Film: válka skrze hledí filmové kamery

Centrum kultury města Sigilu, kulturní všehochuť ze všech sfér.

Moderátor: sevencreature

Odpovědět

Black Hawk Down se mi..

..líbí
21
64%
..nelíbí
5
15%
něco mezi
7
21%
 
Celkem hlasů: 33

Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Zakat: Tzv. "milostný trojúhelník" se mi právě docela líbíl. Ale nejlepší scéna/část filmu byla s tím malým klukem na konci (jo, docela jsme se nasmáli :oops: :anxious:). Bohužel po tom, co tenhle film vykradla Call of Duty (nebo nějaká další pseudoválečná počítačová hra) už nějak nemám chuť se na něj dívat.

Dalcor: 300 je označována jako historická fantasy.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Bodkin
Sigilan
Příspěvky: 474
Registrován: 5.12.2005 0:32
Bydliště: Soukromá krypta

Příspěvek od Bodkin »

Zakat: Kod navajo ještě možná, ale za nepřátelskou linií... Brrr... Za prvé to snad ani není válečný film, za druhé to není ani trochu reálné (ne fakt ani trošičku) a za třetí je to úplně zbytečné... Rozhodně nejhorší film, který byl v tomto treadu zmíněn...

Add: Nepřítel před branami - Celou dobu jsem fandil Konigovi... :anxious: :hand:
SKOČTE ŠIPKOU DO MUŠLE, JEZTE KAŠI S MRKVÍ.
JENOM JÁ JSEM NAŽIVU; VY JSTE VŠICHNI MRTVÍ.
Geralt
Šifrovač
Příspěvky: 810
Registrován: 9.2.2006 20:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Geralt »

Docela se mi líbila včerejší Kukačka. Nevím jestli lze zařadit do zdejší kategorie "válečné filmy", protože války - ve smyslu bojových akcí - je tam pomálu, ale paradoxně právě tím více se mi snímek zamlouval. Střetnutí tří rozdílných lidí z odlišných kultur může být zábavné samo o sobě, obzvlášť o to více, že si nerozumí ani slovo, nebohá Laponka Anni už neměla chlapa pěkných pár let a teď jí najednou osud přifoukne do chalupy hned dva. Co na tom, že jsou to vojáci znepřátelených armád. Zatímco finský sniper Veikko se raduje z čerstvě nabyté svobody a odmítá mít s válkou cokoli společného, jeho protějšek kapitán Ivan "Diněkam" nehodlá na své povinnosti rezignovat tak snadno, takže o pár vypjatých momentů není nouze.

Á propos milostný trojuhleník tam byl podle mě povedenější než v Nepříteli před branami. :-P
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Příspěvek od Neferit Sr. »

Kód Navajo je film velmi zajímavý. Technicky je slušný, vojenské reálie na dobré úrovni. Děj je plně v kontextu s historickou pravdou. Mě se líbil.

Kukačka je film právě o válce jak ji málo ve filmech vídáme.Koneckonců ze sta dnů války se skutečně bojuje jen pár dní. Jinak se čeká na útok, připravuje obrana a podobně. Podoných filmů je víc i ze západní provenience. A je to vždy zajímavá podívaná. Tento střet vlastně tří světů mi připoměl konec filmu Sedm statečnýc. Nakonec válku nevyhrávají nebo neprohrávají vlády, generálové nebo doktríny. Války prohrávají a vyhrávají obyčejní lidé, kteří by se nakonec i dokázali domluvit.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
KEBULE
Sigilan
Příspěvky: 919
Registrován: 20.10.2006 11:00
Bydliště: Já jsem doma tam, kde mám svůj hrnek... Tak a tohle není pravda hrnek jsem si rozbil...

Příspěvek od KEBULE »

Zakat: Kód Navajo si myslím, že je celkem dobrý film, patos a tyhle věci tu jsou, ale přijatelně řekl bych...

Za nepřátelskou linií je ptákovina a agitka dobrá tak na podívání... Hlavně ten konec byl really nějaký divný :evil:
...vždyť zaznívá,
zrána i k večeru.
Ten do srdce nůž zarývá,
do hrudi sekeru...
Uživatelský avatar
Cozzinnni
Sigilan
Příspěvky: 651
Registrován: 1.3.2006 9:39
Bydliště: Kontrolní stanoviště duálního 350 mm pulzního děla.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cozzinnni »

Vojín Ryan. řiznám se, že jsem slabší povaha (a to jsem militarista :-D ) a úvodní scéna vylodění na Omaze mi přivodila třesavku. Zbytek filmu byl O.K.
So now, we have easy choice: Our and Earth's death, or their and Praia Prime death.
Admirál Gilbert, těsně před bitvou o Proximu Centauri, kde Aliance zastavila praianský postup ke Sluneční soustavě
Uživatelský avatar
KEBULE
Sigilan
Příspěvky: 919
Registrován: 20.10.2006 11:00
Bydliště: Já jsem doma tam, kde mám svůj hrnek... Tak a tohle není pravda hrnek jsem si rozbil...

Příspěvek od KEBULE »

Cozzinnni: Jo Omaha beach byla tvrdá, ale ten konec v tý dědině "Raomel" (opravdu netuším jak se to píše) mi připadal tvrdší...

A tak mě napadá co něco staršího...

Třeba Uloupená hranice - starý černobílý film tuším ze 46. roku o hrstce vojáků jak bije Heinleinovce... Viděl někdo? Občas to proběhne na CS filmu...


A ještě jak se vám líbily POUTA VÁLKY z Koreje ? Novější nejspíš Korejský film? Viděl někdo?
Naposledy upravil(a) KEBULE dne 30.1.2007 12:56, celkem upraveno 1 x.
...vždyť zaznívá,
zrána i k večeru.
Ten do srdce nůž zarývá,
do hrudi sekeru...
Uživatelský avatar
Zakat
Sigilan
Příspěvky: 940
Registrován: 25.6.2006 19:19
Bydliště: Kavárna u ztracených snů...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zakat »

Bodkin píše:lAdd: Nepřítel před branami - Celou dobu jsem fandil Konigovi... :anxious: :hand:
Ed Harris byl pravda vynikající, rozhodně podal nejlepší výkon ze zúčastněných herců. Líbila se mi také role Rona Perlmana (Koulikov), hlavně jeho poslední scéna :twisted:

Za nepřátelskou linií - pane jo, podle ohlasů to vypadá, že si ještě v šuplíku pár měsíců (let) poleží :D , mrknu se na to, až budu mít mizernou náladu..

Kód Navajo vypadá zajímavě, už jen to jméno režiséra - John Woo - když už nic, tak to tam bude aspoň trochu bouchat. Navíc tam hraje Peter Stormare, můj oblíbený herec vedlejších rolí :-P
Naposledy upravil(a) Zakat dne 30.1.2007 12:55, celkem upraveno 1 x.
The moon blinds my eye with opal cataracts
As I cut through the saw-mills and the stacks,
Leaping over the gully
Where I would one day take Lucy
Then wash up my hands in the gutter and the moon...
Uživatelský avatar
Cozzinnni
Sigilan
Příspěvky: 651
Registrován: 1.3.2006 9:39
Bydliště: Kontrolní stanoviště duálního 350 mm pulzního děla.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cozzinnni »

KEBULE: Ten konec se mi líbil kvůli těm Mustangům...(jsem letofil :lol: )

Ale ta Omaha...Žaludek se mi otočil o 960 stupňů, když tam ležel Amík a střeva se mu vydaly na exkurzi na pláž...
So now, we have easy choice: Our and Earth's death, or their and Praia Prime death.
Admirál Gilbert, těsně před bitvou o Proximu Centauri, kde Aliance zastavila praianský postup ke Sluneční soustavě
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

KEBULE píše:...POUTA VÁLKY z Koreje ? Novější nejspíš Korejský film? Viděl někdo?
Tak tohle už se mi nějaký týden válí na disku...
Ale bojím se na to podívat, přímo mě děsí ten "lidský rozměr". :anxious:
oficiální text distributora píše:Aby mohl svého mladšího bratra poslat na studia, je Jin-Tae ochotný si vydělávat na ulici jako čistič bot. Společně s ovdovělou matkou se upnou k akademické budoucnosti Jin-Seoka jako ke svému cíli. V Koreji však vypukne válka a benjamínek rodiny musí rukovat. Zodpovědnost a strach o bratra přivedou i Jin-Taea do války. V okamžiku, kdy začne válečná vřava ohrožovat životy obou, rozhodne se Jin-Tae přihlásit na sebevražednou misi, aby vysloužil bratrovi odchod do civilu.
Navíc s korejskými filmy nemám poslední dobou právě dobré zkušenosti...

Neferit Sr.:
Mně se od Remarqua kromě Na západní frontě klid nejvíce líbí Drei Kamaraden. :oops: Což je možná překvapující. :-)
Ale to nejde už snad ani o knihu o válce. Ovšem atmosféra meziválečného Německa je zde zachycena suprově.
Naposledy upravil(a) Ajantis dne 30.1.2007 13:11, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Dalcor
Sigilan
Příspěvky: 982
Registrován: 30.9.2005 8:53
Bydliště: Černá skála, Nightlund, Solamnie, Krynn, Mnohavesmír
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Nepřítel před branami - jelikož jsem příběh Vasilijke Zajceva četl v abíčku neměl mě čím překvapit, ale bylo to dobré

Za nepřátelskou linií - docela zajímavé, rozhodně bych to nenazval nejhorší film zde zmíněný, to je jednozančně Patriot.

Kód Navajo - teda Neferite nevím co se ti na tom superšitu mohlo líbit. Strašná režie, idiotské scény. Nelitoval jsem peněz vyhozených na Eragona, ale na tohle! Nejlepší je scéna kdy jeden Corsair jednou bombou vyhodí do povětří celý hřeben hor. to je fakt reálné.

300 What ever. Fantasy to není, nesplňuje to žádné prvky fantasy - to jen někdo v čechách zaměňuje termín komox a fantasy. Ale třeba se pletu, že ;)

Co seriály? Bratrstvo neohrožených a Tam někde? (Bohužel jsem neviděl, tedato druhé). A ještě tu nepadla Mandelína cpt. Corelliho - ta se mi líbila moc a moc.
Uživatelský avatar
Bodkin
Sigilan
Příspěvky: 474
Registrován: 5.12.2005 0:32
Bydliště: Soukromá krypta

Příspěvek od Bodkin »

KEBULE píše:Hlavně ten konec byl really nějaký divný :evil:
Určitě máš na mysli, jak... Spoiler! Hlavní hrdina běží po zamrzlém jezeře ke konci útesu, kde na něj čeká vrtulník, těsně před ním si to rozmyslí, vrátí se do středu jezera, vezme disk a utíká zpět... Na tom krasobruslení by nebylo nic tak divného, kdyby nebylo celé jezero obklíčeno zlými, rusky mluvícími vojáky, kteří po našem pilotovi stříleli ze všeho, co měli poruce (BVP a další) Konec Spoileru... To jsem se opravdu smál ještě dlouho... A slíbil jsem si, že na takovou hovadinu se už nikdy nepodívám...

EDIT: Dalcor - Hmmm takže konec Navaja reálný nebyl, ale konec Za nepřátelskou linií jo? (Pravda, ten celý "film" byl kapánek podivný)...

Patriot měl alespoň pěknou bitvu - doteď si pamatuju jak tam vystřelili kouli z děla...
SKOČTE ŠIPKOU DO MUŠLE, JEZTE KAŠI S MRKVÍ.
JENOM JÁ JSEM NAŽIVU; VY JSTE VŠICHNI MRTVÍ.
Uživatelský avatar
Dalcor
Sigilan
Příspěvky: 982
Registrován: 30.9.2005 8:53
Bydliště: Černá skála, Nightlund, Solamnie, Krynn, Mnohavesmír
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Bodkin píše: EDIT: Dalcor - Hmmm takže konec Navaja reálný nebyl, ale konec Za nepřátelskou linií jo? (Pravda, ten celý "film" byl kapánek podivný)...
Hele nepodsunuj mi co jsem neřekl. Laskavě :roll: Nic takového jsem neřekl a netvrdím. A oni mluví srbsky, kdybych chtěl být hnidopich. (Teda aspoň myslím že záporáci byly Srbové a ne chorvati nebo kosovští muslimé, už je to dlouho co jsem to viděl)

Mimochodem co Johanka z Arku - to je také válečný film (když je Patriot válečný)
Uživatelský avatar
KEBULE
Sigilan
Příspěvky: 919
Registrován: 20.10.2006 11:00
Bydliště: Já jsem doma tam, kde mám svůj hrnek... Tak a tohle není pravda hrnek jsem si rozbil...

Příspěvek od KEBULE »

Ajantis: Já bych se nebál. Ale myslím, že ten lidský rozměr je tam popsán dobře, a ten konec, kdy se vlastně brácha... Tys to ještě neviděl že? A já bych ti to zkazil. :lol:

Co se týče Remarqua - Jiskra života - ta vede u mě. A pokud máte rádi prostředí koncentračních táborů doporučuji. Děsivou povídku pana Kulhánka " Tak teda Heil Hitler! Ty svině ." Ta je vskutku tvrdá... (no teda zadat tento nevinný název povídky do vyhledávače a co to člověkovy nevyhodí - fuj Pokud máte zájem můžu to poslat nebo upnout hledat to nebudu Brekeke)

Dalcor: Za nepřátelskou linií no nevím, to i ten Patriot je lepší... A kód Navajo zase tak špatný není. Tu scénu si schválně najdu :-D

Ale Bratrstvo neohrožených podle mě snese i důkladnou kritiku, velice povedené řekl bych...
Naposledy upravil(a) KEBULE dne 30.1.2007 20:18, celkem upraveno 1 x.
...vždyť zaznívá,
zrána i k večeru.
Ten do srdce nůž zarývá,
do hrudi sekeru...
Uživatelský avatar
Bodkin
Sigilan
Příspěvky: 474
Registrován: 5.12.2005 0:32
Bydliště: Soukromá krypta

Příspěvek od Bodkin »

Dalcor píše:
Bodkin píše: EDIT: Dalcor - Hmmm takže konec Navaja reálný nebyl, ale konec Za nepřátelskou linií jo? (Pravda, ten celý "film" byl kapánek podivný)...
Hele nepodsunuj mi co jsem neřekl. Laskavě :roll: Nic takového jsem neřekl a netvrdím.
NEřekl... Však já se tě ptám ;-) od toho tam byl ten otazník :roll:
SKOČTE ŠIPKOU DO MUŠLE, JEZTE KAŠI S MRKVÍ.
JENOM JÁ JSEM NAŽIVU; VY JSTE VŠICHNI MRTVÍ.
Odpovědět

Zpět na „Scéna mořského vánku“