Nejlepší RPG roku 2006

Kobky, města i pláně potřebují svého hrdinu (či padoucha). Aneb jeden človíček ve velkých příbězích.

Moderátor: sevencreature

Které RPG bude podle vás v roce 2006 nejlepší?

Gothic 3
8
15%
TES:Oblivion
24
45%
Neverwinter Nights 2
21
40%
 
Celkem hlasů: 53

Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Wiskas: Co myslíš těmi "podělanými pravidly v NWN"?
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

NWN jsem nehrála...nicméně, Oblivion se imho RPG roku stát nemůže, jelikož to není příliš dobrá hra...jde o to, kdo a dle čeho RPG roku volí. Mělo-li to být hlasování "která hra to pro vás je", tak tedy rozhodně, pokud se to týká nějaké oficiální ceny, tak se TES4 klidně vítězem stát může, anžto se ho beztak nejvíce prodá.
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
Wiskas
Sigilan
Příspěvky: 123
Registrován: 29.9.2005 13:59
Bydliště: Sigil

Příspěvek od Wiskas »

Ajantis: Myslím tim přibližně to, že NWN je neskutečně munchkinistické (...zbraně +10...) a taky to že mág, který má podle pravidel být na prvních levelech ubožák co sešle jedno dvě kouzla a pak je na nic, ale na vyšších úrovních má vraždit armády bojovníků skoro stejné úrovně, je v NWN v porovnání s bojovníky ubožák vždycky.
Obrázek
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Wiskas píše:na vyšších úrovních má vraždit armády bojovníků skoro stejné úrovně, je v NWN v porovnání s bojovníky ubožák vždycky.
No naštěstí netrpím fetišistickou úchylkou na mágy, takže mi případné zvýhodňování bojovníků nikterak nevadí :mrgreen:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

Wiskas píše:Ajantis: Myslím tim přibližně to, že NWN je neskutečně munchkinistické (...zbraně +10...)
Ano to je bohužel pravda, navíc tyto zbraně jsou lineárně rozmístěné ve hře, takže s každou kapitolou vždy najdu zbraně o číslo lepší :roll:
Wiskas píše:a taky to že mág, který má podle pravidel být na prvních levelech ubožák co sešle jedno dvě kouzla a pak je na nic, ale na vyšších úrovních má vraždit armády bojovníků skoro stejné úrovně, je v NWN v porovnání s bojovníky ubožák vždycky.
Mám opačný názor, mág je ke konci mnohem silnější než bojovník (například je schopný zabít dva draky zároveň během jednoho timestopu)
Uživatelský avatar
Siki
Sigilan
Příspěvky: 97
Registrován: 5.1.2006 18:50
Bydliště: to neznate
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Siki »

Já jen doufám že to všechno stihne vyjít do konce tohoto roku :cry:
Uživatelský avatar
Yoshi Snipo
Sigilan
Příspěvky: 245
Registrován: 4.10.2005 6:05
Bydliště: Stormrage Barrow Dens
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yoshi Snipo »

WoW The Burning Crusade!!! Ma to vyjst v decembri 2006 ...
... ale ako poznam Blizzard tak to vyjde niekedy v lete 2007 ...

Tak teda: "Oblivion awaits!" (a ano, tento vyrok JE z W3 TFT [crypt lord])
End of hope! - End of love! - End of time, the rest is silence! ~ Nightwish
Uživatelský avatar
Siki
Sigilan
Příspěvky: 97
Registrován: 5.1.2006 18:50
Bydliště: to neznate
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Siki »

Yoshi Snipo píše:WoW The Burning Crusade!!! Ma to vyjst v decembri 2006 ...
... ale ako poznam Blizzard tak to vyjde niekedy v lete 2007 ...

Tak teda: "Oblivion awaits!" (a ano, tento vyrok JE z W3 TFT [crypt lord])
A to mě štve slíbí něco a pak to nedodrží :cry:
Uživatelský avatar
Yoshi Snipo
Sigilan
Příspěvky: 245
Registrován: 4.10.2005 6:05
Bydliště: Stormrage Barrow Dens
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yoshi Snipo »

Ale iba co sa tyka casu ... inak co povedia ze bude v hre, to v hre aj bude ...
End of hope! - End of love! - End of time, the rest is silence! ~ Nightwish
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

Jsem jediný, komu se zdá, že všechny tři tyto hry jsou vyhypované do závratných výšin a svým předkům nesahají ani po paty?
Gothic 3 sbírá své devadestáky podobně jako předtím Oblivion. Přičemž jednotlivé questy v něm jsou ještě méně propracované podobně jako důležitá NPC. Neuvěřitelná zabugovanost a přehnaná hardwarová náročnost (výrobci už zapoměli slovo optimalizace) by mělo G3 odsoudit do věčných pekel. Leč neděje se tak.
NwN už též sbírá po zahraničních stránkách první ostruhy a hodnocení je opět velmi vysoké. A opět se dočkáme plytkého příběhu a vysoké hardwarové náročnosti (doporučena je grafická karta s 512 MB RAM - Kolik z vás něco takového má?).
Šmarjá tohle měly být RPG budoucnosti, které určí další směřování žánru... :-?
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Mně se rovněž moc nelíbí, že nejdůležitější vlastnost "úspěšného moderního RPG" se stává "svoboda" - alespoň, co vidím, tak jsou tES a Got zdaleka nejoblíbenější, nejlépe hodnocené a prodávané - to jde samozřejmě na úkor příběhu, propracovanosti a dle mého i kvality... Hlavně že je velký svět a mnoho možností co v něm dělat. Ono to souvisí asi s oblíbeností téhle "svobody" vůbec - viz GTA. Byl bych raději, kdyby šlo více her cestou KotORu nebo Bloodlines.
Já si ani jednu z výše uvedených tří her kupovat nemíním. :-)
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

Ajantis: Naprosto souhlasím. Též mi to věčné glorifikování volnosti přijde praštěné.
Vědomí určitých hranic dává teprve vyniknout souboru možností a podporuje fantazii. Hodit mě do hry se slovy: "Dělej si co chceš." je trochu proti samotné podstatě "hraní."
Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yachiko »

Táto "nelinearita" v RPG má prvýkrát dosť udrela v TES3. Bola aj dôvodom prečo som tú hru po cca týždni prestal hrať. Je to imho až smiešne, že tento atribút je jedným z hlavných kritérii pri hodnotení súčasných RPG. Imho takáto silne účelová nelineárnosť nie je dobrá absolútne na nič a kvalita hry na nej absolútne nezávisí. I keď - ako som povedal vyššie, prílišná ma skôr dokáže odradiť. Hry sa vyvíjajú podľa nárokov väčšiny hráčov. A kedže tým "moderných" nelinearita v akejkoľvek miere ( mno miere... tú oni rozpoznať ani nevedia ) príde "cool", tak na to vývojárske štúdia samozrejme reagujú. V súčasnej dobe keď trh s hrami ovládajú tituly tipu WC Simulator od EA Games alebo KILL THE EVIL - greatest FPS ever atpd., iná možnosť zarobiť si tu asi ani nie je... v súčasnosti sú hodnotné atribúty ako grafika či vymakaná herná fyzika etc... mňa teda nejak neoslovujú, neviem ako vás... ;-)
No a to už sme zase pri úpadku herného sveta... :lol:
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Ajantis píše:takže se rozhodnu podle vývojářského týmu - a ten má imho nejlepší rozhodně NWN2. Tudíž jako nejlepší favorizuji právě je 8-) .
Ano, s tímhle nemůžu než souhlasit :-P
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Valgard
Sigilan
Příspěvky: 238
Registrován: 14.10.2005 14:58
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Valgard »

Ja si myslím, že tá voľnosť je také lákadlo aj pre hráčov MMORPG. Hráčov ktorý hrajú online hry je stále viac, a hlavne je viac hráčov, ktorí už ani single player hry nehrajú.

Vytvoriť dobré MMORPG ale nieje žiadna sranda, skor u niektorých firiem risk, a tak vznikajú takéto hry s "obrovskou voľnosťou".

Alebo je to len taká alibistická výhovorka, aby nemuseli vytvárať kvalitný nosný príbeh.

Ak mám ale pravdu povedať, ak chcem voľnosť, tak si radšej zahrajem nejakú plnohodnotnú online hru a zase keď chcem príbeh, tak dobrú príbehovú hru. Takéto mixy veľmi nemusím.

Inak aby som nebol úplne mimo téma, tak si myslím že tou "naj" hrou bude NWN 2.
Zamčeno

Zpět na „Další RPG hry“