Jaro

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Uživatelský avatar
Sirine
Sigilan
Příspěvky: 1283
Registrován: 3.10.2005 16:44
Bydliště: Ust Natha - Modrá Sféra
Kontaktovat uživatele:

Jaro

Příspěvek od Sirine »

Dnes jsem narazila na tenhle článeček a je to trochu jiný pohled na jaro....takže, co vy na to?

"Už je to tady zas. Jaro. A pak léto. Příroda se probudila a zjistila, že už jí nějak dlouho nepřibylo. Takže se do toho pustí. Stromy začnou pučet, ptáci nakladou vejce, žáby je časem napodobí rosolem a všechno se začne množit. Násobit. Statisícinásobit.
Nastane další období všeobecného bujení. Bude se jásat nad štědrou, plodnou přírodou a využijí toho všichni - od mravenců po reklamní agentury. Příroda, dárkyně života se znovu probouzí. No, tohle jsou opravdu staré triky. Nenechte se napálit. Neobnovuje se život, ale smrt. Bude zase víc mrtvol, mnohem víc než pozůstalých. Přiroda nepochybně vyvinula spoustu pěkných rozmnožovacích technik - nic proti sexu, korálovým útesům, nebo motýlům. Jestli ale něco dovedla k absurdní dokonalosti, pak je to technologie plýtvání.
Kdyby se dvoumilimetrová mšice mohla v klidu množit celý rok a někdo by si dal práci a srovnal všechny dospělce za sebou, vznikne průvod dlouhý 2500 světelných let. Jenže na takovou nálož na zemi nemáme místo. Co tedy s přebytečnými mšicemi? Správně: včas zabít jejich rodiče. I jiker je nějak moc. Kdyby všechny nakynuly a vypustily zázračným štěstím obdařený potěr, rybníky se změní ve smrdutý salát bez majonézy. Ještě že matky za pomoci náhodných kolemplujících většinu sežerou a o další podstatnou část se postará dravý vodní hmyz. Kdo ale odkrouhne příslušný počet dravých znakoplavek, potápníků a larev vážky? Třeba parazité, kteří budou mít to neuvěřitelné štěstí, že na rozdíl od trilionů smolařů nezhebnou hladem, včas najdou hostitele a rozhryžou je zevnitř.

V malebné hře na životodárnou Matku přírodu jasně vítězí smrt - jen to není moc vidět. Příroda je špatná firma. S živočišnými i rostlinnými zdroji pracuje se skandální přezíravostí a na dotace z Bruselu by neměla nárok. Nicméně funguje, vypadá malebně a zpěvem přeživšího ptactva zahajuje další sezónu. Začíná velká zelená pohřební hostina a já vám gratuluju k účasti. Máte fakt kliku. Já ostatně taky, což je nakonec důvod k nefalšované jarní radosti. Zatím... Ne, už toho nechám, venku je hezky a nějak mě to táhne do lesa..."
:roll: 8-) (mírně zkráceno... ;-) )
Naposledy upravil(a) Sirine dne 4.4.2006 12:47, celkem upraveno 1 x.
...Je přirozené, že když spojíme naši temnou minulost se světlým zítřkem, dostaneme naši šedivou současnost...
Uživatelský avatar
Ave
Sigilan
Příspěvky: 1073
Registrován: 30.11.2005 8:04
Bydliště: Chrám Vědění

Příspěvek od Ave »

Hezký :lol: .Tak takhle bych o Jaru opravdu nesmýšlela 8-)
Plá plamen věrné lásky,
prýští slzy a nad hlavou hoří hvězdy
... a pak už nic... a pak už nic...
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Nesmyslné blábolení o jaru :roll:
Frosty píše:Pokud je dle autor(ky)a příroda špatnou firmou - tak ať dá výpověď 8-)
:applause: :lol:
Naposledy upravil(a) sevencreature dne 4.4.2006 14:36, celkem upraveno 1 x.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Frosty
Sigilan
Příspěvky: 1726
Registrován: 2.10.2005 17:17
Bydliště: drsný sever:)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frosty »

sevencreature píše:Nesmyslné blábolení o jaru :roll:
Zhruba tak nějak.

Netuším co má co dělat jaro s nějakým 'hromadným úhynem'... Smrt je všudypřítomná bez ohledu na roční období. A že to musí být just dávané do kontrastu s 'kvetoucím' jarem - dosti křečovité...
Pokud je dle autor(ky)a příroda špatnou firmou - tak ať dá výpověď 8-)
Klacek i kámen kosti zláme, ale bacha na slova, bacha na ně...
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Jaro.
Co pro mne znamená jaro v porovnání se zimou, která mu předcházela?
- to, že si lidé nebudou stěžovat na závěje, ale na povodně.
- to, že budu učit, narozdíl od učení.
- jelikož nevycházím z domu, rozdíl v počasí nepoznám.
- při cestě na autobus si pod bundu místo světru obleču košili.
Víc mě toho opravdu nenapadá. Takže jaro - ale jdětě ;-)

(Ten článěk je docela povedený. Nesmíte ho brát tak smrtelně vážně ;-) )
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Ajantis píše:(Ten článěk je docela povedený. Nesmíte ho brát tak smrtelně vážně ;-) )
Kdybych ho bral vážně, tak bych musel brát vážně i Kačeří příběhy :lol:

Jen mi vadí tyhle ty rádobyobjevné a rádobyvtipné články 8-)
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

sevencreature: Ty snad nebereš vážně strýčka Skrblíka a Magiku von Čáry aneb po čertech přitažlivou kachnu ;-) :-D ?

Hmm...jaro?
- krém s vyšším ochranných faktorem
- můžu vytáhnout oblíbený kabátek z koženky
- na ulicích se začnou objevovat málo oblečení neestičtí lidé
- s nevolí sleduji ožívající hmyz
- a letos i to, že se blíží PISS ;-)

A dle statistik je na jaře - hned po vánocích - nejvíce sebevražd 8-)
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
Firkraag
Sigilan
Příspěvky: 1131
Registrován: 29.9.2005 19:31
Bydliště: Umar Hill's
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Firkraag »

Hezky :-D
Když jsem byl malý, byl jsem namyšlený…. ale teď už nemám chybu.
Uživatelský avatar
Sirine
Sigilan
Příspěvky: 1283
Registrován: 3.10.2005 16:44
Bydliště: Ust Natha - Modrá Sféra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sirine »

psal to chlap...prý...dnes později pohledám v práci, kdo to byl...prevít...ale...v mé náladě to bylo skoro přesný...kde je léto, kruci? ať můžu jít fotit ty ledovce (ať mám kde rozmrznout... :oops: )

P.S.: takže jsem to našla..."Autor článku: Dalibor Demel (Autor je redaktorem časopisu Esquire)" :lol: 8-)
...Je přirozené, že když spojíme naši temnou minulost se světlým zítřkem, dostaneme naši šedivou současnost...
Uživatelský avatar
Sirine
Sigilan
Příspěvky: 1283
Registrován: 3.10.2005 16:44
Bydliště: Ust Natha - Modrá Sféra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sirine »

mimoto...neberte to "jaro" tak vážně :roll: jen mě v té záplavě pozitivních článků k oslavám jara tenhle docela "dostal" :lol: 8-)
...Je přirozené, že když spojíme naši temnou minulost se světlým zítřkem, dostaneme naši šedivou současnost...
Uživatelský avatar
Neferit
Šifrovač
Příspěvky: 2323
Registrován: 29.9.2005 16:53
Bydliště: terra incognita
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Neferit »

Zatím výskyt jara nějak nepozoruji - furt prší, je hnusně a je chladno. Což o to, ať si je klidně trochu chladněji, ale to musí ksakru furt padat voda? :twisted:
Jinak jaro beru (nebo brala jsem) zhruba takhle:

- nebudu muset nosit dvě vrstvy mikin, budu nosit jenom jednu
- konečně nebudu muset nosit ty hloupé vysoké zimní boty, ale přesedlám do botasek
- zase se bude muset jarněuklízet -> doufám, že se mi povede se někam vytratit :lol:
- zase bude po venku lítat spousta včel, vos, čmeláků,... včely a čmeláci mi nevadí, ale po několika menších příhodách jsem i značně znechutila vosy :evil: :twisted:
- snad se zase povede co nejvíc vyhnout povodním - páč kdo se má furt strachovat, že se mu vyleje z břehů i taková hloupá říčka, jako je Romže nebo Hloučela? :evil:
http://gh.ffshrine.org?r=23256
deviantART - place, where deviancy comes to play

Pokud máte něco, co po mně chcete, tak mě kontaktujte pomocí PM, emailu nebo ICQ. Vše je zde uvedeno. ;-)
Uživatelský avatar
Killdozer
Sigilan
Příspěvky: 463
Registrován: 23.10.2005 15:13
Bydliště: Friendly Arm Inn
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Killdozer »

hezky slohově napsané. autorův pohled se mi ale zdá, že je jakoby "mimo". prostě že se těší z toho, jak se všechno rozmnoží, aby to vzápětí umřelo a tak. ale nebýt toho, že je dnes 21. století, taky by asi dopadl stejně. všichni sme součástí přírody, všichni se rodíme a umíráme. tak jakoupak z toho dělat vědu?
je hezké, když se lidé spojí jako řetěz.. je ale krásné, když se spojí jako kroužková košile...

http://www.immortalfighters.net
Draci doupe ponetu
Uživatelský avatar
Cesare
Lim-Lim
Příspěvky: 1504
Registrován: 13.1.2006 21:50
Bydliště: Over the hills and far away... (Where Teletubbies come to play.)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cesare »

chm... jaro...
- zatím je to takové to v zásadě milé přechodné období s přijatelnými teplotami, dostatečným přísunem osvěžujícího deště a členovci dosud plně neprocitli; jenže to nikdy netrvá moc dlouho; zachvíli nastoupí hnusně rozjuchané skoroletní počasí, vedra, mouchy, pavouci a po ulici i v tramvajích bude překážet víc kočárků
- lidi jsou do minisukní a kraťasů a to není dobře
- cesta tramvají za teplého počasí je velmi traumatizující zkušenost; tramvaj plná kejchalů v kabátech není nic moc, ale tramvaj plná upocených holátek v tílkách a kraťasech, to je k zeblití
- a tak dál...
Už teď se těším na další zimu.
These are like nostrils, like mouths, like ears, like beam-sockets, like drinking bowls, like mortars, like ditches, like sunken bogs. And the wind goes rushing through them - sniffing, snoring, singing, sighing, puffing, burbling, whistling, whirring--
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Cesare píše:- lidi jsou do minisukní a kraťasů a to není dobře
- cesta tramvají za teplého počasí je velmi traumatizující zkušenost
Záleží s kým tam jedeš :wink: :-P
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

Jaro je pro mě (stejně jako podzim) jen přechodným obdobím mezi zimou a létem. Venku je hnusně, furt prší a není ani zima ani teplo, když si vezmu bundu tak jak na potvoru začne svítit slunko a já se peču, a naopak když vylezu jen v triku tak můžu zmrznout :-?
A navíc se ještě učit do školy :evil:

ještěže se letos můžu těšit na PISS :-)


jinak ten článek je docela blábol, ale pobavil mě :-D
Zamčeno

Zpět na „Měděná čelenka“