Literatura: Co čtete?

Centrum kultury města Sigilu, kulturní všehochuť ze všech sfér.

Moderátor: sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Trandul píše:Obraz Doriana Graye, dílko zajímavé, ale dost blbě se to čte.
Dílo zajímavé rozhodně a mně se navíc četlo výborně. :-P To platí ostatně o všem, co jsem od Wildea zatím četl.
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Re: Literatura: Co čtete?

Příspěvek od AlieN »

Obraz Doriana Graye jsem taky před pár měsíci přečetl a... přidávám se k Ajantisovi :-)
Uživatelský avatar
Trandul
Sigilan
Příspěvky: 540
Registrován: 26.10.2005 19:16

Re:

Příspěvek od Trandul »

Třebe to jak popisoval celou kapitolu ty jeho koníčky nebylo moc záživný, chtěl bych si přečíst ještě něco od něj, ale bohužel si toho chci přečíst ještě hódně, tak možná později.
Jak jste to mohli se mnou vydržet? Já byl tak strašně blbej. :-D
-------------------------------------------
Flower power
Uživatelský avatar
Javor
Sigilan
Příspěvky: 420
Registrován: 29.9.2005 20:43
Bydliště: Ve skleněné vitríně
Kontaktovat uživatele:

Re: Literatura: Co čtete?

Příspěvek od Javor »

Kromě Obrazu jsem četl i Šťastného prince a jiné pohádky. Obojí samozřejmě super.
Feed your head
Uživatelský avatar
Cesare
Lim-Lim
Příspěvky: 1504
Registrován: 13.1.2006 21:50
Bydliště: Over the hills and far away... (Where Teletubbies come to play.)
Kontaktovat uživatele:

Re: Literatura: Co čtete?

Příspěvek od Cesare »

Mám pocit, že Wilde neuměl nebýt super.
These are like nostrils, like mouths, like ears, like beam-sockets, like drinking bowls, like mortars, like ditches, like sunken bogs. And the wind goes rushing through them - sniffing, snoring, singing, sighing, puffing, burbling, whistling, whirring--
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Miloslav Ransdorf: ...není všem dnům konec
Ve skutečnosti je to vlastně několik knih. Nejdříve - možná, aby učinil za dost očekáváním - popisuje svůj dosavadní život; i přes některé zajímavé myšlenky je to ale část dost suchá, příliš popisná. V krátkém intermezzu glosuje polistopadovou politickou situaci a dává průchod svému fenomenálnímu smyslu pro humor (především na účet "filosofa mlčení" Bendy). V druhé části pak vcelku obsáhle polemizuje s pohledem na svět některých výrazných polistopadových politiků (Havel, Pithart, Klaus...) a vyjadřuje se k určitým politickým etapám a fenoménům. Tady už je vidět, že je ve svém živlu, a především kvůli téhle části kniha vznikla.

Takže zatím rozhodně podnětná četba - ale nic jiného bych od člověka Ransdorfova formátu nečekal. Už se těším na jeho Nové čtení Marxe. :-P
NITRAM
Sigilan
Příspěvky: 36
Registrován: 9.6.2008 12:18
Kontaktovat uživatele:

Re: Literatura: Co čtete?

Příspěvek od NITRAM »

já čtu hodně věcí třeba frontová bouřka ,thraxas ,artemis fowl ,myth inc., eragon, harry potter
střílet do všeho co se hýbe dokud se to hýbe
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Literatura: Co čtete?

Příspěvek od sevencreature »

NITRAM píše:já čtu hodně věcí třeba frontová bouřka ,thraxas ,artemis fowl ,myth inc., eragon, harry potter
Vřele doporučuji inspirovat se četbou i při opačné činnosti - psaní :wink: Tvůj příspěvek spíš - obávám se - vyvolává dojem, že nejvyšší dosaženou metou tvého čtenářského období byl program kina :think:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
NITRAM
Sigilan
Příspěvky: 36
Registrován: 9.6.2008 12:18
Kontaktovat uživatele:

Re: Literatura: Co čtete?

Příspěvek od NITRAM »

BEZVA JEDINÝ CO sem pochopil bylo něco o psaní a já taky píšu knihy i když je mi jen 13 a navíc já ty knifakt přečet a ještě jsem jich přečetl mnohem víc
střílet do všeho co se hýbe dokud se to hýbe
Uživatelský avatar
Adieu
Sigilan
Příspěvky: 1409
Registrován: 30.1.2006 11:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Adieu »

NITRAM: :applause: Konečně to tomu sevencreaturovi někdo nandal. Vítej na fóru.
"Za život si nic nekoupíš, ty čůzo! Haahahahahahahaahahaa…"
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Literatura: Co čtete?

Příspěvek od sevencreature »

NITRAM: Eh, v podstatě jen jestli můžeš psát na začátku věty velké písmeno, na konci věty tečku a okolo čárek ve větě správně mezery (tj. mezera se dává za čárku a ne před čárku), aby se text lépe četl :wink:

Jinak vítej na fóru :-)
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Sirine
Sigilan
Příspěvky: 1283
Registrován: 3.10.2005 16:44
Bydliště: Ust Natha - Modrá Sféra
Kontaktovat uživatele:

Re: Literatura: Co čtete?

Příspěvek od Sirine »

-"tanec smrti" od mých oblíbených autorů ch+p (které tu stejně nikdo nečte, ale mi tahle knížka ve sbírce chyběla,takže pár kapitol už mám v hlavě) :-) ;-)

-taky jsem zahlídla další lahůdku z Libri (žeby mi říkala zítra má paní?) :think:

8-)
...Je přirozené, že když spojíme naši temnou minulost se světlým zítřkem, dostaneme naši šedivou současnost...
NITRAM
Sigilan
Příspěvky: 36
Registrován: 9.6.2008 12:18
Kontaktovat uživatele:

Re: Literatura: Co čtete?

Příspěvek od NITRAM »

sevencreature píše:NITRAM: Eh, v podstatě jen jestli můžeš psát na začátku věty velké písmeno, na konci věty tečku a okolo čárek ve větě správně mezery (tj. mezera se dává za čárku a ne před čárku), aby se text lépe četl :wink:

Jinak vítej na fóru :-)
jistě vím že máš pravdu ale s těma čárkama sem to tak musel udělat protože se mi do toho už nechtělo moc hrabat
a ohledně těch velkých písmen JÁ NEJSEM žádnej češtinář a je mi úplně jedno jestli na začátku věta má být velký písmeno a na konci věty tečka
jo a děkuju za přivítáni
Naposledy upravil(a) NITRAM dne 11.6.2008 8:17, celkem upraveno 2 x.
střílet do všeho co se hýbe dokud se to hýbe
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Re: Literatura: Co čtete?

Příspěvek od Vallun »

NITRAM - Musel?? On Ti někdo držel nůž na krku??

Ad velká písmena - nick není, naneštěstí, jediná věta, kterou si zde napsal:)
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Literatura: Co čtete?

Příspěvek od sevencreature »

NITRAM píše:a ohledně těch velkých písmen JÁ NEJSEM žádnej češtinář a je mi úplně jedno jestli na začátku věta má být velký písmeno a na konci věty tečka
Mno, věř mi, že se ti tahle vědomost bude v životě hodit a to docela často :-)

Jinak další info tady: http://forum.sigil.cz/viewtopic.php?f=25&t=2437

K tomu, že ti to je jedno - no, problém je v tom, že sled slov bez počátku, konce a prostředku se čte celkem obtížně - a existenci takové formy příspěvků obhájí zpravidla pouze velmi kvalitní obsah...
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Odpovědět

Zpět na „Scéna mořského vánku“