Letní dobrodružství

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Uživatelský avatar
Ave
Sigilan
Příspěvky: 1073
Registrován: 30.11.2005 8:04
Bydliště: Chrám Vědění

Příspěvek od Ave »

sevencreature píše:
Ave píše:bavit se budu tím, že budu hledat zvířata která neexistují, tak mi držte palečky :twisted:
No doufej, že si tě nenajdou ty zvířata co existují :wink: (a nemusí to být zrovna hadi - klíště je klíště :twisted: ).
Tak klíšťata si mě už našla a hlavně komáři :evil:
Plá plamen věrné lásky,
prýští slzy a nad hlavou hoří hvězdy
... a pak už nic... a pak už nic...
Uživatelský avatar
Vanda
Sigilan
Příspěvky: 845
Registrován: 30.7.2006 22:59

Příspěvek od Vanda »

měla bych se balit, ale napadá mě spousta činnosti, jen do toho balení se mi nějak nechce:-)
My ochotní, vedeni nevědomými, děláme nemožné pro nevděčné.
(anonym?)
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Příspěvek od Neferit Sr. »

A kampak se to chystáš, pokud to není tajné? Třeba bychom svými optimistickými příspěvky přispěli k Tvé psychologické přípravě a Tobě by to pomohlo se donutit k tomuto kroku.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
Vanda
Sigilan
Příspěvky: 845
Registrován: 30.7.2006 22:59

Příspěvek od Vanda »

Neferit Sr. píše:A kampak se to chystáš, pokud to není tajné? Třeba bychom svými optimistickými příspěvky přispěli k Tvé psychologické přípravě a Tobě by to pomohlo se donutit k tomuto kroku.
Už jsem se vrátila ;-) . Byla jsem v Provence, bylo tam fakt léto. Pár věcí jsem zapomněla, například takový opalovací krém, takže jsem pak v Aix an Provence musela vyhledat lékárnu, protože jsem se spálila a otekla. No hlavně, že jsem nezapomněla deštník. ;-)
My ochotní, vedeni nevědomými, děláme nemožné pro nevděčné.
(anonym?)
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

Provence je nádhera:) jel jsem se odměnit za státnici:) Cos všechno viděla?
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Vanda
Sigilan
Příspěvky: 845
Registrován: 30.7.2006 22:59

Příspěvek od Vanda »

Byla jsem v Avingonu, Luberón, Bonnieux, Roussillon, Fontaine de Vaucluse, Bories, Baux de Provence, Pont du Gard, Arles, Camargue, Stes Maries de la Mer, taky jsem vylezla na Cézzanovu horu (málem to byla moje smrt - to byl strmilák), Calanques a Marseille.
Ani nemůžu říct, co se mi líbilo nejvíc, protože všechno bylo moc pěkné, pokaždé něčím jiným. Rozhodně mě potěšilo, že jsem viděla z blízka plameńáky, že jsem vylezla na tu Cézzanovu horu, kde to všechno nyní nádherně kvete, pěkná města...no zatím to všechno vstřebávám, ale někdy bych se tam chtěla vydat na dýl a trochu lépe si to prohlédnout, tohle byl dost kvapík.
My ochotní, vedeni nevědomými, děláme nemožné pro nevděčné.
(anonym?)
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

A jelas ze ste. Maries de la Mare na projíždku po Le Petit Rhone?:) Na mne nejvíce zapůsobil Lac de Saint Corix a přilehlý národní park, na jehož jméno si nemohu vzpomenout:) A jeskyně v Limouses...
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Lerek
Sigilan
Příspěvky: 1676
Registrován: 27.11.2005 19:37
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lerek »

Francie je hnusná et il y a beaucoup de noires, francouzština je svinstvo a francouzštinářka je svině. (můj osobní názor)
"Vycházelo se přitom ze zcela pravdivé zásady, že určitým faktorem uvěření lži je její velikost..." Adolf Hitler
Uživatelský avatar
Morty
Sigilan
Příspěvky: 1147
Registrován: 25.3.2007 15:36
Bydliště: Cassovia, City of Ravens
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Morty »

styri roky som chodil na francuztinu... ale teraz si z nej nic nepametam :roll:
stazujem sa n a svoju roztriztost a rozklepanost... ledva pisem, kua!
Fama nihil est celerius.
Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me.
Uživatelský avatar
Vanda
Sigilan
Příspěvky: 845
Registrován: 30.7.2006 22:59

Příspěvek od Vanda »

Vallun píše:A jelas ze ste. Maries de la Mare na projíždku po Le Petit Rhone?:) Na mne nejvíce zapůsobil Lac de Saint Corix a přilehlý národní park, na jehož jméno si nemohu vzpomenout:) A jeskyně v Limouses...
aha, tak zřejmě nic z toho jsem nepodnikla, takže další důvod se do těch končin vrátit ;-)
My ochotní, vedeni nevědomými, děláme nemožné pro nevděčné.
(anonym?)
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

Vanda - jojo, ten důvod se tam najde, my tam proceourali 8 celých dní a stejně jsme viděli jen malou část možného. Taky ybch se tam docela rád vrátil, ale říkám si, že podobně půvabných míst, která bych rád viděl je moc a nevím, jestli je elpší poznat jedno lépe, nebo jich vidět víc, ergo stěžuji si na to, že život je krátký na to abych poznal vše co chci. Navíc Francie není zrovna levná - i když, je li dobrá parta, tak se to dá udělat za solidní peníz:) (Dobrá = ochotná snášet "nepohodlí" formulí, občas přespat pod širákem atd.)

A co Grasse světové hlavní město vůní a vonavek?:) Jo, a ten národní park se jmenuje Grand Canyon de Verdon (Les Gorges de Verdon). Úžasný je taky hrad Les Beaux, má úpodobnou historii jako hrad Kost, ale na rozdíl od ní, on byl dobyt pokaždé, když se o to někdo pokusil.

Mohu-li ještě posloužit pár historkama, tak srandovní to bylo v Cannes, před palácem filmů, nebo jak se jmenuje ta prej slavná budova byla velká výstava užitých fotografií a hlavní cenu vyhrála fotografie z Prahy - pohled na koleje u Troji. Na již zmiňovaném hradu Les Beaux nám paní průvodkyně říkala, že je to druhá největší sbírka historických zbraní na světě, větší je jen na hradozámku Žleby, ČR. Když jsme dojeli do Carcassone, tak se to opakovalo, jen s tím,že šlo o druhý největší hradní komplex na světě, po Pražském hradu. A koruna tomu byla ansazena v Lyonu, kde mají v katedrála druhý nejkrásnější orloj na světě - po tom Staroměstském. Takže jsem jel do Francie vlastně proto, abych se dověděl, že ty orpavdu největší zajímavosti mám prakticky an dsoah permanentky na MHD;) Další fajn věc jsme zjistili v Saint Tropez - tři nejbližší restaurace od proslulé stanice Gendarmerie National mají jídelní lístky v češtině (jenže jsou tak drahé, že jsme se nenajedli ani v jedné z nich) a ono náměstíčko bývá českými turisty doslova obloženo.

EDIT: Koukám, že jsem přeci jen trochu víc odbočil od tématu threadu, proto prosím zdejší Všemocné, aby tento příspěvek přesunuli do nějakého zeměpisně-turistického chlívečku, pokud uznají za vhodné, děkuji.
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Sirine
Sigilan
Příspěvky: 1283
Registrován: 3.10.2005 16:44
Bydliště: Ust Natha - Modrá Sféra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sirine »

Jo,léto, léto...kdypak to bude?hm :roll: nejspíš budu v práci a o víkendech někde po vlastech moravských a slezských a taky budu vyzvedávat a odevzdávat na tábory tu naší cácorku...letos má tábory tři...plus tři babičky, které by ji vlastně také chtěli vidět...a prázdniny jsou jen dva měsíce :lol: 8-)
...Je přirozené, že když spojíme naši temnou minulost se světlým zítřkem, dostaneme naši šedivou současnost...
Uživatelský avatar
Lerek
Sigilan
Příspěvky: 1676
Registrován: 27.11.2005 19:37
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lerek »

Sirine: nesouhlasím se slovem jen - měsíc volna je jako rok, tak to psal Remarque v Čas žít, čas umírat.
"Vycházelo se přitom ze zcela pravdivé zásady, že určitým faktorem uvěření lži je její velikost..." Adolf Hitler
Uživatelský avatar
Vanda
Sigilan
Příspěvky: 845
Registrován: 30.7.2006 22:59

Příspěvek od Vanda »

Vallun: no já skoro všude si slíbím, že se vrátím a prozkoumám lépe, ale zatím stále poznávám nová místa a ještě jsem se na žádné nevrátila. Jenže myslím si, že na to repete prostě jednou dojde, když už jezdím na dovči každý rok.

Teda mě se ta francouzská jména městeček a hradů dost pletou. Mám podezření, že někdy se tak jmenuje i víc míst. Na místě, kde kdysi stával hrad s podobným názvem Les Beaux jsem totiž byla, ale podle google to je jiný hrad. Hlavně ten "tvůj" asi ještě stojí. Zdá se, že jediné místo ve Francii, kde jsme byli oba je Carcassone ;-).
My ochotní, vedeni nevědomými, děláme nemožné pro nevděčné.
(anonym?)
Uživatelský avatar
Cozzinnni
Sigilan
Příspěvky: 651
Registrován: 1.3.2006 9:39
Bydliště: Kontrolní stanoviště duálního 350 mm pulzního děla.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cozzinnni »

Na léto mám plány takovéto:
První týden: Babička (v jiném případě brigáda, neb si chci vydělat na N-Gage)
Druhý, třetí a čtvrtý: Skautský tábor
Pátý: Flákárna doma
Šestý: Dovolená
Zbytek prázdnin: Flákárna doma.
So now, we have easy choice: Our and Earth's death, or their and Praia Prime death.
Admirál Gilbert, těsně před bitvou o Proximu Centauri, kde Aliance zastavila praianský postup ke Sluneční soustavě
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“