Prohlížeče

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Odpovědět

Váš internetový prohlížeč?

Internet Explorer 6
3
4%
Internet Explorer 7
1
1%
Mozilla, popř. nějaká méně rozšířená verze (SeaMonkey atd.)
2
3%
Mozilla Firefox
38
52%
Opera
26
36%
Safari
1
1%
jiný
2
3%
 
Celkem hlasů: 73

Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Prohlížeče

Příspěvek od sevencreature »

Jab: :-) No, změna je život. Momentálně se mi "sklo" docela líbí - příjemná změna, ale ten Maxthon je decentní a zároveň dobře vyladěný.

MCZ: V podstatě nejsou nutné žádné další programy, než ty, které nabízí každý skoro každý současný operační systém při instalaci :-)
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Re: Prohlížeče

Příspěvek od MCZ »

Vyšla Opera 9.5

Já z ní moc nadšený nejsem; na jedné straně hodně nových vychytávek, na straně druhé dost zobrazovacích bugů (který bych tedy u plné verze Opery nečekal). Už jsem jim pár reprtů psal (a zdaleka jsem nebyl sám), ale nevypadá to, že by je příliš zajímaly. Každopádně zobrazování stránek pokládám za zásadní a v tomhle je 9.5 zatím dost nevyladěná. Snad se to časem zlepší. Já sám asi zatím zůstanu u starší verze a počkám si na třetí Firefox (ten vypadá opravdu MOC dobře).

Doporučuji samostatnou instalaci (tj. jinam než do umístění předchozí verze), bookmarks z 9.2x by si měla přřetáhnout automaticky.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Prohlížeče

Příspěvek od sevencreature »

Jaké nové vychytávky? Zatím mi přijde 9.5 docela sympatická... Všiml jsem si hlavně, že konečně indexuje bookmarky když zadávám text do adresy (bylo načase).
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Re: Prohlížeče

Příspěvek od MCZ »

7c: inteligentnější adresový řádek, kupříkladu - tj. pokud chceš navštívit nějakou dříve viděnou stránku, třeba na wikipedii, tak nemusíš psát "en.wiki...", ale rovnou začneš psát heslo a prohlížeč ti automaticky nabídne relevantní navštívené adresy. Synchronizace bookmarks s účtem na my.opera.com je taky dobrý nápad, pak třeba pravé kliknutí > Open with (nabídne další instalované prohlížeče) a lepší způsob zapamatování hesla - objeví se stejná výzva jako předtím, ale na pozadí se rozběhne načítání, takže ještě než potvrdíš/zamítneš uložení hesla, můžeš vidět, jestli jsou údaje správné a přihlášení proběhlo v pořádku. Pak taky nový vzhed není špatný (ale dost tomu chybí) atd. atd.

Vesměs samé příjemné věci, proti nim nepříjemné zobrazovací jádro :-?.
Uživatelský avatar
Vlasák
Sigilan
Příspěvky: 3017
Registrován: 26.9.2005 7:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Prohlížeče

Příspěvek od Vlasák »

MCZ: to mi připomnělo - člověk vždycky čas od času projde Google Labs a najde tam něco zajímavého /co tam bylo i dřív, ale holt si toho nevšiml/ - docela nedávno jsem tam našel Google Browser Sync (vzpomněl jsem si na to teď skrze, jak píšeš o my.opera.com). Jde o plug-inu pro FF, který skrze účet na Googlu umožňuje mezi více instancemi FF synchronizovat historii, bookmarky, hesla, cookies a otevřené stránky prohlížeče. Zdá se, že to tam leží někdy od roku 2006, ale dosud jsem neslyšel, že by to někdo používal. Má s tím někdo zkušenost?

http://www.google.com/tools/firefox/bro ... index.html
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Fórum plné RPG - RPG fórum


Obrázek
NITRAM
Sigilan
Příspěvky: 36
Registrován: 9.6.2008 12:18
Kontaktovat uživatele:

Re: Prohlížeče

Příspěvek od NITRAM »

co když mám internet explorer 9 a mozilu firefox?
střílet do všeho co se hýbe dokud se to hýbe
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Prohlížeče

Příspěvek od sevencreature »

MCZ: Nj, trochu se změnil systém preferencí u CSS, zdá se :think: Naštěstí nic, co nejde vyřešit (inherit !important; ftw 8-) ).

Jj, to indexování jsem zmínil - parádní věc (jediné, co je divné, že to v Opeře nebylo už dávno :-) - nějak jsem si v posledním roce na indexování všeho zvykl, no, když tu ještě pořád nemáme WinFS, nezbývá než indexovat :-) ).

Z chybek, kterých jsem si zatím všiml - dost blbě funguje přepisování autorského stylu uživatelským - resp. je občas (často) nutné reloadnout styly, protože se načte nějaký podivný :think: Naštěstí to moc často nepoužívám, ale i tak mi to kazí náladu, když občas problikne stránka bez stylů a vypadá divně.

Jinak jsem ocenil větší možnosti přizpůsobení (fonty a pod.) - ale chtěl bych jich ještě víc :-)
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Re: Prohlížeče

Příspěvek od MCZ »

Vlasák: já jsem jen četl, že funkce Google labs nejsou plně funkční a mohou být kdykoli zrušeny, jinak to nevypadá špatně. Ale mám pocit, že obdobnou oficiální synchronizační funkci bude mít (má) i Firefox.

NITRAM: Internet Explorer 9 snad ještě ani neexistuje (a lidi používající IE8b1 lituji :-) ).

7c: WinFS? Myslíš file system pro nové Windows? Jeho vývoj, pokud vím, už MS dávno zrušil (čili nebude).
Uživatelský avatar
Vlasák
Sigilan
Příspěvky: 3017
Registrován: 26.9.2005 7:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Prohlížeče

Příspěvek od Vlasák »

MCZ: Tak ten proprietární sync u FF by byl dobrý. Nicméně škoda... všechno vlastní, to je na draka - od čeho vzniklo xml? :mrgreen: Jak by to bylo hezký, kdyby se takto přes nějakou servisu uměly synchronizovat různé prohlížeče... ty v pc, ty v pda, ty v mobilech... Zatím se musí obličkovávat před googloviny, přes věci ala del.icio.us...

ad Labs - jj, jsou to samozřejmě nehotové věci. Ale myslím, že ty, co jsou už mimo ten inkubátor, nebo jak tam tomu říkají, tak ty už se tolik nemění. Jsou z něj venku třeba Docs a z těch funkčnost neubývá, spíš naopak ;-)
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Fórum plné RPG - RPG fórum


Obrázek
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Prohlížeče

Příspěvek od sevencreature »

Hmm, podle všeho, co vím, tak WinFS není zrušený :think:

Každopádně s každým upgradem prohlížeče se moje knihovna user stylů rozrůstá :-? No co.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Ralen
Sigilan
Příspěvky: 32
Registrován: 22.5.2008 22:06

Re: Prohlížeče

Příspěvek od Ralen »

Vlasák píše:...Zdá se, že to tam leží někdy od roku 2006, ale dosud jsem neslyšel, že by to někdo používal. Má s tím někdo zkušenost?
Jo, můžu doporučit, požívám to na synchronizaci záložek už asi rok a zatim sem s tim neměl žádný problém.
Uživatelský avatar
Alnag
Sigilan
Příspěvky: 512
Registrován: 17.9.2006 9:33
Bydliště: dno Propasti
Kontaktovat uživatele:

Re: Prohlížeče

Příspěvek od Alnag »

Ralen píše:Jo, můžu doporučit, požívám to na synchronizaci záložek už asi rok a zatim sem s tim neměl žádný problém.
To já jsem teda v beta fázích problémy občas měl. Občas mi to načetlo starší verzi speed dial linků a záložek... uvidíme jak se to bude chovat ve finále. Naopak jsem nezaregistroval problémy v zobrazování kromě jednoho při instalaci opery do defaultního umístění (a to mi dělá se všemi verzemi a je to zřejmě nějaký lokální problém).
Obrázek
Ralen
Sigilan
Příspěvky: 32
Registrován: 22.5.2008 22:06

Re: Prohlížeče

Příspěvek od Ralen »

Vždyť to už přeci žádná beta neni, to je už finální verze a celkem dlouho, ne?
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Prohlížeče

Příspěvek od sevencreature »

Alnag píše:Naopak jsem nezaregistroval problémy v zobrazování kromě jednoho při instalaci opery do defaultního umístění (a to mi dělá se všemi verzemi a je to zřejmě nějaký lokální problém).
[[/quote]
Jo, tohle je asi ta jediná věc, co mě na Opeře štve - při upgradu je nejlepší volba zálohovat všechny statické prvky (bookmarks, search, cookies, menu, toolbar, keyboard, urlfilter, override) a vše ostatní radši úplně smazat (především opera6.ini - proč se to jmenuje opera6 mě nepřestává udivovat :-) ).
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Tho0or
Sigilan
Příspěvky: 105
Registrován: 9.3.2008 15:57
Bydliště: Moria
Kontaktovat uživatele:

Re: Prohlížeče

Příspěvek od Tho0or »

Chtěl sem se jenom zeptat, jestli už někdo používáte Mozillu 3, jestli stojí za to jí stahovat a instalovat, nebo má ještě dost much?
Mrtvej elf, dobrej elf :D
Rangers and hampsters everywhere :D
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“