Novinky na fóru

Oznámení, návrhy a vychytávání "brouků" na fóru.
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Novinky na fóru

Příspěvek od drake127 »

Aktualizace PHP 8. 10. 2005
Fórum se přesunulo na PHP 5, což může mít za následek znefunkčnění některých částí fóra. Pokud na něco narazíte, budu na ICQ, takže neváhejte mě kontaktovat.

d127Edit: Některé chyby jsem opravil, jestli najdete nějaké další, neváhejte se ozvat.
Naposledy upravil(a) drake127 dne 7.2.2006 10:10, celkem upraveno 2 x.
Žralok, který štěká, nekouše.
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

Nové hodnocení

Jak jste si asi všiml, měřítkem vaší ukecanosti je nyní Morte. Zkuste si schválně nové ranky prohlédnou v různých skinech. Pochvaly směřujte na MCZ, kritiku na mne. ;-)
petruschka píše:jab: pěkné, jenom zas budu muset měnit šířku avatara, aby to nad něj pasovalo : :lol: asi potřetí
Maximum těch lebek (plných) je pět. Rozlišení 100x25. Čili portrét budeš dost možná měnit s každým novým Mortem. ;-)
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drake127 »

Zobrazení e-mailové adresy
Jak někteří z vás vědí, odkaz pro zaslání e-mailu uživateli neobsahuje jeho skutečnou e-mailovou adresu, ale pouze formulář, který tento e-mail pošle. Toto bylo myšleno jako ochrana proti robotům, které prohledávají WWW stránky a hledají e-mailové adresy, na které následně zasílají SPAM. Jelikož se toto řešení nezalíbilo všem - např. nemožnost zasílat přílohy, rozhodl jsem se toto změnit a povolit zobrazování e-mailových adres.

Na druhou stranu všichni jste při registraci museli vyplnit platný kontaktní e-mail a některým paranoikům včetně mě by se toto zveřejnění nemuselo líbit, tak spolu s tímto jsem zakázal zobrazení vaší e-mailové adresy. Nyní, pokud chcete mít váš e-mail veřejný, je nutné si toto nastavit ve vašem profilu.

Zvýšená velikost vaší soukromé schránky
Na nátlak některých osůbek jsem zvýšil kapacitu složek s PM. Nyní jsou složky rozděleny takto:
  • Doručené: 40 zpráv
  • Odeslané: 20 zpráv
  • Uložené: 40 zpráv
Nicméně apeluji na vás, mějte ve svých schránkách pořádek, protože sebevětší velikost jde zaplnit.
Žralok, který štěká, nekouše.
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drake127 »

Aktualizace fóra 23. 11. 2005
Proběhla aktualizace fóra na novou verzi (opravy různých, převážně bezpečnostních, chyb). Neměli byste poznat mnoho rozdílů, ale zcela jistě jsem někde udělal chyby, proto je prosím neváhejte zmínit v příslušném vlákně.
Žralok, který štěká, nekouše.
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Moderátorství NWN sekce

Příspěvek od Jab »

Nový moderátor

Koveras se neprozřetelně prořekl, že by moderoval sekci NWN a nějak se pokusil ji oživit. Od této chvíle mu tedy posílejte veškeré návrhy, stížnosti i pochvaly na toto téma. ;-)

P.S. Nebojte se do budoucna přípomínat s nějakými vlastními příspěvky (články, návrhy atd.). S některými z vás máme do budoucna své zlovolné plány, ale nebude špatné, když se sami přihlásíte a necháte dobrovolně zneužít.
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drake127 »

Nové sekce

Vznikla nová sekce Scéna mořského vánku, která bude sloužit pro kulturu (film, divadlo, literatura, ...)
Povídky převlékly kabát a stala se z nich Lazzova akademie bujné rozladěnosti.
Žralok, který štěká, nekouše.
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drake127 »

Aktualizace 7. 2. 2006

Provedl jsem aktualizaci na phpBB 2.0.19. Opraveny především problémy týkající se bezpečnosti. Pokud narazíte na nějaký problém, neváhejte se ozvat.

Do galerie avatarů jsem přidal dalších zhruba 150 obrázků. Skrývají se v sekci NWN. Ale musel jsem odstranit duplicity, takže je možné, že některým avatar zmizel. Těmto lidem se omlouvám, ale jejich vyhledání se ve srovnání s lehkostí případné nápravy nevyplatilo.

Dále bych chtěl oznámit vytvoření nové sekce Sigilské projekty. Důvod vzniku a její účel je vysvětlen v příslušném tématu.

A nakonec bych chtěl podat nějaké to vysvětlení k situaci sekce Baldur's Gate, abych předešel případným dalším diskuzím a dohadům (nebo je alespoň usměrnil tam, kam patří - tzn. sem). Pravda je, že obsah této sekce byl do značné míry zaspamovan příspěvky s BG vůbec nesouvisejícími nebo se ve několika tématech řešila stejná věc (nejoblíbenější žena, muž, dítě, člověk). Opačným extrémem byla situace, kdy se kvalitní příspěvky ztráceli v bezejmenných tématech otázky a odpovědi nebo volná diskuze, kde šance na reakci byly omezené. Také orientace v této nudli je velice obtížná. Zamčení těchto témat vyvolalo docela rozporuplné reakce. Chápu to, protože někteří z nás jsou na tento způsob diskuze zvyklí již více než rok. Nicméně si nemyslím, že šlo o způsob příliš šťastný, takže v rámci reformy (spíše revoluce) bych chtěl přistoupit k poněkud jinému stylu.
Pokud vás něco napadne, tak se neostýchejte a po zběžné kontrole, jestli podobné téma již neexistuje, založte nové. Toto řešení má myslím mnoho výhod. Uživatel, který si chce přečíst jen to, co ho zajímá, ihned zjistí, o čempak toto téma je a ani ho nemusí otvírat. Nováček, který přijde třeba za měsíc toto téma najde a také hned si může přečíst, co ho zajímá (a myslíte, že by ho napadlo otevřít si stranu 24 v otázkách a odpovědích?) a pokud ho něco napadne, může hned snadno reagovat. Ale reagovat určitě nebude, pokud téma nenajde nebo nebude existovat. Proto nemyslím, že nějaká likvidace rádoby neaktivních témat má nějaký smysl. Představte si, že si dáte tu práci a srovnáte si všechny tužky na stole podle velikosti. A když budete hotovi, tak je nahážete zase do hrníčku na jednu hromadu. Má to nějaký smysl, když vám nepřekážejí?
Další věc, se kterou jsem se setkal, když jsem BG sekci procházel je to, že v případě "žebříčkových" témat mnoho lidí pošle příspěvek typu ano/ne/Flail of Ages bez jakéhokoliv vysvětlení. Bez nějakého vysvětlení má příspěvek stejnou hodnotu jako "Byl jsem tu, Pepa" a pak se nedivte, že nikoho nebaví číst dvaceti stránkové téma z 60 % zaplněné vašimi podpisy.
Mohl bych v tomto stylu ještě pokračovat, ale myslím, že už jste mě pochopili. Abych tedy shrnul obsah tohoto sdělení. Před odesláním příspěvku se zamyslete, jestli má příspěvek smysl a přidává do diskuze něco nového. Pokud ano, nebojte se ho poslat.
Žralok, který štěká, nekouše.
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drake127 »

Slovenský jazyk

Takže pro naše slovenské osazenstvo jsem konečně sehnal slovenský překlad pro phpBB, který by měl být alespon trochu kvalitní. Ovšem jedná se o novou verzi, takže zcela jistě bude obsahovat ještě nějaké chyby. Pokud na nějaké přijdete, dejte mi (nějak) vědět nebo se ozvěte přímo autorovi na http://www.phpbb.sk/.
Naposledy upravil(a) drake127 dne 13.4.2006 12:39, celkem upraveno 1 x.
Žralok, který štěká, nekouše.
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drake127 »

Dva příspěvky

Přidán mod, který znemožňuje zaslat dva příspěvky v jednom tématu přímo za sebou v intervalu menším než je 60 minut.
Žralok, který štěká, nekouše.
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drake127 »

Všechny příspěvky na jedné stránce

Od dneška máte možnost si vypsat všechny příspěvky na jedné dlouhé stránce pomocí odkazu # ve vyhledávání a prohlížení témat, popř. [vše] na stránce tématu.
Žralok, který štěká, nekouše.
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drake127 »

Obnovení fóra ze zálohy

Takže kvůli své hlouposti při hrátkách s fórem se mi podařilo uvést do nebytí asi 50 uživatelů. Proto jsem neměl jinou možnost než použít zálohu pořízenou dnes ráno. Všem dnešním přispěvatelům se moc omlouvám a slibuji, že podobnou chybu udělám zase až za rok.
Žralok, který štěká, nekouše.
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

Opatření proti spammerům
drake127 zavedl řadu opatření, které by měly omezit registraci a přispívání spammerů na fórum. Většiny si asi nevšimnete, snad kromě nutnosti opsat text z obrázku při posílání příspěvků jako anonymní uživatel.

d127Edit: Dovolil jsem si upřesnit Jabovu zprávu.
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drake127 »

Aktualizace fóra
Engine fóra byl aktualizován na poslední verzi 2.0.22. Obsahuje ale pouze jen bezpečností záplaty, takže pokud jste si ničeho nevšimli, je to dobře.
Další změna je mnohem viditelnější - příspěvky, které nepřečtete zůstanou nepřečtené i po odhlášení a při vaší další návštěvě na vás budou zaes svítit. Musíte je tedy přečíst, nebo najít tlačítko "označit příspěvky jako přečtené". Nechám to na vás. ;-)
Žralok, který štěká, nekouše.
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Nová generace Sigilského fóra

Příspěvek od drake127 »

Úvod
Některé z vás asi napadlo, že včerejší odstávka fóra neměla za úkol pouze nudnou optimalizaci databáze, zvláště když před několika dny byla s velkými oslavami zveřejněna stabilní verze phpBB 3.0. Jiné zase při prvním pohledu na fórum napadlo, že je to včera vlastně také napadlo. Ale myslím, že i ti z vás, kteří nás prokoukli, teď nepochybně zírají s otevřenými ústy na jedinečný vzhled SigilTheme3, o kterém si jeho autor MCZ zajisté rád popovídá v příslušném tématu.


Vývoj
Jsem si samozřejmě vědom toho, že třetí verze phpBB není věc nikterak nová (první beta verze je stará bez jednoho dne celý rok a půl), nicméně rozhodl jsem se vyhnout možným problémům s bezpečností, stabilitou a funkčními chybami, které by mohli celé fórum poškodit a náprava by mohla být velmi náročná až nemožná. Ze stejného důvodu jsme na novou verzi nepřešli ani po vydání prvního Release Candidate, ale začali jsme již brát phpBB 3.0 vážně - vzhledem k četným (a docela závažným) chybám jsme jej používali pouze pro testovací účely. Avšak rok se sešel s rokem a vy se díváte na finální verzi phpBB 3.0.0. Nedělám si iluze, že je dokonalá nebo bezchybná, ale věřím, že se jedná o velký krok kupředu ve vývoji phpBB a že narazíme na co nejméně problémů (ať už budou pocházet přímo od phpBB Group anebo vzniknou mojí zásluhou).

Samotnou aktualizaci jsme spolu s MCZ začali včera kolem 23.00 a až v těchto hodinách (8.00) se nám podařilo dotlačit tu káru až na vrchol kopce. Cesta však není u konce, neboť vytoužený domov a žena nás čeká ještě pár hodin cesty odsud. Naštěstí je to již po rovině a můžeme ji jít spolu s vámi, našimi uživateli.


Novinky
Toto asi bude překvapivě krátké téma, protože nemám síly všechny novinky rozepisovat. Za mě to naštěstí udělali už jiní, takže pokud máte zájem o podrobné srovnání, následujte tento odkaz na stránky phpBB Group. Já se pokusím vypíchnout to, co považuji (možná ze svého trochu pokřiveného pohledu administrátora) za to nejdůležitější:
  • SigilTheme3 nemá smysl zde komentovat, odtrhněte oči od textu a podívejte se sami,
  • Doufáme, že zavedení subfór způsobí zpřehlednění některých sekcí, i když o konkrétním způsobu využití bude ještě rozhodnuto (přecijen snažit se škatulkovat příliš může přinést více problémů než vyřešit),
  • Uživatelský panel může zprvu působit trochu zmatečně, ale brzy zjistíte, že je to váš dobrý přítel. Rozhodně věnujte pár minut jeho prozkoumání. Najdete tam mnoho nových a užitečných funkcí a můžete si také doplnit svoje údaje v profilu.,
  • Ukládání rozepsaných příspěvků ocení především uživatelé mající ve zvyku se více rozepsat a kteří nechtějí přijít o napůl napsaný příspěvek. Nebojte se tuto novou vlastnost využívat.
Mnoho dalších novinek a vylepšení ani nezmiňuji, ať už proto, že jsem na ně zapomněl nebo proto, že o nich ještě ani nevím. Teď už na ně ale můžeme přijít společně a pokud si myslíte, že jste objevili něco, co stojí za zmínku, neváhejte a napište.


Na co dát pozor
Ač jsme udělali vše, co bylo v našich silách, s některými věcmi jsme si nedokázali poradit automaticky:
  1. Zasláním nového hesla si zajisté už mnozí z vás prošli. Vzhledem k bezpečnějšímu uložení hesel, které nová verze phpBB přináší, musíte svá hesla zadat znovu. Tento krok je nezbytný a nemohli jsme jej nijak ovlivnit, protože v naší databázi byly uloženy pouze otisky vašich hesel, která se nedají převést. Pokud snad někteří z vás mají v profilu uvedenou nesprávnou e-mailovou adresu (což by se vzhledem k jejímu ověřování při registraci stávat nemělo), kontaktujte mě a pokusíme se něco vymyslet.
  2. Nezdařilo se mi zcela spolehlivě převést všechny avatary. Následně jsem chybu odhalil a opravil, ale přesto si raději zkontrolujte, jestli se vám avatar zobrazuje správně. To samé ovšem ostatně platí i pro ostatní položky vašho profilu.
  3. Následující se týká pouze mě, Dalcora a Vlasáka. Složka files nadále nelze použít pro soubory linkované z fóra, protože se tam ukládají přílohy příspěvků. Toto vyřeším později.
  4. Pokud se nepletu, tak v phpBB 2 nešly psát příspěvky delší 65 536 znaků. Zde import proběhl s nastavením maximální délky 60 000 znaků. Mohlo se proto stát, že pokud některý z reportů měl tu smůlu a byl v tomto rozsahu, tak se mohl zkrátit. Zálohy samozřejmě mám, takže pokud narazíte na nějaký problém, nahlaste mi ho a já se postarám o nápravu.
  5. A nakonec, pokud naleznete jakýkoliv problém, chybu, přebytečné nebo naopak chybějící pravomoci, neváhejte se ozvat. Jsem jenom člověk a administrační rozhraní, kde se nastavují práva není psané pro obyčejné lidi.
Závěr
Byla to dlouhá noc, ale doufám, že výsledek stojí za to. O zbylé nedodělky se postarám, jakmile si trochu odpočinu a naberu síly. Nyní však není důvod držet fórum uzavřené a doufám, že vám těch několik chybějících drobností nepokazí dojem z nového Sigilského fóra.

Tímto děkuji všem, kteří se dočetli až sem a těším se na vaše reakce.


Komentáře k aktualizaci
Vzhled fóra
SigilTheme3
Váš internetový prohlížeč
Ranky fóra sigilského
Žralok, který štěká, nekouše.
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Re: Novinky na fóru

Příspěvek od drake127 »

Aktualizace fóra
Fórum bylo aktualizováno na verzi 3.0.1. Jedná se víceméně jen o bezpečnostní záplaty a lepení bugů, takže opět můžeme diskutovat s pocitem většího sucha a bezpečí. Kdyby byly nějaké problémy, neváhejte se ozvat.
Žralok, který štěká, nekouše.
Zamčeno

Zpět na „Fórum“