Film: válka skrze hledí filmové kamery

Centrum kultury města Sigilu, kulturní všehochuť ze všech sfér.

Moderátor: sevencreature

Odpovědět

Black Hawk Down se mi..

..líbí
21
64%
..nelíbí
5
15%
něco mezi
7
21%
 
Celkem hlasů: 33

KOFi-chan
Sigilan
Příspěvky: 1417
Registrován: 2.10.2005 9:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KOFi-chan »

Frosty píše:a také hudba. H. Zimmer zde odvedl dobrou práci 8-)
Na hudbu jsem úplně zapomněl.. :doh: - Vskutku dokonalá :!: :applause:
Další nevýhodou imho je, že tento film ve vás může lehce vyvolat rasovou nenávist (byť přechodnou) a to R.S. do filmu raději nezařadil například skutečnost, že ty dva zastřelené snipery (Gary Gordon a Randall Shughart) Somálci stáhli z kůže a vláčeli po ulicích jako trofeje ( :-x :evil: )..
Uživatelský avatar
Tokkar
Dabus
Příspěvky: 1737
Registrován: 26.9.2005 11:28
Bydliště: cerna O.....a cerna

Příspěvek od Tokkar »

Black Hawk se mi opravdu libil.

To co na nem ocenuji nejvice je snaha o maximalni pravdivost vypovedi.
Ukazal spinu na vsech stranach konfliktu. Patriotismus bych mu nevycital.
Amíci jsou proste takovy troubove, tak proc je malovat jinak.

Je strasne, ze se neco takoveho ve nasem "modernim" svete vubec muze stat. A tenhle film to beze zbytku ukazal.
The Oldest King's Knight At Realm is like a shadow on Sigil's street at moonless night.
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Příspěvek od Hamster »

Abych zachoval správný srovnání, tak BHD je podle mě nejlepší válečnej film znázorňující moderní konflikt. Ještě k tomu v kině a je to fakt pecka. Co se týče patriotismu, tak ten bych fakt nevyčítal, protože to k tomu tak nějak patří. Kdyby tam nebyl, tak by to muselo jít buď cestou MASHe, neby by z toho snadlo vypadla ubrečená fraška s heslem "war is hell"...
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Kvalitní válečný film. Ad osobna režiséra - také jsem příliš nevěřila, že BHD může za něco stát, RS točí filmy jako na houpačce - něco je takřka geniální a něco je naopak příšerné (bohužel, těch druhých je mnohem více), ale tohle se imho povedlo.
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
KEBULE
Sigilan
Příspěvky: 919
Registrován: 20.10.2006 11:00
Bydliště: Já jsem doma tam, kde mám svůj hrnek... Tak a tohle není pravda hrnek jsem si rozbil...

:-)

Příspěvek od KEBULE »

Tokkar:Je to děsivé...

Ale ne nenormální - Slzy slunce (Bruce Willis), Křest Ohněm a to je to co mě napadlo teď...
...vždyť zaznívá,
zrána i k večeru.
Ten do srdce nůž zarývá,
do hrudi sekeru...
Uživatelský avatar
Dalcor
Sigilan
Příspěvky: 982
Registrován: 30.9.2005 8:53
Bydliště: Černá skála, Nightlund, Solamnie, Krynn, Mnohavesmír
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

BHD je skvělý, nejvíce se mi an něm líbí že ten patos a patriotismus b něm nehraje tak strašlivou roli jako v jiných US filmech, i dkyž se mu také nevyhnuli.

Jinak například jméno seržanta kterého hraje Ewan mcGregor je přejmenováno neb onen voják sedí ve voj. věznici za znásilnění...

PRO - MH6, MH60K, věrnost, obsazení, hudba
PROTI - nic
Uživatelský avatar
DerAdler
Sigilan
Příspěvky: 409
Registrován: 16.6.2006 2:21
Bydliště: Auschwitz-Birkenau

Příspěvek od DerAdler »

BHD ma veľmi milo prekvapil. Nečakal som, že bude natoľko kvalitný, aby som si kúpil DVD a soundtrack (a umiestnil na čestné miesto medzi iné obľubené filmy).
"Das einzige Mittel gegen den Verstand zusiegen ist Stärke und Angst." Adolf Hitler, Mein Kampf
Obrázek
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Opravdu otřesný film. Ridley Scott by si mohl nechat patentovat postup, jak unudit diváka k smrti. První 3/4 hodiny mi přišlo natolik nezajímavých, že si už ani nepamatuji, co se v ní dělo (BHD jsem viděl včera večer), no a pak se začne střílet. Střílí se hrozně moc, všude něco vybuchuje, pořád někdo někam utíká, skáče, schovává se, zase se střílí... a tak po celý zbytek filmu. K čemu to jako je? Vždyť to nemá žádnou atmosféru, příběh, myšlenku, ba dokonce ani dialogy - všechny jsou ve stylu "to bude dobrý, to bude dobrý", "to přežiješ, to přežiješ", "utíkejte na západ!", "utíkejte na východ!"... Proč bych se měl více než 2 hodiny dívat na to, jak někdo střílí? Možná to má dobré efekty, takže falešná zranění vypadají méně falešně než falešná zranění v jiných filmech, ale mně je to úplně jedno, nezajímá mě to - zoufale se nudím. Navíc mi přišlo, že je to tak trochu armádní agitka. Jediné pozitivum vidím v tom, že filmové Mogadišo vypadá vážně tragicky - tak nějak si jej představuju.

Spousta válečných filmů (namátkou Black Hawk Down, Četa, Full metal jacket, Vojín Ryan, Mariňák) se nás snaží přesvědčit, že když je něco válečné, musí to být zároveň úplně blbé a tupé, ale není to tak. Jen pár hodin před BHD jsem viděl Coppolovu Apokalypsu a všechny tyhle slátaniny vedle ní vypadají naprosto směšně.
Uživatelský avatar
KEBULE
Sigilan
Příspěvky: 919
Registrován: 20.10.2006 11:00
Bydliště: Já jsem doma tam, kde mám svůj hrnek... Tak a tohle není pravda hrnek jsem si rozbil...

Příspěvek od KEBULE »

Ajantis píše:První 3/4 hodiny mi přišlo natolik nezajímavých, že si už ani nepamatuji, co se v ní dělo (BHD jsem viděl včera večer), no a pak se začne střílet. Střílí se hrozně moc, všude něco vybuchuje, pořád někdo někam utíká, skáče, schovává se, zase se střílí... a tak po celý zbytek filmu. K čemu to jako je? Vždyť to nemá žádnou atmosféru, příběh, myšlenku, ba dokonce ani dialogy - všechny jsou ve stylu "to bude dobrý, to bude dobrý", "to přežiješ, to přežiješ", "utíkejte na západ!", "utíkejte na východ!"... Proč bych se měl více než 2 hodiny dívat na to, jak někdo střílí?
No pokud se nemýlím tak film BHD popisuje sesranou vojenskou akci. Cos čekal, hlubokomyslný film, nebo snad psychologický rozbor postav velení? Nevím a docela by mě zajímalo, jak to podle tebe mělo vypadat abys byl spokojený. :think:
Ajantis píše:Spousta válečných filmů (namátkou Black Hawk Down, Četa, Full metal jacket, Vojín Ryan, Mariňák) se nás snaží přesvědčit, že když je něco válečné, musí to být zároveň úplně blbé a tupé, ale není to tak. Jen pár hodin před BHD jsem viděl Coppolovu Apokalypsu a všechny tyhle slátaniny vedle ní vypadají naprosto směšně.
Třeba konkrétně Ryana bych mezi blbé a tupé nezařadil. A asi je tam neřadí lidé jako Spielberg, Hanks veteráni z Normandie atd.)

Četu jsem viděl kdysi dávno schválně si ji pustím jestli je opravdu tak blbá a tupá...

No a zbytek až se k němu dostanu. A Apokalypsu si zkusím sehnat přednostně, když je to tak strašně dobrý film...

S pozdravem KEBULBA
...vždyť zaznívá,
zrána i k večeru.
Ten do srdce nůž zarývá,
do hrudi sekeru...
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

KEBULE píše:No pokud se nemýlím tak film BHD popisuje sesranou vojenskou akci. Cos čekal, hlubokomyslný film, nebo snad psychologický rozbor postav velení?
To je právě ono - "je to válečný film, tak cos čekal - hlubokomyslný film nebo psychologickou studii?". Válečný film je automaticky chápán jako něco tupého.
Všechny válečné filmy ale takové nejsou. ;-)

Pozn.:
Ani nevíš, jak jsem rád, že nejsem ve stejném pytli s tebou, Spielbergem, Hanksem a veterány z Normandie. :-)
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Ad Ryan - to je imho velmi, ale velmi špatný film. Patosu tolik, že by s ním šlo nakrmit Afriku, samotný příběh je neskutečně přihlouplý a uvěřitelný asi jako tvrzení, že v Černobylu nikdy nebylo radioaktivní záření. Navíc se snaží tím nejhorším způsobem tahat z diváků dojetí. Pány Spielberga a Hankse já osobně nemám v lásce a dobře vím proč. K veteránům z Normandie mám vztah neutrální, ale předpokládám, že na rozdíl od S. S. netočí filmy, ze kterých bych byla znechucena. 8-)
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Tedy film s pitomějším příběhem, než je Ryan, aby člověk pohledal. Říkal jsem si, že snad ani Spielberg tohle nemůže myslet vážně... Chyba lávky - může.

Je tam sice efektní výsadek na Omaha beach, ale zase, co z toho? K čemu to je? Surový realismus může být prostředkem, ovšem nikdy ne cílem, sám o sobě nemá žádnou hodnotu.
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

Ajantis píše:..., Četa, Full metal jacket, Vojín Ryan, Mariňák...
Tak tyto bych (kromě Ryana) mezi blbé a tupé opravdu neřadil :roll: Četa i FMJ jsou minimálně velmi zajímavé a Jarhead považuji za jeden z nejlepších filmů loňského roku, i když do žánru válečných filmů příliš nezapadá.

BHD je trošku jiný než ostatní válečné (či protiválečné) filmy protože je v podstatě jen velmi realistickým a přesným zachycením jedné vojenské operace bez jakýchkoli příkras. Jako klasický film příliš dobře nefunguje, ale když k němu přistupuji jako k skvěle natočenému reportážnímu filmu tak je takřka bez chyby.
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

BHD se mi celkem líbil. Byl natočen podle skutečné události a já sám nemám pochyb o tom, že patriotismus hraje u amerických vojáků svou roli. Zvláště u speciálních jednotek, které zde byly nasazeny. Celé dílo považuji za velmi atmosférické byť přirozeně existuje mnoho lepších filmů...
Uživatelský avatar
KEBULE
Sigilan
Příspěvky: 919
Registrován: 20.10.2006 11:00
Bydliště: Já jsem doma tam, kde mám svůj hrnek... Tak a tohle není pravda hrnek jsem si rozbil...

Příspěvek od KEBULE »

Ajantis píše: Všechny válečné filmy ale takové nejsou. ;-)

Pozn.:
Ani nevíš, jak jsem rád, že nejsem ve stejném pytli s tebou, Spielbergem, Hanksem a veterány z Normandie. :-)
Můžeš udat ještě nějaký příklad kromě Apokalypsy kterou jsem neviděl, určitě ještě něco najdeš.

A chápání válečného filmu jako něco tupého bych tak jednoznačně neviděl. Protože co by tam měli dělat? Hrát kuličky nebo válčit?

A ještě k patosu a patriotismu. Je opravdu tak špatné, když je voják hrdej na to že bojuje za svou vlast (byť je to USA)

No a co se týče surovosti výsadku na Omaze. Ani ve filmu to nebyl cíl, ale něco jako úvod do filmu teda aspoň podle mě...

A k Vampirii:
Veteráni sice netočí filmy ale zase se na ten film můžou podívat očima někoho kdo tam byl. A ani jim co by očitým svědkům (nebo líp účastníkům) nepřipadl špatný...

A tímto končím s OT, nebo pokud se zde má pokračovat v daném rytmu by asi bylo dobré vytvořit téma něco jako "Válečný film"

JAB: S tím se nedá nic než souhlasit...
...vždyť zaznívá,
zrána i k večeru.
Ten do srdce nůž zarývá,
do hrudi sekeru...
Odpovědět

Zpět na „Scéna mořského vánku“