Systém vlastností

Kobky, města i pláně potřebují svého hrdinu (či padoucha). Aneb jeden človíček ve velkých příbězích.

Moderátor: sevencreature

Uživatelský avatar
Tafif
Sigilan
Příspěvky: 1140
Registrován: 10.10.2005 22:41
Bydliště: Za devatero horami...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tafif »

Saruman píše:
Tafif píše:Jasně, můžu za to já. Nechtěl jsem se smířit s tak nízkými hodnotami. A to, že jsem to vydržel přes hodinu, je spíš důkaz silné vůle.
Odkdy je chamtivost důkazem silné vůle? :-D
Tohle není chamtivost. Chamtivost se týká věcí materiálních. Je to jako kdybych chodil do posilovny, abych měl větší svali a tys mi řekl, že to je chamtivost. Člověk jen jde za svím cílem a to, že ho dokáže dosáhnout i přes nepřízeň osudu je důkazem silné vůle. Každý chce být nejlepší, pokud toho lze dosáhnout tím, že bude hodinu sedět a mačkat tlačítko "přehodit", tak to udělá (pokud má dost silnou vůli).

Házení na vlastnosti je prostě blbost. I když to víc odpovídá reálu.
Hole mágů to nejsou přeludy,
bývají na konci zdobeny žaludy.
Uživatelský avatar
Saruman
Dabus
Příspěvky: 397
Registrován: 28.9.2005 17:19
Bydliště: Orthank

Příspěvek od Saruman »

Velice špatný příklad. Spíš bych to přirovnal k situaci v jídelně, kde ti kuchařka u výdeje dává na pult různě velke řízky, ale ty je postupně odmítáš, protože čekáš na ten "opravdu hodně velký". Takové chamtivé zneužívání benevolence pravidel...

Každý chce být nejlepší, nicméně někteří to v Baldur's gate zvládnou i bez toho repetetivního nahazování :-)
If king at noon says it's night,
Exclaim: Behold! the moon, the stars!

Persian saying
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

Saruman: Teď mě napadlo, proč pořád lidi instalujou ty Tactisy a spol.?
Proč se prostě jen nespokojí s prvními nahozenými vlastnostmi nebo ještě lépe nenahazují co nejnižší? :-D To by hru určitě hodně ztížilo ;-) .
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

MCZ: A k tomu nainstalovat Ding0 Experience Fixer a snížit si získávané XP na 10% běžných hodnot 8-)
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
nuke
Sigilan
Příspěvky: 1783
Registrován: 2.10.2005 14:24
Bydliště: Arulco
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nuke »

MCZ píše:Saruman: Teď mě napadlo, proč pořád lidi instalujou ty Tactisy a spol.?
Proč se prostě jen nespokojí s prvními nahozenými vlastnostmi nebo ještě lépe nenahazují co nejnižší? :-D To by hru určitě hodně ztížilo ;-) .
Potom by však nesmeli brať do partie NPC-čka, pretože tie sú tiež často s vlastnosťami nadludí ;-)
Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yachiko »

Týmito tipmi ako sťažiť hru ( zniženie XP,vlastnostá,... ) to ale všetko absolútne staviate na hlavu - myslím, že žiadnemu normálnemu RPG hráčovi to nedá si zobrať dobrý meč alebo zvýšiť určitú vlastnosť - hovorí sa tomu powergaming, čo určite všetci viete a určite všetci dôverne poznáte...
Hodinové nahadzovanie je imho otázka trpezlivosti a vôle nie chamtivosti alebo niečoho podobného...
The day is done
But I’m having fun
I think I’m dumb
Or maybe just happy...
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

Yachiko: Je to chamtivost (sám jsem to dělával, takže vím, o čem mluvím ;-) ). Aby bylo jasno - nikoho za to neodsuzuji, páč je to jen a jen jeho věc, ale neměl by ji vydávat za něco, čím není.
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
Saruman
Dabus
Příspěvky: 397
Registrován: 28.9.2005 17:19
Bydliště: Orthank

Příspěvek od Saruman »

yenn píše:Yachiko: Je to chamtivost (sám jsem to dělával, takže vím, o čem mluvím ;-) ). Aby bylo jasno - nikoho za to neodsuzuji, páč je to jen a jen jeho věc, ale neměl by ji vydávat za něco, čím není.
Přesně tak. Pokud někdo chce, klidně ať si nahazuje třeba i několik let, mně to vadit nebude, ale nenechám ze sebe dělat netrpělivého a slaboduchého ubožáka jen proto, že přemrštěným charakterům neholduji...

Nemluvě o tom, že vás nemohu nechat žít ve lži a sebeklamu :-D
If king at noon says it's night,
Exclaim: Behold! the moon, the stars!

Persian saying
Uživatelský avatar
nuke
Sigilan
Příspěvky: 1783
Registrován: 2.10.2005 14:24
Bydliště: Arulco
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nuke »

Klamal by som, keby som povedal, že prijmem vlastnosti, ktoré mi hra naservíruje na prvýkrát, ale aby som hádzal do zblbnutia to nie. Napokon do hry nie je potrebný napr. mág so silou 16 charizmou 17 a obratnosťou 18. :idea:
Uživatelský avatar
Tafif
Sigilan
Příspěvky: 1140
Registrován: 10.10.2005 22:41
Bydliště: Za devatero horami...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tafif »

Yachiko: Pravda pravdoucí.

yenn, Saruman: Chamtivost to zkrátka není. Možná to tak chcete nazývat proto, že se Vám to nelíbí a říct tím okolí, že je to špatné, což není. Očividně to tak nepříjde ani autorům, jinak by možnost přehazování do hry nedávali.

btw taky jsem hrával s tím co mi padlo prvně, ale to bylo proto, že jsem nevěděl, že jde přehazovat a to je způsobeno blbostí, popřípadě nevědomostí a né tím, že nejste chamtivý
Hole mágů to nejsou přeludy,
bývají na konci zdobeny žaludy.
Uživatelský avatar
Daemon
Dabus
Příspěvky: 284
Registrován: 30.9.2005 0:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Daemon »

Dostali jste se dost mimo. Není důležité o čem to je či jestli je to dobré/špatné. To důležité je, že to nahazování ztrácí u počítačové hry smysl, když si stejně drtivá většina více pokusama nahází alespoň slušný statistiky (hodina už je teda ale extrém :-) ) a určitě neveme to první, co mu padne, když to je nějaká hrůza.
Life's hard, time's short, take it easy, fuck it all!
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

Tafif píše:Možná to tak chcete nazývat proto, že se Vám to nelíbí a říct tím okolí, že je to špatné, což není.
Toto souvětí by se ovšem rovněž dalo pěkně obrátit, viď? Nemluvě o tom, že jsem nikde nenazýval naházování špatným. Jen chamtivým :-) Argument, že kdyby autoři považovali repetetivní nahazování za chamtivé, nezařazovali by jej do hry, je v každém případě totálně zcestný. Co bych si měl dle tvé úvahy myslet třebas o vývojářích Falloutu, kde je možné zabíjet děti?
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
Tafif
Sigilan
Příspěvky: 1140
Registrován: 10.10.2005 22:41
Bydliště: Za devatero horami...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tafif »

yenn: Jestli jsi nenazval nahazování špatným, tak to tedy znamená, že je chamtivost dobrá vlastnost? V BG taky můžeš zabíjet děti, takže nechápu, co se tím snažíš říct. Myslet si o nich můžeš cokoliv.
Hole mágů to nejsou přeludy,
bývají na konci zdobeny žaludy.
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

Tafif: V tomto případě bych chamtivost nenazval špatnou, protože jí nikomu neškodíš. Pokud nechápeš, co jsem chtěl říci "dětmi", vysvětli mi, jak jsi došel k tomuto:
Tafif píše:Očividně to tak nepříjde ani autorům, jinak by možnost přehazování do hry nedávali.
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Valgard
Sigilan
Příspěvky: 238
Registrován: 14.10.2005 14:58
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Valgard »

Mne sa tiež najviac páči systém vo Falloute, aj keď pre mňa najlepšia hra je BG. No a hneď druhý je D&D, ale druhá edícia.
Odpovědět

Zpět na „Další RPG hry“