Tisk aneb noviny & časopisy

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
michy
Šifrovač
Příspěvky: 354
Registrován: 11.2.2006 15:59
Bydliště: Tam kde jsou holky :-)

Příspěvek od michy »

Samozřejmě nejlepší počteníčko jsou naše (moje 8-) )školní noviny!! :lol:
Ježíš přichází, tvař se že pracuješ.

Koukněte sem jen na vlastní nebezpečí!
Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yachiko »

Heh... školské noviny v nšej škole sú kapitola sama o sebe...

U nás tento pojem predstavuje zdrap, skladajúci sa zo 8-15 papierov, ktorý vychádza v dosť nepravidelných intervaloch. Vyjdú tak 2 čísla po sebe, potom cca 3 mesiace ä a viac ) nič...
O tie 3 mesiace sa rozvešajú po škole plagáty s transparentmi :"ŠUCH JE SPAŤ!!!" alebo "COMEBACK" ( ŠUCH je meno toho "časopisu" ). Potom je rozdaný tzv. predavačom ,ktorý ten zdrap za neuveriteľných 16 Sk nanútia každému koho stretnú... nemyslite si, na mňa ešte nemajú - zatiaľ som to nikdy nekúpil... ;-) :twisted:
A čo obsah? No to by mala byť asi tá najpodstatnejšia vec... no v tomto prípade - verte či nie - tomu tak nie je. Obsah ŠUCH-u nie je obsah. Paiere, ktoré predtým neboli týmto skvostom potlačené mali väčšiu cenu. Na obsahu pracujú tzv. "redaktori", ktorých väčšina patrí do mojej milovanej triedy.
No ale poďme k samotnému obsahu:
Keď otvoríte časopis vždy uzriete nejakž slávnostný príhovor od riaditeľa veľkom comebacku časopisu a iných dosť dôležitých veciach ako napríklad "plánovaná obnova WC na 3. poschodí". Ďalej nasleduje už to, čo vytvorili "pseudoredaktori". Tento obsah nemá nejakú pevnú šalónu ( ako napr. 4 strana - vždy článok ohľadne niečoho týkajúceho sa školy, 5. strana - napr. šport atď... ). Je to zmes toho, čo "redaktorov" do "uzávierky" práve napadne. A zo sú z 99% úplné nezmysly... aby som uvideol príklad:
Vymyslený príbeh o 4 dievčatách, ktoré išli do krčmy a jednu zavraždili na 3/4 malej stránky alebo recenzia na mestské kiná a záchody, prípadne článok s novinkami o Maddone či B. Spears... atď atď... :roll:
...
neveríte? Tak neverte, ale ja naozaj neklamem... ;-)
A čo sa týka štýlu písania našich redaktorov, tak o ňom radšej pomlčím... zrejme si viete predstaviť už podľa vyššie uvedeného...

Takže zatiaľ stačí - myslím, že sa už smejete/vraciate dostatočne... ;-)
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

alexa píše:z časopisů pravidelně jen DigiFoto a podobné a Apetit...
Jj, Apetit je super časopis :-)
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

Pravidelně čtu:
Právo - asi nejobjektivnější noviny + názorově blízké komentáře.
Level - v něm mě v poslední době zajímají především komentáře, téma a kultura...
Premiere - můj základní zdroj informací o nových filmech v našich kinech. Již několik měsíců se na ni těšívám více než na Level.
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

S tím LEVELem jsem na tom stejně jako Yenn.
Informační využití jako Premiere už pro mě dávno nemá, jelikož si hry vybírám "poněkud jinak" a obecně už mě ta herní stránka časopisu tak nebere - kdysi jsem četl recenze na zcela neznámé hry jen tak pro zábavu...
Takže čtu klomentáře, dopisy, názory a kulturu (byť už to nejni to co za Drdy).
No a o tom, jak se na něj pokaždé těším, vypovídá nejlépe to, že jsem si to své předplacené číslo stále nebyl vyzvednout, a to už je venku více než 14 dní...

Jo a na Právu se mi líbí vždycky ty sobotní velké rozhovory, ať už si o panu Kramerovi myslím cokoliv, tahle rubrika je v Právu má nejoblíbenější.
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

Ajantis: Z herních rubrik je zřejmě momentálně v Levelu nejzajímavější freeware... To ovšem samozřejmě nepovažuji za chybu redakce.
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

Ajantis,Yen: s Levelem jsem na tom stejne, az na to ze moc nectu kulturu ale hardware a tema
nove cislo jsem si koupil uz davno, ale zatim jsem ho skoro neotevrel
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

Ajantis_CG_thief píše:Takže čtu ... kulturu (byť už to nejni to co za Drdy).
Heh, jak je tohle myšleno? :think: Teda Drda, to byla občas síla :lol: .
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

MCZ píše:Heh, jak je tohle myšleno? :think: Teda Drda, to byla občas síla :lol: .
Myšleno tak, že jsem s jeho hudebním vkusem a názory většinou souhlasil, nebo jsem aspoň chápal, proč píše to co píše. Také mi vyhovuje ten jeho subjektivní styl. Jo a opravdu umí psát (např. recenze na The greater wrong of the right od Skinny Puppy je možná nejlepší "kulturní" recenze, co jsem kdy četl).
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

nejlepsi byla stejne kutura ve Score pred hodne moc lety, kde ji melo na svedomi trio Kopriva, Pavlovsky a Dobes :twisted: :-D
ja jsem schopny prolezat antikvariaty a skupovat stara cisla jen kvuli jejich clankum :lol:
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

Ajantis: ne, tak Drda rozhodně ne, ta jeho všestranost místy fakt bila do očí a ty některé jeho výroky :lol: . V "recenzi" druhé řadovky Morcheeby (98; z celkem 5ti dosud vydaných, hodnocenou jako 1-2 nejlepší desku Morcheeby vůbec a ne že by tahle kapela měla nějaké vyloženě slabé desky ;-)) napíše, že je to kapela, na kterou do půlroku většina světa zapomene a pak u nějakého popíku či diskárny napíše, že je to docela příjemné překvapení a to nejsou ojedinělé případy. Rozhodně patřím mezi nemalou skupinku lidí Drda-negative :twisted: .
Uživatelský avatar
SiNuHeT
Sigilan
Příspěvky: 544
Registrován: 30.9.2005 22:28
Bydliště: Lihový doom

Příspěvek od SiNuHeT »

Drda byl divný, ale ona ta kulturní rubrika v Levelu je podle mě divná i teď. Mnohdy by stačilo, aby se na recenzované filmy nedívali prizmatem lidí, pro které hollywood = shit a USA = 2x shit :-?
Jsi-li něčím nesmírně roztrpčen nebo zkrušen, pak se rozpomeň, že lidský život je mžik a že všichni co nevidět odejdeme.
-Marcus Aurelius
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

nejhorsi je podle me Lederer, ten clovek podle me nerozezna dobry film od spatneho :snooty:
Uživatelský avatar
Vlasák
Sigilan
Příspěvky: 3017
Registrován: 26.9.2005 7:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

Je fakt, že kultura za Drdy byla poměrně povedená rubrika, ač si autor nejen v ní občas neodpustil nějaký svůj exces.
Level jsem nečetl asi rok a půl, tak nevím - ale před tím rokem a půl mi už přišla docela klesající úroveň dopisů (rsp. odpovědí na dopisy ;-)), možná by to tam stálo zato nahodit zase na nějaký rok Mirka Zemana - jeho listárna byla vždycky hutná 8-)
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Fórum plné RPG - RPG fórum


Obrázek
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

hmm, me prijde Rybka celkem v pohode,
Zemana si moc nepamatuju, v te dobe jsem si teprve zacal Level kupovat a moc cisel z te doby nemam, nebo si je nepamatuju
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“