Umění

Centrum kultury města Sigilu, kulturní všehochuť ze všech sfér.

Moderátor: sevencreature

Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Adieu: Nechci Ti brát iluse, ale dobrý spisovatel je dost často scénárista na baterky - jedná se totiž o dost jiné věci (nemínil-li jsi literární scénář..ale to asi ne). Taktéž fotografování a malování se celkem liší.
Ovšem malířství a sochařství příbuzné je, pravda.
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Adieu: Tobě vážně přijde, že film a kniha používají úplně stejných principů a zákonitostí při navozování atmosféry, výpravě a působení na diváka/čtenáře? :shock:

Arthalion: Za to, že Frosty použil ostřejší slovo, si můžeš sám způsobem, jakým prezentuješ své názory. Každý by měl začít především u sebe. Takže mi místo relevantních odpovědí ty tvé "skryté" urážky přijdou neadekvátní.
Naposledy upravil(a) Ajantis dne 28.5.2006 9:43, celkem upraveno 3 x.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Adieu píše, že dobrý malíř ocení dobrou fotku (ne, že ji nafotí) ;-)
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Adieu
Sigilan
Příspěvky: 1409
Registrován: 30.1.2006 11:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Adieu »

Vampiria píše:Adieu: Nechci Ti brát iluse, ale dobrý spisovatel je dost často scénárista na baterky - jedná se totiž o dost jiné věci (nemínil-li jsi literární scénář..ale to asi ne). Taktéž fotografování a malování se celkem liší.
Ovšem malířství a sochařství příbuzné je, pravda.
Dobrá, tedy to trochu přeformuluju: šance, že kvalitní spisovatel dokáže poznat/napsat lepší scénář je rozhodně vyšší než u průměrného scénáristy, natož u "normálního", žádným druhem umění nezatíženého člověka. To samozřejmě není pravidlo. Jinak co se týče té fotografie, už mě správně pochopil 7c. Stejně jako u malířského plátna jde i na fotografii hlavně o atmosféru, a tu člověk, který ji dokáže navodit na malířském plátně, bezpečně pozná i na fotografii. To neznamená, že by ji dokázal i vyfotit, nýbrž šance na oprávněnou kritiku z úst takového jedince je opět vyšší.
"Za život si nic nekoupíš, ty čůzo! Haahahahahahahaahahaa…"
Uživatelský avatar
Arthalion
Sigilan
Příspěvky: 981
Registrován: 29.9.2005 14:49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arthalion »

Ajantis: Frosty nepouzil zas tak ostre slova, skor sa vyjadril dost nevyberavym sposobom, ktory by sa ma iste dotkol, keby som Frostyho poznal viac a na zaklade jeho schopnosti a prace by som si ho vazil. ;-)
Ale napokon, to iste moze povedat aj on. :-D

Pokial ide o formu ktorou som prezentoval obsah, tak ano, dost surovo som narabal s nejakymi informaciami, ale v zasade bol vzdy poznatelny zamer obsahu a ak si niekto mysli, ze som namysleny exot s jedinou pravdou, tak je to jeho vec a nech aj jeho vecou ostane, s tymto som sa uz stretol, zaujimave je, ze ked ma taky ludia spoznali blizsie, zistili, ze je to trochu inak. Ale, nechajme ma uz na pokoji. :-) ;-)

Suhlasim s tym co Adieu pise. Rozdiel medzi scenaristom a spisovatelom je skor v "remeselnej" stranke veci, to znamena, ze spisovatel nemusi mat dobre informacie o praci scenaristu a naopak. Ale ak jeden z nich dokaze pisat a ma talent, tak je ta remeselna hradza celkom lahko odstranitelna.
Uživatelský avatar
Frosty
Sigilan
Příspěvky: 1726
Registrován: 2.10.2005 17:17
Bydliště: drsný sever:)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frosty »

sevencreature píše:Frosty: AFAIK různé tváře umění spolu celkem dost souvisí - konkrétně sochařství a malířství mi přijdou jak sourozenci (pokud vím, tak malíři běžně tvoří sochy a obráceně). A když už se začneš zajímat o estetično (bleh, to je slovo), tak už se zajímáš o všechny jeho podoby, řekl bych :wink: :think:
Tedy debata ohledně hodnocení fotek, soch, obrazů atd. (o 'řemeslném' provedení nepadlo ani slovo)
.......
Neříkám, že je hodnotit nemůže - jak už jsem psal - každý nějak cítí a vnímá. Aby jsme se tu nebavili o voze a koze - tak ještě jednou -
Arthalion napsal: ''moze posudzovat s podobnym uspechom aj ine diela ako len socharske.''
S jakým úspěchem..? Tím chci říct - jaké bude mít pro mě posouzení od takového člověka váhu..? Myslíš, že si jeho názoru budu cenit více, než názoru nějakého dělníka z fabriky, vojáka, cukráře či kohokoli jiného..? Někdo možná ano - já ne.
Jelikož a protože (a jsme opět na začátku) se bude pořád jednat pouze o subjektivní hodnocení... A že je to člověk 'od fochu' ..? - ten může maximálně s větším úspěchem ohodnotit právě ono 'řemeslné zpracování', protože ví co tvorba takového díla (sochy, obrazu, skladby atd.) obnáší.
Arthalion píše:ktory by sa ma iste dotkol, keby som Frostyho poznal viac a na zaklade jeho schopnosti a prace by som si ho vazil.
Víš - v tom asi bude mezi námi právě ten rozdíl... Já nepotřebuji znát něčí schopnosti, či vidět jeho práci, abych si dotyčného vážil. Pokud si někoho vážím, tak proto jaký je, pro jeho charakterové vlastnosti, pro jeho povahu - ne pro to, kolik a jakých obrazů, soch, či filmů udělal...

Howg.
Klacek i kámen kosti zláme, ale bacha na slova, bacha na ně...
Uživatelský avatar
Sirine
Sigilan
Příspěvky: 1283
Registrován: 3.10.2005 16:44
Bydliště: Ust Natha - Modrá Sféra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sirine »

hodnocení fotek kýmkoliv je celkem diskutabilní...komunální fotograf se do krve pohádá s fotografem uměleckým a naopak a ostatně každý se dívá jinak...jak říká náš lektor z kurzu: 1) profesionální fotografové se navzájem chválí zřidka a 2) dobrá fotka je každá, kterou si autor uhájí... :lol: 8-)
...Je přirozené, že když spojíme naši temnou minulost se světlým zítřkem, dostaneme naši šedivou současnost...
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Ad spisovatel a scénárista - hráz lehce odstranitelná? Kamarád, který momentálně studuje na JAMU scénáristiku, vždy psal vskutku výborně, opravdový talent, také ho na tu školu vzali..ale ptala jsem se ho, jak to tam vlastně vypadá etc...nu a ta hráz je prý docela vysoká a místy i těžce zdolatelná...pro všechni, ne jen pro něj;)
To jen tak na okraj...jinak pochopitelně bez talentu je jak jeden, tak druhý naprosto k ničemu.
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
Arthalion
Sigilan
Příspěvky: 981
Registrován: 29.9.2005 14:49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arthalion »

Vampiria píše:A Ministry - Psalm 69 Live - masakr :twisted:
Mne to pripada suche a nezazivne. A trochu tragikomicke, pretoze akakolvek poza sa mi nepaci, ak nema nejaky racionalny alebo dostacujuci ucel.
Len by som rad vedel Vampiria, tychto ludi nezavrhujem, iste maju svoju funkciu v spolocnosti, ale myslia svoje vystupenia vazne, alebo su len sasovia v cirkuse?
A ak su, vedia to o nich ich fanusikovia?
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Arthalion: Mohl bys mi vysvětlit, jakou "pózu" za tím klipem vidíš? Je to záznam z koncertu, na kterém celá kapela (hlavně Al Jourgensen - zpěvák), pozřela větší než malé množství omamných látek a je to na nich docela poznat, tak se dle mého názoru (no nejen mého..i pár přátelům, kteří to taktéž shlédli, se to docela zamlouvalo) vcelku vtipně pohybují a tak všelijak rotují. Netuším, co jsi za tím hledal. Pokud chceš vědět něco o Ministry, tak prosím - oficiální stránky .
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
Arthalion
Sigilan
Příspěvky: 981
Registrován: 29.9.2005 14:49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arthalion »

A to ze sa vtipne pohybuju a vselijak rotuju snad ma byt prvotnym zaujom na koncerte? Alebo to ma byt hudba co hraju? Lebo ak nie, tak si nemozem pomoct, ale potom su to sasovia v cirkuse.
Takze aky je dovod, ze sa Ti to paci?
(Vampiria, nenechaj sa odradit mojimi doternymi otazkami, len rozvijam diskusiu. :twisted: ;-) )
Uživatelský avatar
necrotising_
Sigilan
Příspěvky: 1648
Registrován: 3.10.2005 7:44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od necrotising_ »

Nevsiml jsem si, ze by tam tu hudbu nehrali, takze nevim, co ti vadi na tom, ze tam jeste jako bonus delaji nejakou show.
Uživatelský avatar
Arthalion
Sigilan
Příspěvky: 981
Registrován: 29.9.2005 14:49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arthalion »

necrotising_ píše:Nevsiml jsem si, ze by tam tu hudbu nehrali, takze nevim, co ti vadi na tom, ze tam jeste jako bonus delaji nejakou show.
Mno, tak si velmi show nepredstavujem, ako som pisal, pripada mi to nudne a nezazivne.
A coze je teda take skvele na tejto show? To ze robia vyvrtky pod vplyvom nejakych omamnych drog? O hudbe sa neda imho rozpravat, konstatne pipanie alebo hluk siren je krajsi, napadnejsi a clenitejsi.

Za pozu povazujem to, ze velmi otvorene piju z flase akusi tekutinu, ktora ma byt povazovana za alkohol. Mozno v zmysle (v kombinacii s tou, ehm hudbou) vytvorenia akejsi atmofery.
Akosi ma to nepresvedcilo.
Mne to pripada tak, ze sa hraju. Jednoducho sa hraju ako male deti s prostriedkami dospelych ludi. Ak by som niecomu mal venovat zaujem, tak toto by to nebolo. Ani na komediu to nestaci.
Uživatelský avatar
necrotising_
Sigilan
Příspěvky: 1648
Registrován: 3.10.2005 7:44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od necrotising_ »

Sto lidi, sto chuti, ale to bys mohl vedet...
Uživatelský avatar
Arthalion
Sigilan
Příspěvky: 981
Registrován: 29.9.2005 14:49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arthalion »

necrotising_ píše:Sto lidi, sto chuti, ale to bys mohl vedet...
Ale ja som sa nepytal kolko ludi ma kolko chuti, vsak? Polozil som otazku Vampirii. Samozrejme, cakam odpoved od nej.
Odpovědět

Zpět na „Scéna mořského vánku“