Akce

Akce, strategie, adventury, plošinovky, závodní, sportovní a logické hry ... prostě žádné RPG.

Moderátor: sevencreature

Odpovědět

Akční hry považuji za:

Zábavu pro jednodušší jedince
12
15%
Nudu
5
6%
Přijemnou relaxaci
49
60%
Parádní zábavu
14
17%
Smysl života
1
1%
 
Celkem hlasů: 81

Uživatelský avatar
CeBrk
Lim-Lim
Příspěvky: 136
Registrován: 29.9.2005 15:39

Akce

Příspěvek od CeBrk »

Když se tak dívám na jednotlivé hry v sekci "jiné hry", nemůže mému bystrému zraku uniknout drtivá převaha intelektuálního softwaru, nad jejho jednodušší konkurencí. Pravda, na serveru zaměřeného na RPGčka, se dá předpokládat, že pro většinu místního osazenstva nebude přemýšlení u her ničím vyjímečným. Přesto (nebo právě proto) se otážu. Co vy a akce? Co třeba legendární Half-life? Aliens versus Predator, Doom, Quake, Unreal, či Serious Sam? Hráli jste? Bavili vás? Nebo se vám při pouhém vyslovení jejich jmen dělá v puse blivno, a máte chuť si odplivnout?

Osobně jsem dohrál vlastně jen pár fps akcí, ale stálo to za to a vzpomínám na ty časy rád. Šlo v podstatě o začátky mé herní "kariéry". Aliens vs. Predator byla první mnou zakoupená a zároveň i dohraná hra. Opravdu drsná škola akce. A pak následoval legendární Half-life. Král akcí. To byla atmosféra jek řemen. Ten design map! Připadal jsem si jak Alenka v říši divů a vyloženě se tešil co bude dál. Kromě datadisku s podtitulem Opposing Force, jenž nedělal svému plnohodnotnému předchůdci ostudu, mě zasáhla i série Unreal. První díl jsem sice nikdy nedohrál, protože jsem v závěru hry zakysl na "logickém" problému - což je mimochodem docela umění, u čistokrevn akce - ale asi o to víc mne bavil Unreal Tournament. A to jak ten první, tak i ten s koncovkou 2004. Možná že se teď pro příznivec id Software a Quaka vůbec, stanu nepřítelem číslo jedna, ale souboj Quake 3 vs Unreal Tournament, vyzněl z mého pohledu jasně. I přesto, že mé dny hektického paření UT po netu dávno minuly, stále vzpomínám na nesmírně atmosférické duely s mnoha stejně naladěnými hráči. Nemůže se nepochlubit. Nejednou jsem si dával duel i s Exilesem, což byl svého času nejlepší český duelový hráč. To byla jatka. Většinou tato klání končila v můj neprospěch výsledkem typu 15:-1 a podobně, ale hrál jsem je rád. Nicméně se pamatuji i na pár proher 15:1, ale to si asi exík odskočil na WC a i tak jsem měl s jeho nehybným ztvárněním značné problémy :-).

Pamatuje někdo famozní mapy z prvního UTčka? Hlavně Turbinu? To byla mapa. Vzpomínám si, jak jsem v duelech mátl protivníka tím, že jsem nastoupil a ihned vyskočil z výtahu a doufal, že ho to k němu přiláká a já mu vpadnu do zad. Ortodoxní odpůrci akcí mi asi nebudou věřit, ale takový duel v kvalitní mapě je celkem zabíračka na hlavu. Ono stálé odhadování a přemýšlení o tom, kde je protivník, na základě zvuků z výtahů, sbírání zbraní a lékárniček, či podle čvachtavého proběhnutí kaluže, je celkem makačka. A ty zbraně. Nikdo mi nevymluví, že Shock Rifle je jedna z nejgeniálnějších zbraní všech dob... i kdy se to na první - a kolikrát ani na druhý - pohled nezdá.

Napsal jsem tento dopis delší než obyčejně, protože jsem neměl dost času napsat ho kratší - Blaise Pascal
Uživatelský avatar
Anthrax
Sigilan
Příspěvky: 476
Registrován: 29.9.2005 17:13
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Anthrax »

Akce mě baví, s radostí jimi proložím RPGčka a odreaguju se.
Si senor ! la revolucion
Si senor !, si senor, somos la revolucion
Tu enemigo es el patron
Si senor !, si senor, somos la revolucion
Viva la revolucion
Uživatelský avatar
CrowX
Sigilan
Příspěvky: 1436
Registrován: 24.9.2005 22:58
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CrowX »

Doom2 a AvP - najlepšie FPS, ktoré som hral na druhú stranu Half-Life 1&2 - absolútna nuda, rovnako aj Unreal 8-)
There is a limit to stupidity.
182
Uživatelský avatar
Arian
Lim-Lim
Příspěvky: 2147
Registrován: 28.9.2005 20:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arian »

Rozhodně je to dobré odreagování nebo vybití zlosti,ale jinak si o lidech,kteří preferují jen střílečky myslím své...
Vidíš-li na konci černého tunelu světlo, pak je to obvykle na tebe letící fotonové torpédo
Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yachiko »

Akčné hry hrávam keď ma už prestane baviť hrať PT, BG a náhodou mám ešte chvíľku času, hrávam ich tiež keď si chcem oddýchnuť alebo sa odregovať...
Ale rozhodne nie sú mojím najobľúbenejším druhom...
The day is done
But I’m having fun
I think I’m dumb
Or maybe just happy...
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

CeBrk: Jak bych ji neznal?!! Turbine je moje nejoblíbenější mapa v UT už od dema :-P

Jinak akce považuju za parádní zábavu. Ale abych vybral ty nejlepší? Nevím... AvP, Unreal, UT, Heretic ][, Far Cry, Dark Forces, Hexen (i když to je pro mě zvláštní kategorie 8-) )... Jen tak co mě z hlavy napadlo.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

Akce nehraji příliš často, ale některé patří mezi mé nejoblíbenější hry vůbec (MDK, Cermageddon (a F.E.A.R. ;-) ), proto volím možnost parádní zábavy.
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

Příjemná relaxace, akční hry obvykle nezaberou moc času, nenutí příliš člověka přemýšlet a hrají se docela rychlým tempem.
Uživatelský avatar
Lex
Sigilan
Příspěvky: 64
Registrován: 1.10.2005 0:35
Bydliště: Praha - H.P.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lex »

MCZ píše:Příjemná relaxace, akční hry obvykle nezaberou moc času, nenutí příliš člověka přemýšlet a hrají se docela rychlým tempem.
Naprosto souhlasím protože právě teď pařím FarCry... a to moje skříňka nepatří k nejmladším (hra vlastně taky) :lol:.
大丈夫 です。That's All ...унд дас ист нихтс алс дие wаhрhеит ^__^
Uživatelský avatar
Black
Sigilan
Příspěvky: 336
Registrován: 28.9.2005 17:04
Bydliště: Pragl... I kdyz uz by to chtelo mozna zmenu...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Black »

odreagovani... plus zlepsovani reflexu...
Ticha kocka brehy mele...
Uživatelský avatar
Koveras
Sigilan
Příspěvky: 1824
Registrován: 2.10.2005 19:03
Bydliště: Somewhere in Vault
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Koveras »

Volím parádní zábavu, protože u AvP, Dooma a spousty dalších jsem si prožil své. Ale smysl života v tom nevidím.
Uživatelský avatar
Dakkon
Sigilan
Příspěvky: 11
Registrován: 2.10.2005 16:25
Bydliště: Undersigil

Příspěvek od Dakkon »

Koveras píše:Volím parádní zábavu, protože u AvP, Dooma a spousty dalších jsem si prožil své. Ale smysl života v tom nevidím.
Jak se dokážeš odreagovat u takové hry jako je AvP.
"Být hrdinou se nevyplácí,být žoldákem ano!"
Uživatelský avatar
CrowX
Sigilan
Příspěvky: 1436
Registrován: 24.9.2005 22:58
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CrowX »

Za mariňáka počas hry nervy na maximum - plný adrenaline rush a po skončení sa cítiš skvele alebo totálne vyšťavený. :lol:
There is a limit to stupidity.
182
Uživatelský avatar
Dakkon
Sigilan
Příspěvky: 11
Registrován: 2.10.2005 16:25
Bydliště: Undersigil

Příspěvek od Dakkon »

CrowX píše:Za mariňáka počas hry nervy na maximum - plný adrenaline rush a po skončení sa cítiš skvele alebo totálne vyšťavený. :lol:
Pravě proto sem to za mariňáka nikdy nehrál.Při hraní za predátora sem se cítil ohodně lépe
"Být hrdinou se nevyplácí,být žoldákem ano!"
Uživatelský avatar
Koveras
Sigilan
Příspěvky: 1824
Registrován: 2.10.2005 19:03
Bydliště: Somewhere in Vault
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Koveras »

První vyhrání z kapsy vyhání. ;-)
Za mariňáka v deset večer do tří do rána to je adrenalinový sport.
Odpovědět

Zpět na „Jiné hry“