Nejlepší RPG roku 2006

Kobky, města i pláně potřebují svého hrdinu (či padoucha). Aneb jeden človíček ve velkých příbězích.

Moderátor: sevencreature

Které RPG bude podle vás v roce 2006 nejlepší?

Gothic 3
8
15%
TES:Oblivion
24
45%
Neverwinter Nights 2
21
40%
 
Celkem hlasů: 53

Uživatelský avatar
raider
Sigilan
Příspěvky: 498
Registrován: 1.12.2005 18:48

Příspěvek od raider »

NWN2 som nehral (o NWN1 mam len strucne info, nehral som), ale nemyslim ze by bol az taky kandidat na rpg 2006. Velmi dobre sance ma TES IV (ta reklama robi neskutocne divy :-? ). Svojmu predchodcovi sice nesiaha ani po paty, ale autory vsadili na grafiku a zda sa, ze to zabralo. Hraci kupuju novsi a novsi hardware, len aby si mohli zahrat najlepsie rpg sucasnosti na plne detaily.
Takmer rovnakym smerom sa vydal aj Gothic 3. Vlastne G3 sa vydal dalej. Prekrocil svoje hranice, ktore su typicke pre Gothic a zacal sa opicit po Oblivione. Vela hracov G3 zhodnotit ani nemoze, hdw naroky to neumoznuju. Tam kde TES IV ide plynule 25fps full detail, tak v podobnej situacii G3 medium detail testuje hranice vasho PC.
Dnesne rpg sa, mam taky dojem, hodnotia podla poctu skillov a podla rozlohy hracej plochy. Ale 5-15 fps ma so zabavnostou velmi malo spolocneho :-?
Vdaka moznosti pridavat pluginy, ma Oblivion sancu stat sa uspesnou hrou (vlastne uz sa stal) a tym padom aj naj... rpg06.
"Máš štestí,že mám deset kilo podváhu. Jinak už by z tebe byla mrtvá liška."
Myron
Uživatelský avatar
Lex
Sigilan
Příspěvky: 64
Registrován: 1.10.2005 0:35
Bydliště: Praha - H.P.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lex »

Tak můj hlas jsem věnoval Gothicu 3 ;).

Hrál jsem jak jedničku tak i dvojku a vždycky jsem se při tom náramně pobavil, což neznamená že si i ostatní dva tituly nezapařím ;). Morrowind nebyl špatný ale něco tomu chybělo, Neverwinter Night měl kampaň nic moc (poslední add-on mě asi nejvíce bavil) a s editorem si ještě teď hraju :).

O Hardwarové nároky si nedělám vůbec starosti, předevčírem jsem si koupil nový počítač... :D :D :D (počet smajlíků už říkají své)
大丈夫 です。That's All ...унд дас ист нихтс алс дие wаhрhеит ^__^
Uživatelský avatar
raider
Sigilan
Příspěvky: 498
Registrován: 1.12.2005 18:48

Příspěvek od raider »

Lex: ked vysiel TES IV: Oblivion tak som kupil novy PC a tiez som daval smailiky. Potom vysiel Gothic3 a smajlikov som prestal davat :)
"Máš štestí,že mám deset kilo podváhu. Jinak už by z tebe byla mrtvá liška."
Myron
Uživatelský avatar
Lex
Sigilan
Příspěvky: 64
Registrován: 1.10.2005 0:35
Bydliště: Praha - H.P.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lex »

raider píše:Lex: ked vysiel TES IV: Oblivion tak som kupil novy PC a tiez som daval smailiky. Potom vysiel Gothic3 a smajlikov som prestal davat :)
No uvidíme... ještě tenhle měsíc si koupím Gothic 3 :D. Sice jsem si chtěl
vyzkoušet Demo, ale to se mi fakt nechce stahovat z internetu... jsem si docela jistý že to půjde plynule ;).
大丈夫 です。That's All ...унд дас ист нихтс алс дие wаhрhеит ^__^
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Lex: No doufám, že máš lepší sestavu, než tu co budu citovat ;-)
No já mám Core 2 Duo, Conroe E6700, 2.67GHz, 1GB RAM DCH, Asus Geforce 7600GT a hra se mi seká taky. I na 800x600 při středních detailech to není úplně plynulé. Mám originál i patche. Téměř nová instlace windowsXP..nechápu to.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

7c: No nevím, teď jsem zkusil demo a na možná i slabší sestavě Athlon 64 X2 3800+, 2GB RAM a GF 7600GT je hra ma medium detaily a max rozlišení (1280x1024) perfektně plynulá. Při nastavení všeho na max se pak trochu seká ale není úplně nehratelná (G2 se mi na staré sestavě sekalo jen o něco míň a dohrál jsem ho bez problémů - a to zdaleka nebylo na maximální nastavení)

Nicméně mě demo příliš neuchvátilo - změny jsou tam spíš k horšímu (třeba horší možnosti v nastavení kamery, takže už se skoro nedá hrát v FPS pohledu) a grafika taky nic moc (na blízko fajn, ale objekty v dálce jsou hnusně rozmazané a k tomu ty hnusné HDR a lens-flare efekty :roll:), takže se do jeho hraní moc nepohrnu.
Uživatelský avatar
Lex
Sigilan
Příspěvky: 64
Registrován: 1.10.2005 0:35
Bydliště: Praha - H.P.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lex »

sevencreature píše:Lex: No doufám, že máš lepší sestavu, než tu co budu citovat ;-)
No já mám Core 2 Duo, Conroe E6700, 2.67GHz, 1GB RAM DCH, Asus Geforce 7600GT a hra se mi seká taky. I na 800x600 při středních detailech to není úplně plynulé. Mám originál i patche. Téměř nová instlace windowsXP..nechápu to.
No procesor to bude podobný, 2Giga paměť a Geforce 7900. Dám tedy ještě vědět jak to u mě bude běžet... ;-)
AlieN píše:(třeba horší možnosti v nastavení kamery, takže už se skoro nedá hrát v FPS pohledu)
Proboha, ty hraješ Gothic v FPS pohledu?! A to jako vážně? :D

Jinak jsem četl něco o NWN2 a srovnávají to často s Baldurs Gate 2, jsem tedy zvědavý co na tom je :D.
大丈夫 です。That's All ...унд дас ист нихтс алс дие wаhрhеит ^__^
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

Lex píše:Proboha, ty hraješ Gothic v FPS pohledu?! A to jako vážně? :D
Ano, G2 jsem hrál v FPS pohledu s automatickým přepnutím běžného pohledu zezadu při soubojích. Mnohem líp se vžiju do hry když se na ni dívám vlastníma očima 8-)
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

Po přečtení recenzí na všechny tři anketní RPG mě nejvíce zaujaly Neverwinter Nights 2, pročež dávám hlas jim.
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
MickTheMage
Sigilan
Příspěvky: 63
Registrován: 1.10.2005 14:05
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MickTheMage »

Oblivion je uzasny, vyborny a krasny :), ale je blizsie (bohuzial) mainstreamovemu hracovi, cize je velka pravdepodobnost ze titul rpg 2006 ziska on (ak to nebude nejaka MMORPG hra, ktore byvaju strkane - nelogicky - do rovnakej kategorie).

Moj osobny kandidat na rpg roku je ale, Neverwinter Nights 2. Doporucujem, chytlava zalezitost, klbiaca v sebe to najlepsie z BG, NWN a Kotor...

Ku Gothicu sa nevyjadrujem - radsej :)
"I wanted to be a Teminator but they require you have an armored hyperalloy skeleton and mine's mostly recycled truck tires."
http://mickthemage.blogspot.com
http://www.kulturakriplu.net
Uživatelský avatar
Wendeee
Sigilan
Příspěvky: 266
Registrován: 2.10.2005 9:05
Bydliště: Taboard/Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wendeee »

Gothic 3 je mimo mě, to se ke mě ani nedostalo, a asi bych to ani nerozchodil jak čtu vejš ty sestavy:) NWN2 sem dohrál, a teď sem začal znova:) Kdo hrál jedničku, tak tohle je povinnost;) Oblivion sem hrál cca 3 tejdny, a pak mě tam ta volnost a hromada Oblivion Gates docela omrzela. Jen by mě zajímalo jak moc velkej vliv na to mělo OOO, ale asi fakt obrovskej, protože sem musel snižovat trochu obtížnost aby se to dalo hrát:) Snad se k tomu ještě někdy vrátim. Ale hlas sem dal NWN2:)
Peace on you too you son of a beach!!:-P
Uživatelský avatar
raider
Sigilan
Příspěvky: 498
Registrován: 1.12.2005 18:48

Příspěvek od raider »

AlieN píše:
Lex píše:Proboha, ty hraješ Gothic v FPS pohledu?! A to jako vážně? :D
Ano, G2 jsem hrál v FPS pohledu s automatickým přepnutím běžného pohledu zezadu při soubojích. Mnohem líp se vžiju do hry když se na ni dívám vlastníma očima 8-)
Mám kamaráta, ktorý hraje zásadne iba ,,doomovky,, /teda 1st person, kde hráč vidí iba nejakú hlaveň brokovnice/.
Keď som mu ukázal, že Gothic 3 sa dá zmeniť z 3rd na 1st pohled, tak okamžite zmenil názor na túto hru. Žiadny záujem o dej, príbeh, rpg prvky ... stačí mu keď vidí pred sebou ruku s mečom, alebo lukom a už to kosí, už to rúbe :lol:
Na jednej strane nemám rád takýchto hráčov ... na druhej strane celkom sa bavím na tom aká maličkosť dokázala zmeniť jeho názor.
Možno sa takto lepšie vžije do toho masakru :-D
"Máš štestí,že mám deset kilo podváhu. Jinak už by z tebe byla mrtvá liška."
Myron
Zamčeno

Zpět na „Další RPG hry“