Jagged Alliance 1, DG, 2 + mody

Akce, strategie, adventury, plošinovky, závodní, sportovní a logické hry ... prostě žádné RPG.

Moderátor: sevencreature

Odpovědět

Ktorý diel je podľa vás najlepší ?

Jagged Alliance
4
10%
Jagged Alliance : Deadly Games
0
Žádná hlasování
Jagged Alliance 2
20
48%
Jagged Alliance 2 : Unfinished Business
3
7%
Jagged Alliance 3 bude naj !
0
Žádná hlasování
Všetky diely sú skvelé
5
12%
Pre tých ktorým otázky zase nesadli : Jagged Alliance ? Čo je to ?
10
24%
 
Celkem hlasů: 42

Uživatelský avatar
nuke
Sigilan
Příspěvky: 1783
Registrován: 2.10.2005 14:24
Bydliště: Arulco
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nuke »

Tak už nejaký ten deň hrám Wildfire. Konečne sú už trochu silnejší protivníci a reálnejšie zbrane. Pomerne jednoducho vám jednou ranou odstrelia hlavu a hlavne štandardné jednotky, ktoré bránia mestá a SAM sites sú ovela tuhšie. Práve som získal HK21 a je konečne na 100 nábojov. Štvali ma gulomety v ktorých bolo max. 30 nábojov... Je tam dosť nových žoldnierov, ale zatial si to ajtak valím z Grizlym a Shadowom a ozaj všetci rebeli sa k vám pridajú po získaní jedla a zásob z Drasenu... To má tiež viac logiky, ako keď sa v normálnej hre chcú pridať tuším po 4och obsadených mestách. Zatial k tomu nemám nejaké negatívne postoje, až na to, že mi to zase ukradne nejaký volný čas :twisted:

Mattheus : Tiež mám dojem, že sa k tebe na strechu mohli nasáčkovať nepriatelia, ale ruku do ohňa by som zato nedal ;-)
Z dema ma napadá ešte jedna príhoda keď som so Shadowom z tej búdky na severozápade prestrelil sklo na tej centrálnej budove gulka zasiahla svoj ciel -> hlavu čupiaceho protivníka ale pokračovala ďalej a preletela bruchom zaním stojaceho maníka. Svoju púť zakončila v stene zanechajúc za sebou dve mŕtvoly a zničené okno :twisted:
KOFi-chan
Sigilan
Příspěvky: 1417
Registrován: 2.10.2005 9:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KOFi-chan »

Mrkněte na první položku.. - to je asi nejdražší JA2 na světě :lol:

Nevíte, kde by jsem mohl stáhnout mod Urban Chaos :?: - Nějak nemůžu narazit na funkční link.. :-(
Uživatelský avatar
nuke
Sigilan
Příspěvky: 1783
Registrován: 2.10.2005 14:24
Bydliště: Arulco
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nuke »

KOFi-chan
Sigilan
Příspěvky: 1417
Registrován: 2.10.2005 9:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KOFi-chan »

Děkuju za tip, ale podle ohlasů jsem od Urban Chaosu čekal přece jenom trochu více než divné intro a předělané Arulco (navíc mi při ukončení hry počál zatuhnul).. :-?
Uživatelský avatar
nuke
Sigilan
Příspěvky: 1783
Registrován: 2.10.2005 14:24
Bydliště: Arulco
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nuke »

KOFi : :lol: To si široko ďaleko jediný, čo vydržal až do konca ;-) . Ja som to zabalil niekde v polovici a teraz sa mi o hodne viac pozdáva Wildfire.
KOFi-chan
Sigilan
Příspěvky: 1417
Registrován: 2.10.2005 9:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KOFi-chan »

nuke: To jsi mě špatně pochopil.. - já to jenom spustil, cca pět minut zklamaně zkoumal, ukončil a nakonec mi to zatuhlo :-D
Naposledy upravil(a) KOFi-chan dne 12.7.2006 13:09, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
nuke
Sigilan
Příspěvky: 1783
Registrován: 2.10.2005 14:24
Bydliště: Arulco
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nuke »

:lol: :lol: :lol:









Aha, tak ;-)
Uživatelský avatar
nuke
Sigilan
Příspěvky: 1783
Registrován: 2.10.2005 14:24
Bydliště: Arulco
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nuke »

Našiel som celkom dobre vyzerajúci patch/mod na JA2

http://v113.ja2mods.de/

Stačí si prečítať, čo všetko tento patch pozmeňuje :
  • Smarter, more cunning AI that climbs on roofs, snipes using spotters and flanks around your position
    New level of difficulty: Insane mode, where the AI shows no mercy
    Higher resolutions! Play at 800x600 and 1024x768 or in classic 640x480
    Externalised, editable data for weapons, items, and more
    5000 slots for new weapons, ammo, armor and other items
    New item and weapon attributes, such as thermal vision and to-hit bonuses
    New game options and modes and externalized game settings
    A slew of new gameplay features and improvements
    Weapons and ammo from UB, plus HUNDREDS of new weapons, ammo and attachments
    Automatic grenade launchers! Reloadable RPGs!
    Weather effects: rain and storms, with thunder and lightning
    New tactical militia commands, mobile militia and reinforcements
    New mercs from UB now available from MERC
    UB tilesets available for user-made JA2 maps
    Just about everything is or will be configurable without hacking exe
Práve to sťahujem a keď bude čas, vyskúšam ho a podám hlásenie.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

nuke: Prima. Vypadá to zajímavě (že bych zase oprášil JA2 a zkusil no-reload hru? :think:).
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Příspěvek od Hamster »

Smí se tady na fóru řikat píča? No, raději to nebudu riskovat...

Nuke: Ty ****! To zní fakt skvěle! A to sem mě na dnešek tolik práce... :-D
Uživatelský avatar
nuke
Sigilan
Příspěvky: 1783
Registrován: 2.10.2005 14:24
Bydliště: Arulco
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nuke »

Včera v noci som to skúsil ale len do Drasenu. - Pokašlal sa mi save.
Bez savu by som to nehral, lebo je to naozaj ťažké. Hral som to na insane, SCI-FI, so saveamy, tony zbraní a lepší výber zbraní u Bobbyho Raya.

Šiel som len s Raven. Prvú bitku v Omerte som ešte akotak uhral ale letisko v Drasene som musel hrať systémom ujsť z lokácie a znova sa zjaviť. nakoniec som sa prestrielal/prespavnoval až za ten dom čo je najjužnejšie na mape letiska. Všetci traja (+ Ira) sme čakali kto sa bude zjavovať zpoza rohu + následný odstrel. Po niekolkých zabitiach som bol nútený vyliezť na strechu, kam za mnou lozili po dvoch v jednom ťahu. To som ešte tiež prežil, ale tam sa mi pokašlal save. dúfam, že to bol len nejaký náhodný bug, a že to nebude pravidlom.

Zbraní bolo naozaj moc. Zatial som videl hlavne pištole. Väčšinou majú rovnaké parametre, takže je to len o tom, si môcť zastrielať napr. z ČZty. Počet striel v dávke sa dá nastaviť podobne, ako keď sa v nedávkovom režime mieri. Vystreliť salvu 12 guliek naraz zo škorpióna je paráda 8-). Dá sa tam nastaviť, aby bola viditelná šanca na úspech v strelbe. Ostatné zmeny sú v tom popise, určite som toho dosť vynechal, berte to len ako také malé preview.
Uživatelský avatar
DerAdler
Sigilan
Příspěvky: 409
Registrován: 16.6.2006 2:21
Bydliště: Auschwitz-Birkenau

Příspěvek od DerAdler »

Hmmm.... Idem do toho !!! :twisted:
"Das einzige Mittel gegen den Verstand zusiegen ist Stärke und Angst." Adolf Hitler, Mein Kampf
Obrázek
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Příspěvek od Hamster »

Dotázek: Dá se nějak editovat hlavní charakter? Dal sem si blbý spešly a nechce se mi to rozehrávat znovu.

Jinak z toho peče jsem dost nadšený. Hlavně mě potěšila možnost nastavit, že zásilkovka má od začátku kompletní nabídku, což je dost reálný a ani to tolik neusnadňuje, protože udělat si supervojáka stejně vyjde tak na 20k. Zbraně jsou opravdu výborný. Sice jich je spousta stejných, ale vybírat se z toho dá náramně. Aspoň že ty kulomety se konečně chovají, jak mají. 100 raundů v bubnu a dávky až po dvaceti, fakt paráda. Nepřišel jsem na to, jak komandovat milici, ale její vlastní iniciativa je opravdu fantastická. Není nic lepšího, než když se pět zelenáčů uprostřed noci seberou a vyjdou si někam do lesa nechat se postřílet hlídkou. To já jen tak dojmy...
Mattheus
Sigilan
Příspěvky: 18
Registrován: 22.5.2006 23:35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mattheus »

Joo... JA2 v1.13 :)

Prijemne prekvapeni
- moznost nastavit aby vojaci *vzdy* dropnuli sve vybaveni (mam na mysli nepratelske... po smrti, samozrejme :) )
- ukazatel "chance to hit" pri vystrelu
- prikaz aby zoldak cekal se zbrani pripravenou na vystrel ("L")
- nepratele lezou na strechu po vas (!!!)
- vice realisticky LoS - vojaci nevidi dozadu
- vice udelatek na zbrane ("scopes" s ruznym zvetsenim a jine vylepsovaky)
- dalekohledy na zbranich zvysuji dohled ale snizi pozorovaci uhel
- odstrelovaci pusky s manualnim natazenim zaveru - castecne eliminuje jejich silu a presnost
- vic reseni pro vytvoreni uber-merc -a (v originalu mu stacilo dat do ruky patricne vybaveny C-7 / FAL) - tady jsou k dispozici i velice silna LMG atd...

Bugy v 687 (doporucuji aktualizovat hru; nize):
- nepratelsti snajpri v turn-based modu *zatezujou* procesor az moc
- uzivani klavesy "End" (pro zobrazeni rozhledu zoldaka) v blizkosti strech vyustuje v CtD (obcas)
- CtH neodpovidal realne *herni* hodnote

Ja hraju na Expert / Real / Tons of Guns - doporucuji povolit v Ja2_Options.ini "STRATEGIC_EVENT_SEND_TROOPS_TO_DRASSEN" - po obsazeni Drassenu zautoci na spodni sektor 100 elite vojaku (presne dle rozkazu Deidranny) - je to uzasna zabava - boj na nekolik hernich hodin. Jinak nejtezsi je dobyt prvni sektor v meste protoze obranci muzu privolat posily z dalsich sektoru. Po takovem boji zustane tolik itemu na zemi ze je tezke vybrat uz jen to *nejlepsi* pro vas styl hry...

Dale je zajimavy nocni boj v bource. Zrovna jsem utocil na Alma mine a vrhaci noze jsou opravdu uzitecne ;)

Doporucuju instalovat na cisty v1.12 (Gold)
1) instalator pro build 687
2) JA2_v1.13.756_Update_from_669_(687).exe - update pro datove soubory
3) aktualni build ja2.exe (momentalne 825)
Uživatelský avatar
90210
Sigilan
Příspěvky: 131
Registrován: 22.8.2007 21:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Jagged Alliance 1, DG, 2 + mody

Příspěvek od 90210 »

omlouvam se, ze znovuozivuji tento uz trochu vytuhly topic, ale JA jsou proste fantasticke hry, bez kterych bych si svuj zebricek nejoblibenejsich her nedovedl predstavit.

1. dil - hral jsem ho jako prvni, coz byla velka vyhoda. vic jsem si uzil dvojku, vcetne cteni co se stalo s byvalymi zoldaky. jednicka je skvela hlavne v tom, ze nejde saveovat behem misi, takze da dohrani nekterych opravdu zabrat. navic neni mozny hned na zacatku naverbovat elitni zoldaky, protoze s vami proste nechteji spolupracovat. ke konci je ale jejich hirenuti a propusteni stavajiciho tymu nutnosti, protoze prave a jedine v JA1 bez saveovani se elitni zoldak s vysokym marksmanshipem opravdu pocita. hra ma navic docela zajimavy pribeh,financni management a tropickou atmosferu, nicmene z dnesniho pohledu uz muze pusobit trochu tezkopadne.

deadly games - nehral jsem, ale rad bych si v budoucnu nekdy zahral. bohuzel neni zrpvna jednoduchy sehnat nejakou necracklou verzi s filmecky a namluvenim postav. hlavni zmenou je moznost saveovani behem misi.

2. dil - je asi nejlepsi. nabizi nejvic moznosti. opravdu neuveritelne propracovana hra, na kterou jsem se hodne tesil. nejlepsi je hrat ji na experta, tons of guns a hlavne v modu sci-fi, ktery ji dava novy rozmer - mise v dolech je opravdu fantasticka, ma atmosferu jako z filmu alien a jako jedina je opravdu tezka. hral jsem ji v noci a mel docela nahnano, nehlede na to, ze me dala zabrat takovym stylem, jako nejtezsi misev prvnim dile. dvojka v podstate nema chyby, mozna by mohla byt tezsi a AI protivniku lepsi - na obtiznost expert se to da celkem bez problemu hrat s jedinou - vasi vlastni postavou. podle meho nazoru taky mohli autori do map mest napraskat vic obytnych domu, takhle totiz arulco pri poctu cca 40 domu v cele zemi muze mit max. par set obyvatel, ale to je spis takova moje urbanisticko-populacni degenerace.:0)

unfinished business - dohral jsem jednou, ted si zrovna nepamatuju jestli je mozny importnout zoldaka ze dvojky (a ja doufam ze jo), jestli ne, tak by bylo moje hodnoceni o neco nizsi. UB je fajn pridavek, nic vic.

koketuju s myslenkou, ze bych nekdy rozehral nektery z pocetnych modu.

oblibeni zoldaci - vetsinou si beru pokazdy nekoho jinyho, v momentalne po letech zase rozehranym 2. dilu mam v parte fox, blooda, wolfa a na posledni tretinu hry i shadowa. 6 lidi v parte se vyplati jen do dolu na mutanty a do meduny, jinak to ani nema cenu. v jednicce byl muj nejvetsi oblibenec mike, protoze byl nejlepsi.
Odpovědět

Zpět na „Jiné hry“