Film: Western

Centrum kultury města Sigilu, kulturní všehochuť ze všech sfér.

Moderátor: sevencreature

Váš nejoblíbenější western

Sedm statečných
4
11%
Tenkrát na Západě
6
17%
Pro hrst dolarů
0
Žádná hlasování
Pro pár dolarů navíc
2
6%
Hodný, zlý a ošklivý
6
17%
Nesmiřitelní
1
3%
Mrtvý muž
5
14%
některá z Mayovek
3
8%
Butch Cassidy a Sundance Kid
1
3%
V pravé poledne
0
Žádná hlasování
Tanec s vlky
4
11%
Malý velký muž
0
Žádná hlasování
Tombstone
0
Žádná hlasování
Texas Rangers :-D
4
11%
 
Celkem hlasů: 36

Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

přidáno hlasování
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Popravdě si moc nepamatuju který film od Leoneho je který :lol: Ale vesměs se mi vcelku líbily. Ne že bych z nich byl nějak na větvi, ale prima pokoukání.

Poklad na Stříbrném jezeře je klasika - IMO nejlepší Mayovka (možná to bude i tím, že kniha je jeden z horších románů - tj. zapadá to do mé pochybné rovnice, že podle špatné knihy může vzniknout dobrý film, ale obráceně to moc nefunguje).

Sedm statečných mě nějak nebralo - ale líbila se mi ta atmosféra, když jsme to jako děti sledovali (když je to pro rodiče klasika).

Obecně proti westernům nejsem nijak zaujatý - ale ani je nevyhledávám - film jako film.

Butch Cassidy a Sundance Kid byli taky prima (:lol: nejlepší je samozřejmě ten konec).
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Neferit
Šifrovač
Příspěvky: 2323
Registrován: 29.9.2005 16:53
Bydliště: terra incognita
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Neferit »

Já jsem nejvíc žrala:

-mayovky (ty změny oproti knížkám byly fakt moje :lol: ) - hrozně se mi líbila ta ústřední melodie

-parodii Za řekou je Texas (hrozně se mi líbil náčelníkův syn Žlutý Perořízek, závěrečná bitva o Sešmajdaný mokasín a neustálé padání z koní, kdy se tam opakoval asi 5x jeden a ten samý záběr padajícího indiána :lol: )

- parodii Limonádový Joe (nejlepší byla stejně hláška 'Hnusný chlípníku! Chlípný hnusníku!')

- V pravé poledne

- ještě nějaké Hill-Spencerovky -> vzpomínám si na jednu, ve které tato známá dvojice učila bandu kvakerů, jak se mají prát :lol: bylo to fakt ulítlý :lol:
Naposledy upravil(a) Neferit dne 24.4.2006 9:34, celkem upraveno 1 x.
http://gh.ffshrine.org?r=23256
deviantART - place, where deviancy comes to play

Pokud máte něco, co po mně chcete, tak mě kontaktujte pomocí PM, emailu nebo ICQ. Vše je zde uvedeno. ;-)
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

No jó, filmy s Budem Spencerem a Terencem Hillem, to by bylo na samostatnou kategorii. :-D Když jsem byl malý tak jsem je strašně žral :-), ale teď už jsem přes 5 let žádný neviděl.
ad Limonádový Joe - z toho filmu si pamatuju jen pár nejlepších hlášek a několik scén (ale na české poměry je to docela dobrý film)
Uživatelský avatar
Neferit
Šifrovač
Příspěvky: 2323
Registrován: 29.9.2005 16:53
Bydliště: terra incognita
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Neferit »

Ještě k filmu Limonádový Joe - líbil se mi tam jeden ten bar, jak tam bordelmamá a její.. ehm, zaměstnankyně :-D zpívaly "Whisky, to je moje gusto" - moje oblíbená písnička 8-)
http://gh.ffshrine.org?r=23256
deviantART - place, where deviancy comes to play

Pokud máte něco, co po mně chcete, tak mě kontaktujte pomocí PM, emailu nebo ICQ. Vše je zde uvedeno. ;-)
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Jednoznačně Dead Man :angel: jinak jsem v hlasování vybrala Pro pár dolarů navíc, bo tam hrál Klaus Kinski ;-) .

A Limonádový Joe - geniální parodie na filmy, které u nás tehdy téměř nikdo neznal:)
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
KEBULE
Sigilan
Příspěvky: 919
Registrován: 20.10.2006 11:00
Bydliště: Já jsem doma tam, kde mám svůj hrnek... Tak a tohle není pravda hrnek jsem si rozbil...

Příspěvek od KEBULE »

Tenkrát na západě. Ale jenom proto že tam není třeba takový Ovčak, Velká země, Mackenovo zlato, Poslerdní vlak z Gunhillu, Souboj u El diablo, :!: a spusta jiných velice dobrých westernů.

Ale obecně mám radši spaghettarny než americký věci.

A z Spencer-Hillovek Pravá a leva ruka ďábla, nebo jenom Hill - Podivné dědictví, či Django

A samozřejmě Mayovky jsou Mayovky... :-D

S pozdravem ...
...vždyť zaznívá,
zrána i k večeru.
Ten do srdce nůž zarývá,
do hrudi sekeru...
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Vanda
Sigilan
Příspěvky: 845
Registrován: 30.7.2006 22:59

Příspěvek od Vanda »

Zatím se nemůžu rozhodnout, čemu dát hlas. Je to už dlouho, co jsem nějaký western viděla...
Za nejlepší (ale ne nejoblíbenější) považuji Tenktrát na západě, ráda se na něj vždy podívám

Já sama mám hodně ráda Sedm statečných, Butch Cassidy a Sundance Kid.
Výborně jsem se bavila u Podivného dědictví, ještě dnes vidím Terenceho, jak se po ránu rozcvičuje..snad karate, nebo co to bylo, nebo jak jede na kole a vedle něj ty kovbojové na koních...No mohli by to zase dávat.

Limonádový Joe je perfketní. Např. hláška Joe"Noci jsou chladné?" "Jo" A Joe dramaticky "To abych si vzal teplé prádlo" Nebo HogoFogo "žrak jsem si žkažil pošilháváním do cižích karet při chatrném osvětlení" :applause:

Na máyovkách jsem vyrostla a hrozně jsem to žrala, dnes mě už nebaví. Je to takové dost omílané téma stále dokola, ale je to ta nostalgie dětství.

Jinak ve westernech mám dále velké mezery a už si u ostatních ani moc nevybavuji děj.
My ochotní, vedeni nevědomými, děláme nemožné pro nevděčné.
(anonym?)
Uživatelský avatar
Zakat
Sigilan
Příspěvky: 940
Registrován: 25.6.2006 19:19
Bydliště: Kavárna u ztracených snů...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zakat »

Tenkrát na Západě má ode mě hlas jistý, ne nadarmo se tento geniální film sluní v mém osobním top 10 na předních příčkách. V žádném jiném filmu jsem nezažil lepší atmosféru, navít ta nádnerná hudba a charisma herců.

No a ostatní westerny Sergia Leoneho jsou také u mě pětihvězdičkové, trilogie Pro hrst dolarů, Pro pár dolarů navíc a Hodný, zlý a ošklivý patří mezi legendy a i Hlavu dolů (Kapsy plné dynamitu) stojí za to.

Z dalších westernů se mi líbí Sedm statečných (ale Sedm samurajů je Sedm samurajů :-) ), Butch Cassidy a Sundance Kid, Pat Garrett a Billy the Kid, špatní nejsou ani Profesionálové.

Máyovky dnes již nesleduji, ale patřili mezi "můj oblíbený kýč".
Filmy s Hillem a Spencerem jsou krásně odpočinkové, no a nejlepší nejen česká parodie Limonádový Joe nemá prostě chybu..."Padouch nebo hrdina, my jsme jedna rodina" :-) . Také Ohnivá sedla se za sebe nemusí sydět (šílená parodie).

Co však vyloženě nesnáším jsou westerny s Johnem Waynem. Všechny se mi pletou dokupy a u málokterého jsem vydržel do konce. Nuda nuda nuda...
The moon blinds my eye with opal cataracts
As I cut through the saw-mills and the stacks,
Leaping over the gully
Where I would one day take Lucy
Then wash up my hands in the gutter and the moon...
Uživatelský avatar
KEBULE
Sigilan
Příspěvky: 919
Registrován: 20.10.2006 11:00
Bydliště: Já jsem doma tam, kde mám svůj hrnek... Tak a tohle není pravda hrnek jsem si rozbil...

Příspěvek od KEBULE »

Zakat:
Já Johna Wayna taky zrovna nemusím, ale pár pěknejch kousků s nim jsem už viděl.

--------------------------------------------------------------------------------------
A vůbec kdo z vás viděl některý z těch westernů co jsem nadnesl výš?

Velká země
Mackenovo zlato (oba dva fílmy - Gregory Peck)
Souboj u El Diablo (Sydney Poitier)
Ovčák
Poslední vlak z Gunhillu (Kirk Douglas)
Psanec Josey W(V)ales (Clint Eastwood)

Osobně si myslím, že jsou to všechno dost známá jména aby stálo za to je zmínit...

Pokud jsem něčí jméno nenapsal správně, doufám, že se zmiňovaní pánové nebudou zlobit. S pozdravem a ...
...vždyť zaznívá,
zrána i k večeru.
Ten do srdce nůž zarývá,
do hrudi sekeru...
Uživatelský avatar
Vanda
Sigilan
Příspěvky: 845
Registrován: 30.7.2006 22:59

Příspěvek od Vanda »

Já viděla určitě Mackanovo zlato a možná i souboj u El Diabla, ale u toho si moc nepamatuji děj. Mackanovo zlato se mi líbilo.
My ochotní, vedeni nevědomými, děláme nemožné pro nevděčné.
(anonym?)
Uživatelský avatar
KEBULE
Sigilan
Příspěvky: 919
Registrován: 20.10.2006 11:00
Bydliště: Já jsem doma tam, kde mám svůj hrnek... Tak a tohle není pravda hrnek jsem si rozbil...

Příspěvek od KEBULE »

Já věděl, že se někdo najde :-)

Souboj u El Diablo má defacto dvě linie.
Maník hledá vraha své indiánské ženy a u toho pomáhá kavaléristům proti indiánům co se vzbouřily utekli z rezervace a teď táhnou krajem...

I když to je jen velice zběžný nástin děje...
...vždyť zaznívá,
zrána i k večeru.
Ten do srdce nůž zarývá,
do hrudi sekeru...
Uživatelský avatar
Adieu
Sigilan
Příspěvky: 1409
Registrován: 30.1.2006 11:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Adieu »

Imho je jednoznačně nejlepší western všech dob Maverick :lol: a následuje seriál Deadwood.
To ale kácím modly, že?
"Za život si nic nekoupíš, ty čůzo! Haahahahahahahaahahaa…"
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Příspěvek od Hamster »

Adieu píše:Imho je jednoznačně nejlepší western všech dob Maverick
Nepochybně! :-D Drsní pistolníci mají něco do sebe, ale u tohodle jsem se řezal jak laťka.
Odpovědět

Zpět na „Scéna mořského vánku“