Smajlíci (emotikony) a komunikace po internetu obecně

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Smajlíci (emotikony) a komunikace po internetu obecně

Příspěvek od sevencreature »

Narazil jsem na některé články zabývající se (ne)dorozuměním lidí při komunikaci přes internet (e-maily, diskusní fóra a podobně).

Následující pokus dospěl k závěrům, že lidé ve skutečnosti měli šanci asi 50 na 50 odhadnout emotivní obsah e-mailu, ale měli pocit, že ho pochopili na 90 procent. Při odesílání si byli na 80 procent jistí, že druhá strana jejich e-mail pochopí.

http://www.wired.com/news/technology/0, ... =rss.index

http://en.wikinews.org/wiki/Study_says_ ... nk_they_do
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

To mají z toho, že napoužívají smajlíky :-D Jediný člověk, jemuž je do sms/mailu nepíšu, protože mám "jistotu", že vtip pochopí i bez nich, je ségra. U ostatních je preventivně používám.
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Jj, taky myslím - u smajlíků se řídím heslem čím víc tím líp (no někdy to stejně nevyjde - ale v sms se mi to smajly taky jen hemží :think: - možná až moc...).

Největší deformace je dle mě ale to, když vkládám smajlíky už i do textů psaných rukou (nedávno jsem odevzdával nějaký polo-oficiální text a zjistil jsem, že i tam se nějaké vloudily :-? 8-) ) Třeba do školních písemek a tak...
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
durana
Sigilan
Příspěvky: 281
Registrován: 28.4.2006 20:08
Bydliště: Earth:/Europe/ Slovakia/Martin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od durana »

Ja mame do SMS smajlíkov zásadne nepíšem po tom ako som to urobil a jej neskoršia reakcia bola: "To čo si mi tam poslal za divnú interpunkciu" ale inak sa mi vlúdia asi všade. Raz mi učiteľka na základke znížila známku zo slohu lebo som tam omylom použil 3 smajlíkov a to bol sloh asi len na 3/4 strany a kvoli tomu išla o stupeň dole aj známka na vysvečku :cry:
And if that Mocking Bird don’t sing and that ring don’t shine
I’ma break that birdie’s neck, I’ll go back to the Jeweler
Who sold it to ya
And make him eat every carat
Don’t fuck with dad.
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“