Volná diskuse

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
Frosty
Sigilan
Příspěvky: 1726
Registrován: 2.10.2005 17:17
Bydliště: drsný sever:)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frosty »

KOFi: rozumím ti, ale nechápu o čem chceš v BG sekci ještě hovořit... Komunita která tu je prostě tuhle hru proprala ze všech možných (leckdy i nemožných) stran, takže možnosti dalších (nespamových) diskuzí jsou celkem omezené... Tedy pokud za debatu nepovažuješ nekonečné dohady o tom zda je lepší x nebo y, a jestli je do party lepší z nebo ž 8-)
Nějak tohle hrotit a z musu zakládat nová témata mi přijde trochu křečovité...
Klacek i kámen kosti zláme, ale bacha na slova, bacha na ně...
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

Už několikrát mně napadlo, proč se ve hrách považuje za plynulost 30 fps (+/-), když filmy se standartně promítají ve 24 fps. Dnes jsem náhodou narazil na odpověď:
Bilbo píše:dojem plynulost zavisi i na scene, cim je scena rozmazanejsi, tim min fps staci na dojem plynulosti, kdyz bude nekdo pozorovat pomale prelevani mlhy v 10 fps, bude mu to pripadat plynule, 25 fps staci pro vetsinu filmu (tam je vetsinou motion blur a film je rozmazany pohybem diky tomu jak se to nataci) Jenze u her je obraz casto "technicky dokonaly" - ostre presne hrany, ostre stiny, atd ... takze to je typ obrazu ktery je na dobre FPS nejnarocnejsi a mezi 30 a 60 JE dost rozdil. Condemned se svymy shadery trochu blizi filmu (mekke stiny, lehke rozmazani sceny ... ), takze v nem staci min FPs k iluzi plynuleho pohybu nez u jinych her. Pri pokusech s piloty dokazali piloti identifikovat letadlo, ktere se jim zjevilo na pouhou 1/220 sekundy (takze "rozpoznaji 220 fps"), i kdyz je pravda, ze tady jde o to, ze obraz zustal kratkou dobu "vypalen" na sitnici (asi jako kdyz se nekdo koukne do zarovky a pak jinam tak tu zarovku jeste par vterin "vidi" ....)
Logické.
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
necrotising_
Sigilan
Příspěvky: 1648
Registrován: 3.10.2005 7:44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od necrotising_ »

Zajimave bylo, kdyz jsem hral Giants na pokazenem monitoru, na kterem byl lehce rozmazany obraz... 1024x768, high detaily... a bylo to plynule. Na normal monitoru jsem musel mit 800x600 a cca medium detaily :).
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

necrotising_: Upgradujte již dnes! Clladivo Asus FX - každá rána do monitoru zvýší výkon vašeho PC až o 10%! :-D
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
Neferit
Šifrovač
Příspěvky: 2323
Registrován: 29.9.2005 16:53
Bydliště: terra incognita
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Neferit »

HA! Vypadá to, že náš Elessar má konkurenci :lol: páč jak jsem se právě dívala, tak nejnovější uživatel se jmenuje... Elesar :lol:
http://gh.ffshrine.org?r=23256
deviantART - place, where deviancy comes to play

Pokud máte něco, co po mně chcete, tak mě kontaktujte pomocí PM, emailu nebo ICQ. Vše je zde uvedeno. ;-)
Uživatelský avatar
Lerek
Sigilan
Příspěvky: 1676
Registrován: 27.11.2005 19:37
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lerek »

EleSSar je rozhodně lepší nick
"Vycházelo se přitom ze zcela pravdivé zásady, že určitým faktorem uvěření lži je její velikost..." Adolf Hitler
KOFi-chan
Sigilan
Příspěvky: 1417
Registrován: 2.10.2005 9:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KOFi-chan »

Frosty píše:Nějak tohle hrotit a z musu zakládat nová témata mi přijde trochu křečovité...
To mě také napadlo, ale takové křečovité nakopnutí může příslušnou diskuzi nakopnout nekřečovitým směrem.. ;-)
Uživatelský avatar
Neferit
Šifrovač
Příspěvky: 2323
Registrován: 29.9.2005 16:53
Bydliště: terra incognita
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Neferit »

nj, ale na jaké téma chceš uspořádat "nakopnutí"? ;-)
http://gh.ffshrine.org?r=23256
deviantART - place, where deviancy comes to play

Pokud máte něco, co po mně chcete, tak mě kontaktujte pomocí PM, emailu nebo ICQ. Vše je zde uvedeno. ;-)
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

Tak jsem dnes byl podruhé v autoškole a příště už mám jízdy. :shock:
A to jsem ještě dostal test ze značek a křižovatek. Sice jsem ho celkem dost zmrvil, ale nad tím se jen mávlo rukou. :-D
- Pročež gratuluji všem nepražákům k místu jejich bydliště. ;-)
Uživatelský avatar
Vlasák
Sigilan
Příspěvky: 3017
Registrován: 26.9.2005 7:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

Jab: nj, ono se na to chodí hopem 8-) Pamatuju si na sebe při první jízdě... Byli jsme u Florence...
Instruktor: "Kde bydlíte?"
Já: "Chodov..."
I: "Tak to vám bodne, když se dostanem na Pražský Povstání k metru..."
J: "Jo, ale..."
I: "Ale...?"
J: "...no, budem muset jet Nuslema a tak..."
I: "Proč? Magistrála je snad zavřená?"
J: "No, neni..."
I: "Tak jedem, ne?"
...a tak jsem jel závěr první jízdy ve špičkovém provozu po tříproudé a ucpané magistrále... Je to nakonec jen tíha dojmu ;-)
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Fórum plné RPG - RPG fórum


Obrázek
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

Vlasák: No, já to možná nějak teoreticky zvládnu. Ten chlápek v autoškole mi řekl, že ten trenažér je stejný, jakobych si zkoušel někde jezdit s autem a to je podle mě fakt blbost. :roll:
Když se soutředím, tak sice všechno stihnu, ale sotva se udržím na silnici. Když se uvolním, tak krásně držím stopu, ale zase zapomínám na blinkry atd. :-(
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drake127 »

Trenažér byla naprostá úchylárna, já jsem to auto nebyl schopen udržet na silnici a po hodině už jsem se tak nudil, že jsem zkoušel, kolik to nejvíc jede, co se stane, když narazím támhle do toho auta, nebo jsem kličkoval protisměrem etc. No, v reálu se to auto určitě ovládá líp.

Můj první zažitek byl podobný jak Vlasákův:
"Už jsi někdy řídil?"
"No, jednou jsem to rozjel a zastavil."
"Ok, tak to vycouvej a jedeme." { dvůr zabarikádovaný auty autoškoly a cesta z něj vedla přes tunel o dva centimetry širší než to auto. }
Žralok, který štěká, nekouše.
Uživatelský avatar
Arian
Lim-Lim
Příspěvky: 2147
Registrován: 28.9.2005 20:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arian »

No nazdar. A mě to za rok čeká taky :roll:
Vidíš-li na konci černého tunelu světlo, pak je to obvykle na tebe letící fotonové torpédo
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

drake127 píše:Trenažér byla naprostá úchylárna, já jsem to auto nebyl schopen udržet na silnici a po hodině už jsem se tak nudil, že jsem zkoušel, kolik to nejvíc jede, co se stane, když narazím támhle do toho auta, nebo jsem kličkoval protisměrem etc. No, v reálu se to auto určitě ovládá líp.
Na tom mém trenažéru nebylo vůbec nic. Byl to takový ten dědeček trenažér ze 60. let. Prostě mi jen promítali silnici na zeď. :roll:
Vůbec nic neumím a oni mě klidně hned pustí na ulici. Radši ať si pan instruktor zkontroluje brzdy, bude je potřebovat. :roll:
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drake127 »

Jab píše:Na tom mém trenažéru nebylo vůbec nic. Byl to takový ten dědeček trenažér ze 60. let. Prostě mi jen promítali silnici na zeď. :roll:
Vůbec nic neumím a oni mě klidně hned pustí na ulici. Radši ať si pan instruktor zkontroluje brzdy, bude je potřebovat. :roll:
To se neboj, oni si to tak nějak ošéfují. Ona ta Praha vlastně není problém, jakmile si zvykneš na auta všude okolo tebe. Horší budou zkoušky, protože odjet půl hodiny po Praze bez jediného přestupku (i vyhnutí se překážce bez blinkru) je dle mě věc zcela nemožná.
Žralok, který štěká, nekouše.
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“