Co očekávám od Sigilu?

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Odpovědět
KOFi-chan
Sigilan
Příspěvky: 1417
Registrován: 2.10.2005 9:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KOFi-chan »

drake127: Co chceš např. tady (jeden příklad za všechny) promazávat :?: ;-)
Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yachiko »

Ja myslím, že v tomto má KOFi pravdu... zmazať celé témy by bolo lepšie... aspoň vo väčšine prípadov... ( ako to bolo v BG sekcii? ;-) )
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drake127 »

Yachiko píše:( ako to bolo v BG sekcii? ;-) )
Neprovokuj kamaráde ;-)
Žralok, který štěká, nekouše.
Uživatelský avatar
Lerek
Sigilan
Příspěvky: 1676
Registrován: 27.11.2005 19:37
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lerek »

Ajantis píše:Ta západní medicína by pořád jen řezala a řezala...
KOFi-chan píše:A pokud by se na Sigilu někdo choval v rozporu s veřejným zájmem, obdržel by nějaký vhodný hanlivý rank...
Při slovech "veřejný zájem" se mi dělá velmi špatně. Ale komunisti a fašisti ho mají moc rádi.
to víš, Kofi jakožto levičák :lol: musíme na tyto spoluobčany brát ohled 8-)
"Vycházelo se přitom ze zcela pravdivé zásady, že určitým faktorem uvěření lži je její velikost..." Adolf Hitler
Uživatelský avatar
Cesare
Lim-Lim
Příspěvky: 1504
Registrován: 13.1.2006 21:50
Bydliště: Over the hills and far away... (Where Teletubbies come to play.)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cesare »

KOFi-chan píše:drake127: Co chceš např. tady (jeden příklad za všechny) promazávat :?: ;-)
Zrovna tenhle thread mi přijde svým způsobem milej a k mazání docela nevhodnej. Pravda, v současný době se jeví jako poněkud zdechlej, ale thready občas vstávají z mrtvých...
These are like nostrils, like mouths, like ears, like beam-sockets, like drinking bowls, like mortars, like ditches, like sunken bogs. And the wind goes rushing through them - sniffing, snoring, singing, sighing, puffing, burbling, whistling, whirring--
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

Cesare píše:
KOFi-chan píše:drake127: Co chceš např. tady (jeden příklad za všechny) promazávat :?: ;-)
Zrovna tenhle thread mi přijde svým způsobem milej a k mazání docela nevhodnej. Pravda, v současný době se jeví jako poněkud zdechlej, ale thready občas vstávají z mrtvých...
Souhlas. 8-)

Btw. nikdy se žádné fórum nemůže jevit ideální všem svým uživatelům. Vždy se někomu nebude líbit nějaké téma, nějaký jiný uživatel fóra atd. C'est la vie.
Nějaké ty diskuze, jež se tu vedly ze začátku mi vůbec nechybí. Naopak bych jejich návrat bral jako velký krok zpět.
V dnešních časech je zde k nalezení spousta skvělých témat. Dokonce se někteří odvážní vydali i cestou zveřeňovaní svých uměleckých děl výtvarných či literárních.
Asi bude ale znít divně, co teď napíši... Chybí mi zde "hádky." Hádky inteligentních lidí o inteligentních tématech. Takové, jež byli v matematice, vědě, náboženství atd. Paradoxně až příliš pohodová atmosféra může vést k nudě.
Rozhodně by se nikdo neměl bát založit trošku divné téma a prezentovat tam svůj názor (třebas i dosti kontroverzní). Podložit jej dostatečně argumenty a zkusit jej obhájit. I pokud mu jej ostatní "rozbourají." Jde o výměnu názorů. Kvůli tomu přece nikdo páchat sebevraždu nemusí. A není třeba ani nikoho zadupávat do země (stačí trochu přišlápnout). ;-)
Uživatelský avatar
Vlasák
Sigilan
Příspěvky: 3017
Registrován: 26.9.2005 7:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

Jab píše:Asi bude ale znít divně, co teď napíši... Chybí mi zde "hádky." Hádky inteligentních lidí o inteligentních tématech. Takové, jež byli v matematice, vědě, náboženství atd. Paradoxně až příliš pohodová atmosféra může vést k nudě.
Naopak, úplně ti rozumím... takové diskuze mi zde taky poslední dobou celkem chybí - něco jako "sigilské GNS" :-P ;-)
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Fórum plné RPG - RPG fórum


Obrázek
Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yachiko »

Vlasák píše:
Jab píše:Asi bude ale znít divně, co teď napíši... Chybí mi zde "hádky." Hádky inteligentních lidí o inteligentních tématech. Takové, jež byli v matematice, vědě, náboženství atd. Paradoxně až příliš pohodová atmosféra může vést k nudě.
Naopak, úplně ti rozumím... takové diskuze mi zde taky poslední dobou celkem chybí - něco jako "sigilské GNS" :-P ;-)
Jab, Vlasák: Tak to sme traja... nejaký zdravý "koflikt" tu chýba ako soľ... stále chýba nejaký podnet, neviem kde by sme ho mohli vziať...
Uživatelský avatar
Lerek
Sigilan
Příspěvky: 1676
Registrován: 27.11.2005 19:37
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lerek »

Yachiko píše:
Vlasák píše:
Jab píše:Asi bude ale znít divně, co teď napíši... Chybí mi zde "hádky." Hádky inteligentních lidí o inteligentních tématech. Takové, jež byli v matematice, vědě, náboženství atd. Paradoxně až příliš pohodová atmosféra může vést k nudě.
Naopak, úplně ti rozumím... takové diskuze mi zde taky poslední dobou celkem chybí - něco jako "sigilské GNS" :-P ;-)
Jab, Vlasák: Tak to sme traja... nejaký zdravý "koflikt" tu chýba ako soľ... stále chýba nejaký podnet, neviem kde by sme ho mohli vziať...
a proto pěstujme v nové generaci sigilanů zdravou nenávist! :hand:
"Vycházelo se přitom ze zcela pravdivé zásady, že určitým faktorem uvěření lži je její velikost..." Adolf Hitler
Uživatelský avatar
Arthalion
Sigilan
Příspěvky: 981
Registrován: 29.9.2005 14:49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arthalion »

O tych konfliktoch som hovoril, taky drobny konflikt moze byt len na prospech.
Konflikt je "pribuznym" pokroku. :-)
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

Plně souhlasím s Jabem (ve všem)
Promazávat stará a témata je hloupost, pokud do nich dlouho nikdo nic nenapíše tak zapadnou dozadu a nikomu nevadí, ale může se stát že je po nějaké době někdo "vyloví" s nějakým relevantním příspěvkem a rozpoutá pokračování debaty (a to se také nezřídka děje)
"Začít znovu a lépe" mi připadá jako soft verze likvidace celého fóra a jeho znovurozjetí jinde (jako přechod z bg.cz na sigil a taky lehký nástřel v podobě sigilgate)
"veřejný zájem" neexistuje, je jen zájem Sigil teamu, případně řešení konkrétního problému vzešlé z debaty mezi Sigil teamem a ostatními přispívajícími.
Diskuze o herních světech by mohla být velmi zajímavá, co se týká herních světů v DnD tak by určitě stálo za to vytvořit thread v Dungeons & Dragons a pravidla, a diskuze o světech v různých hrách může být v RPG hrách - v jejich založení ti KOFi nikdo nebrání ;-)


Mě osobně přijde tahle "krize" hodně přehnaná, mluví se o ní už skoro půl roku a přitom sem pořád chodí spousta lidí, spam se pořád objevuje jen v IMHO přijatelném množství, nová a zajímavá témata pořád přibývají a konec světa taky ještě pořád nenastal...
Uživatelský avatar
Cesare
Lim-Lim
Příspěvky: 1504
Registrován: 13.1.2006 21:50
Bydliště: Over the hills and far away... (Where Teletubbies come to play.)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cesare »

AlieN píše:
Mě osobně přijde tahle "krize" hodně přehnaná, mluví se o ní už skoro půl roku a přitom sem pořád chodí spousta lidí, spam se pořád objevuje jen v IMHO přijatelném množství, nová a zajímavá témata pořád přibývají a konec světa taky ještě pořád nenastal...
No ale aspoň se hádáme...;-)
These are like nostrils, like mouths, like ears, like beam-sockets, like drinking bowls, like mortars, like ditches, like sunken bogs. And the wind goes rushing through them - sniffing, snoring, singing, sighing, puffing, burbling, whistling, whirring--
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

Yachiko píše:Áno a týmto sa budeme "ukájať" až kým jedného dňa zistíme, že tu ostala žumpa plná "wajglov"... ;-)
Myslet si že spam nějakým kouzelným způsobem prostě zmizí a nebude existovat není moc reálné, ten bude existovat vždycky (každý občas napíše nějaký zbytečný příspěvek). Ano, jsou tu lidé kteří těch zbytečných příspěvků napíšou víc než ostatní a je potřeba je občas trochu usměrnit, ale nikdo není dokonalý a ve srovnání s jinými fóry které občas navštěvuji je na tom Sigil opravdu skvěle.
Ovšem nejdůležitější je že o fórum se pořád starají moderátoři a případný spam promptně likvidují, za což vám patří můj dík a obdiv.

Cesare píše:No ale aspoň se hádáme...;-)
Ano správně, přesně o tomhle Jab psal :-D
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Vzhledem k nepřehlédnutelmé aktuálnosti tohoto tématu jsem se rozhodl zareagovat i já, byť dosavadní debatu považuji za poměrně nechutnou. Globální úpadek Sigilu nepozoruji. Život čehokoliv – včetně diskusního fora – se pohybuje střídavě ve 2 směrech – konjukci a depresi. Pokud je Sigil právě v tom sestupném období, rozhodně nejni třeba dělat z toho nějaké definitivní úpadkové závěry, i vzhledem k jeho mládí. Stále přibývají noví uživatelé, příspěvky i témata, takže ke stagnaci zatím nedochází. Právě teď mám pocit, že se opravdu z komára dělá velbloud a hledají se krize i tam, kde nejsou – důvody, jež k tomu vedou, nechť si zodpoví každý sám.
Navíc se to dělá pro mne občas dost nepochopitelně – s údivem jsem koukal na zánik tématu „Metal“, který je naprosto stejně hodnotný jako „rock“, „pop“ či „elektronikcá hudba“. Jeho úvodní post mi nijak tragický též nepřišel, jsou tu horší, a hlavně Yachikovy argumenty o „podkategoriích metalu“ nebo jeho zbytečnosti byly směšné. Vůbec se nemohu ubránit dojmu, že cílem bylo thread smazat a pak se dodatečně sháněly sebepochybnější důvody. Dost mě také překvapilo, jak Yachiko odsuzuje jisté uživatele za zakládání neinteligentních threadů a neustále se ohání tím svým jedním o Nicku Caveovi, který on založil (mimochodem je skvělý). V několika různých postech...
Rozhodně považuji za hloupost, že by už byla vyčerpána všechna běžná témata. Stačí zabrousit na nějaký podobně zaměřený server, ať už annun.sk, tak rpgforum.jinak.cz a uvidíte u kolika témat si řeknete „sakryš, jaktože tohle na Sigilu nejni...“. Stejně tak i témata na Sigilu již existující jistě nebyla zcela vyčerpána – ani nemohou, stále se ve světě dějí nové věcí. To, že jsou nějaká témata momentálně mrtvá, neznamená téměř nic – posty v nich většinou přibývají nárazově či kauzovitě – něco se stane, někdo napíše 1 post a strhne se debata. Nějaké umělé řešení výsledek nepřinese – uměle vzniklá či vedená diskuse se stejně neudrží. A pokusy jako „diskuse smazat a ony začnou odznova“ jdou už zcela mimo mé chápání.
Sigil bude vždycky takový, jací budou lidé na něm. Pokud mu chcete nějak kvalitativně pomoci, nechť inteligentní lidé (kterých tu nejni málo) zakládají inteligentní témata. To, že některá nepochybně zajímavá zůstávají nepovšimnuta může mít mnoho důvodů, hezky je tu nastínil Frosty. Jinak osobně mám pocit, že třeba mnoho členů Sigil teamu píší méně než dříve, ale jistě se to týká i jiných – to je zkrátka koloběh. Někdo starý píše méně, někdo nově příchozí zase více.
Ovšem také jsem v úžasu pozoroval nedávné hloupé výplody mnohých místních uživatelů (Wajgl, Tinarr, Firkraag, Arthalion, Ithralsiel, „karlovaráci“, atd...) Chápu, že to někomu může vadit, ale nejni to důvod označovat celé forum za úpadkové. Navíc nemyslím, že by všichni z těchto Sigilanů byli nepoučitelní.
Naposledy upravil(a) Ajantis dne 7.8.2006 1:33, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Arthalion
Sigilan
Příspěvky: 981
Registrován: 29.9.2005 14:49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arthalion »

Kto tu oznacil forum za upadkove? Ja som to nebol (a kedze som to nebol, tak sa nikym inym nezaoberam. :mrgreen: )

Ja by som to tiez nijak nedramatizoval, faktom ale je, ze prisli novi uzivatelia a niektorych z nich je mozno trochu treba usmernit. Myslim si, ze sa uz preto doteraz spravilo dost (dufam, ze su dostatocne vystraseni Yachikom :twisted: a ze do buducna si premyslia svoje prispevky (vsetci chceme predsa diskusiu aspon na minimalnej urovni).

Toto dramatizovanie sa dramatizuje coraz viac pri vysloveni slova dramatizacia, takze odporucam, aby bolo toto dramaticke slovo docasne odstranene zo slovnika Sigilanov. :-D
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“