Literatura: Harry Potter

Centrum kultury města Sigilu, kulturní všehochuť ze všech sfér.

Moderátor: sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
Cammaris
Sigilan
Příspěvky: 433
Registrován: 30.9.2005 12:57
Bydliště: Brdská vrchovina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cammaris »

Harry neni nic pro mne
poslední díly sem sice nečet , ale stejnak mi nějak nejede.
Uživatelský avatar
Arian
Lim-Lim
Příspěvky: 2147
Registrován: 28.9.2005 20:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arian »

Co se týče Harryho Pottera, docela chápu, že někoho odradilo ho číst po 1. a 2. díle, protože ty byly opravdu dětské. Ale co se děje v té šestce?! Celou jsem ji přečetl jedním dechem za 29 hodin, příběh...hm, žádná supr velká akce ale osvědcuje hodně věcí z minula, zjišťujeme proč Voldemorta nejde zabít...atd Docela prdel je, s kým se snaží chodit Harry a nakonec toho docílí. Docela zajímavé je i rozluštění, kdo je princ dvojí krve...no a jak už se doneslo na svět, Brumbál zemře. Fuj, to je opravdu hodně depresivní závěr (btw ho měl zabít Draco a nakonec ho zabil... no radši ne, někdo to ještě čte - budto jste to ale už dávno čekali a nebo byste to nečekali vůbec). Kniha končí předtuchou sedmičky, Harry se už do Bradavic nevrátí a rozhodne se vypátrat zdoje Voldemortovy nesmrtelnosti, zničit je a zabít ho. Ron a Hermiona jdou s ním...
Vidíš-li na konci černého tunelu světlo, pak je to obvykle na tebe letící fotonové torpédo
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

LordArian: Napiš mi to vzkazu, já to hned tak číst nebudu :twisted:

Stopař se mi líbil hodně 8-) slovenský překlad neznám, ale zkusím si ho sehnat.
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
Arian
Lim-Lim
Příspěvky: 2147
Registrován: 28.9.2005 20:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arian »

7c: Nedělej, tohle se dočteš v každé recenzi a stejně jsou to už informace, které jsou známy pár měsíců...nic důležitého jsem neřekl...o tom, že zemře Brumbál bylo možné se dočíst už dávno a jediné, co jsem pak prozradil je, že v sedmiččce se Harry nejspíš nevrátí do Bradavic (což se šestky netýká) 8-)
Vidíš-li na konci černého tunelu světlo, pak je to obvykle na tebe letící fotonové torpédo
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Hmm, Harry Potter doujinshi jsou (alespoň některé) docela dobré :-) Heh, třeba Tactics nebo Itaike na Shizuku - Harry X Draco :wink:

Slash je kapitola sama pro sebe:
http://www.noiresensus.com/bookshelf/ha ... index.html
Naposledy upravil(a) sevencreature dne 4.7.2006 18:41, celkem upraveno 1 x.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drake127 »

Tenhle thread jsem úplně minul :-)
Arian píše:Ale co se děje v té šestce?! Celou jsem ji přečetl jedním dechem za 29 hodin
29 hodin? Já byl hotov 25. 12. 2005 ve 5.30.

Prvního HP jsem dostal ke svým 19 narozeninám a pohlížel jsem na něj s despektem, nicméně mě nadchl. Je to víceméně LotR v milejším a lehčím podáním, a proto se mi četl líp. Člověk se u toho víc baví, což já potřebuju.

Jen mě mrzí tendence, že v každé knížce je ten happy end menší a menší až vymizel úplně. Proto doufám, že v 7. knížce mi to JKR vynahradí, nebo na sérii zanevřu (když budu vědět, že končí špatně, proč bych ji měl číst?).
Žralok, který štěká, nekouše.
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

drake127 píše:Jen mě mrzí tendence, že v každé knížce je ten happy end menší a menší až vymizel úplně. Proto doufám, že v 7. knížce mi to JKR vynahradí, nebo na sérii zanevřu (když budu vědět, že končí špatně, proč bych ji měl číst?).
Tohle se mi naopak líbilo, doufám že v sedmém díle všichni umřou :twisted: (a všechny děti se z toho psychicky zhroutí :twisted: :twisted: :lol: )
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drake127 »

AlieN píše:
drake127 píše:Jen mě mrzí tendence, že v každé knížce je ten happy end menší a menší až vymizel úplně. Proto doufám, že v 7. knížce mi to JKR vynahradí, nebo na sérii zanevřu (když budu vědět, že končí špatně, proč bych ji měl číst?).
Tohle se mi naopak líbilo, doufám že v sedmém díle všichni umřou :twisted: (a všechny děti se z toho psychicky zhroutí :twisted: :twisted: :lol: )
Jenže včetně mě, protože já jsem na happyendu závislý.
Žralok, který štěká, nekouše.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Taky se docela těším. Hmm, i když myslím, že by JKR udělala hodně lidem radost, kdyby víc propracovala postavu Draca.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drake127 »

sevencreature píše:Taky se docela těším. Hmm, i když myslím, že by JKR udělala hodně lidem radost, kdyby víc propracovala postavu Draca.
To myslím už načala koncem šestky.
Žralok, který štěká, nekouše.
Uživatelský avatar
Bodkin
Sigilan
Příspěvky: 474
Registrován: 5.12.2005 0:32
Bydliště: Soukromá krypta

Příspěvek od Bodkin »

AlieN píše:
drake127 píše:Jen mě mrzí tendence, že v každé knížce je ten happy end menší a menší až vymizel úplně. Proto doufám, že v 7. knížce mi to JKR vynahradí, nebo na sérii zanevřu (když budu vědět, že končí špatně, proč bych ji měl číst?).
Tohle se mi naopak líbilo, doufám že v sedmém díle všichni umřou :twisted: (a všechny děti se z toho psychicky zhroutí :twisted: :twisted: :lol: )
Tak minimálně dvě třetiny se ti splní, dle tohoto.
SKOČTE ŠIPKOU DO MUŠLE, JEZTE KAŠI S MRKVÍ.
JENOM JÁ JSEM NAŽIVU; VY JSTE VŠICHNI MRTVÍ.
Uživatelský avatar
Neferit
Šifrovač
Příspěvky: 2323
Registrován: 29.9.2005 16:53
Bydliště: terra incognita
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Neferit »

Pamatuju, že kdysi dávno, dávno,... jsem někde na netu četla informaci, že prý se má Draco s Harrym skamarádit - ale týkalo se to právě šestého dílu a ničeho takového jsem si teda fakt nevšimla :lol:

Docela mě ale "zklamal" oficiální překlad pátého dílu - přece jenom jsem nějak přilnula spíš k Luně Lovegoodové nebo skřítkovi Pištovi, než k Lence Láskorádové a skřítkovi Kráturovi :-?
http://gh.ffshrine.org?r=23256
deviantART - place, where deviancy comes to play

Pokud máte něco, co po mně chcete, tak mě kontaktujte pomocí PM, emailu nebo ICQ. Vše je zde uvedeno. ;-)
Uživatelský avatar
Adieu
Sigilan
Příspěvky: 1409
Registrován: 30.1.2006 11:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Adieu »

Mě Princ dvojí krve dost zklamal. Dřív jsem se nemohl dočkat, až Rowlingová trochu přitvrdí a až nebude HP tak "frackovský", teď jsem ale pochopil, že se tam ten horor vůbec nehodí, protože Rowlingová horory psát neumí a ty předchozí díly byly o dost lepší (imho nejlepší je Vězeň z Azkabanu).
A např při pasáži s Brumbálovým pohřbem jsem se nahlas smál. Tak by to asi být nemělo... :-?
No a nakonec mi přijde, že už to Rowlingovou ani nebaví.
"Za život si nic nekoupíš, ty čůzo! Haahahahahahahaahahaa…"
Uživatelský avatar
Firkraag
Sigilan
Příspěvky: 1131
Registrován: 29.9.2005 19:31
Bydliště: Umar Hill's
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Firkraag »

Myslite ze fakt natahnul rafy(radsi nepisu kdo abych to nekomu nezkazil. Ale vy vite kdo ne??) nebo to bylo domluvene se Snapem? Ja myslim ze to druhy :-)
Když jsem byl malý, byl jsem namyšlený…. ale teď už nemám chybu.
Uživatelský avatar
Arian
Lim-Lim
Příspěvky: 2147
Registrován: 28.9.2005 20:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arian »

Firkraag: Já jsem si skoro jistej, že to bylo domluvené. Přece jenom, on by se tak snadno zabít určitě nenechal 8-)
Vidíš-li na konci černého tunelu světlo, pak je to obvykle na tebe letící fotonové torpédo
Odpovědět

Zpět na „Scéna mořského vánku“