Společnost, národ, hodnoty, čistá rasa..

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

Lerek píše:to není bod, prostě něco jsou dějiny francouzského národa a jeho dědictví, to je ten "bod" a nějaký černoch z konga s tím nemá společného ani "ň"...

muslimové nešíří tu svou kulturu či nevytváří novou(ano, nezačleňují se do společnosti), oni jednoduše vytlačují tu původní spolu s původním obyvatelstvem a my je v tom ještě vynálezem zvaným multikulti podporujeme, tohle mě prostě nedává logiku - sebezničování se

a argument, že je to průběh dějin je mi proti srsti, copak se v dějinách nesvedlo mnoho bitev (a to jak na poli kulturním, tak vojenském) a my teď musíme bojovat o Evropu, o naši Evropu
Ale no tak Lereku... A teď si vezmi, kam jsme všude vyvezli Evropany. Zničili původní kulturu domorodých národů a na léta je uvrhli do občanských válek. Co se týče té nepřízpůsobivosti přistěhovalců, tak jsou Evropané ta nejherší verbeš, jakou tahle planeta kdy měla tu smůlu nosit. ;-)
A pak se ještě divíme, že se stěhují k nám. Mmj. globální kultura je kultura euro-americká. Kterou tedy bohužel vytváří i takový truhlík, jako jsi ty. Před tímhle nelze uhýbat. To my jsme stále ti, jejichž způsob života válcuje ostatní... ;-)
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

Jab - do značné míry máš pravdu, ale ;) Naše kultura sotatní válcuje tím, že je falešně, nebo lacině atraktivní, že je to pozlátko, které dokáže přitáhnout touhy lidí všude možně. přitom se stále více stává jen tím pozlátkem s notně vylágrovaným obsahem:( Sice to není moc dobře pro nás, ani pro sotatní,ale je to pořád lepší, než když se někam přestěhuje "horda militantních arabášů"... My nešíříme kult svatého konzumu M-16kama a C4kou, ale klamavou reklamou a falešnou vizí ráje na zemi... Nevíc co je horší pro civilizaci jako celek, ale o tom, co je účinější nelze pochybovat:(
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Arthalion
Sigilan
Příspěvky: 981
Registrován: 29.9.2005 14:49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arthalion »

Nove kultury a nove rasy vo Francuzsku? Myslim si, ze nove rasy neboli privezene len ako atrakcia. Celkom slusne zdvihli porodnost. ;-)

Dnesni pristahovalci nie su celkom zkulturneni, na to im vsak treba dat cas a priestor. Predtym sa vsak samozrejme musi ukazat, ze chcu pracovat a spoluvytvarat stat.

Lerek: Ako uz bolo povedane, kultury sa vyvyjaju, ich podoba v dejinach je neopakovatelna v kazdom obdobi. Preto je imho nezmyselne lpiet na istych tradiciach, ktore sa nenesu vo vyvoji.
Dolezita je adaptabilita niektorych atributov spolocnosti ci statu na pristahovalcov.
Samozrejme sa neda nez suhlasit s Jabom, ktory hovoril o Europanoch ako o niciteloch narodov. A je to skutocne tak, Europania so svojou "vyspelostou" znicili tolke kultury a nechali velke jazvy na niektorych narodoch.

A myslienka na zaver, s ktorou mnohi urcite suhlasit nebudu je, ze si myslim, ze krizenie ras je nevyhnutne pre zachovanie populacie a predovsetkym rastu populacie. Nehovorim teraz o tom, ze by si kazdy mal zobrat Africanku, to nie, :-) , urcite mi rozumiete, teda, ak mate aspon maly zaujem. :lol:
Uživatelský avatar
Lerek
Sigilan
Příspěvky: 1676
Registrován: 27.11.2005 19:37
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lerek »

pořád mi tu podsouváte vývoj a upouštění od tradic a tradičních hodnot v zájmu toho vývoje, zdá se mi to trochu na hlavu postavené, uznávám, že určitý vývoj tu vždy byl a bude, ale nemůžeme kvůli tomu upustit od toho co nás dělá námi, pak zanikneme a žádný další vývoj už nebude, v tomhle jsou největším vzorem pro mě Židé, kteří ač na ně působilo kulturních tlaků nepočítaně, tak stále i přes ten vývoj (a že byl značný) zůstali Židy a to právě kvůli tomu, že se drželi svých tradičních hodnot a kde je dnes ten multikulturní babylon, kde jsou římané? už bychom se mohli z historie konečně poučit
"Vycházelo se přitom ze zcela pravdivé zásady, že určitým faktorem uvěření lži je její velikost..." Adolf Hitler
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Vallun: Ano, o tom jsem přemýšlela, co dělat, kdyby se objevil nějaký nový Hitler? Nuže, jestli se lidé nejsou (a oni nejsou) schopni poučit z historie, nechť zhynou na stejných místech, kde umíraly už generace jejich předků. Nechci omezovat svobodu slova (a svobodu vůbec), buď si lidé včas uvědomí, kam mohou jejich činy (volení laciných populistů "silnou rukou") vést, nebo si to neuvědomí a opět skončí v nějaké brutální totalitě.

Současná společnost je sice pro mne nevyhovující (zavírání např. za onen názor popírání holocaustu a tak) ale ještě snesitelná, navíc nevyhovující je každá společnost - žádná pro mne nikdy nemůže být ideální. Všechny tvoří lidé a po čase svobody až příliš často nastává dobra diktatury, připadá mi, že to snad většina lidí potřebuje....

Lidé jsou hloupé stádo a rádi se nechají zahnat obušky za elektrický plot. Doufám, že před dalším velkým sháněním ovcí dříve uteču, nebo zemřu.
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
Saruman
Dabus
Příspěvky: 397
Registrován: 28.9.2005 17:19
Bydliště: Orthank

Příspěvek od Saruman »

Lerek: Hlavní příčinou k zachování Židů je jejich vlastní zabedněnost. A sebestřednost. Náročné podmínky, ve kterých staletí přežívali, v nich vytvořili mylné pocity jedinečnosti a vyvolenosti bohem. Pocit, že na celém světě neexistuje nic lepšího, než oni samotní. O tolik pokřočilejší civilizaci Říma odmítali pouze proto, že kolidovala s několika již tehdy zastaralými zvyky a jejich neuvěřitelnou arogancí. A křesťanství nepřijali z toho důvodu, že měli a mnoho z nich stále má pocit, že oni jediní mají právo na posmrtný Ráj. Co se týče jejich neuvěřitelného bohatství, kterého pravidelně dosahovali, toho nabyli jen přičininěním toho, že si na generace takřka monopolizovali velkou čast obchodu i lichvářství, pro křesťany vlastní morálkou zapovídáné profese. Pro zachování národa byli svolní jít proti logice vývoje a pokroku tak dlouhou dobu, až se z nich na dlouhá staletí stal v podstatě cizorodý a i přes neupiratelnou prospěšnot nepřátelský prvek. Stali se z nich vykázanci civilizovaného světa...
Já v tom rozhodně vzor hodný následování nevidím.

Pro ostatní předesílám, že vůči Židům nenávist nepociťuji a v každém připadě nesouhlasím z násilnými formami jejich utlačování. Z některými jednotlivci mám dokonce velmi dobré vztahy. Můj odpor je namířený pouze proti části jejich kultury, naboženství a společnosti. Nemohu totiž pociťovat respekt a uznání k těm z jejich aspektů, jež toto nepociťuji k ostatním.
If king at noon says it's night,
Exclaim: Behold! the moon, the stars!

Persian saying
Uživatelský avatar
Lerek
Sigilan
Příspěvky: 1676
Registrován: 27.11.2005 19:37
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lerek »

Saruman: vidím stejné skutečnosti jako ty, ale mám na ně jiný názor a asi netřeba, abych se obtěžoval s interpretací těch samých faktů do jiného světla...
"Vycházelo se přitom ze zcela pravdivé zásady, že určitým faktorem uvěření lži je její velikost..." Adolf Hitler
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

Saruman, ale to, co říkáš lze vztáhnout jen na velmi malou část židovstva a trofuám si tvrdit, že je plus minu stejně velká (procentuelně) jako obdobně bláznivá (pardon za tento výraz) část křesťanů, budhistů muslimů nebo třeba bezvěrců:)

Na gymnasiu jsem měl například jednu spolužačku židovku, která zastávala druh učení, že židé jsou z hlediska výry "staršími sourozenci" a mají z toho titulu povinnost pomáhat ostatním - a nutno k její cti podotknout, že se to snažila naplňovat.

jinak původ jejich bohatství ybch hledal především v poměrně asketickém životu a tvrdé práci. Vem si historické sutdie vlivu náboženskí na ekonomiku třeba v raně novověkém Švýcarsku či Nizozemí:)
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Vallun:
Dnes už se to jistě netýká všech židů, to máš pravdu, ovšem to, co zmiňuje Saruman, je důvodem, proč židé přežili minulá staletí až do dneška. Tehdy měli na výběr- buď být zcela asimilování, nebo se takhle uzavřít do své "vyjímečnosti". To, že jim byla zapovězena spousta jiných profesí je donutilo věnovat se těm pro křesťany zapovězeným, která žel přinášela bohatství. Samozřejmě i díky své píli, protože měli život holt těžší, takže pokud chtěli něčeho dosáhnout, museli máknout.

Ve Švýcarsku a Nizozemí tento ekonomický rozvoj ovšem souvisí s protestantismem, nikoliv židovstvím. A je v tom značný rozdíl.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Zíííív. Jediná věc, která vadí mně je to klasické obrušování hran při směšování více kultur - nepříjemná záležitost (jak jistě uzná každý, kdo měl co dočinění se zubní vrtačkou) a taky to chvilku trvá.

Stejně tady za chvilku bude nějaký zajímavý guláš (nebo eintopf, chcete-li). Lepší začít trénovat už teď a k obědu si pravidelně dávat kung-pao a špagety - zapíjet samozřejmě vodkou 8-)

Btw chvilka je relativní.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Příspěvek od Hamster »

Zaujal mě tenhle včerejší článek od britskýho novináře žijícího v Nazarethu. Dávám ho sem, protože do novinek se nehodí a řeší židovský nacionalismus (čož je téma, co jste tu probírali).

Někomu bude možná smrdět levicový odér (který je zřejmý už ze zdroje), ale přijde mi, že je to zajímavý pohled, který stojí za to si přečíst.

http://www.dissidentvoice.org/July06/Cook29.htm
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“