Společnost, národ, hodnoty, čistá rasa..

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Vallun: Co na tom výroku shledáváš rasistického?
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

Ajantis píše:Vallun: Co na tom výroku shledáváš rasistického?
Vyvolává představu, že černoši nepatří do Evropy, že si nezaslouží hrát v reprezentančích týmech a celkově podňěcuje podceňování skupiny obyvatelstva. Navíc vzhledem k italské tradici lze chápat pojem komunisti notně pejorativně a onen člověk je postavil na roveň černochům....
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Lerek
Sigilan
Příspěvky: 1676
Registrován: 27.11.2005 19:37
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lerek »

Vallun píše:Právo říct svůj názor samozřejmě máš. Ovšem ten názor musí být v jistých mezích a vzhledem k právní "náladě" a púrincipu politické korektnosti je výše uvedený výrok na samé hraně právní únosnosti - i když souhlasím s Ajantisem, že jej ta osoba formulovala velmi opatrně...
uvést v této souvislosti víru je zcela zcestné a hloupé. Pokud vím, Ribéry je muslim, ale etnicky dokonale čistý Francouz. A ač uznávám, že černoch v evropském týmu působí zvláštně, tak mylsím,že do toho nikomu naprosto nic není. Tuším že všichni prarodiče D. Trezeguetta se narodili v Paříži a okolí francouzským státním občanům.
ach ten moderní mor zvaný politická korektnost... co to tu říkáš, muslim, který je muslimem od narození a byl jako muslim vychován nemůže být francouz ani kdyby se na hlavu stavěl, stejně tak Trezeguett, to už vůbec a občanství bych do toho netahal, vždyť to je skoro jako členství v nějakém víkendovém klubu, to naprosto v dnešní době nemá váhu (teroristé, kteří udělali útok na londýn minulé léto byly taky "rodilí britští občané")
Naposledy upravil(a) Lerek dne 13.7.2006 0:24, celkem upraveno 1 x.
"Vycházelo se přitom ze zcela pravdivé zásady, že určitým faktorem uvěření lži je její velikost..." Adolf Hitler
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Vallun:
Ad odezírání ze rtů - právní řády v různých zemích uznávají rozdílné důkazní prostředky a přikládají jim taktéž rozdílnou váhu. Jako příklad mohu uvést detektor lži, kterému se např. u nás přikládá mnohem menší (pokud vůbec nějaký) význam než v jiných zemích - a toto odezírání je podobně "vědecky pádné" - uvědom si, že každý artikuluje trochu jinak a kolik slov má podobnou výslovnost. Spolehlivost by se tu 100 procentům rozhodně neblížila a pak tomuto důkazu nemůžeš přiznat plnou vážnost.
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

Ajantis - Detektor lži se nebere jako rozhodující důkaz v žádném právně vyspělém státě, který je mi znám. Naopak mi není znám stát, který by nepřipustil znalecký posudek na odečítání ze rtů. Ale procesní úpravy a zvyklosti států by neměly spadat do tématiky sportu:)

Lerek - prosim? to snad nemylsíš vážně....
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Ad ten výrok - necítím z něj význam, že by jednu rasu či náboženství nadřazoval druhé. (Btw kdyby to tvrdil o rase, je to problematičtější, u náboženství je to už úplně mimo mísu - to si každý myslí o tom svém.)
Ten senátor říká, že černoši a muslimové nepatří do Francie, anžto neodpovídají národní identitě, která se dle něj formuje asi na základě něčeho jiného. Tento názor je xenofobní, osobně s ním nesouhlasím, ale nevidím na něm nic natolik problematického, aby jej nemohl svobodně vyjádřit.
Naposledy upravil(a) Ajantis dne 13.7.2006 0:29, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Tady už toho to thematiky sportu nespadá více a garantuji Vám, že tuto diskusi po jejím ukončení někam přesunu (na Hadrníka ne..).

Vallun: Lerek má pravdu v tom, že politická korektnost je mor a neuvěřitelná hloupost a pokrytectví - lidé by se hlavně neměli urážet, jestli si vynadají do pitomců, nebo teroristických pohrobků, to už je vcelku jedno, ale nechápu, že tyhle hlouposti vůbec řeší právo.

A ten výrok mi ani rasitický ani xenofobní natož víru urážející, nepřijde.
Naposledy upravil(a) Sadako dne 13.7.2006 0:29, celkem upraveno 1 x.
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
Adieu
Sigilan
Příspěvky: 1409
Registrován: 30.1.2006 11:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Adieu »

Ajantis: Já tohle: Francie vybrala svůj nejlepší tým, vybrala nejlepší hráče a trenér se nerozhodoval podle barvy pleti, ale podle kvality fotbalisty. Pan senátor by radši vybral tým bílých, ale kvalitativně horších hráčů jen proto, že jsou bílí... A to ti nepřijde rasistické?
A btw černoši jsou také Francouzi, mají jejich občanství a historie to zařídila s kolonizátorstvím tak, jak zařídila.
"Za život si nic nekoupíš, ty čůzo! Haahahahahahahaahahaa…"
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

Ajantis - respektuji Tvůj názor, osobně bych k němu zaujal o trochu přísnější postoj. Dle mne se velmi blíží hranici toho, co by již nemělo být tolerovatelné - i když v mnoha ohledech jsem zastáncem vlemi široké sovobdy slova, tohle mi docela vadí...

Adieu - jenže tohle doslova neřekl, a nemůžeš někoho trestat za to, co říci chtěl, případně co si myslel. Nicméně tento výrok je jistě signálem a jako takový by neměl být podceňován...

Vampiria - ale ano, s tím naprosto souhlasím, že politická korektnost, jak je presentovaná americkou politickou filosofií je hloupá a zbytečná věc. Nicméně momnetálně formuluje právno a jeho aplikaci, takže s ní je třeba počítat jako s objektivní skutečností. Za přesunutí budu rád, opravdu to sem nepatří... Ale mylsím si, že právo toto má a musí řešit, jak jinak bys to chtěla upravit? On totiž tenhle výrok sám o sobě dokonc ei může být neškodný, ale přímo vede k vlemi škodlivým následkům...
Naposledy upravil(a) Vallun dne 13.7.2006 0:34, celkem upraveno 1 x.
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Trestat někoho za slova mi přijde zrůdné.
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

Vampiria píše:Trestat někoho za slova mi přijde zrůdné.
I když je těmi slovy vydán rozkaz k mučení a zabíjení jiných lidí? (Napsal bych zla, ale kdesis prezentovala ideu zla na které se orpavdu neshodneme:)
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Adieu
Sigilan
Příspěvky: 1409
Registrován: 30.1.2006 11:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Adieu »

:shock: Já jsem netvrdil, že bych někoho trestal, jen mi v dnešní době přijdou zvláštní lidé, co prohlašují, že černoši nejsou Francouzi, neb nemají s původními obyvateli nic společného... Francie měla kolonie a tak lidé pocházející z těchto kolonií jsou Francouzi, i když v nich nekoluje Franská krev... A to už ve většině z dnešních reprezentantů Francie ano důsledkem míšení ras.
EDIT:Vallun: Jo, na tebe, sry. Víš, oni tu teď ty posty lítaj takovou rychlostí, že je dost těžký se v tom orientovat. :-D
Naposledy upravil(a) Adieu dne 13.7.2006 0:41, celkem upraveno 2 x.
"Za život si nic nekoupíš, ty čůzo! Haahahahahahahaahahaa…"
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

Adieu píše::shock: Já jsem netvrdil, že bych někoho trestal, jen mi v dnešní době přijdou zvláštní lidé, co prohlašují, že černoši nejsou Francouzi, neb nemají s původními obyvateli nic společného... Francie měla kolonie a tak lidé pocházející z těchto kolonií jsou Francouzi, i když v nich nekoluje Franská krev... A to už ve většině z dnešních reprezentantů Francie ano důsledkem míšení ras.
To byla spíše reakce na mne:) Mne přijde ubohé a hloupé člověka dle barvy pleti jakkoliv odlišovat... Prostě, cítí se Francouzem? Splnil dané podmínky pro účast na MS? Pokud ano, tak ať si věří v co chce, ma pleť jakou chce a politické názory libovolné...
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Lerek
Sigilan
Příspěvky: 1676
Registrován: 27.11.2005 19:37
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lerek »

Adieu: to není o francouzské krvi a nějakých koloniích, to je o původní čisté francouzké kultuře, která byla vtiskávána každému francouzovi už od kolébky a to se spolu s přílivem černochů, muslimů a další, mohu-li použít slovník mě blízký, havěti ztrácí a mizí a spolu s tím mizí i francie :arrow: tudíž nemohu souhlasit s tím, že černoch může být francouzem (samozřejmě pokud nebyl bílými francouzi v ranném věku adoptován)
"Vycházelo se přitom ze zcela pravdivé zásady, že určitým faktorem uvěření lži je její velikost..." Adolf Hitler
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Vampiria píše:Trestat někoho za slova mi přijde zrůdné.
Ono říct to takhle je problematické. Těmi "slovy" může být i objednání si nájemné vraždy a to imho třeba trestat je. Takže nejsou "slova" a "slova".
Já osobně vidím určitý rozdíl mezi "vyjádřením názoru" a "nabádáním k něčemu", ale ani tohle nelze brát docela vážně.

Ano, myslím, že senátororovy názory tady přesně prezentuje Lerek.
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“