[Sigil] Recenze: Baldur's Gate: Tales of the Sword Coast

Zde můžete diskutovat o článcích uveřejněných na Sigilu a na příbuzných stránkách.
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

[Sigil] Recenze: Baldur's Gate: Tales of the Sword Coast

Příspěvek od Sadako »

Baldur's Gate: Tales of the Sword Coast
autor: Ajantis
Daleko na severu, v moři plném ledových ker, na ostrově vyděděnců, není místo pro žádnou naději. Místo, ve kterém i ty nejdůležitější věci naprosto pozbývají smyslu. Zdá se, že přímo přitahuje magickou energii. A mezi ledovými stěnami je nejtěžší zkoušce vystaveno mnoho mocných mágů. V osamění, tmě, chladu. Nebo to není zkouška? Společnost jim tu kromě vlastního svědomí a vzpomínek dělají jen zimní vlci. A ozvěna. Ozvěna připomínající vše, co se stalo, stát mohlo a také nemuselo. Když budete procházet studenými chodbami labyrintu, nevěda, co číhá za dalším rohem, budete přímo cítit tu obrovskou bezmoc kouzelníků, jejichž nesmírná síla jim zde slouží pouze k tomu, aby se jí ještě více užírali. Je možná jen jedna cesta ke svobodě. Zřeknout se toho, co je sem přivedlo. Toho, na čem jim záleží nejvíce a pro co doteď žili. Ať už to vědí či nevědí, jen málokdo se opravdu osvobodí...
celý článek
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Předně děkuji, že je tu i pro tuhle recenzi pouhého datadisku k BG1 zvláštní thread. Mám totiž pocit, že přibytí nového článku na Sigilu zjišťují občané hlavně díky této sekci fóra a tomu, že tu přibude nový post. Což se při pouhé editaci starého nestane.

No a speciální poděkování patří (kromě tradičního korektora Tokkara) Frostymu, který mi při tvorbě této recenze velmi pomohl - ať už upozorněním na některé nesrovnalosti v ní, tak poskytnutím mnoha faktických údajů, které mi pomohly připomenout si ty zážitky strávené s TotSc a potažmo jejich reprodukci vám.
Uživatelský avatar
CeBrk
Lim-Lim
Příspěvky: 136
Registrován: 29.9.2005 15:39

Příspěvek od CeBrk »

Hned první poznámka v recenzi (nebo spíš před recenzí) je výstižná. Opravdu nejde ani tak o recenzi, jako o velice umě napsaný útvar, jenž každého jen trochu RPGčky načichlého hráče musí upoutat a navnadit. Sám jsem tento datadisk nikdy nehrál, ale fakt, že se o sáze Baldur's Gate mluví jako o trilogii, ve mě vždy vzbuzoval pocit, že je Tales of the Sword Coast nějaké šmé. Nicméně Ajantis mi dokázal, že sem se nejspíš mýlil.
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

CeBrk: Ano, o BG se mluví jako o trilogii, ale TotSC je z toho vynechán nikoliv kvůli nízké kvalitě, ale kvůli tomu, že nijak nesouvisí s hlavním dějovým příběhem. Jeho kvalita je dle mého z celé BG série nejvyšší.
Uživatelský avatar
Adieu
Sigilan
Příspěvky: 1409
Registrován: 30.1.2006 11:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Adieu »

Ajantis: Vzhledem k tomu, že jsem ho kvůli bugům nemohl dohrát, tak ho nějak zvlášť v oblibě nemám. :evil:
"Za život si nic nekoupíš, ty čůzo! Haahahahahahahaahahaa…"
Uživatelský avatar
Cammaris
Sigilan
Příspěvky: 433
Registrován: 30.9.2005 12:57
Bydliště: Brdská vrchovina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cammaris »

Recenze za jedna ...jdu to znova zahrát...(asi se tu nějakou dobu neukážu).
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drake127 »

Adieu píše:Ajantis: Vzhledem k tomu, že jsem ho kvůli bugům nemohl dohrát, tak ho nějak zvlášť v oblibě nemám. :evil:
Měl jsi patch? Protože já o žádných buzích nevím, při nejhorším sis měl stáhonut DudleyFix.
Žralok, který štěká, nekouše.
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Nejnovější patch (ten končíčí na "5512") už téměř (možná úplně) všechny bugy opravuje. Ale je pravda, že některé verze předtím byly dost šílené... Já TotSc poprvé dohrál asi až po 2 letech, když vyšel právě tenhle patch.
Uživatelský avatar
Adieu
Sigilan
Příspěvky: 1409
Registrován: 30.1.2006 11:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Adieu »

drake127 píše:Měl jsi patch? Protože já o žádných buzích nevím, při nejhorším sis měl stáhonut DudleyFix.
Zkoušel jsem nejnovější patch, ale nepomohl. V Durlagově věži jsem se nemohl dostat z toho patra s trpaslíky, co vám dávali hádanky.
"Za život si nic nekoupíš, ty čůzo! Haahahahahahahaahahaa…"
Uživatelský avatar
Tokkar
Dabus
Příspěvky: 1737
Registrován: 26.9.2005 11:28
Bydliště: cerna O.....a cerna

Příspěvek od Tokkar »

Recenze je to atmosferická a proto je asi povedená. ;-)

2 Adieu:
S opatchovaným BG1 a TotSC jsem také neměl nejmenší problém.

Zkus se obrátit přímo na Razfallowa, ten by s tím mohl pomoct.
(pokud už má v richtiku comp)
The Oldest King's Knight At Realm is like a shadow on Sigil's street at moonless night.
Uživatelský avatar
Adieu
Sigilan
Příspěvky: 1409
Registrován: 30.1.2006 11:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Adieu »

Tokkar: To už je jedno, ty sejvy mám stejně po reinstalaci windows pryč. Asi to byla nějaká zatracená výjimka. :-?
"Za život si nic nekoupíš, ty čůzo! Haahahahahahahaahahaa…"
Valgard
Sigilan
Příspěvky: 238
Registrován: 14.10.2005 14:58
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Valgard »

Ja som tiež ešte TotSC nedohral. Trikrát som bol v Durlagovej veži. Dvakrát som skončil kvoli bugu a raz mi odišiel disk. Ale musím povedať, že datadisk je to veľmi pekný. V tomto súhlasím s Ajantisom.
Uživatelský avatar
Siki
Sigilan
Příspěvky: 97
Registrován: 5.1.2006 18:50
Bydliště: to neznate
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Siki »

Kvůly jakému bugu?mě tam šlo zatím vše v pohodě.možná patch pomůže
Uživatelský avatar
Adieu
Sigilan
Příspěvky: 1409
Registrován: 30.1.2006 11:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Adieu »

Siki: V patře s těma trpaslíkama a jejich hádankama v Durlagově věži máš spousty předmětů, který musíš adventurně posbírat a pomocí zařízení jako je lis na víno a snad nějaký gong řešít ty hádanky. Měl jsem úplně všechny předměty, ale nešel použít například ten lis. Zkoušel jsem si přes konzoli přihrát dotyčné předměty, ale trpaslíci mi to neuznali jako splněný úkol. To byl teda můj problém s ToTSC. A patch, jak jsem psal výš, nepomohl.
"Za život si nic nekoupíš, ty čůzo! Haahahahahahahaahahaa…"
Uživatelský avatar
Siki
Sigilan
Příspěvky: 97
Registrován: 5.1.2006 18:50
Bydliště: to neznate
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Siki »

Adieu:Tak to je škoda,mě se to naštěstí nestalo ale nezávidím :cry: další patra jsou taky dost zajímavá
Zamčeno

Zpět na „Diskuse ke článkům“