluji i sci.fi - System Shock 1, 2 .... Bioforge, Deus Ex ... A postapokalipticke Fallouty ...
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Prohlížeče

Příspěvek od sevencreature »

Hmm, tak ten problém Opery, že si najednou usmyslí, že bude zabírat 100% času CPU mi začíná poněkud lézt krkem, asi dočasně na ten Firefox přejdu...
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Re: Prohlížeče

Příspěvek od MCZ »

Tak tohle je něco:
https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/5579
http://www.piclens.com/

Jedná se o plugin pro Firefox (existují i verze pro IE a Safari) a k čemu je to vůbec dobré? ;-) No, je to spíše taková aplikace v aplikaci určená pro prohlížení nejznámějších webových galerií (nejen obrázky, ale i video) - nechybí vyhledávání Google, Yahoo, deviantArt ani YouTube.

Možná jen trochu vadí, že ty náhledy mají tak nízké rozlišení, ale to je koneckonců chyba daných serverů (protože to pracuje s jejich náhledy). Dva menší nedostatky bych pak viděl v tom, že to není úplně propracované, jak by se nabízelo - paráda by byla třeba možnost zapnout třeba (hudební) video a prohlížení galerie najednou. Druhak to zřejmě nemá rádo alt+tab (k dispozici je aspoň vlastní způsob pro minimalizaci). Nicméně co není, může v budoucnu být.

I když je to svým způsobem stále jen "srandička", to prohlížení je stejně paráda (viz druhý odkaz s prezentací) - určitě to doporučuji alespoň vyzkoušet.
Uživatelský avatar
Rudax
Sigilan
Příspěvky: 206
Registrován: 5.12.2007 21:24
Bydliště: střed mnohovesmíru
Kontaktovat uživatele:

Re: Prohlížeče

Příspěvek od Rudax »

do téma: stížnosti na všechno, - jsem psal:

YouTube - chce jinej prohlížeč než IE 6 - ale já mám k internetu připojený starý PC ( W 98 ), takže nemůžu instalovat W XP - který je asi potřeba pro nějakej ten Firefox 3 nebe IE 7.

Takže vidím všechna okna na youtube spřeházená, zbytečně moc roztahaná ( pod sebou - není to prostě tak srovnaný jako předtím ), špatně zobrazené popisky, nevidím hodnocení - takže ani nemůžu hodnotit videa, takže mám i hodně ztížené vyhledávání nových videí,........... no prostě hrůza.

Jo a otakulandforum pořád nejde.

----------------------------

Už jsem to vyřešil.
Jeden uživatel YouTube mi poradil abych si nainstaloval:
prohlížeč: Opera 9,5
------------------------------------------------------
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Re: Prohlížeče

Příspěvek od drake127 »

Se vší úctou, na prohlížení internetu bych doporučil už raději linux než Windows 98.
Žralok, který štěká, nekouše.
Uživatelský avatar
Landor
Šifrovač
Příspěvky: 554
Registrován: 27.9.2005 10:38
Bydliště: Astral Plane

Re: Prohlížeče

Příspěvek od Landor »

Už vám někomu v Opeře 9.5 blikala zelená obrazovka smrti? wow je to celkem maso. :-P
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“