Militaristický koutek

A prach na ně usedá, brouci je prožírají.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Javor
Sigilan
Příspěvky: 420
Registrován: 29.9.2005 20:43
Bydliště: Ve skleněné vitríně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Javor »

Geralt: :applause: Díky, píšu si do deníčku! Zvláštní, že to skoro nikde není.
A neznanemá titul nejlepšího německého stratéga II. nejlepšího stratéga II.? Já jen že někeckému důstojnickému kádru mohl jen málokdo konkurovat

Cozzinnni: FN- co ale asi přestřelí takový DE .50 s 12,7mm nábojem?
Feed your head
Geralt
Šifrovač
Příspěvky: 810
Registrován: 9.2.2006 20:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Geralt »

Javor: osobně ten názor zastávám také. U Sovětů je slovo stratég spíš eufemismus, když uvážíš, že ho používají lidé i ve spojení s Koněvem! Strategie "Nas mnogo, urra!" z generále stratéga udělá dost těžko. Celkově Sověti těžili z neuvěřitelných výrobních kapacit a těžko vyčerpatelného lidského potencionálu, takže to trošku snižuje mistrovství některých vojevůdců - např. Vatutinovi stačilo ke slávě nacpat všechno co měl do Kurského oblouku a pak jen čekat a nasazovat nové zálohy. Jeden z mála schopných Sovětů je dle mě Rotmistrov, člověk, který jako jeden z prvních v Rusku pochopil význam tanků.
Západní stratégové měli situaci ulehčenou v tom smyslu, že do války se zapojili znovu, až když na tom Němci byli dost zle a bojovalo se na 3 frontách. Tím je nechci snižovat, jen si myslím, že prostě je nelze srovnávat s Němci, kteří v té době "vařili z vody. "
Pravdou zůstane, že Němci měli nejlepší velitelský sbor všeobecně. Von Manstein, von Bock, Heinrici, Kesselring, Guderian, Rommel, von Rundstedt, co jméno to schopný velitel.
Uživatelský avatar
Javor
Sigilan
Příspěvky: 420
Registrován: 29.9.2005 20:43
Bydliště: Ve skleněné vitríně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Javor »

Hlavní problém Rusů byl v tom, že v případě přerušení útoku hrozilo velitelům obviňení ze zbabělosti a cesta daleko za Ural, v lepším případě. A tak se bezhlavě v obavě o vlastní hlavu vrhali do dalších a dalších útoků. Takhle se ale základ schopného velitelského kádru položit nedá.

Západním velitelům šlo spíše o to, kdo se 1. dostane do Berlína a urve si víc slávy, viz Montgomeryho nepromyšlený výsadek přes Rýn a Pekelná dálnice.
Nejlépe to vystihuje Patrick Ryan v knize jak jsem vyhrál válku: největší bitva na západní frontě- "Mezi Montgomerym a Grantem, kdo se první dostane přes Rýn."
Feed your head
Uživatelský avatar
Dalcor
Sigilan
Příspěvky: 982
Registrován: 30.9.2005 8:53
Bydliště: Černá skála, Nightlund, Solamnie, Krynn, Mnohavesmír
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Geralt píše:Jeden z mála schopných Sovětů je dle mě Rotmistrov, člověk, který jako jeden z prvních v Rusku pochopil význam tanků.
Chtěl jsi říct z těch co přežili čistky
Uživatelský avatar
Cozzinnni
Sigilan
Příspěvky: 651
Registrován: 1.3.2006 9:39
Bydliště: Kontrolní stanoviště duálního 350 mm pulzního děla.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cozzinnni »

sevencreature píše:Používá střelivo ráže 5.7 x 28 mm (hádej, proč se jmenuje FiveSeven :wink: :lol:). Ale to není až tak důležité (těch nepřesností tam máš víc).
Tak sorry, ja nejsem RAMka abysem si pamatoval vsechno. Pro me jsou best tyhle pistole: SIG Sauer P226, Glock 18 a 17, Five SeveN, Browning High Power a Colt 1911.
So now, we have easy choice: Our and Earth's death, or their and Praia Prime death.
Admirál Gilbert, těsně před bitvou o Proximu Centauri, kde Aliance zastavila praianský postup ke Sluneční soustavě
Uživatelský avatar
Dalcor
Sigilan
Příspěvky: 982
Registrován: 30.9.2005 8:53
Bydliště: Černá skála, Nightlund, Solamnie, Krynn, Mnohavesmír
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

nějak tu vidíme nejvyužívanější pistoly CZ75 Family. Colt 1911 (.45 ACP) je takovej krásněj přežitek :)
Geralt
Šifrovač
Příspěvky: 810
Registrován: 9.2.2006 20:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Geralt »

Dalcor píše:Chtěl jsi říct z těch co přežili čistky
Tak nějak. Ti co přežili mohli mluvit o štěstí, teď si nevzpomenu na přesná čísla, nicméně procentuální vyjádření vysokých důstojníků, kteří padli za oběti Stalinovým čistkám, bylo šílené. A čím vyšší hodnost, tím vyšší poměr odstranění/původní počet. Skoro to dosahovalo nějakých 80%, pokud mě paměť neplete. Je to možná překvapivé, ale Sověti měli jeden z nejkvalitnějších předválečných programů tankových jednotek. Po Stalinově zásahu se pak prosadila zastaralá doktrína "pár tanků a masa pěchoty".
Uživatelský avatar
Cammaris
Sigilan
Příspěvky: 433
Registrován: 30.9.2005 12:57
Bydliště: Brdská vrchovina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cammaris »

Oblíbené pistole .. kvůli hrám jsou to Desert eagle ,ale hlavně revolver Smith&Wesson 629 (Magnum) a Browning High power
Uživatelský avatar
Target
Sigilan
Příspěvky: 449
Registrován: 22.3.2006 12:43
Bydliště: Nová Role
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Target »

nejucinejsi zbran je lidsky mozek :idea:

jinak, bez MLRS by to neslo
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Wajgl píše:nejucinejsi zbran je lidsky mozek :idea:
To je fakt, když ti ho vyrvu a vmetu do tváře, tak to nejspíš nepřežiješ... :think: :wink:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Arthalion
Sigilan
Příspěvky: 981
Registrován: 29.9.2005 14:49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arthalion »

Obvzlast, ked sa nachadza na niekoho tvari. :lol: Ehm, moja najoblubenejsia zbran? Asi to bude Beretta, ale neviem presne ako sa vola, ta najznamejsia, klasicka ak to pomoze. :lol: Viem vsak, ze nahradila Colt 1911 ako zbran policajtov vo vacsine americkych statov.
KOFi-chan
Sigilan
Příspěvky: 1417
Registrován: 2.10.2005 9:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KOFi-chan »

Arthalion: BERETTA M92F :?: ;-) - Taky ji mám moc rád.. 8-)
Naposledy upravil(a) KOFi-chan dne 8.4.2006 20:45, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Lerek
Sigilan
Příspěvky: 1676
Registrován: 27.11.2005 19:37
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lerek »

já mám opravdu rád jen výrobky IMI, můj favorit je pistolka Jericho a hned po ní Desert Eagle
"Vycházelo se přitom ze zcela pravdivé zásady, že určitým faktorem uvěření lži je její velikost..." Adolf Hitler
Uživatelský avatar
Arthalion
Sigilan
Příspěvky: 981
Registrován: 29.9.2005 14:49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arthalion »

KOFi píše:Arthalion: BERETTA M92F :?: ;-)
Ano, tu som myslel. :-) Podla mna jedna z najkrajsich pistoli, tvarom uplne vyvazena.
Desert Eagle kalibru .50 sa mi zda ako zbytocne silna zbran. Vhod by prisiel mozno na lov velryb. :lol: Rozumnejsia sa mi zda .44 kal. verzia.
Uživatelský avatar
Sirine
Sigilan
Příspěvky: 1283
Registrován: 3.10.2005 16:44
Bydliště: Ust Natha - Modrá Sféra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sirine »

...hm...plamenomet...ano,ano... :roll: 8-)
...Je přirozené, že když spojíme naši temnou minulost se světlým zítřkem, dostaneme naši šedivou současnost...
Zamčeno

Zpět na „Archivy“