Letní dobrodružství

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Uživatelský avatar
Sirine
Sigilan
Příspěvky: 1283
Registrován: 3.10.2005 16:44
Bydliště: Ust Natha - Modrá Sféra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sirine »

Lerek píše:Sirine: nesouhlasím se slovem jen - měsíc volna je jako rok, tak to psal Remarque v Čas žít, čas umírat.
Jen znamená ohledně prázdnin pouze to, že kdyby to šlo, šla by na ty tábory aspoň čtyři, ke každé babičce na jeden až dva týdny a to nepočítám jednu tetu v praze a ostatní příbuzné, které bych i já také ráda někdy viděla i jinde než na pohřbu (ač tam z osobních důvodů - chybím) ;-) 8-)
...Je přirozené, že když spojíme naši temnou minulost se světlým zítřkem, dostaneme naši šedivou současnost...
Uživatelský avatar
KEBULE
Sigilan
Příspěvky: 919
Registrován: 20.10.2006 11:00
Bydliště: Já jsem doma tam, kde mám svůj hrnek... Tak a tohle není pravda hrnek jsem si rozbil...

Příspěvek od KEBULE »

Já sháním typy na to kam na týden až 10dní s přítelkyní nejlíp pod stan a vidět co nejvíc. Fungovat budeme pravděpodobně jako kočovná společnost...

Co mi může lid sigilský doporučit za lokality?
...vždyť zaznívá,
zrána i k večeru.
Ten do srdce nůž zarývá,
do hrudi sekeru...
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

V Čechách je toho hafo:) Prakticky každé hory toho nabízejí dost:) Např. Šumava je nádherná;)
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Mecker
Sigilan
Příspěvky: 732
Registrován: 2.5.2006 16:16
Bydliště: Forgotten Realms
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mecker »

KEBULE píše:Já sháním typy na to kam na týden až 10dní s přítelkyní nejlíp pod stan a vidět co nejvíc. Fungovat budeme pravděpodobně jako kočovná společnost...

Co mi může lid sigilský doporučit za lokality?
U nás v Jeseníkách je opravdu hodně věcí (jako všude jinde). Mohl bych doporučit výlet na Praděd (nejvyšší hora Moravy) po naučné stezce. Dále přímo v Jeseníku léčebné Priessnitzovi lázně (nejznámější v Evropě)- nádherný výhled, kolonáda, oplatky... Pak po celém okrese je plno památek, pomníků, kostelů z xstého. století a několik cempů a chatových oblastí, ale to je asi všude.
Uživatelský avatar
Sirine
Sigilan
Příspěvky: 1283
Registrován: 3.10.2005 16:44
Bydliště: Ust Natha - Modrá Sféra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sirine »

Mecker píše:
KEBULE píše:Já sháním typy na to kam na týden až 10dní s přítelkyní nejlíp pod stan a vidět co nejvíc. Fungovat budeme pravděpodobně jako kočovná společnost...

Co mi může lid sigilský doporučit za lokality?
U nás v Jeseníkách je opravdu hodně věcí (jako všude jinde). Mohl bych doporučit výlet na Praděd (nejvyšší hora Moravy) po naučné stezce. Dále přímo v Jeseníku léčebné Priessnitzovi lázně (nejznámější v Evropě)- nádherný výhled, kolonáda, oplatky... Pak po celém okrese je plno památek, pomníků, kostelů z xstého. století a několik cempů a chatových oblastí, ale to je asi všude.
Oficální stezky v jeseníkách po civilizaci? hm...proč to nevzít sakumprásk prostě po horách jeseníků? i trosky a zříceniny se najdou, výhledy parádní...jeseníky jsou supr ;-) 8-) :lol:a praděd? no né...bacha na cyklisty... :-?
...Je přirozené, že když spojíme naši temnou minulost se světlým zítřkem, dostaneme naši šedivou současnost...
Uživatelský avatar
Mecker
Sigilan
Příspěvky: 732
Registrován: 2.5.2006 16:16
Bydliště: Forgotten Realms
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mecker »

Sirine píše:... a praděd? no né...bacha na cyklisty... :-?
Spíše oni ať si dají bacha :naughty: . Už tam byl i nějaký smrťák a ještě několik zatoulanců.
Uživatelský avatar
Vanda
Sigilan
Příspěvky: 845
Registrován: 30.7.2006 22:59

Příspěvek od Vanda »

Kebule: tj. taky bych doporučila Šumavu a Jeseníky. Třeba na Šumavě takový Vydří potok nebo řeka?, každopádně tam nemůžou cyklisti, což je plus. Třeba najdeš nějaké typy na těchle stránkách http://www.turistika.cz/trasy/
My ochotní, vedeni nevědomými, děláme nemožné pro nevděčné.
(anonym?)
Uživatelský avatar
Morty
Sigilan
Příspěvky: 1147
Registrován: 25.3.2007 15:36
Bydliště: Cassovia, City of Ravens
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Morty »

a co takto slovensko... ved aj my mame prekrasnu prirodu a vsetko okolo... a doknca vyssie hory estle se ymilm hihihih
Fama nihil est celerius.
Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me.
Uživatelský avatar
KEBULE
Sigilan
Příspěvky: 919
Registrován: 20.10.2006 11:00
Bydliště: Já jsem doma tam, kde mám svůj hrnek... Tak a tohle není pravda hrnek jsem si rozbil...

Příspěvek od KEBULE »

No v Jeseníkách jsme byli na velikonoce. Děvčica na to nemá moc dobrých vzpomínek... :lol: Ale nerozešla se semnou takže v poho...

Slovensko vedeme v patrnosti. Mám tam nachystaný výlet na tři, čtyři dny kolem Žiliny... :think:

A v čechách jsem zatím nebyl :-(

Uvidím co přinesou Vandiny stránky...

Všem zúčastněným děkuju :-D
...vždyť zaznívá,
zrána i k večeru.
Ten do srdce nůž zarývá,
do hrudi sekeru...
Uživatelský avatar
Sirine
Sigilan
Příspěvky: 1283
Registrován: 3.10.2005 16:44
Bydliště: Ust Natha - Modrá Sféra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sirine »

Mé první jeseníky - totální katastrofa (ty puchýře z nových kanad mě děsí ještě dnes a to je už víc jak patnáct let), ale ten kluk, co jsem tam s ním byla - je můj manžel (dlužno říct, že jsem mu podobné výlety oplácela stejně ;-) )
Nevím, ale jak tak dumám... se svými zkušenostmi z těchle hor, opravdu nevím :lol: proč se mi pořád chce do nich jezdit dobrovolně...

(autobusové spojení nic moc, počasí většinou nic moc, má úrazovost tady docela dost)

No asi to bude tím, že jsem tvrdohlavá ;-) :lol: 8-)
...Je přirozené, že když spojíme naši temnou minulost se světlým zítřkem, dostaneme naši šedivou současnost...
Uživatelský avatar
KEBULE
Sigilan
Příspěvky: 919
Registrován: 20.10.2006 11:00
Bydliště: Já jsem doma tam, kde mám svůj hrnek... Tak a tohle není pravda hrnek jsem si rozbil...

Příspěvek od KEBULE »

Sirine píše:Mé první jeseníky - totální katastrofa, ale ten kluk, co jsem tam s ním byla - je můj manžel (dlužno říct, že jsem mu podobné výlety oplácela stejně )
Nevím, ale jak tak dumám... se svými zkušenostmi z těchle hor, opravdu nevím proč se mi pořád chce do nich jezdit dobrovolně...
No toho že mi to přítelkyně oplatí stejně se docela děsím :twisted: Protože tam jsme si hrabli všichni...

A stou tvrdohlavostí to znám ;-) taky si vždycky říkám proč se těším na další čundr, když vím že budu akorát grogy....
...vždyť zaznívá,
zrána i k večeru.
Ten do srdce nůž zarývá,
do hrudi sekeru...
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

Jeseníky jsou fajn, žije tam několik vzdálenějších příbuzných a od mala už jsem tam ztrávil opravdu spoustu času. Hory jsou to docela pěkné a přitom relativně nenáročné, v klidu se dá dojít skoro kamkoli. (ale nedoporučuju zkoušet zaručené "zkratky" lesem, asi před 8mi lety jsme se takhle vydali dolů z Kralického Sněžníku a přišli polomrtví až za tmy a s nějakým vlčákem který se k nám cestou přidal :lol:).

Ale na stanování je taky hodně pěkně v České Kanadě kolem Telče a Dačic - krásná krajina i města, ne moc vysoké hory takže na kole perfektní a pěšky se tam taky dá obejít hodně. Jezdíme tam stanovat pravidelně a pořád se mi tam líbí.
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“