Umění

Centrum kultury města Sigilu, kulturní všehochuť ze všech sfér.

Moderátor: sevencreature

Uživatelský avatar
necrotising_
Sigilan
Příspěvky: 1648
Registrován: 3.10.2005 7:44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od necrotising_ »

Ok, uz mlcim :lol: ;-) .
Uživatelský avatar
Arthalion
Sigilan
Příspěvky: 981
Registrován: 29.9.2005 14:49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arthalion »

necrotising_ píše:Ok, uz mlcim :lol: ;-) .
Dobre. :twisted:
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Arthalion: Takže Tvé dotazy:

1) Prvotním zájmem na koncertě je pochopitelně hudba (jestli sis nevšiml, tak zpěvák zpívá a muzikanti hrají), nicméně k němu patří i určitá show - a ano, může se skládat i z toho, že se tam sjetá kapela pohybuje stylem tučnák po mrtvici. Osobně mi to ve spojení s hudbou, kterou Ministry produkují, přijde jako docela veselá podívaná.

2) Ano, to co hrají, je opravdu hudba, říká se tomu Industrial . Mám tento styl docela ráda.

3) Proč se mi to líbí - bez komentáře. Na takto hloupé dotazy neodpovídám.

Btw. na otázky, které pokládáš, chceš opravdu odpověď, nebo si zde pouze snažíš dokazovat svoji pseudointelektuální převahu nad lidmi, kteří holdují jinému umění nežli Ty? Zatím to vypadá na spíše onen druhý případ a jako jediný pozér se zatím jevíš Ty, jež tu většinou vystupuješ v posici Jediného a Pravého Arbitra všeho umění.
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
Adieu
Sigilan
Příspěvky: 1409
Registrován: 30.1.2006 11:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Adieu »

Arthalion píše:Mne to pripada tak, ze sa hraju. Jednoducho sa hraju ako male deti s prostriedkami dospelych ludi. Ak by som niecomu mal venovat zaujem, tak toto by to nebolo. Ani na komediu to nestaci.
A mně připadá, že ta hudba o tomhle je, a až si přestanou muzikanti hrát, tak zanikne. ;-)
Pokud tomu neholduješ, tak jdi poslouchat něco bez show a "na úrovni" a ne prudit do lidí, kteří mají jiný hudební vkus (a to říkám i pŕesto, že tuhle muziku také nemám rád). ;-)
"Za život si nic nekoupíš, ty čůzo! Haahahahahahahaahahaa…"
Uživatelský avatar
Arthalion
Sigilan
Příspěvky: 981
Registrován: 29.9.2005 14:49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arthalion »

:mrgreen: Vampiria, ano opat som cakal s otvorenou narucou ostrejsi post. :-D Obdivujem Tvoje odhodlanie "odseknut" ma, aj ked mozno beries moje "udivenia" az prilis vazne. ;-)
A skutocne, pokladam otazky len preto, lebo chcem poznat odpoved. Chcem poznat odpoved toho, koho sa pytam (znamena to, ze chcem poznat jedinecny nazor), ale podany co najracionalnejsia a na dobrej urovni, vies, ked pokladam taketo otazky, tak ma nezaujima ta kapela alebo nieco ine, zaujima ma interpretacia nazoru. ;-)
Dufam, ze si ma pochopila. ;-) Ide mi o diskusiu a obcas ju umelo vyprovokujem.
Tvoje recnicke vypady typu "pseudointelektualna prevaha" ma velmi tesia, z hladiska diskusie a vzhladom na moje ciele, ktore som vypisal vyssie mi pripadaju velmi mile. :-) ;-) Ale rozhodne nechcem, aby si s nimi prestala, nechaj si ich kludne aj na dalsie diskusie a mozno aj proti mne, napokon, ked sa mi tak pacia. :mrgreen:
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Arthalion: Hmm, jedná-li se Ti v tomto případě jen o "diskusi kvůli diskusi" (nebo ne?), tak je velmi těžké se s Tebou bavit - debata vedená jen pro její samotnou existenci nemá dle mého názoru žádné užitečné opodstatnění a nevidím důvodu, proč s ní ztrácet čas.

Ad hudba, názory, jedinečný pohled: Presentuješ se zde jako umělec. Mohlo by Ti tedy dojít, že nejen např. sochy i u obrazy, ale i hudba je věc, která se vnímá také emocemi - a u těch se ony "racionální" důvody, po kterých bažíš, napsat někdy nedají a někdy by se daly, ale by to příliš osobní a já tedy opravdu netuším, proč bych se tu měla nějak odhalovat.

Sám jsi tu často psal, že umění je věc emocionální a nyní chceš, aby jej někdo racionálně popisoval? Neprotiřečíš si takto tak nějak náhodou? Nebo nebereš hudbu jako umění? Či bereš jako umění jen NĚKTEROU hudbu? Mohl by ses tu o tom trochu rozepsat...
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
Arthalion
Sigilan
Příspěvky: 981
Registrován: 29.9.2005 14:49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arthalion »

Vampiria: Ano, zvacsa provokujem v urcitej diskusii, kvoli dalsej diskusii, ktora moze byt rovnako zaujimava ako predchadzajuca. Moje dovody nie su celkom osobne, su to hlavne dovody v zmysle snahe o rozvijanie diskusie. Nevyberam klasicky sposob otazky, ale zaujimavejsi, aj ked tazsie predpokladanejsi sposob isteho "zarypnutia" alebo "rozhorcenia". Zcasti pritom vyjadrujem svoj nazor, ale takym sposobom aby som vyprovokoval isty typ reakcie, ktory to moze posunut dalej. A Ty Vampiria si v tom znamenita, preto ma ani tak nezaujimal nazor necrotisinga.
Je mi trochu divne, mozno trochu lahkovazne sposoby v diskusiach neodhalila a nazyvas ma tak pseudointelektualom, aj ked samozrejme nemas o mojom zmyslani potuchy (a ani ja napokon o Tvojom). Vobec ma to vsak neuraza a to prave pre dovody, pre ktore mojim sposobom rozvijam diskusia a nafukujem do inych moznosti, ktore mi ponuknu spoludiskutovatelia.
A debata je vedena kvoli tomu, co riesi a na co sa vztahuje, dobra debata ma vynikajuci obsah a moze sa pri trochu snahy vyvinut z nicoho. A to je dobry dovod preco stracat cas. 8-)

Nehovoril som len o racionalnych dovodoch, ale aj o dostatocnych dovodoch, co je pojem sice siroky, ale prave preto som ho vybral, mozno si z neho vybrat co potrebujem. :-)
Ano, umenie sa vnima emociami, to je pravda, ale ak ma byt umenie profesionalne (bohuzial zas ten vyraz, ale nie je cielom diskusie, kedze jedna taka uz bola), tak dany umelec, musi vediet preco robi to ci ono, vsetko musi mat racionalny dovod, lebo ak kona len na zaklade instinktov ci emocii je kreativne na nizkej urovni, nevie svoju pracu totiz zdovodnit, ale to je uz pohlad nie divacky, je z druhej strany.
U divaka staci, aby tu hudbu vnimal len emocionalne, pretoze je amater a nemusi v tom hladat racionalne "vzorce".
Takze si neprotirecim ako vidis.
Emocionalne som ten klip nevnimal nijak, bolo to impotentne a obycajne.
Ale to samozrejme len moj nazor a Tvoj nazor respektujem, aj ked mu celkom nerozumiem, preto som sa pytal a pytal som sa, lebo ma zaujima odpoved. A samozrejme preto, aby som dostal pripadnu diskusiu v inej rovine. Teraz sa mozno vyjadris k bodom mojho prispevku a mozno sa zas posunieme dalej a teoreticky nieco vyjasnime. Nie je to snad dovod pre diskusiu?
Naposledy upravil(a) Arthalion dne 4.8.2006 0:36, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yachiko »

Arthalion: Čo myslíš pod pojmom "racionálne" v umení? Myslíš tým snáď nejakú techniku alebo myšlienku, ktorú tam autor dáva? Lebo imho nie vždy umenie obsahuje nejakú racionálnu myšlienku alebo dôvod... a nemyslím tým len nejakých "amatérov" ako si ich ty nazval.. dajme tomu, že má umelec určitú tvorbu... a ak si to racionálno myslel ako nejakú myšlienku, alebo dôvod prečo to robí, tak do nejakého objaktu, ktorý vytvoril toto dá a druhý vytvorí len na základe nejakých inštinktov alebo emócií... myslíš, že je to potom len čistý amatérizmus?

Ja som ten klip vlastne nevidel, preto by som sa práve k nemu nemal vyjadrovať, ale nemyslím, že keď si ty ten klip nevnímal emocionálne, tak iný človek nemohol... toto je v umení imho 100% subjektívna vec...
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Arthalilon: Heh, a jsme zase u http://forum.sigil.cz/viewtopic.php?t=1688.

Problém je IMO :mrgreen: v tom, že je to poněkud problematické téma - asi jako rozdíly mezi jednotlivými rasami, inteligence a podobně. Tj. je tu jakýsi etický problém zachovávání určité "korektnosti". Zhruba řečeno jsou někteří lidé "lepší" a někteří "horší" (nebráno ve smyslu "dobří" a "zlí" - to je zase na úplně jinou diskusi :mrgreen:)? Jsou některé názory "lepší" a jiné "horší"? Musím přiznat, že já odpověď na tyhle otázky neznám (doufám, že časem je dokážu nějak víc pochopit :-? - momentálně jsem už pár let v menším myšlenkovém útlumu :lol:).
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Arthalion: Ad Tvé „provokace“: jistě, jedná se jen o jakési rýpání, ovšem většinou vyznívá tak, že z Tebe dělá hlupáka. Často píšeš jako někdo, kdo není schopen (či ochoten) pochopit význam psaného textu a souvislosti v něm uvedené. O Tvé neschopnosti (ať už hrané či ne) přijmout subjektivní pohled na umění, ani nemluvě.

Ad „debata jen pro debatu“: Jsem ochotna debatovat o nějaké zajímavé otázce, rozhovory „o ničem a z ničeho“ mi opravdu přijdou jako naprostá ztráta drahocenného času a mlácení prázdné slámy. Diskutuji ráda, leč ne o všem, ne všude a ne s každým.

Ad „dostatečné důvody“: A jsme opět u toho – kdo si může dovolit posuzovat, jak a pro koho jsou které důvody dostatečné? Ty jediný snad? Ne, toto opět naráží na individualitu – pro každého jsou jeho důvody zjevně dostačující k tomu, aby měl tu kterou věc v oblibě – Tvé důvody pro to, co máš rád, Ti zajisté k tomu přijdou sdostatek pádné a jinému se mohou jevit (a jistě jeví) jako největší hloupost na světě.

Ad „emocionalita versus racionalita v umění“: Tady vůbec nevím, jestli mám něco začínat, jelikož se opět zarazíme na tom, že každý umění bere jinak, což ovšem naprosto nebereš Ty – umění a umělci jednají správně jen dle názorů, které zde presentuje Tvoje maličkost. Ale něco málo alespoň – toto se (jako úplně všechno) liší případ od případu. Někdo tvoří více racionálně, někdo spíše emocinálně..

Ad „profesionál v umění“: Můžeš mi jej definovat? To je ten, který se tím uměním může živit? Nebo kdo to je – Tvoje vise profesionála (já vím, podle Tebe je zajisté opět ta jediná správná).

Ad klip: OK, Tobě nic neříká, tenhle úhel beru, tady se již není o čem bavit.

Ad mé názory: Něco z nich máš výše a odpověď na to, co se mi líbí na tom klipu i hudbě, jsi již dostal.
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
Arthalion
Sigilan
Příspěvky: 981
Registrován: 29.9.2005 14:49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arthalion »

Vampiria, neviem co stale s mojou malickostou mas. :-) A nikdy som netvrdil, ze moj nazor je jediny spravny, ako som uz povedal, moje otazky nie su postojom, su len otazkami. Zaoberat sa tymto je snad trochu pod uroven.
Ak ak nieco vyprovokujem, tak je to len v zaujme dalsej diskusie. A je mi teda srdecne jedno ci to zo mna robi hlupaka alebo nie.

Vytahujes veci zo stareho threadu, myslim ze to nie je celkom korektne voci novej diskusii, lebo takto jej velmi nepomozes.

Profesionalita je celkom jasne definovana tym, ze umelec musi vediet preco robi iste veci. Ale to uz som rozpisal v predchadzajucom poste.
Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yachiko »

Arthalion: Ale prečo si myslíš, že je tak profesionalita definovaná? Čo ´Ta k tomu vedie? Zaujímalo byma ešte toto... ;-)
Uživatelský avatar
Arthalion
Sigilan
Příspěvky: 981
Registrován: 29.9.2005 14:49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arthalion »

Yachiko píše:Arthalion: Ale prečo si myslíš, že je tak profesionalita definovaná? Čo ´Ta k tomu vedie? Zaujímalo byma ešte toto... ;-)
Ako som uz povedal, ked umelec kona len emotivne a instinktivne, nevie, preco to robi tak ci onak. Udam celkom zrozumitelny priklad. Mlady umelec spravi spontanne obraz. Obraz je celkom pekny a dava tusit talent, je relativne harmonicky a prijemny. Ale mlady umelec nevie preco to ci ono spravil tak ako spravil, nepozna dovod a preto s tym co spravil nevie narabat tak ako chce, nevie rozlozit prvky, pouzit ich znovu tak, aby to bolo este omnoho lepsie. Postupne sa nauci racionalne narabat aj so zivelnostou, so svojim talentom, znamena to, ze svoj talent a zivelnost, ktoru v sebe ma, dokaze umelecky prejavit, ale tentokrat uz ten talent vie uchopit a robi to, co potrebuje.
Naposledy upravil(a) Arthalion dne 4.8.2006 1:57, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yachiko »

Čiže je profesionál keď vie zdôvodniť čo spravil?
Uživatelský avatar
Arthalion
Sigilan
Příspěvky: 981
Registrován: 29.9.2005 14:49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arthalion »

Yachiko píše:Čiže je profesionál keď vie zdôvodniť čo spravil?
Ano.
Odpovědět

Zpět na „Scéna mořského vánku“