Tvorba Cammarisova

Zde se soustřeďují různí pouliční umělci města Sigilu a prezentují tu svá expresionistická, dekadentní a avantgardní veledílka.

Moderátor: Sadako

Odpovědět

Jaké to je?

Anketa končí za 22.5.2006 12:44

Občas jsem se pousmál/a.
1
20%
Dobrý. Ale nezveřejňovat.
0
Žádná hlasování
Slátanina.
2
40%
Všechny možnosti nad.
0
Žádná hlasování
No comment... :shock:
2
40%
 
Celkem hlasů: 5

Uživatelský avatar
Cammaris
Sigilan
Příspěvky: 433
Registrován: 30.9.2005 12:57
Bydliště: Brdská vrchovina
Kontaktovat uživatele:

Tvorba Cammarisova

Příspěvek od Cammaris »

Poněvadž jsem viděl jak se to rozmáhá vlastní tvorba, nedalo mi to, a kdesi jsem vyhrabal krátké slohové cvičení, které jsem napsal asi před čtyřmi roky.
Rozhodl jsem se, že to sem poskytnu a ponesu následky se vztyčenou hlavou. Prosím buďte upřímní a schovívaví.(Hlavně kvůli gram. chybám) :oops:


POČASÍ

Když jsem si naposled zapnul televizi (bylo to kvůli tomu, že venku pršelo), byl právě vysílán do éteru* nějaký film o přírodní katastrofě. Přepnul jsem tedy na jiný program, jelikož nejsem příznivcem divení - se cizímu neštěstí. A ejhle, zde stojí před chalupou děda Komárek s malým Pražákem a pronáší svá věčná slova... Totéž se opakovalo i na ostatních kanálech ( televizních ).

Někde lidé počasí vychvalují (skládají básně), jinde na něj lají (skládají básně), a onehde dávají okázale najevo, že je jim jedno jak to „venku“ vypadá (skládají básně). Počasí je vděčný námět pro díla umělecká i jiná. Je tu důležité to slovo či spíše stav venku, poněvadž to vzniklo již v dobách, kdy se lidé začali schovávat do doupat a jeskyní. ( Ať je léto nebo zima v jeskyni je vždycky prima! – Bohužel na to samé přišel třeba medvěd a bylo zle) Venku znamená něco, kde není střecha nad hlavou a vše je zde ponecháno napospas všemocnému počasí.

Počasí je závislé na zeměpisných šířkách, délkách, vzdálenostech od moře, a vůbec. ( Člověk by řekl, že s takovou závislostí by se měl někdo jít léčit.) Lidé jsou závislí na počasí - rolníci, řidiči i další profese, například meteorologové. V poslední době ,ale začíná být počasí závislé na lidech. To je věc, které je třeba se bát. Protože lidé se bojí lidí. A lidé ovlivňují počasí. A jiní lidé se proto bojí počasí.

Ožehavé téma dnešní i budoucí doby je globální oteplování. Zaplaví vody Nizozemí? Roztají v Alpách ledovce? Kam pojedeme lyžovat? To jsou otázky o kterých se lidé baví. Ne všichni, ne všude. Přesto je to pro někoho extrémně důležité (viz. Nizozemí), ale i životně důležité (viz. Alpy) Já nazírám na tento problém z mého hlediska**. Z hlediska vnitrozemského, nevědeckého, nelyžujícího a neplovoucího. Je to mé hledisko a jsem za něj rád. Nečekám, že mi přinese nějaké převratné názory, ale to nepředpokládá nikdo. Stačí mi, že občas pohlédnu z okna abych se příhodně oblékl k aktuálnímu meteorologickému stavu věcí. (Důležité jsou suché ponožky, vždy :o)

Moderní lidé se podívají na počasí v televizi a jdou ven, bývá jim jedno co se říkalo v té bedně a tak si na sebe vezmou co je napadne ....i já to tak často dělám. Proto prší – li, je jasné, že spousta lidí bude mít nepěknou náladu. Pálí - li slunce, pravděpodobně bude některé spoluobčany bolet hlava. Když fouká vítr, většinou nastydnou. Mrzne - li až praští, … znamená to, že pnutím ledu vydává tento praskavé zvuky.
Inu doba ledová je doba ledová.









Pozn. aut.:
* Atmosféra, vzduch, prostor, či něco v čem se šíří vysílané elektromagnetické vlnění.
** Berte prosím s rezervou, toto hledisko je velmi obsáhlé a nepřeje si být zveřejňováno.
Uživatelský avatar
Tokkar
Dabus
Příspěvky: 1737
Registrován: 26.9.2005 11:28
Bydliště: cerna O.....a cerna

Příspěvek od Tokkar »

Co mne docela vytáčí je nemožnost počasí zavděčit se lidem. Nemá to s námi ani trochu lehké. Aspoň že o něm lidé píšou básně. Za každého počasí. :-) Jen ovlivňovat by ho neměli. Lidé obvyle zkazí na co v přírodě šáhnou. Ale dělají to. Kdyby radši o něm psali jen ty básně. A krátká slohová cvičení.... ;-)
The Oldest King's Knight At Realm is like a shadow on Sigil's street at moonless night.
Odpovědět

Zpět na „Lazzova akademie bujné rozladěnosti“