Film: Star Wars

Centrum kultury města Sigilu, kulturní všehochuť ze všech sfér.

Moderátor: sevencreature

Odpovědět

Nejlepší epizoda

I: Skrytá hrozba (The Phantom Menace)
1
3%
II: Klony útočí (Attack of the Clones)
0
Žádná hlasování
III: Pomsta Sithů (Revenge of the Sith)
10
26%
IV: Nová naděje (New Hope)
4
11%
V: Impérium vrací úder (The Empire Strikes Back)
15
39%
VI: Návrat Jedioho (Return of the Jedi)
8
21%
 
Celkem hlasů: 38

Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Film: Star Wars

Příspěvek od Ajantis »

KotOR na mě zapůsobil natolik, že jsem se rozhodl po 15ti letech znova podívat na Hvězdné války. Z té doby si samozřejmě o nich vůbec nic nepamatuji, byl jsem tedy o to víc zvědav, jaké že jsou. Začal jsem tedy Epizodou IV.

Prostředí je prostě úžasné, v tom mě film ani trochu nezklamal. Třeba ty části odehrávající se v hospodách jsou přímo úchvatné a vyloženě jsem se při nich tetelil blahem ;-) Nápadité, zajímavé, kouzelné, krásné...
Jinak ten film ale za moc nestojí. Má sice dobrou atmosféru, ale téměř ve všem je to spíše průměr, bojové scény jsou na tom ještě hůř a posledních cca 20 minut je hotová katastrofa.
Ale už jen kvůli tomu prostředí rozhodně dám šanci i dalším dílům.
Naposledy upravil(a) Ajantis dne 23.5.2006 4:06, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

Ajantis: Mě se Star Wars těžko hodnotí protože je mám pevně spojené se svým dětstvím (vyrůstal jsem na nich a nekriticky jsem je zbožňoval), ale víceméně s tebou souhlasím, to nejlepší na nich je právě prostředí, celé to Starwars universum. Příběhem je čtvrtá epizoda je víceméně klasická pohádka.
Ze všech dílů jsou podle mně nejlepší epizody 3 a 5, jsou nejtemnější a některé scény z nich jsou prostě úchvatné 8-)
Nejlepší souboj je v první epizodě, ale to je taky to jediné z celého filmu co za něco stojí :-?

No a já se byl dnes podívat podruhé na V for Vendeta, ten film je super :-P
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Jj, na SW mě baví vpodstatě jen to prostředí, jinak na těch filmech imho nic není - Lucas není dvakrát dobrý ani jako režisér, ani jako scénárista.
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
Ithralsiel
Sigilan
Příspěvky: 423
Registrován: 7.4.2006 16:42
Bydliště: www.hattrick.org
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ithralsiel »

to bude tím,že ten film je starej 36le(E4)t.Průlet tou škarpou ve hvězdě smrti udělali pomocí ping-pongovejch stolů--nevím co bys od tohodle víc chtěl.Na svůj věk je to úchvatný..
Souřadnice 1476 na 4972. Podívejte se, pánové. Je tam meteor větší než King Kongova ranní stolice.
Tak to seš vážně ty? Nevkusnej trouba se zubama, co vypadaj jako druidská svatyně ?

A.J. Rimmer, D.Lister, Kryton, Kocour
Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yachiko »

Ja osm teda videl jeden diel ( epozóda alebo čo to vlastne je ) a musím povedať, že sa mi to veľmi nepáčilo... prostredie - to je celkombré... atmosféra, ktorá s tým súvisí - neviem, nič uchvacujúce... zápletka a rôzne veci okolo toho - nepáčila sa mi, divná, infantilná... špeciálne efekty... NO COMMENT, na svoju dobu to bolo snáď dobré ... celkovo ma to nijako veľmi nezaujalo, neviem č, ak by sa mi ešte niekedy naskytla príležitosť, som si pozrel nejaký ďalší diel...
The day is done
But I’m having fun
I think I’m dumb
Or maybe just happy...
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Jj, SW 4-6 jsou super (teda až na herce a scénář :wink:) - víc se mi líbily knihy podle těch filmů. Ale je to atmosferická podívaná.

Ajantis: Jj, to chápu, taky se mi to po KotORu stávalo :-P
Naposledy upravil(a) sevencreature dne 23.5.2006 10:56, celkem upraveno 1 x.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Elessar
Sigilan
Příspěvky: 1785
Registrován: 1.10.2005 19:39
Bydliště: Desolation Row
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Elessar »

Hmmm... Star Wars... IV-VI imho velmi kvalitna rozpravka (co sa tyka efektov, tak 1) ma moc nezaujimaju 2) je to uz predsa nejaky ten piatok stare... I-III ma uz samozrejme az tak nebrali (aj ked trojka sa mi narozdiel od 7c pacila), bude to asi tym, ze atmosfera nema s povodnymi dielmi nic spolocne...
If every time we tell a lie a little fairy dies they must be building death camps in the garden.
Uživatelský avatar
Lerek
Sigilan
Příspěvky: 1676
Registrován: 27.11.2005 19:37
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lerek »

z původní série nejlešpí je Imperium strikes back, z těch nových tak možná ta trojka (název nevím), která ale rozhodně původním válkám nesahá ani po kotníky :arrow: poněkud se to zvrhlo v bezuzdnou plejádu spešl efektů a to nedělá dobrotu
"Vycházelo se přitom ze zcela pravdivé zásady, že určitým faktorem uvěření lži je její velikost..." Adolf Hitler
Uživatelský avatar
Javor
Sigilan
Příspěvky: 420
Registrován: 29.9.2005 20:43
Bydliště: Ve skleněné vitríně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Javor »

Mně se bojové scény zdály skvělé, pokud se teda mluví o těch ve vesmíru. Když tam pobíhali s blastery po Hvězdě Smrti, tak to chvílemi vypadalo jak v Bad Taste, ale v monentech, kdy se Lucasovým vesmírem rozeznívají exploze a motory TIE fighterů jsem na vrcholu blaha. Osobně za jeden z vrcholů IV. považuji piloty X-Wingů před, při a po závěrečném útoku. A to nemluvím o speederech na Hothu.
To bude ale asi tím, jak jsem svého času ulítával v DOSu na X-Wingu a TIE-Fighteru :-)
Feed your head
Uživatelský avatar
Ithralsiel
Sigilan
Příspěvky: 423
Registrován: 7.4.2006 16:42
Bydliště: www.hattrick.org
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ithralsiel »

Hoth je ledová planeta,ne?Tam jezdili jen na taun-taunech...
Souřadnice 1476 na 4972. Podívejte se, pánové. Je tam meteor větší než King Kongova ranní stolice.
Tak to seš vážně ty? Nevkusnej trouba se zubama, co vypadaj jako druidská svatyně ?

A.J. Rimmer, D.Lister, Kryton, Kocour
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Ithralsiel píše:to bude tím,že ten film je starej 36le(E4)t.Průlet tou škarpou ve hvězdě smrti udělali pomocí ping-pongovejch stolů--nevím co bys od tohodle víc chtěl.Na svůj věk je to úchvatný..
Technologickou úroveň jsem nijak nekritizoval, víme ;-)
(A zcela na okraj - Epizoda IV je z roku 1977.)
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

Ithralsiel píše:Hoth je ledová planeta,ne?Tam jezdili jen na taun-taunech...
V. epizoda, v bitvě na Hothu bojují Speedery proti AT-AT ;-)
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Technologická úroveň je imho OK - co taky čekat od roku 1977 ;-) navíc, když to tak porovnám s (úžasnou) Dark Star, která byla technologicky ještě 100x horší, tak DS jasně vede 8-) . Ale jak říkám - celkový příběh filmu, dialogy, režie - průměrná, až podprůměrná úroveň.
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
Ithralsiel
Sigilan
Příspěvky: 423
Registrován: 7.4.2006 16:42
Bydliště: www.hattrick.org
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ithralsiel »

Speedry jsou ale ty motorky co na ní jel anakin v E2.Co vím, tak hothu lítaly jen ty dvoupilotní poletuchy.
Souřadnice 1476 na 4972. Podívejte se, pánové. Je tam meteor větší než King Kongova ranní stolice.
Tak to seš vážně ty? Nevkusnej trouba se zubama, co vypadaj jako druidská svatyně ?

A.J. Rimmer, D.Lister, Kryton, Kocour
Uživatelský avatar
Javor
Sigilan
Příspěvky: 420
Registrován: 29.9.2005 20:43
Bydliště: Ve skleněné vitríně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Javor »

Jo, tak ty dvoupilotní poletuchy jsou snowspeedery, hnidopichu ;-)
A taky zamačkávate slzu, když hledají Luka a Hana a přesně kopírují reliéf krajiny? :-D
Feed your head
Odpovědět

Zpět na „Scéna mořského vánku“