Total War

Akce, strategie, adventury, plošinovky, závodní, sportovní a logické hry ... prostě žádné RPG.

Moderátor: sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
nuke
Sigilan
Příspěvky: 1783
Registrován: 2.10.2005 14:24
Bydliště: Arulco
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nuke »

Mňa v oboch hrách štvala existencia "vyššej moci". Konkrétnejšie v oboch prípadoch Ríma... V prvom prípade Exkomunikácie a v druhom, že by som si skôr zahral Rome Total War tak, že by som začínal z Ríma a najprv obsadil Apeninský polostrov a až potom sa rozširoval.
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

Ajantis píše:No a ta vyhypovaná grafika soubojů... K čemu to? Za celou hru jsem ji neviděl ;-) Ale říkám si, že si teď pár menších soubojů z historických bitev vyzkouším, abych viděl, jak to vypadá, a hlavně *želvu* v akci.
njn :-) (nejvíc jsem si tu grafiku užil při prohlížení měst, hlavně těch opravdu velkých) 8-)
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

nuke: Tohle je právě jedna z nejzásadnějších pozitivních věcí v RTW a MTW. Nebýt ni, byla by to jen rutinní strategie o obsazování provincií. Stejně jako v životě nemá člověk vše ve svých rukou, tak tady Řím ztělesňuje ty nevyzpytatelné překážky, které hře dodávají šťávu. Jen mě mrzí, že jich nejni víc a nejsou variabilnější - jen "obsaď", "vyjednej" a "zablokuj". Ale aspoň jsou ukládány logicky. Ale je pravda, že to ještě nejni dovedeno k dokonalosti - to bude, až dokáže měřit všem stejně.

AlieN: jj, teď jsem si dal starší load a taky si prohlížím ty své obrovské metropole. No je to pokrok (oproti MTW). ale pořád nic moc ;-)
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

Ajantis píše:AlieN: jj, teď jsem si dal starší load a taky si prohlížím ty své obrovské metropole. No je to pokrok (oproti MTW). ale pořád nic moc ;-)
MTW jsem nehrál, takže jek vypadaly města tam nevím

jen mě dost mrzí hodně podivné počítání automatických bitev :roll: :-(
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

AlieN píše:jen mě dost mrzí hodně podivné počítání automatických bitev :roll: :-(
Proč? Já bych se bez toho zbláznil. Bych si na ty boje musel sehnat nějakýho civilistu z "reálného" života :-) Mně přišlo docela férově a vyvážené.
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

Ajantis: jo, já je taky často používal (vlastně skoro pořád, bitev jsem sám odehrál jen pár na začátku a pak jednu na konci), ale občas je to počítání hodně divné
- jako třeba že se srazí dvě tisícehlavé armády, zabijou si navzájem 5 vojáků a pak jedna uteče
- a nebo naprostá neschopnost počítače i s obrovskou armádou a balistami :!: dobýt opevněné město bez použití na místě postavené obléhací techniky :roll:
Uživatelský avatar
nuke
Sigilan
Příspěvky: 1783
Registrován: 2.10.2005 14:24
Bydliště: Arulco
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nuke »

Ajantis píše:nuke: Tohle je právě jedna z nejzásadnějších pozitivních věcí v RTW a MTW. Nebýt ni, byla by to jen rutinní strategie o obsazování provincií. Stejně jako v životě nemá člověk vše ve svých rukou, tak tady Řím ztělesňuje ty nevyzpytatelné překážky, které hře dodávají šťávu. Jen mě mrzí, že jich nejni víc a nejsou variabilnější - jen "obsaď", "vyjednej" a "zablokuj". Ale aspoň jsou ukládány logicky. Ale je pravda, že to ještě nejni dovedeno k dokonalosti - to bude, až dokáže měřit všem stejně.
No ja zasa na misie od senátu zvysoka kašlem, takže je to pre mňa "len" taká rutinná stratégia. Rím je mnou najviac nenávidená frakcia. No a hneď po ňom ostatné Rímske rody...
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Nuke: Je od té hry fajn, že dá hráči možnost volby - plnit či neplnit. A je to i celkem férově sankcionováno - když jsi na senát hodný, jsi populární, jmenuje Tě do úřadů a získáváš tak mnohem rychleji další bodíky pro své generály. A když ne, tak ne, dobýváš co chceš. Ale jak říkám, v Medievalu čekám větší propracování 8-)

AlieN: S tím dobytí města nevím - já měl v hraničních městech vždy tak silnou armádu, že to nebylo možno vyzkoušet :-) A to druhé se mi nestalo - aspoň jsem si toho nevšiml. Vždycky tekla spousta krve 8-)
Uživatelský avatar
nuke
Sigilan
Příspěvky: 1783
Registrován: 2.10.2005 14:24
Bydliště: Arulco
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nuke »

Tak ma napadlo, keď už tu dávate reč o bitkách : V Medievale sa mi moc páčilo to, keď som hral bitku sám a nepriatel utekal, bola tam možnosť pozabíjať tých, čo sa vzdali. :twisted: Ak by som to sem tam nepoužil, neviem ako by som dobil napr. Jeruzalem s armádou 1500 proti 5000.
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

nuke: ano, skvělá věc! Tady se prchající nepřítel schová za hraniční čáru, za chvíli z tama zase vyleze, ostřeluje moje jednotky šípy, když po něm vyběhnu, zase se schová za tu čáru, různě podél ní kličkuje.... brrrr, tomu se říká "hrdinské souboje" :-( Spíše mi to připomíná moje souboje s draky v NWN :lol:
Uživatelský avatar
Frosty
Sigilan
Příspěvky: 1726
Registrován: 2.10.2005 17:17
Bydliště: drsný sever:)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frosty »

2 Ajantis: předně Congratulation ;)
Ajantis píše:No a ta vyhypovaná grafika soubojů... K čemu to? Za celou hru jsem ji neviděl ;-) Ale říkám si, že si teď pár menších soubojů z historických bitev vyzkouším, abych viděl, jak to vypadá, a hlavně *želvu* v akci.
No a zkoušel jsi třebas postavit 4 jednotky lučištníků vedle sebe a se všemi naráz vypálit zápalné šípy..? mmmmňam 8-)
Jinak já za celou svou hru neviděl a ani neměl možnost použít slona, takže i to je jeden z důvodů, proč si to zahraji znovu :twisted:

Jinak - jak to tak čtu... to jsem tu jediný, kdo odehrává 90% všech bitev..? :eh: Počítači díky výše zmíněným důvodům nevěřím a nehodlám v následující důležité bitvě zjistit, že při minulé (nepoměrné) šarvátce mi záhadně zemřela polovina mé nejelitnější jednotky a městská domobrana zůstala beze strát :roll:
Klacek i kámen kosti zláme, ale bacha na slova, bacha na ně...
Uživatelský avatar
nuke
Sigilan
Příspěvky: 1783
Registrován: 2.10.2005 14:24
Bydliště: Arulco
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nuke »

Frosty : Nemám to spočítané, ale bitiek odohrám tiež tak nejak...
Navyše v Medievale si mohol vylepšovať generála aj počas bitiek... Ak si sa hrnul do boja na čele a podobne... V RTW som to až tak moc nepostrehol...
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

Frosty píše:Jinak já za celou svou hru neviděl a ani neměl možnost použít slona, takže i to je jeden z důvodů, proč si to zahraji znovu :twisted:
hh, slona jsem viděl jen v demu, ve hře vůbec ne (ještě jsem nehrál historické bitvy)
Frosty píše:Jinak - jak to tak čtu... to jsem tu jediný, kdo odehrává 90% všech bitev..? :eh: Počítači díky výše zmíněným důvodům nevěřím a nehodlám v následující důležité bitvě zjistit, že při minulé (nepoměrné) šarvátce mi záhadně zemřela polovina mé nejelitnější jednotky a městská domobrana zůstala beze strát :roll:
IMHO to až takový problém není, myslím že ručně bych tu bitvu asi o moc líp nevyřešil (a hlavně je těch bojů moc, jsou docela dlouhé a přitom strašně repetivní)
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Já slony měl - ale popravdě už si nepamatuju, jak jsem k nim přišel :think: Získal jsem je někde v SZ Africe. Vyrábět jsem je nemohl, ale to mohlo být jen tím, že jsem v té oblasti vyráběl jen slabé jednotky a zabral to tam spíše pro klid a kvůli obchodu. Takže hádám, že jsem si je tam najmul jako žoldáky. A při dobývání měst byli hodně dobří, co mohu soudit ze zpravodajství o bitvách ;-)

Funguje tady to, co v STW a MTW, že když jste před bitvou nechali zavraždit nepřátelského generála, měla armáda v bitvě výrazné postihy (obzvláště na morálku)?
Naposledy upravil(a) Ajantis dne 16.5.2006 20:42, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
nuke
Sigilan
Příspěvky: 1783
Registrován: 2.10.2005 14:24
Bydliště: Arulco
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nuke »

Slona som videl v historickej bitke za Kartágo. Hral som za Hanibala a vlastné slony mi podupali polovicu armády ;-) Na slony bacha :!: :-D
Odpovědět

Zpět na „Jiné hry“