Silent Hill

Akce, strategie, adventury, plošinovky, závodní, sportovní a logické hry ... prostě žádné RPG.

Moderátor: sevencreature

Uživatelský avatar
Saruman
Dabus
Příspěvky: 397
Registrován: 28.9.2005 17:19
Bydliště: Orthank

Příspěvek od Saruman »

to yenn: Je to namluvené. Pokud máš na mysli tu počáteční herní pasáž, kde vykřikuje jméno ztrativší se dívky, tak to je namluvené. Alespoň u mne určitě...
If king at noon says it's night,
Exclaim: Behold! the moon, the stars!

Persian saying
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

Saruman: Přesně tu mám na mysli. Toť špatné, SH bez dabingu, to je jako... SH2 bez dabingu :-D
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
Vlasák
Sigilan
Příspěvky: 3017
Registrován: 26.9.2005 7:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

Film má svou vlastní stránku:

http://www.sonypictures.com/movies/silenthill/

...a pozor, je tam sestřihané krátké filmové intro... vypadá docela... docela silenthillovsky ;-)
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Fórum plné RPG - RPG fórum


Obrázek
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

A několik dalších obrázků je zde.
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
Patejl
Sigilan
Příspěvky: 73
Registrován: 30.12.2005 0:31

Příspěvek od Patejl »

Proc sakra v posledni dobe musej do vsech hororovejch filmu a her cpat maly holky? :lol:
What can change the nature of man...? // Co muze zmenit charakter cloveka...?
Uživatelský avatar
Vlasák
Sigilan
Příspěvky: 3017
Registrován: 26.9.2005 7:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

Patejl: Japoncům to asi přináší zvláštní podtext do příběhu ;-)
Na malých holkách je vlastně založená celá ta story novodobého Silent Hillu a to už je z dob jedničky (1999?), takže to je minimálně v tomhle případě poměrně dlouhodobé 8-)
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Fórum plné RPG - RPG fórum


Obrázek
Uživatelský avatar
Vlasák
Sigilan
Příspěvky: 3017
Registrován: 26.9.2005 7:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

BTW už tu nějaký den máme trailer ;-)

http://www.sonypictures.com/movies/silenthill/

A rozhodně doporučuji probrouzdat tu flashovou prezentaci/stránku filmu. Ať už pro trailer, tak pro prohlédnutí fotek a pro... no, kdo probrouzdá, uvidí dočká se ještě jedné klasické maličkosti ;-)
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Fórum plné RPG - RPG fórum


Obrázek
Uživatelský avatar
Vlasák
Sigilan
Příspěvky: 3017
Registrován: 26.9.2005 7:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

Tak v zámoří se film již vysílá a co jsem měl možnost vidět ohlasy, tak je to z pohledu fanouška her velmi dobrá věc. Těžko říkat z reakcí, ale velmi mnoho jich vypadá hodně pochvalně - celkově to je rozděleno spíše do obou extrémů. Někdo film zcela zavrhuje, jiný vynáší do nebes - je málo té skupiny mezi tím. A k tomu, soundtrack filmu jest prý až na jednu věc stejný se známými skladbami z her, což... což je asi jedině dobře ;-)

Herdek, už aby to bylo u nás v kinech ;-)
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Fórum plné RPG - RPG fórum


Obrázek
Uživatelský avatar
Pitipitipa
Sigilan
Příspěvky: 16
Registrován: 18.3.2006 10:02
Bydliště: v Brušperku na štěrku
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pitipitipa »

Ahoj. Miloval jsem hru Residen evil a shaněl strašně dlouho Silenta až sehnal 4 myslim 5 mam taky ale nejak to jede strašně zabrzděně.
Je to lepší než rez.evil ale chci se zeptat jestli pochopím příběh 1,2,3 když moc neumím anglicky?? :oops:
Uživatelský avatar
Vlasák
Sigilan
Příspěvky: 3017
Registrován: 26.9.2005 7:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

Pitipitipa: SH5 to nebyla, max ta čtyřka ;-)

Angličtina není nijak extra složitá, příběh by neměl dělat problémy. K tomu navíc - k SH2 i SH3 by měly být ke stažení i nouzové české překlady... ;-)
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Fórum plné RPG - RPG fórum


Obrázek
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

Vlasák: Zřejmě velmi nouzové - některým (rozuměj jednomu bývalému CG thiefovi) po instalaci CZ do SH2 zmizelo úvodní menu :-)
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
Pitipitipa
Sigilan
Příspěvky: 16
Registrován: 18.3.2006 10:02
Bydliště: v Brušperku na štěrku
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pitipitipa »

Tak jsem si sehnal Silenta 1 a uz to hraju.
Jen jsem se chtel zeptat na to spravne poradi jake mam zahrat na tom pianu...ty hadanky mi jaksi bez te angliny nejdou a to me ser.! :oops:

jo a uz jste zkouseli Call Of Cthulhu???
Superni hororova akcni hra..vrele doporucuji!!! Tam je super atmosfera...to musite zkusit! ;-)
Uživatelský avatar
CrowX
Sigilan
Příspěvky: 1436
Registrován: 24.9.2005 22:58
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CrowX »

Silent hill 1 ma trochu sklamal - nie je to ani dobrá 3rd person akcia a ani dobrá horrorová adventúra - resp. by som si oba prvky dokázal predstaviť omnoho lepšie urobené. Pri bojoch ma hrozne štvala blbá kamera, ktorá sa hlavne v úzkych koridoroch vždycky natočí do opačného smeru, resp. v lokáciach kde sa s ňou nedá hýbať zaberá strašne malý výsek a človek sa nemôže pripraviť na nepriateľov :roll: Za celú hru som sa "zľakol" iba raz - keď vypadla mŕtvola zo skrine, čo som nečakal - ale nič hrozné - keby také momenty boli počas celej hry, tak by človek možno bol aj napätý - takto iba behá po meste, zabíja príšerky a čaká kedy bude koniec.
Ale v každom prípade SH stojí aspoň za jedno dohratie, pretože príbeh je celkom zaujímavý (aj keď aj v tomto prípade by mohol byť lepší). :-P
There is a limit to stupidity.
182
Uživatelský avatar
Vlasák
Sigilan
Příspěvky: 3017
Registrován: 26.9.2005 7:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

Silent Hill: Origins (E3)
Now it's confirmed the new SH game. This title has been named "Silent Hill: Origins". Nevertheless this title can be changed along this year. "Origins" is a new full story. The main character is a truck driver named Travis O'Grady, and the story look happens before Silent Hill 1. New and old-style creatures appears in the trailer. Same sounds (Hometown as background music) and same style. Is like a mix of all Silent Hill games.
Silent Hill "Origins" will be released this winter 2006.


http://www.silenceisbroken.com
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Fórum plné RPG - RPG fórum


Obrázek
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

3 roky po prvním rozehrání jsem konečně (napočtvrté) dohrál PC verzi Silent Hill 2: Restless Dreams. Dříve mi vždycky něco vadilo, ať už technické obtíže, ovládání, nebo ty nekončící chodby, ale včera jsem se rozhodl zatnout zuby a dohrát ho bez ohledu na všechna protivenství. Nejvíc mě překvapilo, že když jsem minule skončil "někde na začátku", byly to ve skutečnosti už 2/3 hry. Celková herní doba dle počítadla 7 a půl hodiny (reálně tedy asi 9) je vážně směšná, na druhou stranu při téhle herní náplni je to až až. Nějakou roli asi hraje, že jsem ty úvodní 2/3 vzhledem k jejich znalosti procházel rychleji, ale stejně...

Příběh ze začátku vypadal velice slibně, ale než se rozjel, tak skončil. Vlastně je tvořen jen pár větami a kvůli krátkosti hry nestihl nabýt žádné hloubky; k postavám - ač vypadají zajímavě - jsem si nevytvořil skoro žádný vztah, jelikož se mi o nich (a jejich vztahu) zkrátka nedostalo mnoho informací. Vyústění mi přišlo vzhledem k potenciálu strašně jednoduché a nezajímavé. Krom toho mi zůstala celá řada věcí o postavách, Silent Hillu a o tom, proč to tam teď vypadá takhle, neznámá. Možná je to tím, že jsem nehrál první díl, ale samotný SH2 mě příběhově a emotivně nenaplnil - mám pocit, jako že měl ještě pár hodin pokračovat, ale vývoj hry byl nenadále ukončen. Ubral bych toho chodbového bloudění, přidal dialogů a něco by z toho mohlo být.

V hratelnosti velmi chválím logické hádanky, ty se moc povedly, byť jsou i na nejtěžší obtížnost překvapivě snadné. Jenže je jich ve hře jen pár a zbytek času vyplňuje bloudění generickými chodbami. Hodně mě bavila nemocnice, ale jinak je to slabota. Dohled 2 metry, stále stejné ošklivé textury, stále stejné chodby, místnosti, stejní nepřátelé... Kromě těch pár hádanek vůbec žádné osvěžení. Od vstupu do té Historické společnosti (resp. jejího podzemí) už mě hra mnohem víc otravovala než bavila, a v poslední hodině a půl jsem měl co dělat, abych neusnul. Opravdu ubíjející. A scénář za Marii to dotáhl k dokonalosti, ten už jsem dohrál jen z "povinnosti". Atmosféra první hodinu super, ale jak je prostředí a herní náplň pořád úplně stejné, tak jsem začal být proti nějakému neklidu či strachu zcela imunní a nastoupila jen ta nuda (a to jsem hrál schválně výhradně za tmy).

Hromady technických bugů a uživatelskou nepřívětivost ani nebudu moc rozebírat, je to portovaná hra od Konami a to mluví za vše. Blbé ovládání, špatná kamera, časové prostoje při práci s inventářem a mapou, neustálé potíže se zvukem, zatuhávání hry a následné resetování jejího nastavení, nefungující herní videa (před každým jsem musel restartovat)... Strašné. Průměrná hra.
Naposledy upravil(a) Ajantis dne 2.11.2007 21:46, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět

Zpět na „Jiné hry“